ocuunuzun kayp olmasn lmesine yeler misiniz?

Halikarnas

DÖNDÜM
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2008
14.247
35

Arkadaşlar bu konuyu açma sebebim böyle bir konu üzerine anket yapmak değildir!!!

Lütfen 10. sayfaya kadar olan mesajlarıma bir göz atın, bunu yapmanızı çok büyük bir önemle ve ısrarla rica ediyorum...

Tv kanallarının birisin de yılın annesi yarışmasına katılan acılı bir annenin dramı beni derinden sarstı...

o güne kadar tabiki bir çok kez duydum okudum izledim ve her seferin de uzun süre kendime gelemediğim sarsıntılar, duygusal çöküntüler yaşadım...

drama gelince; 4 yaşında ki oğlu akşamüstü oturdukları güvenliği olan sitenin bahçesine oynamaya iniyor ve çocuktan aradan 4-5 yıl geçmesine rağmen ne ölüsünden ne de dirisinden ses yok...

ölmesini mi tercih ederdiniz sorusuna yanıt veren kişilerin bir kısmı "ölmesini tercih ederdim" bir kısmı ise "hayır kaybolmasını" dediler...

Allah düşmanım başına vermesin .....

şimdi sizlere soruyorum, o annenin yerinde olsanız sizin tercihiniz ne olurdu?

bu konuyu açmama sebep, merakımı tatmin etmek için değil, çocuk kayıpları konusuna dikkat çekmek içindir...

düşünün ki güvenliği olan sitede bir çocuk 15-20 dakika içerisin de kayboluyor ve 5 yıl geçmesine rağmen hala en ufak bir iz yok...

artık çocuklarımıza çok daha iyi sahip çıkmamız gereken bir dünya da yaşıyoruz.

Son düzenleme:
Konuyu okurken için cızz etti... sardunyam
Bir çok aile var çocukları kayıp yıllardır ne ölüsünden ne dirisinden haber var
Allahım sen düşmanımın başına verme:Saruboceq:
Böyle bir durumda allah korusun elim titreyerek yazıyorum
Ölümüni yeğlerdim... belirsizlik çok kötü içim bi tuaf oldu :çok üzgünüm:

Öncelikle allah kimseyi evladinla sinamasin...en kötü düsmanimin bile basina vermesin...cok aci bir sey bu...:çok üzgünüm:

Soruna gelince....Her allahin günü nerde..kimin ellerinde..ne yapti..acmi..tokmu..iskencemi görüyor diye düsünmektense...bagirma tas basip sabahdan aksama kadar gidip mezarina aglamayi tercih ederim....(Allah korusun)

Cocuklarimiza dikkat edelim arkadaslar...sadece kendi cocuklarimiza degil kolu komsunun cocugna sokaktaki her cocuga dikkat edelim..süpheli kisilerin olaylarin üstüne gidelim..unutmayalimki allah korusun bu hepimizin basina gelebilir..:çok üzgünüm:

Her ikiside korkunç bir durum. Tercihi bile insanı ürkütüyor. Böyle bir durumda olanların Allah yardımcıları olsun. Belirsizlik gerçekten çok kötü ama bir umut var belki bulunur. Ölümün çaresi yok ne yazıkki. Lütfen biraz daha duyarlı olalım çocuklarımızla daha fazla ilgilenelim hatta çevremizdeki çocuklarlada.. Zaman çok kötü heran herşey olabiliyor bir anlık ilgisizlik nelere sebep oluyor. Kimseye güvende kalmadı.

Son düzenleme:
ikiside cok kotu bir durum.allah ikisinide kimsenin basina vermesin

öncelikle Rabbim hiç kimseyi evlat acısı ile imtahan etmesin
en büyük acı evleat acısıdır
ana baba ölür ağlarsın eş ölür ağlarsın ama hayatına devam edersin
evlatt !! senden bir parca emeğin göz nurun canının taa içi kendinden sakındığın
içim üperdi evlat konusnda çok hasssım
inanın gözlerim doluyo
kendi yavrumu düşünüyorumda
ALLAHIMM korusun
bizde bol güvenlikli bi sitedeyiz
ama önce Allaha sonra bizlere emenet, güvenliğe güvenemem yani
seçimi zor ikiside çok acı
haber alamayıp
nerde nasıl açmı üşüyomu hastamı diye endişe edip hergün kahrolup mahvolmaktansa
ölüsünü bulup bağrıma taş basıp mezarında hasret gidermek diğerine göre daha hafif bi acı olur

Son düzenleme:
Rabbim o duruma kimseleri düşürmesin,inşallah...
tercih yapmayı düşünmek bile ,insanın tüylerini diken diken ediyor...
çocuklarımıza sahip çıkmak zorundayız,sokakta nerede oynadığını,
kimlerle oynadığını,arkadşlarının kim olduğunu kısaca gözümüz hep üstlerinde olmalı...
gerçekten art niyetli insan çok ve artık
yetişkin olması,ya da sadece kız olması yetmiyor...
bebek olsun,erkek olsun,o düşüncedeki insanlara ne olursa olsun,
sapık zihniyet çünkü...
gün geçtikçe artıyor bu tür haberler...
organ mafyaları,çocuk tacirleri...
çocuklarımız,önce Allah'a sonra da bizlere emanet...
Allahım korusun...
sevgiler...

uff gercektende ikiside cok kötü bir durum.evlenmeden önce bile cocuklarin kaybolmasi beni kahrediyordu.acmi iskencemi görüyor soguktami onlar icin agliyordum bile.öldügü zaman umut kesiliyor yeri belli gidip mezarini oksuyor temizliyor suluyorsun.ama kayip olunca bugün mü haber gelcek yarin mi diye her gün eriyip bitiyorsun.düsmamima bile vermesin rabbim her ikiside cok zor secim yapmak bile istemiyorum.okula gidip gelirken gece yataklarina yatirinca bile korkarak aciyorum kapiyi acaba yavruma birsey oldumu ki uyurken diye.nefeslerini duyunca rahatliyorum.sadece kendi cocougumuz degil hic tanimadigimz cocuklara bile sokakta zor durumdaysa yardim edelim.bir cocouk bir kösede agliyorsa koyup gecmeyelim.belki yolunu kaybetti.en yakin karakola götürüp teslim edelim.bizene demiyleim bir ün kendi basimizada gelebilir.

ALLAH bütün yavrularımızı korusun kimseye evlat acısı vermesi.ikiside çok kötü :KK43:

rabbim ikisini tattırmasın bana ve tüm annelere,anne adaylarına.ikisini duymak bile çok acı.allah yaşayanlara sabır versin.

çok zor bir soru
evlat acısından öte bir acının olmadığını söylerler hep
ama ben o durumda olsaydım kaybolmasını tercih ederdim
günün birinde belki gelecek umudunu taşımak isterdim
ölmesi nerde olduğunu bildiğimiz anlamına gelir ama umut belki bir gün çıkıp gelecek
tabi aç mı tok ne yedi ne içti ne durumda diye elbette hep tedirgin olur insan ama
ufak bir umudu bu endişeleri yaşamak dahide olsa tercih ederdim

Her ikisi de çok kötü ama kayıp birisi için umut bitmez her an kapı çalacak biri bir müjde verecek diye bekler insan. Ölünce mezarı bellidir gelmeyeceği bellidri. ıkisi de çok zor ama kayıp bambaşka

Allah korusun ikisini de düşünemiyorum piskolajim bozulacak gibi oluyor vallahi.

tekrarlamak gereği duyuyorum...bu topiği psikolojinizi bozmak için değil, korkularımızla yüzleşip başımıza felaket gelmeden önlem alınması için, tedbirli olmamız için, her an tetikte ve uyanık olmamız için açtım...

lütfen çok rica ediyorum kendinizi üzmeyin...

ve sonradan gerçek acıyla üzülmemek için emanetlerimize iyi sahip çıkmalıyız...unutmayalım ki emanetçi olan bizleriz.!!!

ayy allah gostermesın yaa çok kotu birsey.. ne olmesını nede kaybolmasını ama illakı bi secenek verceksek.. kaybolsun derdım sanırım .. olusunden iyidir yine..
gerci kaybolsa dunyanın bınbırturlu halı var en basta aklıma organ mafyası gelıyor benım.. :KK43:(

ablam 3yasında kaybolmus ve bulundugumuz ilin en ucra kosesınde bulunmus 24saat sonra,oraya nasıl gıttıyse muama.. arada çok buyuk cadde hemzemıngecıt cereyolları varken hemde..
sonra da ben 4 yasındayken çok uzaga gıdememısım yakalamıslar benı 4saat sonra artık nere gidiosam

annem tabı bu arada kafayı sıyırıyormus nerdeyse..

bu arada ablamın ogluda almanyada kayboldu sonra bi alman kadın ablamın oturdugu yerde oturyormus sanırım,yegenımı tanımıs (3.5 yasında) geri getırmıs eve..

Bana göre kayıp çok zor çünkü en ufak birşeyimiz kaybolsa bile gözümüz hep bir yerlerde oluyor sanki bulacakmışız gibi.
Bu yüzden bence ölüm daha hayırlıdır herhalde. Allah herkesin çocuklarına uzun ve hayırlı ömür versin ve kimseyi evladıyla sınamasın.

tekrarlamak gereği duyuyorum...bu topiği psikolojinizi bozmak için değil, korkularımızla yüzleşip başımıza felaket gelmeden önlem alınması için, tedbirli olmamız için, her an tetikte ve uyanık olmamız için açtım...

lütfen çok rica ediyorum kendinizi üzmeyin...

ve sonradan gerçek acıyla üzülmemek için emanetlerimize iyi sahip çıkmalıyız...unutmayalım ki emanetçi olan bizleriz.!!!

çok çok doğru, katılıyorum...

X