co-culture deneyenler...

zevkalade

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2009
177
3
Arkadaşlar merhaba.... Geçen sene 2 tüp bebek ve 1 dondurulmuş embriyo denemelerimden negatif sonuç almamdan sonra nisanda tekrar tüp bebek denemeye eşimle karar verdik. Eylül ayında doktora gittiğimde; adetinin başlangıcından sonra yirmibirinci gün gel co-culture alalım dedi. Yani rahimden hücre alıp onu çoğaltıcaklar ve döllenen embriyoyu transferden önce 3-4 gün benim hücrelerimden oluşan ortamda bekletip öyle transfer edecekler. Daha önce bu işlemden geçen arkadaşlara sormak istiyorum: rahimden hücre alırken anestezi gerekiyor mu? insanın canı acıyor mu? Bu yolu denedikten sonra hamile kaldınız mı? yanıtlarsanız çok rahatlayacağım arkadaşlar...

Canım ben son iki denememi co culture ile yaptım. Evet anestezi gerekiyor. Uyandığında pek bir ağrı hissetmiyorsun. Co culture ın faydası oldu mu dersen ben bir faydasını görmedim. Yurt dışında da 10 sene once kullanılan bir yöntemmiş. Mesela alman hastanesi bu yönteme tamamen karşı. Ama yine de sen bilirsin ben herşeye rağmen denemiştim.

Merhaba ben co -culturle ilk mikro denememde ikizlere hamile kalmıştım...Bana lokal anestezi yapılmıştı.....Fazla canım acımadı...Sadece şu spekulum denen alet biraz canımı acıtıyordu o kadar....

Ayrıca anne adayından 5 tüp kadar kan alınıyor..Bununla % 10 dolayında serum hazırlanıyor..Anneden alınan rahim parçaları ile hücre kültürü yapılıyor bu serumla besleniyor...

Rahim ağzı yetmezliği yüzünden 4 buçuk aylıkken erken doğum neticesi bebeklerimi kaybettim ama ilerde tekrar hamile kalmayı planlıyorum ve tekrar co-cultur yaptırmayı düşünüyorum....

Bu arada Alman hastanesi hakkındaki fikrimi de söyleyeyim elbette co-culturu savunmazlar çünkü co-cultur bebeğe biraz daha yaklaştırıyor insanı hamileliğe...Öyle paracı bir hastane hastasını bir kaç kez maddi olarak sömürmeden bırakmak istemez elbette....Bir deneme için 10-15 milyar harcama yapıp eli boş dönenleri biliyorum orada..Ayrıca bir çok ilacı da reçeteye yazmadıklarını duyunca şok olmuştum....:1shok: Adam bir kez muayene ettikten sonra asistanlarına devrediyormuş hastayı...Hem o kadar para vericem hem de asistanlara emanet edicem kendimi...:dilcikar:

bende bu yöntemi deniyorum bu ay...bir arkadaşım yaptırdı ve ikiz bebekleri olucak...%10'da olsa şansı artırıyormuş..%10 benim için büyük bir oran..inşallah güzel sonuçlar alırız...

şuan hangi aşamadasın?

bende bu yöntemi deniyorum bu ay...bir arkadaşım yaptırdı ve ikiz bebekleri olucak...%10'da olsa şansı artırıyormuş..%10 benim için büyük bir oran..inşallah güzel sonuçlar alırız...

şuan hangi aşamadasın?

Bana da dr şansın % 5 demişti sadece...Ama ben % 1 şans bile olsa istiyorum bu şansı kullanmayı demiştim..Ve ilk denememde co-cultur ile de birlikte ikizlere hamileydim...Kocaeli tıpta yaptırmıştım....

merhaba arkadaşlar
bizde 2 kez olumsuz denemeden sonra 3. denememizi memorial hastanesinde yaptırdık. doktorum banada co-culture önerdi anestezili olarak yaptırdım Allah ın ol demesiyle oluyor ama bu yöntem bana mantıklı geldi doktor embriyolar döllenirken rahim içindeki ortam gibi bir ortamda bulunyor demişti ve şu an 22 haftalık hamileyim herşey kısmet tabiki ama önünüze farklı bir yöntem çıkınca en ufak ihtimali bile değerlendirmek istiyorsunuz

arkadaşlar, Banada co-cültür denediler. Bana anastesi uygulamadan yaptılar ben çok hafif bir sızı hissettim hepsi o kadardı.şimdi gebeyim ınşallah hepimizin duaların kabul olunur.

badem bende kocaeli tıp fakültesinde deniyorum..bugün adetimin 5.günü,co-cultur için parça vermiştim 10 gün önce...bakalım ne olucak sonuç...benimde bu 3.denemem..seninkini de sanırım eray bey yaptı..375 gonal f ile başlandı bana...senin ilaç dozun neydi..bundan sonraki aşamalarım ne olucak..co-culturde farklı aşamalar olmuyor sanırım...

bu yöntemle hamile kalan arkadaşlar,bu yöntemi deniyecek olan arkadaşlarıma ve bana umut ışığı oluyor..inşallah bizlerde sizin gibi o güzel duyguyu yaşayabiliriz...
rabbim kimseyi evlat hasretiyle sınamasın...

badem bende kocaeli tıp fakültesinde deniyorum..bugün adetimin 5.günü,co-cultur için parça vermiştim 10 gün önce...bakalım ne olucak sonuç...benimde bu 3.denemem..seninkini de sanırım eray bey yaptı..375 gonal f ile başlandı bana...senin ilaç dozun neydi..bundan sonraki aşamalarım ne olucak..co-culturde farklı aşamalar olmuyor sanırım...

bu yöntemle hamile kalan arkadaşlar,bu yöntemi deniyecek olan arkadaşlarıma ve bana umut ışığı oluyor..inşallah bizlerde sizin gibi o güzel duyguyu yaşayabiliriz...
rabbim kimseyi evlat hasretiyle sınamasın...

Canım biz hep Eray beyle muattab olduk ama hem yumurta toplamayı hem de transferi Sebiha hanım yaptı...Biz önce pintilik yaptık,gonal f olmasın dedik fostimon yazdırdık..fostimon çok etkili olmadı ,gonal f aldık son bir kaç gün..Co-cultur ilk kez bana denendi Kocaeli tıpta..İnşallah hayırlısı ile tutar canım..Eğer kanama olursa pregesteron iğnesi yaptır...Dozu unuttum açıkıçası ne kadar olduğunu...

canım,hayırlı olsun bebişlerin...rabbim bizede yaşatsın inşallah..
daha eray bey'e hiç denk gelemedim ultrason için... ama görüşmelerim hep onunla oldu...çok güveniyorum eray bey'e..işini en iyi şekilde yapıyor..
canım kanama olursa progesteron iğnesi vurdur demişsin..bunu doktor yazmıyor mu?ben kendi kafama göremi vurdurayım?senin kanaman olmuşmuydu?

gonal f'i eray bey önerdi bize..ama orada yaptıran arkadaşların çoğu farklı iğne kullanıyor...neye göre bu ilaçları yazıyor bilmiyorum..hepimizin ki farklı çünkü...ben diğer denemelerimde de gonal f kullanmıştım..eray beyle paylaşmıştım bunu belki oyüzden gonal f vermiştir...canım senin yumurta toplandıktan kaç gün sonra transfer olmuştu hatırlayabiliyormusun?co-cultur de transfer biraz daha geç oluyormuş diye duymuştum...

Canım ben 4 buçuk aylık erken doğum yaptım..Bebeklerim canlı olarak doğdular ,bütün organları oluşmuştu..ama buradaki dr um nasılsa yaşamazlar diye herhangi bir müdahalede bulunmadı..Şimdi iki bebeğim de mezarda..avatarımda bebeklerimin mezarı vardı ama Kazen bu yeni avatarı koydu....Rahim ağzı yetmezliği sorunum v ar...Kimse uyarmadı beni..Hamileliğin gerçekleşirse 12 . haftadan itibaren mutlaka rahim ağzı boyunu ölçtür ultrasonda....

badem canım,sayfayı şimdi baştan tekrar okudum da..sen önceki msjında rahim ağzı yetmezliğinden 4.5 aylıkken bebeklerimi kaybettim yazmışsın...ben bunu gözden kaçırmışım..şimdi okudum ve çok üzüldüm...rabbim inşallah tedaviye gerek kalmadan evlat sahibi olmanı nasip eder...
canım rahim ağzı yetmezliği ne oluyor ben ilk defa duyuyorum..?

bende normal 3 .gün transferi oldu..8. gün adet kanaması gibi kanamam olmuştu..çok yoğundu..Eray bey adet kanamasıdır demişti ilk aradığımızda..Ama idrar testinde pozitif çıkıyordu..Eray beye mesajla sordum bu durumu..
bana günde 2 kez progynex iğne al dedi..ben 3 ay doluncaya dek her gün bu iğneden aldım..adet günlerime denk gelen zamanda iğneyi 3 doza çıkardık...bazan de depo iğne yaptık....

badem canım,sayfayı şimdi baştan tekrar okudum da..sen önceki msjında rahim ağzı yetmezliğinden 4.5 aylıkken bebeklerimi kaybettim yazmışsın...ben bunu gözden kaçırmışım..şimdi okudum ve çok üzüldüm...rabbim inşallah tedaviye gerek kalmadan evlat sahibi olmanı nasip eder...
canım rahim ağzı yetmezliği ne oluyor ben ilk defa duyuyorum..?

Canım rahim ağzı bazı kadınlarda kasılmalar yüzünden erken açılıyor ve doğum başlıyor..bunu engellemek için 12. haftada rahim ağzı dikiliyor..Şu an hamilelik şüphem var doğal yoldan..Cumartesi kan testi yaptıracağım...

Kasılma önlemek için prepar nidilat gibi ilaçlar...

bademcim inşallah hamilesindir...bunu canı gönülden diliyorum...hiç düşüğüm yok ama çok negatif sonucum var oyüzden seni çok iyi anlıyorum...
verdiğin bilgiler içinde çok teşekkür ederim...bende hamile kalırsam bunları göz önünde bulundurucam..bilgilenmiş oldum...
testin sonucunu bu sayfadanda paylaşırsan çok mutlu olurum...dualarım seninle

bademcim inşallah hamilesindir...bunu canı gönülden diliyorum...hiç düşüğüm yok ama çok negatif sonucum var oyüzden seni çok iyi anlıyorum...
verdiğin bilgiler içinde çok teşekkür ederim...bende hamile kalırsam bunları göz önünde bulundurucam..bilgilenmiş oldum...
testin sonucunu bu sayfadanda paylaşırsan çok mutlu olurum...dualarım seninle

Sağol bitanem...:1hug:

arkadaşlar,yarın saat 12:30 da benden anesteziyle co-culture alacaklar. Telefonda hemşireye sordum basit bir işlem mi diye, yani uyanınca ağrım olcak mı demek istedim ama üstü kapalı cevap aldım. Yarın hastaneden taburcu edileceksiniz başka birşey diyemiyorum dedi. Arkadaşlar nolur bana yardım edin acaba canım yanacak mı?

X