Bir bilene sormak istiyorum

hayathayat1995

hayat
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2009
57
0
selamlar herkese. benim evde 3 yıldır kondisyon bisikletim var. ama birisi bana basen yapar dediği için soğudum ve kullanamadım. doğrumu kalçayı büyütürmü. eğer doğru değilse bu bisikleti nasıl kullanmalıyım. hafif ayardamı ağır ayardamı kaç dk. yapmalıyım. sabah vee akşam (gece 10-11)gibi yarımsaat yapsam olurmu . birde bisikleti kulanırken harcadığın kalori yaazıyor.koşu bantlarında çok az kalori yakılmış gösteriyor. hangisi doğru. mesela bisiklette ben 20 dk.da 250 kalori yakyorum. ama arkadaşım 20 dk.da 45 kalori yaktığını söylüyor. hangisi doğru.inşallah sorularıma cevap alabilirim. teşekkürler. aaaaa çok yazdım biri beni durdursuuuuuun...

benımde var ben oturmadan çeviriyorum bısıklti cnm öyle daha iyi ..ilk önce hafif ayarda sonra gün geçtikçe agırlatırmalısın ...yaptıgın saat farketmez de kalori olaylarını bılmıyorum :d

ben spor salonunda 20 dk ile 30 dk arası yapıyorum.bayanlar ayarı değiştirmiyor.sebebi ise ağır çalışınca kas yapıyormuş. sen kas yapmak istiyorsan zamanla ağırlaştırabilirsin..bence hergün yarım saat yapsan yeterli...

yürüyüş bandın da daha çok yorulduğun halde kalori daha az göstermekte bisiklette ise az zamanda daha çok kalori harcadığını gösteriyor..yine benim fikrim bisiklette o kadar kısa sürede o kalorileri yakmamız mümkün değil..inşallah yardımcı olabilmişimdir..

X