Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Benim bir arkadaşım kullanmış bu ilaç tan ve ekim ayı gibi tedavisi birmiş.O da çok çekmiş yan etkilerinden ama şimdi yüzünde hiç sivilce yok sadece kırmızı izleri var oda pek belli olmuyor.Zaten o izlerinde tedavisi kolay önemli olan sivilceyi geçirmek tedavi etmesen bile cilt kendini birkaç yıl içinde yeniler yeni sivilce çıkmazsa eskilerin izi gider.Arkadaş da peeling yaptırmayı düşünüyor.Sonuç olarak ilacın yan etkisi çok olabilir ama sivilcelerden kurtulmak için değer diye düşünüyorum.Hepinize sabırlar arkadaşlar. a.s. :1hug:

evet canım çok doğru söylemişsin...:))

tesekkurler...a.s

arkadaşlar ,5.ayım bitmek üzere. yukarıda yazılanların hepsini yaşadım, dudaklarım kurudu, saçlarım kaşlarım ve kirpiklerim döküldü, belim agrıdı , yüzüm soyuldu, ellerim kızardı, ama hepsi hafif şekilde oldu. doktor tavsiyelerini ve tahlilleri sakın ihmal etmeyin ilaçlar biraz baş ağrısı ve akşam dozunda uykusuzluk yapıyo ama bunların hepsi kişiden kişiye değişiyo, yüzüm çok iyi hatta hiç sivilce yok kırmızı iz de yok, haftada yada 15 günde bir saçıma zeytinyağı sürdüm yüzümü ve dudaklarımı hiç nemlendiricisiz bırakmadım, kirpiklerim içinde bişey aldım süper ... ama burada marka ismi verince kasıtlı pazarlamacı filan zannediyorlar ama bende bu ilaca başlamadan önce bütün siteleri ilaç hakkında didik didik ettim , tek amacım kullanan biri olarak yanetkilerini enaz indirip nasıl bu süreyi bitirebiliriz noktasında yardımcı olmak, birde asabiyet konusu var tabii bunu da bol bol bitki çayları içerek geçiştirebilirsiniz. çok takmayın ilacı alın ve aldığınızı unutun, yani bunları yaşıcaksınız diye bişey.sevgi ve sağlıkla kalın

arkadaslar benım tadavımının 65 gunu son bır hafta yuzumde 6 tane cok buyuk sıvılce cıktı sızdede cıkıyomu benım moralım cok kotu oldu ben ılaca baslamadan once yuzumde cok sıvılce yoktu bıraz sıyah noktam vardı sırtımda cok var gunde 20mg kulanıyorum sızde sıvılcelerın cıkması normalmı sınav yaklastı 15 gunlugune bırakmayı düşünüyorum dudaklarım cok kotu catlıyor buda bende stres yapıyor bugun ılacı kesıyom sınavdan sonra tedevıye devam edecegım

arkadaslar ben öss hazırlandıgım ıcın pek sıteye gıremıyom ılacla ılgılı rıca etsem özelıme yazın msn bana bıldırıyor

arkadaslar benım tadavımının 65 gunu son bır hafta yuzumde 6 tane cok buyuk sıvılce cıktı sızdede cıkıyomu benım moralım cok kotu oldu ben ılaca baslamadan once yuzumde cok sıvılce yoktu bıraz sıyah noktam vardı sırtımda cok var gunde 20mg kulanıyorum sızde sıvılcelerın cıkması normalmı sınav yaklastı 15 gunlugune bırakmayı düşünüyorum dudaklarım cok kotu catlıyor buda bende stres yapıyor bugun ılacı kesıyom sınavdan sonra tedevıye devam edecegım

canım bu ilaç öyle arada bırakabileceğin bir ilaç değil...
zaten hayatın boyunca sadece 2 sefer kullanabilirsin...senin kararına bağlı değil ne yazık ki...

iltihabı önce dışarı verdiği için sivilcelerinin artması çok normal, hepimiz yaşıyoruz bu süreci, sabırlı olmanı tavsiye ederim, çünkü sonunda hepsi geçecek.vereliniortak

6.ayıma girdim haziran sonunda, tamamdır bu iş diyebileceğim. son derece iyi bir cilde sahibim. şu an hala kuruyum,ve nemlendici ile yapışık yaşıyorum hatta şu an saçımda binbirtürlü yağ karşımı ile yapılmış bakım bonesi ile yazıyorum bunları. moraller düzgün olsun, hepsini yani ileride çıkabilecek potansiyel sivilceleri de temizlediği için önce çoğalıyor. sonraaa hepsi geçiyo, ve bebek gibi bir cilt çıkıyo. sabredin lütfen, ilaca daha başlamamış önemli sınavlardan önce kullanmayı düşünenler varsa lütfen biraz ertelesinler.biraz sinir ve unutkanlıkta yapabilen bir ilaç tabi kişiye göre de değişiyor ama riske atmamak lazım

Ben de kullanmaya başlayalı 1 hafta oldu bi etkisi olduğunu hissediyorm :) Allaha şükür
Sivilceler çıkıyor tek tük ama bu ilacın etkili olduğunun göstergesiymiş siyah noktalar yok oldu nerdeyse dudaklarımda kuruluk var ama devamlı Dudak koruyucudr nemlendiricidir boş bırakmıyorum Yara olmaması için.Şimdilik iyi gidiyo çok memnunum :)...

slm arkadaşlar.bnde 3 gün kullanıyorum.bugun cildimde soyulmalar oluştu ve soyulan yerler kıpkırmızı kaldı.ayrıca soyulan yerler aşırı acıyo.dudaklarım kurumasın dıye nemlendırıcı kullanıyorum.cildim için ne kullanmalıyım öneriniz varsa çok sevinirim.ayrıca bu kırmızılıklar geçicek mi? kullanan arkadaşlar yanıtlarsa seviirim.şimdiden teşekkürler :)

slm arkadaşlar.bnde ilacı 3 gündür kullanıyorum.bugün cildimde soyulmalar oluştu ve soyulan yerler kırmızı kaldı.cildimdeki soyulan yerler canımı çok yakıyo açıkcası.dudaklarımın kurumaması için nemleindirici kullanıyorum hatta cildim acımasına rağmen yüzümede nemlendirici uyguluyorum.acaba başka bi çözümü var mı?.
ayrıca bu ilacın adet döneminde de kullanıp kullanılmıyacağını merak ediyorum.
ilacı kullanan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.. şimdiden teşekkürler.. :)

slm arkadaşlar.bnde ilacı 3 gündür kullanıyorum.bugün cildimde soyulmalar oluştu ve soyulan yerler kırmızı kaldı.cildimdeki soyulan yerler canımı çok yakıyo açıkcası.dudaklarımın kurumaması için nemleindirici kullanıyorum hatta cildim acımasına rağmen yüzümede nemlendirici uyguluyorum.acaba başka bi çözümü var mı?.
ayrıca bu ilacın adet döneminde de kullanıp kullanılmıyacağını merak ediyorum.
ilacı kullanan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.. şimdiden teşekkürler.. :)

elbette adet döneminde bırakmayacaksın canım.

Doktorun mutlaka nemlendirici önermeli. Kozmetik kullanmanı önermem, bence en iyisi Bepanthen...Yine de doktoruna danış bence.

Ve en az 30 Faktörlü yağsız bir güneş koruyucu kullanmalısın. yoksa soyulan yerlerde iz kalır güneş lekesi olarak..

o da eczane ürünü olsa daha iyi olur, sevgiler! a.s.

elbette adet döneminde bırakmayacaksın canım.

Doktorun mutlaka nemlendirici önermeli. Kozmetik kullanmanı önermem, bence en iyisi Bepanthen...Yine de doktoruna danış bence.

Ve en az 30 Faktörlü yağsız bir güneş koruyucu kullanmalısın. yoksa soyulan yerlerde iz kalır güneş lekesi olarak..

o da eczane ürünü olsa daha iyi olur, sevgiler! a.s.

a.s.
öncelikle beni bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim .:1hug:
ewt doktorum önermişti açıkcası hala güneş koruyucu almadım.yüzüme bi kaç gündür sadece nemlendirici uyguluyorum.biraz olsun gerginliğii ve acısını azaltıyo.bnde bepanten almayı düşünüyorum.
yüzüme sadece bepanten uygularsam lekeler kalır mı :uhm:

a.s.
öncelikle beni bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim .:1hug:
ewt doktorum önermişti açıkcası hala güneş koruyucu almadım.yüzüme bi kaç gündür sadece nemlendirici uyguluyorum.biraz olsun gerginliğii ve acısını azaltıyo.bnde bepanten almayı düşünüyorum.
yüzüme sadece bepanten uygularsam lekeler kalır mı :uhm:

canım bepanthen'e zaten çok ihtiyacın olacak dudak kenarların için de zaman geçtikçe...

Güneş koruyucu sürmeden sakın güneşe çıkma. Direkt güneş altında olmasan bie dışarı çıkarken sür mutlaka en az 30 Faktör olsun...

Dudakların için de Sebamed Lipstick öneririm. O da SPF 30 güneş koruyucu.

Bepanthe etkili nemlendirir ama güneşten korumaz.

Ama gece yatarken falan Bepanthen kullanmanı öneririm. :1hug:

canım bepanthen'e zaten çok ihtiyacın olacak dudak kenarların için de zaman geçtikçe...

Güneş koruyucu sürmeden sakın güneşe çıkma. Direkt güneş altında olmasan bie dışarı çıkarken sür mutlaka en az 30 Faktör olsun...

Dudakların için de Sebamed Lipstick öneririm. O da SPF 30 güneş koruyucu.

Bepanthe etkili nemlendirir ama güneşten korumaz.

Ama gece yatarken falan Bepanthen kullanmanı öneririm. :1hug:

tekrar verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.mutlaka bunları uygulıycam :1hug:

merhaba.. ben de zoretanin tedawisinde 5. ayımı bitirmek üzereyim, perşembe doktora gidicem ve tahlillerimi yaptırıcam. büyük ihtimalle bir ay daha kullanmam gerekiyo kendi doz hesaplamama göre. ben her gün 40 mg kullanıyorum. tek tük sivilce çıkıyo hala ama lekelerim hala çok war:KK43:(

merhaba.. ben de zoretanin tedawisinde 5. ayımı bitirmek üzereyim, perşembe doktora gidicem ve tahlillerimi yaptırıcam. büyük ihtimalle bir ay daha kullanmam gerekiyo kendi doz hesaplamama göre. ben her gün 40 mg kullanıyorum. tek tük sivilce çıkıyo hala ama lekelerim hala çok war:KK43:(

Canım umarım iyi olur sonunda :)
Forum sayfasının en üstünde Roaccutane başlığında paylaşımlara devam ediyoruz :lepi:

arkadaslar yuzeysel sivilce ilaclarinin hepsini dogum kontrol haplarini kullandim.en son zoretanin adli ilaca basladim suan 2.kutumun 8.gunundeyim.
yuzumde fazla bir degisiklik yok suan ama moralimi bozmuyorum.cunku bu ilaci kullanan arkadaslarim ilk 2 hatta 3 ayda yuzun sivilce kustugunu ama sonra duzeldigini belirttiler.bende soyle bir sey oldu herzamanki gibi sivilcelerim cikiyor ama icleri kesinlikle dolmuyor ve ertesi gun hemen sonuyor.
ileride cocugun sakat dogma riski diye bir seyde yok doktora sorabilirsiniz
sadece ilac kullanimi ve ilaci biraktiktan sonraki 1 ay icinde hamile kalmayin yaziyor.
boyle sacma birsey olamaz.o yuzden korkmayin.
ilaci kullanan herkes ilac seyrini donem donem yazarsa buraya iyi olur.
ilacin tedavi suresini bitirenler veya 5. 6/ aya gelenler lutfen durumlarini paylassinlar.
herkese sevgiler...

deep not olarakta bepantne in ozellikle merhemini aksamlari dudaklariniza uyumadan once ve gun icinde dudaklariniz icin neutrogena nin dudak koruyucusunu kullanabilirsiniz ben inanilmaz memnunum dudaklarida hicbir catlama soyulma olmuyor.surekli nemlendiriyorum.yuzum icinde la roche posay in effaclar h serisin nemlendirici kremini ve cilt onarici kremini oneriyorum kirmiziliklari hafiflestiriyor ve sivilcelerin o kirmizi rengini yatistiriyor ayrica cok guzel nemlendiriyor.
onarici kremi makyaj yapmadan once surerseniz ve 15 dk bekleyip makyajinizi yaparsaniz mukemmel bir taban yapiyor.
denemenizi oneririm
yerimseniben

mrb arkadaşlar bend dün dermatolağa gittim ve benim ısrarım üzerine bana zoratenin kullanmamı önerdi. sadece hamile kalmam gerektiğini ve ilaçı bıraktıktan 1 ay sonra gebeliği düşünmelisin dedi. gerçi bekarım boyle bi durum yokda. tamam dedim kullanacam.iş hastaneye gidip yazdırmak ta kaldı. ama kendi tanıdığım pediatrist doktor arkadaşım bana kış mevsiminde kullanmamı tavsiye etti. yan etkisi olarak gozlerde bozulma ileri yaşlarda erken kemik erimesi riski olduğunu soyledi.ben bunları duyunca hem kendi dermatoloğuma kızdım hem kendime sinir oldum.ve sonuç olarak kullanmama kararı werdim. yada ekim kasım ayına kadar düşünüp karar wereceğim.

X