Çocuk Hastalıkları alerjik bronşiolit

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

AZRA2009

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2009
71
1
3 aylık bebeğimi, 15 gündür ilaç kullanmamıza rağmen bi türlü geçmeyen öksürüğünden dolayı 3.kez doktoruna götürdüm ve alerjik bronşiolit tanısı konuldu.Akciğer filmi temiz çıktı. Şuanda alerji mevsiminde olduğumuz ve benim bebeğimin solunum yolları daha hassas olduğunu için tüylü şeylerden (battaniye,yün yorgan yastık,tüylü oyuncak vs..) kullanmamam gerektiğini söyledi. Alerjisini öğrenmeden önce bile ben zaten yün yorgan vs. kullanmıyodum hepsi pamuk ve elyaf e zaten oyuncak oynayacak yaşta değil, odasını hergün havalandırırım, buhar yapıp nemli tutarım, toz olmamasına özen gösteririm.Öksürüğü başladığından beride burun damlasını daha rahat nefes alması açısından dahada özenle kullanıyorum.Terlediğinde mutlaka sırtını kuruluyorum yani eğer bebeği alerjik bronşiolit olan anneler siz başka neler yapıyosunuz? önerileriniz varmı? Ben daha çok ilerde bronşit olmasından korkuyorum acaba bu ilerde bronşit olacağı anlamınamı geliyo? Hadi cvp verin tecrübeli annelerrrr?

geçmiş olsun.
en çok alerjen barındıran ev eşyaları halı ve perdelermiş. hatta bebek odasında halıyı hiç önermeyenler bile var.onlarıda sık yıkayıp havalandırmanı ayrıca giysilerini çok deterjan kullanmadan yıkamanı bir kaç defa durulatmanı tavsiye ederim.evdede oda parfümü kullanmamanı hatta kendi parfümlerinizi ondan uzakta kullanmanızı, mutfak banyo temizlik detarjanlarını bebek yokken yada ondan uzakta kullanıp bolca oraları havalandırmasnı öneririm.
tabi dış çevre kaynaklı alerjenlerde var. polenler gibi bahar aylarındada onlardan sakınırsın.
benim yeğenimde 9 aylıkken nisan ayında olmuştu allerjik bronşiolit. sonrasında tekrarlamadı ama nisan aylarında bir hafta süren öksürük atakları olup geçiyor.

X