Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 8,5 aylık bebeğim emeklemek istemiyor:(

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

aysesat

YiĞit 31/07/2008
Kayıtlı Üye
31 Mart 2009
542
2
merhaba arkadaşlar
8,5 aylık bebeğimin emeklemeye hiç mi hiç niyeti yok.göbeğinin üstüne yatınca ağlıyor,ayakta durmak hi. istemiyor.arkadaşımın bebeğiyle aynı doğum tarihleri ama ,arkadaşımın bebeği emeklediği gibi yakında yürüyüp koşacak nerdeyse,bu arada oğlum 13 kg ve 73 cm.kabul ediyorum biraz tombul ama çokmu geç emekler merak ediyorum,:emir_bebek:

Bizimkide yakında 8 aylık olucak ama malesef pek niyeti yok emeklemeye...yüzüstü koyunca çığlığı basıyor...her çocuğun gelişimi farklıdır diyerek bekliyoruz bakalım...yerde kalmaz elbette yürürler canları sağolsunda...

Üzülme emekleyecek diye bir şart yok. Zorlayıp sindirlendirme de.. Benim şaşkın oğlum önce yürüdü şimdilerde canı sıkılınca emekliyor

niye üzülüyorsun arkadaşım buna her çocuk emekleyecek diye bir kural yok ki. kimisi emeklemeden direk yürümeye başlar. ayrıca her bebeğini başka bebeklerle kıyaslama her bebek kendine özeldir.

benim kızımda hiç emeklemedi.elinden tutup yürütüyordum.10 aylıkken yürümeye başladı.

benim oğlanda hiç emeklemeyi sevmiyo yüzüstü koyunca kendini hemen çevirip oturuyo. elinden tutup yürümeyi çok seviyo şimdilerde 8-9 adım atabiliyo kendi başına

benim kızımda 9 aylık ama daha yeni yeni poposunu kaldırıyor,ileri geri yaylanıyor :) emekleme yakın gibi görünüyor ama yinede belli olmaz.kimisi 6 aylıkken emekliyo,kimisi hiç emeklemiyor her bebek farklıdır.
bu arada bebeğin baya kiloluymuş canım doktorun bu konuda bişey demiyomu.

hiç üzülme benimki 28 nisanda 1 yaşına girecek hala emeklemiyo yürümüyo tutunup kalkmıyo başkalarınınkilerle karşılaştırma asla

bebekler kendi ihtiyaçları doğrultusunda hareketlerini geliştirilermiş. kimi erken kimi geç her bebek farklı karşılaştırmak anlamsız birbirleriyle. benimkide hala emeklemiyor emeklemekde istemiyor oturark gidiyor geri geri gidiyor sıkılıyor yüzüstü durmaktan hemen dönüyor kilosu normal olmasına rağmen.
kilosu banada fazla geldi bence hiç ısrar etme bebeğine.üzülmede.

slm mayalihamur
yedirdiklerim normal.6 ay sadece anne sütü verdim,babasıyla benimde bebekliklerimiz tombulmuş ona da bağlıyorum,doktorum evet yiğitin kilosu fazla ama yedikleri normal diyo..tosuuun diyede seviyo
bilmiyorum artık,,tembel benim bu oğlan

Canım annem anlatır,ben de hiç emeklemeden direk ayaklanıp yürümüşüm.Böyle de olabilir dimi:emir_bebek:

benim kuzum 10 aylık ve üç gün önce emeklemeye başladı.o da canı isterse.genelde sürünüyo asker gibi.dünden beri de ayağa kalkma çabaları var.sabırla bekliyoruz yakında neler yapacağını....delikafadulden

ben teşfik etmeye çalışıyorum,koltuğa tutunmasını sağlıyorum, önüne oyuncak yada yiyecek koyuyorum pek hevesli değil.poposunu geriye doğru çıkarıyor hemen oturmak istiyor:))))))
otururken yandaki oyuncağını almak için dönüyor ama karın üstü düşüp kalıyor ve ıkınmalar başlıyo çünkü başka hareket edemiyor,
haaa ayrıca da yürüteçte geri- yan gidiyor ama öne gitmeye hiç çalışlmıyor tembellllllsositososito

hem başka bebeklerle karşılaştırma..aman aman... ister 2 yaşında yürüsün emeklesin...hiç aman haaaabaşka çocuklara bakma..
hem kilosuna da takma, o kendine özgü kilosu, her bebeğin kilosu ayrıdır.

sonra yürüteçe de koyma, çarpık bacaklı olur!!!

benimkide hala basmıyo bak 8 aylık oldu, yığılıveriyo

başka bebekle de karşılaştırınca suç oluyo, aman ha sen sen ol karşılastırma

Bizimkide yakında 8 aylık olucak ama malesef pek niyeti yok emeklemeye...yüzüstü koyunca çığlığı basıyor...her çocuğun gelişimi farklıdır diyerek bekliyoruz bakalım...yerde kalmaz elbette yürürler canları sağolsunda...

hiçbir zaman kendi çocuğunla başkasının çocuğunu kıyaslama canım,malesef bazen yapmıyor değiliz;ama her çocuğun gelişimi farklıdır benim ufaklıkta emeklemeyle hiç işi yok yüzü koyun koyuyorum sadece dönüyor emekleme çabası yok elinden tutup yürümek istiyor ,belki seninki de hiç emeklemeden direk yürüyecek,kilosuyla bağlantısını dr. una sor belki vücut kaldırıamayabilir kendini maşallah kilosu iyimiş Allah nazarlardan saklasın ama bebeğin istemediği sürece sen sakın zorlama zaten o zamanını bilir kendi çabalamaya başlar o zaman sen anlarsın ona el uzatırsın ozaman yürür ya da emekler ...her bebek emekleyecek diye birşey de yok,her bebeğin gelişim süreci farklıdır bunu unutma

benim kızım 8.5 aylık ve halaa emeklemiyo..yüzüstü yatmaktan hoşlanmıyo.kollarından tutup yürütüyorum ona bayılıyor

Benim kızımda 8 aylıkken 13200 gr dı. 10 aylık emeklemeye 11 aylık yürümeye başladı.
Üzülmyin her bebek emekleyecek diye bir kural yok.
Hatta bence keşke emeklemese direk yürüse. :)
Kilolu olması demek haraketlerininde kısıtlama olacak demek değildir. Öyle diyenleri takmayın.
Önüne ilgisini çekecek şeyler koyun.
Çok uzağa değil hafif bi haraketle yakalayacğı yere.
sonrasında biraz daha uzağa biraz daha uzağa.
Teşvik edin gelişmesi için.

Sevgiler.

merhaba arkadaşlar
8,5 aylık bebeğimin emeklemeye hiç mi hiç niyeti yok.göbeğinin üstüne yatınca ağlıyor,ayakta durmak hi. istemiyor.arkadaşımın bebeğiyle aynı doğum tarihleri ama ,arkadaşımın bebeği emeklediği gibi yakında yürüyüp koşacak nerdeyse,bu arada oğlum 13 kg ve 73 cm.kabul ediyorum biraz tombul ama çokmu geç emekler merak ediyorum,:emir_bebek:

merhaba canım hangi ayda dogdu bebeginiz benim bebegim 25 temmuzda dogdu benimkide emeklemiyo 10 aylık olacak......
ve sizinkinden zayıf 11 kilo bende cok telaşlanıyom yaaaa mesajlaşalım memnun oldmmmm.... görüşmek üzere.

yaaaa merhebe bu kiloyu nasıl verdiniz bende vermek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim şuanda benim bebegimde 10 aylık
hayla kilolarım duruyo siz ne zaman vermeye başladınız.....

benim kızım 8.5 aylık ve halaa emeklemiyo..yüzüstü yatmaktan hoşlanmıyo.kollarından tutup yürütüyorum ona bayılıyor

aynen benim oglumda ellerinden tutup yürütülmeye bayılıyo..... ama malasef sürünmüyo.
koca adam olduuu..... on ayına girecek. :ecrin_bebek:

X