Silikon Operasyonu sonrası yumuşama süresi

aslim29

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2008
81
0
Merhaba,
Ben 2 buçuk ay önce kas altı, 300 cc damla silikon dual plane yöntemle silikon operasyonu oldum. Göğüslerim ilk zamanlara oranla yumuşadıysa da hala doğal göğüs dokusu kadar yumuşak değiller.

Daha önce bu operasyonu geçirmiş arkadaşlara sorum şu; tam yumuşama ne kadar zamanda gerçekleşiyor. Acaba bende mi bi sorun var :sm_confused:

Şekerim ben de 2 ayı geçtim . Benim göğüslerim de yumuşadı ilk zamana göre, gerçi be n yumuşaklığından memnunum. Ancak doktorumun dediğine göre ilk 3 ayda hafif aşağı inip yumuşayacak, tam oturması 6 ay-1 yıl mış. Ben ameliyattan önce protezleri ellemiştim yumuşaklığı çok iyiydi. Problemin yok canım, daha erken.

selam benim daha 3, günüm. cumartesi oldum ameliyatımı. göğüs ucu kesisi ile kas altı 275 cc protez konuldu. bugün bile biraz rahatlama war ama sanıyorum ilk şişliklerin inmesi 10 günü bulur dimi? bide şu sütyeni ne kadar taktınız söler misiniz? benim canımı çok yakıyoda. 2 3 hafta nasıl dayanıcam bilmiyorum yaa...

Cevap için teşekkür ederim. ıçim rahatladı biraz. Ben de sertliğinden memnun aslında. Ama eşim biraz sert olduğunu düşünüyor. :eek:

Özel sütyen bir ay kadar takılmak durumunda. Ama doktorum göğüsleri dik tutacak destekli sütyenlerinde aynı işi göreceğini söylemişti. Bu nedenle ben iki haftanın sonunda normal sütyenlere geçtim. Bi problem de yaşamadım bununla ilgili. Ama her doktorun yaklaşımı farklı olabiliyor.

selam benim daha 3, günüm. cumartesi oldum ameliyatımı. göğüs ucu kesisi ile kas altı 275 cc protez konuldu. bugün bile biraz rahatlama war ama sanıyorum ilk şişliklerin inmesi 10 günü bulur dimi? bide şu sütyeni ne kadar taktınız söler misiniz? benim canımı çok yakıyoda. 2 3 hafta nasıl dayanıcam bilmiyorum yaa...
canııım geçmiş olsun,,, doktorun kim? bir de izlerin ve his durumun nasıl?

canııım geçmiş olsun,,, doktorun kim? bir de izlerin ve his durumun nasıl?

sağol canım :). henüz bandaj açılmadığı için dikişlerimi göremiyorum. yarın gidicem ilk kontrole. doktorum doç. dr. serkan yıldırım. his sorunu yok şimdilik. göğüs uçlarıma dokunduğumda hissediyorum canım. umarım değişmez bu durum.

sağol canım :). henüz bandaj açılmadığı için dikişlerimi göremiyorum. yarın gidicem ilk kontrole. doktorum doç. dr. serkan yıldırım. his sorunu yok şimdilik. göğüs uçlarıma dokunduğumda hissediyorum canım. umarım değişmez bu durum.

canııım, kontrole gittikten sonra bana yaz olur mu? izlerini göreceksin sanırım. Çok geçmiş olsun. inşallah iyi sonuçlar alırsın. Ben süt kanallarının zarar görmesinden ve his kaybından korkuyorum. Ameliyatım karar verebilirsem ya yarın ya da haftaya perşembe olacak. doktorum haber bekliyor. :))) Korkuyorum... Endişeliyim... Aklımda meme altı kesisi vardı, karar vermek üzere olduğum doktor meme ucu kesisini öneriyor, zarar gelmez diyor. İnşallah pişmanlık yaşamayız. O yüzden çok merak ediyorum sendeki durum... :))

Arkadaşlar merhaba..Bursa da mesut özcan diye bi doktorla görüştüm.Sadece , silikonun yarısı kas altı yarısı kas üstü olan bi sistem uyguluyormuş.Kas altı silikon yaptıranlar bana bu konuda bilgi verir misiniz?ağrısı daha fazlamı oluyor diğer yöntemlerden.cumartesi yaptırıp pazar işe gidebilir miyim sizce.masa başı bi işim var.ama çok kararsızım yardımcı olursanız çookk sevinirim sositososito

Arkadaşlar merhaba..Bursa da mesut özcan diye bi doktorla görüştüm.Sadece , silikonun yarısı kas altı yarısı kas üstü olan bi sistem uyguluyormuş.Kas altı silikon yaptıranlar bana bu konuda bilgi verir misiniz?ağrısı daha fazlamı oluyor diğer yöntemlerden.cumartesi yaptırıp pazar işe gidebilir miyim sizce.masa başı bi işim var.ama çok kararsızım yardımcı olursanız çookk sevinirim sositososito

canım herkeste ameliyat sonrası durum farklı oluyor, ama seninkisi bir de kas altı,genel itibariyle senin ertesi günü kalkıp da işe gitmen çok zor, ben ki kas üstü oldum ertesi gün her nekadar ayağa kalkabilsem de kambur duruyordum, göğüslerim aşağı çekiliyordu sanki, sonraki gün normal durusa geçtim:) ama yürümek yorucu oluyordu, programını o şekilde ayarlama bence tatlım, kendine zaman ver 2-3 gün garanti olsun,,,

panedla, ben 2 ay önce memucundan oldum ameliyatımı, benim tercihim zaten memeucuydu doktorum da onu önerdi, düşündüğün gibi endişeleneceğin bir durum yok, 2. ayımdayım ve izlerim pembeleşti,yavaş yavaş silikleşiyor, zaten tam halkada olduğu için uzaktan ayırtedilmiyor bile,

canım herkeste ameliyat sonrası durum farklı oluyor, ama seninkisi bir de kas altı,genel itibariyle senin ertesi günü kalkıp da işe gitmen çok zor, ben ki kas üstü oldum ertesi gün her nekadar ayağa kalkabilsem de kambur duruyordum, göğüslerim aşağı çekiliyordu sanki, sonraki gün normal durusa geçtim:) ama yürümek yorucu oluyordu, programını o şekilde ayarlama bence tatlım, kendine zaman ver 2-3 gün garanti olsun,,,

sağol canım.haklısın sanırım riske atmamak adına 1 kaç gün zaman ayarlamalıyım.Arkadaşlar kas altı yaptıran varsa deneyimlerini benimle paylaşabilir mi..??

yaknız benim tek bir problemim var,kızlar ben de sizden bu konuda paylaşım bekliyorum, dediğim gibi memeucundan,kas üstü,damla protezle ameliyatım oldu, bu 2 ay içerisinde şişliklerim bayağı indi ve protezler oturdu yerine yalnız bir sorun var ki başından beri hep sol göğsüm diğerine göre az bi farkla daha şişkindi,ve zaman zaman ağrı oluyordu,şimdi ise sol göğsüm çok güzel, kendisini aşağı saldı,yumuşadı,ama sol göğsümde hala bi sertlik ve o kısımda hissizlik var,ve de biraz daha yukarıda,1 ay önce tedirgin oldum başka bir doktora göründüm gayet normal zamanla oturcak yerine dedi, ama tedirginim kızlar ya, var mı bu konuda bilginiz, acaba o göğsümde bir problem mi çıktı, kapsül riski mi var die düşünüyorum,,,
bir de böyle şikayetlerden dolayı tekrar ameliyata girenler de silikon değişimi nasıl oluyor, doktor onu alıp yenisini mi takıyor yoksa yine aynısını mı yerleştirior?

canııım, kontrole gittikten sonra bana yaz olur mu? izlerini göreceksin sanırım. Çok geçmiş olsun. inşallah iyi sonuçlar alırsın. Ben süt kanallarının zarar görmesinden ve his kaybından korkuyorum. Ameliyatım karar verebilirsem ya yarın ya da haftaya perşembe olacak. doktorum haber bekliyor. :))) Korkuyorum... Endişeliyim... Aklımda meme altı kesisi vardı, karar vermek üzere olduğum doktor meme ucu kesisini öneriyor, zarar gelmez diyor. İnşallah pişmanlık yaşamayız. O yüzden çok merak ediyorum sendeki durum... :))

canım günaydın:)) perşembe gittim doktoruma. dikişler öle korktuğum gibi değildi. sanırım izler zamanla kaybolacak. ayrıca benim göğüs ucunda hissizlik olmadı ameliyatın ertesi günü bile hissediyodum. ayrıca bugün 9, günüm we ağrılar neredeyse tamamen kayboldu. sadece gün içinde çok fazla ayakta kalırsam göğsümde koltuk altıma doğru bi baskı oluyo. onun dışında herşey çok güzel :)) canım hiç korkma sadece ilk iki gün zorlanıyosun sonrası kolay :))

selam canım. benim kas altı oldu. kas üstünün ağrısını bilmediğim için kıyaslama yapamam. ama ertesi gün işe gidebilir misin bilmiyorum. ben cumartesi ameliyat oldum. pazartesi işe gittim ama ne yalan söliyim zorlandım. yani bence en azından pazartesiye kadar dinlen canım:))

aleyna, ben ikinci kez silikon ameliyatı olduğumdan soruna cevap verebilirim. eski silikonu alıp yenisi takılıyor.
geçen hafta tekrar ameliyat oldum, dikleştirmeyle beraber daha uygun bir silikon yerleştirildi , ameliyat sonrası hiç mi hiç sıkıntı çekmedim ve sargım açılınca sonuca inanamadım.. çok süper güzel oldu:)

Son düzenleme:
canım günaydın:)) perşembe gittim doktoruma. dikişler öle korktuğum gibi değildi. sanırım izler zamanla kaybolacak. ayrıca benim göğüs ucunda hissizlik olmadı ameliyatın ertesi günü bile hissediyodum. ayrıca bugün 9, günüm we ağrılar neredeyse tamamen kayboldu. sadece gün içinde çok fazla ayakta kalırsam göğsümde koltuk altıma doğru bi baskı oluyo. onun dışında herşey çok güzel :)) canım hiç korkma sadece ilk iki gün zorlanıyosun sonrası kolay :))
tatlııım,, çok teşekkür ederim...

inanamıyorum yarın değil öbür gün ameliyat olacağım... boyum 1.70 ve normal bir kilodayım. doktor 300 cc düşünüyor, ama ameliyatta küçüklü büyüklü farklı cc leri de deneyecek hangisi daha güzel olursa onu bırakıcak. Çok ama çok heyecanlıyım. Tedirginim :))) Seninkiler nasıl duruyor? Memnun musun büyüklüklerinden ha bir de pürtüklü mü koydurdun düz yüzeyli mi?

Bu arada dua et canım, çok heyecanlıyım inşallah herşey çok güzel olur. Allah yardımcımız olsun.

kızlar bende silikon taktırıcam da hiç bıçak altına yatmadım acayip korkuyorum :S kötü sonuçlar falan çıkarsa diye :/
çok acıyo mu ya

X