Çocuk Hastalıkları bebeğim öksürüyor ne yapabilirim

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

burcu1507

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2009
259
1
40
bebeğim 8 aylık ve 2 haftadır öksürüyor burnuda tıkalı antibiotik kullandık ama geçmedi buhar makinası bile etki etmiyor. sizce ilaçtan başka ne verebilirim rezene çayı versem etki edermi?

Benim bebeğimde çok öksürüyodu antibiyotik hiç mi hiç fayda etmedi, bende ilaç dışında buhar yapıyodum sürekli boğazı yumuşasın diye ılık su veriyodum sık sık hiç biri iyi gelmedi. Sonra tekrar uzm. bi dr.a götürdümki meğerse kızım allerji olmuş.Hemen poşetler içinde olan toz bi ilaç verdi hergün onu elma püresiyle veriyorum çok faydası oldu. Battaniyesinin iç tarafı tüylüydü onu kullanmıyorum artık örgü yelekte giydirmiyorum.Odasının havalandırmasına çok dikkat ederdim şimdi daha da dikkat ediyorum.Yatmadan mutlaka buhar yapıyorum ve odasındaki halıyı da kaldırdım.Halı ve perdeler ne kadar temiz olsada ençok toz barındıran eşyalar bunlar.Özellikle bu nisan alerji ayı olduğu için çok gerekmedikçe polenlerden dolayı dışarı çıkarmıyorum cnm sana tavsiyelerim bunlar. Tozu hergün kullanıp diğer detaylarada dikkat edince gerçektem öksürük felan kalmadı.Sadece o antibiyotiği boş yere içtiğine yanıyorum :KK43:

Ayrıca gittiğim dr. allerji ve bronşit uzmanı rezene veya herhangi bir bitki çayı vermememi söylemişti. Bence sende bu konuda iyi bi dr.a götür bebeğini. Seni çok iyi anlarım insan kahroluyo öyle dolu dolu öksürdüklerinde. Çok geçmiş olsun şimdiden...

benim bu konuda daha önce de yazdığım bir kocakarı tarifi var bebeğim öksürdüğünde yapıyorum kendim öksürünce de yapıyorum boğazı yumuşatıyor ben tarifi vereyim yapıp yapmamak sana kalmış geçmiş olsun1 tutam ıhlamur
biraz elma kabuğu
çok az kabuk tarçın(çok konunca ağır oluyor içmeyebilir
bir kaç tane karabiber
bunları 3 dakika kaynatıyorsun sonra içine 3-4 damla limon sıkıyorsun
1 tatlı kaşığı bal(ki bebeğin 1 yaşından küçük olduğu için sen pekmez koyabilirsin tatlandırmak için yada hiçbişey koymazsın)
bunu süzüp bebeğine içir yatmadan önce böylece boğazı yumuşuyor ve fazla öksürmüyor
ama bu tarif kuru öksürük için eğer balgamı varsa yani genzi doluysa yastıkla ince bir yastıkla yatırmanı öneririm kulak iltihabı yapabilir diye duymuştum ama tüm bunlardan önce tabi ki doktoruna danışmanı öneririm
çok uzun oldu

Güzel bi tarif belki ama bencede önce doktoruna danışmalısın çünkü eğer senin bebeğinde de allerji varsa benim dr.um kesinlikle bitki çayı içirme demişti.

ilaçlı veya ilaçsız; en önemlisi bebeğin yattığı yatağının başucunun birazcık yüksek olması... rahat nefes alabilsin diye... 1 yaşına kadar yastık kullanmak sakıncalı biliyorsunuz.. buyüzden yatağının altına yastığı diklemesine koyarsanız yatak yokuş gibi olur ve o yokuş bölümde başucunu yüksek bölümü yaparsanız gece boyunca daha rahat nefes alır... ( anlatabildimmi) bizde işe yaramıştı.. buarada biz hiç ilaç kullanmadık.. dra danışmadan sakın kullanmayın.........

benim oğlum hala yastıkla yatmayı istemiyor ben de yatağın altına kalınca bir kitap yerleştirdim eğimli olsun diye

bebeğim 8 aylık ve 2 haftadır öksürüyor burnuda tıkalı antibiotik kullandık ama geçmedi buhar makinası bile etki etmiyor. sizce ilaçtan başka ne verebilirim rezene çayı versem etki edermi?

cnm ayva yaprağı kaynatıp içirebilirsin.irazda ıhlamur koy içine.bizde çok işe yaramıştı.

X