Bebek Beslenmesi Bebeğinizi Sağlıklı Büyümesi İçin Erken Yatırın...

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

cocostar

azimli,sabırlı,kararlı
Kayıtlı Üye
10 Mart 2008
3.081
83
önemli bir yazı okudum şimdi sizinle de paylaşmak istedim kızlar...

KONYA - Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Koç, çocukların gelişimine doğru beslenme kadar uyku düzeni ve uyuma saatlerinin de önemli etki yaptığını anlattı.

Çocuğun sağlıklı bir şekilde gelişmesinde büyüme hormonlarının düzenli bir şekilde salgılanmasının önemine işaret eden Koç, akşamın belli saatlerinin uykuda geçirilmesinin, büyüme hormonlarının düzenli salgılanmasında önemli etkisi olduğunu ifade etti.

Koç, çocuklarda büyüme hormonunun saat 22.00 ile 02.00 saatleri arasında daha fazla salgılandığını vurgulayarak şunları kaydetti:
“Gelişmenin daha hızlı olması için çocukların erken yatırılmasında büyük yarar vardır. Çünkü büyüme hormonları, vücut hareketsizken, yani enerji harcamadığı zamanlarda daha düzgün bir şekilde salgılanır. Büyüme hormonları 22.00 ile 02.00 saatleri arasında salgılandığı için, çocuğun bu hormonlardan daha fazla yararlanabilmesi için erken yatmak büyük önem taşıyor. Çocuklar genellikle daha fazla televizyon seyredebilmek için geç yatma eğiliminde oluyor. Ancak, fazla televizyon seyretmek zaten gelişme çağındaki çocuğun göz sağlığı için zararlıdır.”

Çocuklarının erken yatmasının sağlanmasında ailelerine büyük görev düştüğünü belirten Koç, çocuklara erken yatma alışkanlığı kazandırılması gerektiğini anlattı.

Koç, büyümeyi düzenleyen ve hızlandıran Omega 3 içeren takviye maddelerin akşam saatlerinde verilmesinin, vücuda yararını artıracağını sözlerine ekledi.

netten alıntıdır

süpersin canım,çok saol..
ben de kesinlikle böyle olduğunu düşünüyordum.
emin olmuş oldum..

teşekkürler:1hug:

Çok sağol canım süper bi bilgi bu..
ya acaba bu ömegaların süte geçme süresi ne kadar .. yani bebişin sütüne geçmesi için biz ne vakit içmeliyiz..

oyyyyyyy oyy bende saat 10a çekmeye çalışıorum ama henüz beceremedim. şimdilik 11 de takılı kaldım. h.sonu bhk nın yöntemi denemeye çalışcam. çok saol coco cum

benim oglum saat 21:00 yatıyor gece 3 de uyanıyor karnını doyuruyorum geri uyuoyor sabah 7 de kalkıyor

oyyyyyyy oyy bende saat 10a çekmeye çalışıorum ama henüz beceremedim. şimdilik 11 de takılı kaldım. h.sonu bhk nın yöntemi denemeye çalışcam. çok saol coco cum

Teşekkürler cocostar.

İlk zamanlarda 22:00--24:00 ya da 22:00--01:30 arası uyuyordu.Şimdi o saatlerdeki uykuyu mumla arar oldum.Bazen 3-4 saat sallıyorum da anca uyuyor.Uyku sorunumuz da çok hayırlısı artık.
Bakalım ne zamana hayırlısıyla düzelecekler bu 2008 model kuzucuklar.

Miss'cim Bhk'mın yöntemi nedir?:uhm:

eee boşuna ninni sölemıyoruz değilmi uyusunda buyusun diye evet uyuycak kı buyusun... ergenlık dönemındede dr lar sık sıkmuyumayı önerıyolarrr...

emeğine sağlık cocostar
bende kızımı hemen hemen 2 aydır saat 9 da yatırıyorum
3 kere filan şaşmıştır oda misafirlikte olduğumuz için genelde 9 da evde olmaya çalışıyorum

benim elma şekerim akşam 7 de yatar sabah 8 de kalkar tıksız uyur :)) o yüzdende bin kere maşallah çook sağlıklı.. :)) erken uyutmak gerçekten çok ii sakın şaşmayınn.!!!

anam siz bebekler birşeylermi okuyuıp üflüyonuz ninni yerine banada söyleyiverinÇok üzgünüm çoook

ben hiç bir çocuğumun öyle erkencikten uyuduğunu görmedim erken yatsalarda az bişey uyuyup kalkarlardı sonrada 12 den önce uyumazlardı
eylülde öyle
ama benim ev kalabalıkya biraz malum ablada var abide sessizlik ortamı pek sağlanamıyor
ve eylülde çok sessiz ortam istiyor uyumak için
o gürültülü zamanlarda uyutsamda kestirip kestirip kalkıyor sonrada o kadarcık uykuyla geceyi yarılıyoruz

bende öyle olunca erken uyutmuyorum artık hep beraber yatıp hep beraber kalkıyoruz

paylaşım için sağol coco
bütün bu bilgilere ihtiyacımız var
bizim ve bütün annelerin
bablarda okusa arada nolur sanki

X