Dual plan ve subfasyal Meme Protezi

S

senihatoran

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi senihatoran
GÜNCEL;DUAL PLAN VE SUBFACIAL MEME PROTEZı UYGULAMASI

Meme protezi ameliyatı kadınlar arasında yaygınlaştıkça yeni protez tipleri ve ameliyat teknikleri ortaya çıkmaktadır.
Bu yeni ameliyat tekniklerinden biri de dual plan protez uygulamasıdır. Dual plan protez uygulamasında kas altı ve meme dokusu altı teknikler birleştirilmiştir. Protez yukarda kasın altında, altta ise meme dokusunun altındadır. Meme dokusu altı protez uygulamasında protezi üst kısımda deri altında belirgin görünmesi riski vardır. Ancak meme altı konulan protezler meme dokusunu daha dik gösterir. Kas altı konulan protezler ise dekolte bölgesini daha düzgün oluşturdukları ve üst sınırı belli etmedikleri için tercih edilirler, ancak meme dokusunu çok fazla yukarı kaldıramazlar. ışte dual plan protez tekniği bu iki yöntemin eksi taraflarını ortadan kaldırıp, artı taraflarını birleştirmektedir. Ancak dual plan meme protezinin de bazı uygulanma şartları vardır. Örneğin meme bezi yeterli değilse, yani meme çok küçükse protez meme altında ele gelebilir.
Subfacial meme protezi uygulaması ; meme protezinin göğüs kas kılıfı altına yerleştirilmesidir. Kas altı meme protezi koyarken kasın iman tahtasına yapışan iç kısmı kesilmekte,az da olsa tahrip olmaktadır ve kas altı meme protez uygulaması diğer uygulamalara oranla ilk 1 hafta daha ağrılı olmaktadır. ışte bu ihtiyaçtan subfacial meme protezi uygulaması doğmuştur. Meme dokusu altına konan protezler gibi üst kısımda protezi belli etmemekte, kas altı gibi ağrılı olmamaktadır. Ancak bu teknikte de kas kılıfı (fasya) kas kadar esnek olmadığı için çok büyük protez uygulamalarına imkan vermemekte ve yırtılabilmektedir. Sınırlı vakalarda uygulanabilmektedir.
Op. Dr. Aylin Karanlık

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya arkadaşlar yok mu dual plan ameliyat olan biraz tecrübelerini yazsın buraya haftaya ameliyat olucam merak ediyorum.

Ya hakikaten benim şu anda süper ama biraz uzun süre geçenleri ben de dinlemek isterim

Senden başka olan yok heralde şekerim, e yeni bi yöntem, benim ki kas altı

benimkide kas altı olucak sence 1 buçuk ay sonrasında denize gidebilirmiyim?

Bence girebilirsin, ben 3 hafta sonra girmiştim, ama doktorum 2 ay çok fazla kulaçla yüzmememi istemişti, ben de ağır ağır yüzdüm. Sen ne zaman ameliyat olacaksın şeker???-tatlicadiarzu-

Ya hakikaten benim şu anda süper ama biraz uzun süre geçenleri ben de dinlemek isterim[/QUOT

merhaba elifnaz..sanırım dual plan la takıldı protezlerin..ben de haftaya ameliyat olucam sanırım..kullanılan silikon şekli damla mıydı acaba??benim doktorum da damla silikon la dual plan uyguluyor ve ben bi çok yerde damla silikonun ilerde sarkmalara sebep olabileceğini okudum..beniim zaten su an da elastikiyet sorunum var cok kilo verdiğim için..ve de ameliyat sonrası nasıldı ağrı sızı açısından..yardımcı olursan sevinirimm..geçmiş olsun...

Ya hakikaten benim şu anda süper ama biraz uzun süre geçenleri ben de dinlemek isterim[/QUOT

merhaba elifnaz..sanırım dual plan la takıldı protezlerin..ben de haftaya ameliyat olucam sanırım..kullanılan silikon şekli damla mıydı acaba??benim doktorum da damla silikon la dual plan uyguluyor ve ben bi çok yerde damla silikonun ilerde sarkmalara sebep olabileceğini okudum..beniim zaten su an da elastikiyet sorunum var cok kilo verdiğim için..ve de ameliyat sonrası nasıldı ağrı sızı açısından..yardımcı olursan sevinirimm..geçmiş olsun...

Merhaba pinkberry; benim silikonum anatomik (yani damlaya benzeyen), damla silikonun sarkmaya sebep olacağı konusunda bilgim yok ama doktorum çok büyük protezler daha fazla sarkar dediydi, ağırlık sebebiylen. Sen kime olacaksın canım? Toplayacak mı yukarıya memeni??.sengözlerimebaksanab

Bence girebilirsin, ben 3 hafta sonra girmiştim, ama doktorum 2 ay çok fazla kulaçla yüzmememi istemişti, ben de ağır ağır yüzdüm. Sen ne zaman ameliyat olacaksın şeker???-tatlicadiarzu-

canım temmuz başında olucam ağustostada gitmek istiyorum denize bakalım

Hayırlısı olsun tatlım, ben daha önce olsan manasında söylemiştim, tabii ki erteleme.

Hayırlısı olsun tatlım, ben daha önce olsan manasında söylemiştim, tabii ki erteleme.

sagol canım ama müsait olamadım bir türlü doktorum bana kas altı yuvarlak meme başı kesisiyle yapıcak tek korkum yuvarlak olduğu için doğal durmaması keşke damla yapsaydı ama yuvarlaktan yana demekki bir bildiği var

sagol canım ama müsait olamadım bir türlü doktorum bana kas altı yuvarlak meme başı kesisiyle yapıcak tek korkum yuvarlak olduğu için doğal durmaması keşke damla yapsaydı ama yuvarlaktan yana demekki bir bildiği var

Canım hiç korkma benimki de kas altı yuvarlak, süper oldular, hiç öyle top gibi falan değiller. Doktorun en iyisini bilir merak etme.:dance:

Canım hiç korkma benimki de kas altı yuvarlak, süper oldular, hiç öyle top gibi falan değiller. Doktorun en iyisini bilir merak etme.:dance:

içimi rahatlattın canım özelden mesaj falan atsanda şekillerini göstersen olurmu?

Lalara'cığım fotolarımı yolladım canım, umarım beğenirsin!!! Nolur beğen ben çok beğeniyorum, moralimi bozma sakın

X