En İyi Sonuç ve Övgü Aldığımız Tarifleri Püf Noktaları ile Paylaşalım mı? (Resimli)

ben bu tariflere hiç bakmayayım....tam diyete odaklanmışken....

çok güzel tarifler var tebrikler....

SOSYETE BAKLAVASI(KEKLİ BAKLAVA)

hamur
1yumurta
1 çay bardağı sıvı yağ
1 çay bardağı yoğurt
1 çay bardağı soda
yarım limon suyu

kek malzemeleri
3 yumurta
4 fincan şeker
4 fincan un
1 kabartma tıozu
1 su bardağı ceviz

üzeri için
1,5 su bardağı sıvı yağ
yarım paket margarin
şerbet
5 bardak su
5 bardak şeker

Merhaba bayanlar..

Bu tarif de bizden olsun arkadaşlar,blogcu bir arkadaşımın ödüllü tatlısıdır,kesinlikle tavsiye ederim.Tabi daha önce verildi mi bilemiyorum,maşallah çok güzel ve renkli tarifler paylaşılıyor,hepsine bakamadım.

İrmik Lokması:

burayi yeni farkettim..ama sen simdi burda yine... olmaz ki..hem cok zormus bu tarif..ne kadar cok asamasi var "hih"

*ic ses: allahim nasil lezzetli gorunuyorrrrr..acaba tadi nasil

soganli ekmegide deniycem.. cok canim cekti..ama irmik tatlisini denemiycem.. o asiyor beni

Hayat24,ellerine sağlık,çok seviyorum kekli baklavayı! Halamdan öğrendim ben de..
Nefis bi'şi! :)

Pia'cığım,irmik lokmasını da yaparsın!
Belki zor görünüyor , lakin öyle değil.
Hamuru hazırla,yuvarla,kızart hopp şerbete at,bu kadar :KK66:

tembellik hastaligi var bende..gitmedigim dokdor calmadigim kapi kalmadi

en sonunda doktor sen resimlere bak doy dedi

bak bak kekli baklavayi yapmis yemis bile

Merhaba bayanlar..
Ellerinize sağlık.Ezine'ciğim kurabiyeyi beğendiğine sevindim,emeğine,gönlüne sağlık.
Annemin geçen çaa misafirleri varmış,o da tahinli kurabiyeyi yapmış,bugün görüştüğümüzde söyled,güzel bir tevafuk oldu yani :) Okuyunca hem şaşırdım hem sevindim.
Bu tarif de bizden olsun arkadaşlar,blogcu bir arkadaşımın ödüllü tatlısıdır,kesinlikle tavsiye ederim.Tabi daha önce verildi mi bilemiyorum,maşallah çok güzel ve renkli tarifler paylaşılıyor,hepsine bakamadım.

İrmik Lokması:

2 su bardaktan bir parmak eksik İrmik
125 gr tereyağı
2 su bardağı süt
4 ad yumurta

Şerbeti için:
3 su bardağı şeker
3,5 su bardağı su
1 dilim limon

Kızartmak için sıvı yağ

YAPILIŞI
Su, şeker ve bir dilim limon kaynatılarak şerbeti hazırlanır.( Yoğun kıvamlı bir şerbet olmamalıdır.Biraz sulu kalmalıdır) Ve soğumaya bırakılır. Bir teflon tavaya tereyağ konarak eritilir. İrmik ilave edilir ve altın sarısı renge gelene kadar kavrulur. Daha sonra üzerine 2 su bardağı süt ilave edilerek karıştırılır. Çok hafif bir ateşte irmik sütü çekene kadar ağzı kapalı olarak pişirilir. Sütü çekince altı kapatılır ve karıştırılarak eli yakmayacak kıvama gelene kadar soğutulur. 4 yumurta soğuyan irmiğe ilave edilir ve bir hamur hazırlanır. Bu hamurdan ufak parçalar alınarak yuvarlanır ve kızgın yağda kızartılarak soğuk şerbetin içine atılır. Soğuyunca servis yapılır.
Not: Arzu edilirse İrmik hamuruna portakal kabuğu, limon kabuğu veya vanilya da ilave edilerek aromalı hazırlanabilir.

canım ellerine sağlık.
ben bişey soracağım yalnız
kavrulan irmikle 4 yumurta karışınca bi hamur oluşuyor mu un felan gerekiyor mu koymak için
?teşekkürler paylaştığın için denemek istiyorum bunu

canım ellerine sağlık.
ben bişey soracağım yalnız
kavrulan irmikle 4 yumurta karışınca bi hamur oluşuyor mu un felan gerekiyor mu koymak için
?teşekkürler paylaştığın için denemek istiyorum bunu

Hayır ekstra un gerekmiyor gülüm,irmik sütü çekip soğudunda katılaşıyor zaten,yumurta kırıp iyice yoğuruyoruz.Minik yuvarlaklar yapıyoruz (Elimize yapışmayan,sıkı bir hamur oluyor)
Umarım dener ve beğenirsin,kolay gelsin.

ezine dün gece senin üzümlü kek tarfini denedim bir farkla mandalinada kattım içine çok güzel oldu saat 11 di yaptığımda krizimiz tuttu eşimle :)

ezine dün gece senin üzümlü kek tarfini denedim bir farkla mandalinada kattım içine çok güzel oldu saat 11 di yaptığımda krizimiz tuttu eşimle :)

süpersin canım benim..ellerine sağlık ama keşke fotolasaydın mideye indirmeden de mandalinalısı nasıl oluyor görseydik bi:jeyyar:

bende bugun şekerpare yaptım kızlar şu an fırında pişiyor :)))

Hayır ekstra un gerekmiyor gülüm,irmik sütü çekip soğudunda katılaşıyor zaten,yumurta kırıp iyice yoğuruyoruz.Minik yuvarlaklar yapıyoruz (Elimize yapışmayan,sıkı bir hamur oluyor)
Umarım dener ve beğenirsin,kolay gelsin.

bi 2 kilo verince ödül olarak yapacağım canım:KK1::KK1:deneyeceğim bu tarifi
teşekkürler cevabın içinopuyorumnanaktan

Son düzenleme:
hayat24 mandalinalı kek çok güzel gözüküyor,ellerine sağlık.Tarfini verebilir msiin?Bikere kek yaptığımda portakallı çok güzel olmuştu ama enson yaptığımda hepsini çöpe atmak zorunda oldum bukadar olmaz mafoldumben Ama korkumun üstüne gidicem aklinialirimsmile

Son düzenleme:
PORTAKALLI İRMİK HELVASI

MALZEMELER:
2 su b. İrmik (1,5 bardak kullandım
100 gr tereyağı (50 gr kullandım)
2 çorba k. çam fıstığı
1 portakal kabuğu rendesi (portakal suyu kullandım)
şerbeti için:
1 su b. su
2 su b. süt
1.5 su b. Tozşeker ( göz kararı kullandım.

HAZIRLANIŞI:
Tereyağı tencereye alınarak eritilir. üzerine sıvıyağ dökülür.irmik ve fıstık
ilave edilerek karıştıra karıştıra kavrulur.diğer taraftan şerbeti için; süt,
tozşeker ve su tencereye alınarak kaynatılır. kavrulan irmik sık sık karıştırılarak
altının yanması engellenir.kavrulunca portakal kabuğu rendesi eklenerek
beklemeden kaynamış şerbet ilave edilir.kısık ateşte kapağı kapalı
3-4 dk . suyu çekinceye kadar pişirilir.dilenirse içi çıkarılmış portakal
kabuğu çanağında servis yapılır.

X