Bebek Beslenmesi bebeği 1 yaşında olupta emziren anneler kimler

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
E

EU3

Ziyaretçi
kızlarrr bebişierimiz 1 yaşına geldi abla abi olduar kimler emziriyo kimler emzirmiyooo
anne sütünü bırakan bebişlerimiz neden bıraktı hadi paylaşalım

benim kızım 1 yaş 15 günlük emziriyorum akşam eve gidince mem meme deyip saldırıyoooo :)

Günaydın canım,bizde 1 yaş 3 haftalığız.emmeye devam ediyoruz,gittiği yere kadar da emziricem:))zaten benim oğlan emmeden asla uyumuyor,bum bum diyor emmek isteyince..bazen sokaklarda bum bum diye bağırıyor allahtan kimse anlamıyor:))

ayyy seninki güzel bişi bulmuşş benimki maleseff kucağıma aldığım an elleriyle göğsümü açmak istiyo mem meme diyo herkes anlıyooo ben geceleri yen biberonla süt vermeye başladım 3-4 gün oluyor daha önce veremiyodum ağzına sürmüyordu biberonu şimdi azda olsa süt içiyooo biryandan biberon bir yandan anne sütü veriyorum

yaşımıza bir hafta var ama benim kızım memeden vazgeçeçek gibi değil her iki saatte bir gece her saat başı hemen hemen emiyo bide emmeden hayatta yatmaz doğduğunda ilk 10 gün emzirmek için resmen savaştık şimdide vazgeçicek gibi görünmüyo ben şikayetçi değilim gittiği yere kadar ama nasıl bıraktırıcam ilerde onuda düşünmeden edemiyorum :)

oğlum şu anda 3 yaşında.bende 2 sene boyunca emzirdim.
aksi bir şey olmadıktan sonrada bebeklerin 2 yaşına kadar emzirilmesinden yanayım.
yiyeceği içeceği hiç bir şey onlara anne sütü kadar yarar sağlamaz.

benim kızımda 7 aylıkken hayatta emmiyodu uyurken emziriyodum sonr a diş çıkarmaya başlayınca meme delişsi oldu tekrar çok üzülüyorum emmediği zaman şimdide ikraa dediğin gibi düşünüyorummm çok düşkün bırakmazsa die düşünüyorum ben çalıştığımdan akşam eve gidince yapışıyo

ben yaşına girince bırakmayı düşünüyordum ama vazgeçtim
hem oğlum biraz daha faydalansın hemde onun o mutluluğuna ben daha çok mutlu oluyorum
zaten günde 2 defa emiyor
sabah uyanınca ve yatmadan önce
arada istemiyor

Benim dana oğlum hala deliler gibi emiyor. Mycey'in emzirme önlüğünü almıştım. Onun sayesind yolda sokakta nerde olursa emziriyorum.

Benim dana oğlum hala deliler gibi emiyor. Mycey'in emzirme önlüğünü almıştım. Onun sayesind yolda sokakta nerde olursa emziriyorum.

Oğlum gündüzleri en az beş kere gece uyumadan önce emer uyuduğu zaman ise bezen bir bazen hiç emmez artuk geceleri uyanmıyor.
Geçenlerde salonda yerde oyuncaklarıyla oynuyordu ben koltukta oturup onu seyrediyorum bana anne dedi efendim dediğimde gel dedi yanına oturdum kucağıma çıkıp emmeye başladı.Bzaen dışarıdada arıyor gögüslerimi açmaya çabalıyor işte o zaman zor oluyor uygun bir yer bulup emziriyorum.Oğlum bir hafta sonra 13 aylık olacak

benim kizimda 1yasina girdi hala emiyor dogdugu andan itibaren sorunsuzca emmeye basladi hic ugrastirmadi halada o tempoda memesiz uyumaz gozunu kasiyip yanima geldimi bilinki derdi meme onlarada kavustumu kendinden geciyor sarilip miril miril konusuyor onlarla gittigi yere kadar emziricem bakalim en son nasil birakicak

xeno seninki çok daha düşkün herhalde
benimki seninki kadar değil kucağıma alıyım farkederse :)
veya ben bir kere meme deyim tamam yediyoo istemeye başlıyoo

Son düzenleyen: Moderatör:
ah kızlar ne mutlu size bebeşleriniz hala emiyor.Benimki hiç emek istemedi ama ben hala anne sütü veriyorum İnşallah sütümüz yeterli olur ve 2 yaşa kadar anne sütü içerler.Bence zamanla kendileri brakırırlar emeyi zamana brakın emzirebileceğiniz kadar emzirin.Bİdaha nerde bulcaklar anne sütü.

nuray bizimki de aynı
akşam gözünü ovuşturup yanıma gelirse bilki emmek içindir
sonra da uyur zaten
gündüz 1 kere gece de 2 kere falan emiyor defne
ben de 1 yaşından sonra bırakacaktım ama hem yalnızım cesaret edemiyorum, gece falan emmeden uyumaz çünkü, hem de ne bileyim ben de memnunum seviyoru sanırım
gündüz saldırmıyor neyse ki, insan zor durumda kalıyor çünkü

sevhanım gözün aydın yaa, taylan çok kalkıyordu geceleri değil mi?
aman xeno görmesin yazdığını, arı hala orda walla
yersin arı banını:))

kızlar normal süt vermeye bbaşladınız demiii
emzirenler gece biberonda süt veriyomusunuz o işi nasıl hallediyosunuz

zaten bi tek emmeyi seviyo kuzucum onuda ne kadar isterce vercem ne yapayım.bırakcak gibi de değil zaten.

kızlar benım oglum 14aylık hala emzırıorum ıstahı cok yerınde vede sureklı emer bayılır hatta ammeye ve onu kesmek zorundayım o kadar huzursuzkı ıcım oyle mutsuzumkı suan sankı bebegıme annelık yapamamısım gıbı ne bılım yaa cok kotuyum aglıorum off aksam saat 8 karar verdım gece yatana kadar agladı nerdeyse saat 2 az sonra uyanıcak vee kıyamet kopıcak hayatta kıyamam uzemem ama aglamasına gozyaslarına dayanamıorumm dogrumu yanlısmı onuda bılmıorum kafam allak bullak kesmemın sebebınıde solım cok zayıfladım ıstahım ıyı cok yıyorum ama yedıklerım sut oluyo ve beslenemıo vucudum doktora bıle gıttım vıtamın ıctım olmadı bugun gene baktım 1kılo vermısım artık yeter dedım yoksa hastalık halıne donusecek kemıklerım sayılıo 45 kıloyum doktoruna sordum dedım 2yas onerıorm ama sıze sıkıntı verıosa kesın dedı basından berı sutum hep coktu 6saattır emzırmıorum suan goguslerım patlıcak gıbı dusunun yanı off napcam yaa bu vıcdan azabı oldurcek benı bıde kılo alamazsam hıc affetmem kendımıı

kızlar bıde sunu solım oglum memeye asırı duskun her gece 4 5 defa uyanır kesın emer gunduzde 10 kere belkı saat bası emer az emse bu kadar olmaz ama gun gectıkce aklı daha cok erıcek ve cok uzulecek dıe korkuorum azaltarak bıraktırmayı denedım olmadı sımdı gece aglayınca napcam ben yaa
allah sabır verır ıns bana

X