Bana Babanzı anlatn.....

Babamla hala konuşmuyorum
Görünce görmemezliğe geliyorum
Yokmuş gibi davranıyorum
Anneme hala yaptıklarını yiyip yutamıyorum binlerce kez lanet olsun ona..
İnsan bu dünyada babasına güvenmezse kime güvenicek soruyorum size?
Babama zerre güvenmiyorum çıkarcı,beleşçi,yiyici ailesinden başka herkesi düşünen çok çakal bi adam..

Babasından kalan tüm varlığının bize kalmaması için son zerresine kadar yeme çabasında..
Haram olsun
Hakkımızı yiyen, yediren bu adama her lokması haram olsun.

Babannem buna ıslah et Allahım diyerek öldü gitti..
Babası kanser olmuş gencecik yaşta..

Bu adam bizim belamız..
Şuan sanırım piyasaya 80bin tl felan borcu var karılarla yemek suretiyle ama ölsem 1 tl çıkarmaz dönüpde bakmaz bukadarda adi bir adam..

Rabbim alsada yanına annecim azıcık rahat etse:KK5:

Babam canim babam, ilk eşim vefat ettiginde ben napicam simdi onsuz dedigimde ben varim iste diyen adam, surekli başına birsey gelecek diye korktuğum, konuştukça huzur buldugum.. Allah yokluğunu göstermesin

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Otuzdört senelik hayatım boyunca bir tek güzel söz, bir övgü duymadığım aksine eline geçen her fırsatta ezen, yere, asla beğenmeyen, saç şeklime kiloma dahi karışan ve artık hayatımdna tamamen çıkmış olan bir adam.

Babamı kelimelerle ifade etmek istersem eger söyleyebileceğim tek cümle şu olurdu heralde...Boğazımda bi yumru...hiç bi zaman çözülmeyecek düğüm...

2013 Nisan... Müstakbel eşimle ailemin tanışması..

2013 Mayıs söz törenimiz..

2013 Haziran nikahımız...

2013 Temmuz nişanımız..

2013 31 Ağustos düğünümüz..

2013 1 Eylül babamin hayatımızdan sonsuza kadar çıkması...

Düğünümden bir gün sonra bile değil tam 12 saat sonra ani kalp durması bahanesiyle çekip gittin ve daha bir günlük gelinken böyle bir acıyla sınandım. Uzun süre düğün resimlerime stüdyo resimlerime bakamadım. Yeni gelin evime bi ay sonra girebildim çünkü o evi dizerken sen vardın. O halılardan çok tüy çıkar kızım dur ben iyice bir süpüreyim de senin belin ağrımasın diyip saatlerce o halıları temizledin. O evi kurarken gece 10lara kadar yemek yiyemedin o evin bütün cefasını sen çektin ama sefasını süremedin babam. Senin gidişin için miydi bu kadar acele her aya bir aşamayı sıgdırmak. Hele düğün tarihimiz... O günü mü bekledin beni eşime onun babasına ve 2 abisine kendi ellerinle gözlerinle emanet edip için rahat bi şekilde mi gitmek istedin hayatımızdan ??? Evlenmeden çnce eşime Evlilik yıldönümümüzü asla unutma bak çok kızarım demiştim şimdi o gnü hatırlamak bile istemiyorum. Eşimin unutursa başının etini yiyeceğimi bildiğinden mi o tarihi sectin gitmek için babam. Düğün tarihi için düğün salonlarını gezerken bütün tarihler doluydu ve sadece 31 Ağustos boştu o da bir çift evlenmekten vazgeçtiği içim boştu. Düşünüyorm da onlar vazgeçmeseydi beni Telli duvaklı göremeden mi gidecektin ???
Damadın tam istediğin gibiydi baba. Yani karşılıklı şöyle iki tek atacaktınız!! Balığa gidicektiniz!! Tam kafama göre mi damat buldum tam kafama göre bi dünür buldum demiştin canım babam şimdi onlarla mahşerde mi kavuşmak düştü senin payına??
Seni son bi kez görmek istedim gelinliği teslim edicektim size memlekete götürün diye. Ama utandık eşimle nasıl olurdu bi önceki gece ben sizden ayrılmıştım başka bi adamla birlikte uyumuştum çok ayıptı sabah sabah senin yüzüne nasıl bakardım ??? Lanet olsun öyle töreye öyle geleneğe. Şimdi istesem de dönmemiyorum o güne bak. Keşke gelseydim sarılsydım boynuna çok mutluyum diyebilseydim sende telefondan anneme sormazdın kızımın sesi nasıl geliyor mutlu mu neşeli mi diye ?
Şimdi bi torununun var baba hatta onu benim yanıma sen gönderdin çünkü doğum sancılarımın başladığı an annemle Abi'm mezarında senin yanındalardı zaten çok sevmezsin öyle mezar başında ağlayanları daha fazl durmayın gidin torunum geliyor diye onları gönderdin yanından ve kızımız bi gün önce doğdu.
Gidişinin ardından 10 ay geçti ama içindeki özlemin hiç hiç dinmedi. Seni o kadar çok özlüyorum ki baba. Ve yokluğunu o kadar çok hissediyorum ki... Torununu alıp parka gitmeliydin sen daha.. Onu şımartmalıydın... Senin daha bizimle yapacak çok şeyin vardı bitanem... Evliliğimde başım sıkıştığında senden yardım alacaktım ben.. Şimdi kime yaslanayım ben.. Sen benim karlı dağımdın sırtımı yasladıgım.. Çocukluğumdun... Karlı dagımı aldın çocukluğumu aldın gittin baba... Rabbim seninle buluşmayı nasip etsin ahirette. Ruhun şad olsun. Huzur içinde yat canım babam

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canim,kiymetlim,herseyim..kilina zarar gelse deliye dondugum...hayatim boyunca onun gibisini aradigim...allahim kimseyi babasiz,annesiz birakmasin...onemli bi ameliyat geciricek umarim rabbim onu bize bagislar..basimizdan eksik etmez..anne babanin nefesi bile yeter...allahim kimseye acilarini yasatmasin.benimde basimdan onlari eksik etmesin...

Baba diyince...

Dağ gibi bir adamın bir kadın uğruna insanlıktan çıkışı geliyor aklıma....

ona dair her türlü güzel şeyleri sildi beynimde ki...

Dağ gibi babam 18 yıllık karısından... oğlundan kızından vazgeçtii.....

bilmiyorum, ve sevmiyorum babamıı...

sevmiyeceğim..

$indir.jpg

benim babam kurban olurum ona.

Babami sadece uzaktan seviyor ve ozluyorum... Kas ki o da beni ozlese bir kez arasa kizim nasilsin dese...onu ogey kardeslerime kiskaniyorum :KK43:

Ah babam ah.hani bir kafın varya bana döylediğin"senin arkanda baban var canım kızım ne zaman başına bişiy gelse ilk önce beni ara babalar herşeyi çözerler yeterli sen üzülme"derdin ya hep işte bu cümleyi bana nice nice seneler söyle olurmu babam çünkü senin varlığındır beni huzurlu kılan.her gördüğünde ellerini öptüğüm babam.o eller çok şerefli be babam.helal lokma yedirmek için bize çok çalıştın ah babam.veresiye bilmedik haram lokma yemedik babam.bi isteğimi geri çevirmedin bir istedim bin verdin babam.27 yaşında olmama rağmen ben hala senin kollarında küçücüğüm babam.gözlerime her baktığında gözlerin dolar farkındayım babam.ben hep yanındayım babam sende hep yanımda ol emi babam.benim çalışan şerefli babam.seninle gurur duyuyorum ve iyiki senin kızınım benim Canım babam....

Baba nasıl bişeydir baba sevgisi nasıl bir duygudur...Babalar çocuklarını nasıl sever....

Öyle çok merak ediyorumki baba sevgisini....

Bana babanızı anlatırmısınız nasıl bişey baba sevgisi...senağlama

8 yaşından beri 13 yıldır hasretini çektiğim bi duygu ...

Aklında sadece son gördüğün yüzü .hasta hali.. çocukluğuma dair ondan başka birşey hatırlamıyorum. Hiç kimse mi hatırlamaz 8 yaşından öncesini yoksa ben mi hatırlamıyorum babamdan başka hiçbir şeyi bilemiyorum ...

O bir melek ....

Ben evlenmeden once cok tartisirdik seninle babam. Evet biraz inat birazda sinirinden kaynanaklanan yapinla hep beni uzaklastirdin. Biz hep seni baba sevgisi yol diye tanidik. Ama icinde ne cocuk sevgisi firtinasi koparmis. Seninle hep dertlesmek istedim ama sen hep uzak durdun benden. Hep bir adim onumuzdeydin oysa biz hep bir adim arkamizda olmani ve bizi korumani istedik. İstedik ki gururla yuruyelim arkamizda dag gibi babamiz var diye. Ama olmadi be babam. Ben hic baba sevgisi gormedim ki. O kucuk kizin hic baba diye boynuna sarilamadi. Simdi hastasin hemde cookkkk. Bizde tipki senin gibi biliyoruz ki yakinda veda edeceksin o boynuna sarilip sevgini soyleyemedigin cocuklarina. Ama bu cok zor baba artik gecmisteki isteklerimizi yasiyabilecegimiz bir baba bulamiyacaz. İste bu yuzden herhalde her seferinde biZe gec kalmis olan sevgini dile getirmen iste bu yuzdrn her seferinde gizlice aglaman. Ben seni cok sevdim baba ben seni hep kucuk kizin icinde biriktirdigi volkan kadar buyuk baba sevgisiyle saracam. Nolur veda etme bize cok erken baba ben daha doyasiya sarilamadim sana ben daha senden seker isteyip aglamdim babam nolur terketme beni cokkkk erken

Babam babam babam disindan cok sert gorunsede ici yumus yumus baabam bana cok duskundur asla kiyamaz bende ona kiyamam ki ilk askim o benim baba hersey evin diregi onu cok seviyorumm ...

Koca cinarim o benim ben bebekken askermis babam hayla askere gonderilen fotograflarimi saklar her ay ellimi cizer mektupta gonderirmis annem sevgilim sanar cogu insan sanki arkadasimdir genc oldugu icinde cok delikanlidir mantikli yakisikli hayatmda kimsede gormedigim zekaya sagiptir diktatordur anlayislidir bazen baskici nerde ne soyliyicegini tahmin edemem mizah anlayisi mukemmeldirr bide kirli sakal biraktimi offf yavrum benimm beee canim babamm haytimda en kotu oldugum zaman nisanlimla dans edyrdm babam yanmdaydi babama verdi o an beni utandim babama bakamadim birtanem o benim fedakar babam..

Benim canım babam. Arkamda duran dağım o dünyada olduğu sürece bana dert sıkıntı uğramaz diye düşündüğüm tek varlığım. Allah hiçbir zaman başımdan eksik etmesin tuttuğu her daim altın olsun.

Baba nasıl bişeydir baba sevgisi nasıl bir duygudur...Babalar çocuklarını nasıl sever....

Öyle çok merak ediyorumki baba sevgisini....

Bana babanızı anlatırmısınız nasıl bişey baba sevgisi...senağlama

Baba.benim babam dunyanin en iyi adami hep arkadas en sevdigim destegim beni kimseyle paylasamayi evlendikten sonra bile uzaklara gondermeyen ben doguyum diye dualar edip beni bekleyen ayaklarimi seven.sonra birden rüya biter babamin bir sevgilisi oldugunu ogrenirim hemde benden küçük bir zilliyle sonrasinda annemin goz yaslari aci aci aci mücadele kavgalar bir zillinin bana küfür etmesine göz yuman ve sonunda onu terkedip birakip gittigimiz babam ve arkada kalip bizim gitmemze degil sevgilisnin baskasyla evlennesine uzulen babam.benim babam hayattaki en büyük acim

Baba.....
Kucağı o kadar genişti ki tüm çocukları sığdırırdı. Hele ki yetimleri daha sıkı sarardı. O gittikten sonra yetimin başını okşayan bir baba görmedim... babam korkusuzdu, kim itilmiş sevilmemişse alır onu severdi, bi kızım deyişi vardı ki sanırsın dağlar dile gelmiş, sanırsın deniz taşmış..
O gittikten sonra dağlar sessizleşti, denizler suyunu çekti, balıklar öldü, açlar çoğaldı, yetimin gözyaşını silen olmadı, güneş soldu çünkü her sabah güneş hep tek doğdu, yıldızlar azaldı çünkü yıldıza bakan koca gözlü adam gitti hem de yine iyilik için, evlatları için, haksızlıkla savaştığı için..

Bu dünya uzun ince bir yol, iki kapılı bir han.........................

mertliğin, dürüstlüğün, evlat sevmenin ne olduğunu öğrendiğim
saygının, efendiliğin değerini anladığım
sevgisiyle, ilgisiyle boğan
elindekini avucundakini evlatlarına harcayan
hep maddi sıkıntı çekip hem dimdik gururla duran
her girdiği ortamda saygı uyandıran
yaşlı bir baba olmasına rağmen eğlenelim, öğrenelim diye günler, haftalar boyu peşimizde koşan
evlenip, çoluk çocuğa karışsak ta başımız ağrısa adını bağırdığımız
torunlarına aşık, kızlarına bağımlı, karısına düşkün. ama sinirli ama bağıran ama can babam, mert babam...

canım babam gülüm babam ömrüm babam seni cok özledim babam cok özledim.temiz yüreklim iyiki babamsın Allah cennete ailemle sevdiklerimle kevser havuzunda kana kana su içmeyi nasip etsin.hakkını helal et babam seni cok seviyorum temiz kalpli babam:KK14::KK14::KK14: yanımdayken kıymetini bilememişim simdi uzakta gurbette kaldım babam.bu sizsiz ilk bayramım.cok özledim sizi cok:KK14::KK14::KK14:

X