Bazı yakın akrabaların niyeti

Alttarafı bir ev bir yazlık bir araba
Bunun içinmi sizin evlenmemenizi, evlenmeyip biran önce ölmesini ve malınız kendilerine kalmasını beklicekler?
Görende Koç varisi sanır
Vefat ettikten sonra kalan 10 TL yi bile kapmak için birbirini yiyen sürüler var.
Mirasın az-çok olması değil. Havadan gelen mülkü parayı kuzgun gibi bekliyor akrabalar.

Oturup her zaman bunu konuşmuyoruz ama içten içe bunu düşünüyorlar tabi, benim durumumda olan kim varsa böyle düşünür hele böyle sırtlanların içindeyseniz

Yaşım ilerledikçe daha da düşünmeye başladılar ama bir taraftan da konduramıyorlar yani iyi niyetli düşünmeye çalışsalar da karşı taraf öyle değil

Evin tek cocuguyum.
Sizin yasinizda evlendim.
Ilk mesajlarimda da belirtmistim.

Bir gun dahi boyle bir dusunce kurmadik.

Akrabalarimla denk mulkiyet sahipligindeyiz ama evlendigim, gelin gittigim aile de 1 ev sahipligi dahi yok ve biz evlenirken ben neler neler duydum...

Hala daha neler duyuyorum, keza canli canli sahit oldugum mal yeme istekleri de oldu ama oturup bunun icin kendime dert yaratmiyorum ya da ailem dertlenmiyor. (Cocuklardan oncede dert etmiyordum)

Cunku neden?

1) vasiyetname diye bir kavram var.
2) mirastan men etme hakki mevcut
3) butun mali bagis yoluyla guzel bir kuruma devretme hakki var

Yani onunuzde secenekler var iken, isterse cevrenizdekiler sirtlan otesi sirtlan olsun, mal icin adam oldurecek kafada olsunlar, ustte siraladigin secenekleri uygulamak yerine niye kendinizi 31 yasinda bir ayagi cukurda, demans / alzheimer benzeri bir hastaliginiz varmis gibi dusunuyorsunuz?

Kendinizi paralamayin bu kadar, hastalanirsiniz.

Geç kalmışım çocuğum olmazmış gibi yorumlar yapıyorlar ya da evde kalmışım yorumları vs. vs. Bir de mal varlığım herkesin gözüne batıyor dikkat çekiyor yani bi de evlenmeyince böyle düşünceler oluyor
Bence siz kendi malvarlığınızı fazla önemsiyorsunuz. Böyle düşünmeleri için sizin sabancı yada koç ailesi gibi ailelerden olmanız lazım. 2 ev 1 araba var diyorsunuz. Ve bunlar belki 10 15 kişiye bölüşülünce kalacak olan ufacık paraların peşine düştüklerini düşünüyorsunuz. Akrabalarınızın değil de sizin aklınızın fikrinizin o 2 ev ve arabada olduğunu düşünüyorum.

Onu bunu bilmiyorum ama miras bırakmak için evlilik çocuk yapmayın "gerçek" dertler ile asıl o zaman karşılaşırsınız. İçinize sinen biri olduğunda kendiniz evlilik yapmak isteyeceksiniz zaten. Herkeste evlilik yapmak zorunda değil ayrıca.

Bence siz kendi malvarlığınızı fazla önemsiyorsunuz. Böyle düşünmeleri için sizin sabancı yada koç ailesi gibi ailelerden olmanız lazım. 2 ev 1 araba var diyorsunuz. Ve bunlar belki 10 15 kişiye bölüşülünce kalacak olan ufacık paraların peşine düştüklerini düşünüyorsunuz. Akrabalarınızın değil de sizin aklınızın fikrinizin o 2 ev ve arabada olduğunu düşünüyorum.
Umrumda bile değil normalde keşke öz kardeşim olsa onun olurdu hepsi hiç birinde gözüm yok benim derdim hak etmeyen insanların olması, en ufak bir mal bile onlar için çok önemli Allah gözlerini doyursun bir araya geldiğimizde hep bu tarz muhabbet oluyor insan ister istemez huylanıyor

Herkese merhaba. Bazı akrabalarımın davranışlarından şüpheleniyorum. Özellikle benim özel hayatım hakkındaki tutumları.. Öncelikle ben 31 yaşındayım, evli değilim ve ailemin tek çocuğuyum, bu durum bazı yakın akrabalarımın( hala, teyze, dayı vs.) işine geliyor, benim evlenmemi istemiyorlar, çünkü akıllarınca eğer ben evlenmezsem, dolayısıyla çocuğum da olmazsa benim tüm mirasımın onlara ve onların torunlarına kalacağı düşüncesindeler, bunu nerden anlıyorsun diye soracak olursanız hal ve hareketlerinden resmen hissettiriyorlar, bu arada durumumuz iyi sayılır evimiz, arabamız ve yazlığımız var, bunların hepsini annem, babam ve benim birikimimle yaptık. Sadece Annem evlenmemi istiyor, babam karışmıyor. Ben hep zor şartlar altında çalıştım ve bunların hak etmeye kişilere kalmasını istemiyorum, eğer ilerde evlenmezsem veya çocuğum olmazsa amaçlarına ulaşmış olacaklar, en kötü ihtimal böyle olursa nasıl bir yol izlemeliyim ve ne yapmalıyım yani siz olsanız ne yapardınız? Bi de çok yakın akraba oldukları için hepimiz aynı şehirdeyiz ve onları görmeme ihtimalim yok gibi bi şey, niyetlerini bildiğim için görüşmek bile istemiyorum ama mecbur kalıyor insan, ben bu durumu annem ve babamla da konuştum kendi kardeşleri olduğu için konduramıyorlar. size biraz abartı gelebilir Ama durum bu hem anne tarafımdan hem de baba tarafımdan evlenmemi istemeyen insanlar var. Hepsinin en az 2-3 çocuğu var ve çoğu evli hepsinin çocukları falan var, benim konum açılınca bana imalı laflar ediyorlar alttan alttan…evlenip evlenememe bu da ayrı bir konunun başlığı . Gerçekten siz böyle bir şey yaşamış olsaydınız ne yapardınız
sende akli basinda ahlaki güzel bir adamla evlen yuva kur coluk cocugun olsun bir sürü yalniz kalma hayatta gercekten yalnizlik cok zor olur heleki senin durumunda

Umrumda bile değil normalde keşke öz kardeşim olsa onun olurdu hepsi hiç birinde gözüm yok benim derdim hak etmeyen insanların olması, en ufak bir mal bile onlar için çok önemli Allah gözlerini doyursun bir araya geldiğimizde hep bu tarz muhabbet oluyor insan ister istemez huylanıyor
ama siz daha 30 yaşındasınız, 70 yaşına gelmiş gibi konuşuyorsunuz. Bakın ben 39 yaşında evlendim mesela. 50 60 yaşlarınıza geldiğinizde, kalan malınızı bir derneğe bağışlarsınız vasiyetname ile olur biter, sokak hayvanları derneklerinden birine bırakırdım ben olsam. Yani sorun sizin bunu şimdiden yıllardır dert edip konu açnmanız. O sebeple bence bir doktora görünün.

ama siz daha 30 yaşındasınız, 70 yaşına gelmiş gibi konuşuyorsunuz. Bakın ben 39 yaşında evlendim mesela. 50 60 yaşlarınıza geldiğinizde, kalan malınızı bir derneğe bağışlarsınız vasiyetname ile olur biter, sokak hayvanları derneklerinden birine bırakırdım ben olsam. Yani sorun sizin bunu şimdiden yıllardır dert edip konu açnmanız. O sebeple bence bir doktora görünün.
Evlenip evlenmeme konusunu oluruna bıraktım nasip meselesi , yaşlılığımı da düşünmek zorundayım, gerçekten candan kimsem yok ister istemez düşünüyor insan çünkü etrafımdakiler kötü niyetli olunca böyle oluyor

Bu yaşta bu düşünceler fazla olgun gelebilir ama ben ailemin tek çocuğuyum üzerimde sorumluluk fazla ve böyle yetiştirildim, her türlü olasılığı düşünmek zorundayım

Evlenip evlenmeme konusunu oluruna bıraktım nasip meselesi , yaşlılığımı da düşünmek zorundayım, gerçekten candan kimsem yok ister istemez düşünüyor insan çünkü etrafımdakiler kötü niyetli olunca böyle oluyor
Allahim size bize hayirli uzun güzel gecirmenizi nasip etsin lakin düsünmek lazim bencede ileride akraba degilde akbaba gibi ailelere kalmasin diye son kurusuna kadar ne kadar yararli kimsesiz cocuklar icin vs tüm mirasinizi vasiyet edebilirsiniz ecelin hangi yil sene ay hafta gün bilemeyiz

Hayır bu umrumda bile değil nereye bağışlayabilirim bunu araştırıyorum. Evlensem de çocuğumun olacağının garantisi yok
31 yaş daha nedirki artık 40 lı yaşlardan sonrada tedaviyle çocuk oluyo bence canını sıkma Allah gönlüne göre birini karşına çıkartır inşallah

Vefat ettikten sonra kalan 10 TL yi bile kapmak için birbirini yiyen sürüler var.
Mirasın az-çok olması değil. Havadan gelen mülkü parayı kuzgun gibi bekliyor akrabalar.
Aynen aynen, eminim hepsi oturmuş konu sahibinin annesi-babası ölünce tüm mal konu sahibine kalır, oda nasılsa ölecek birgün sonra tüümm mallar bize ve bizim çocuklara kalacak diye düşünüp, şimdiden nasıl değerlendirsek diye kafa patlatıyorlardır…
Ben şahsen ikna oldum yani.
Konu sahibi çocuk sahibi olmasanız (neden olmayasınız daha yaşınız 31???) bile evlatlık edinip akrabalarınıza miras şoku yaşatabilirsiniz.

Geç kalmışım çocuğum olmazmış gibi yorumlar yapıyorlar ya da evde kalmışım yorumları vs. vs. Bir de mal varlığım herkesin gözüne batıyor dikkat çekiyor yani bi de evlenmeyince böyle düşünceler oluyor
Yahu mal varlığı bir ev bir araba bir yazlık. Kimse bunun için plan yapmaz. Beyinlerini açıp görmediğinize göre bana fazla alıngan geldiniz. Biri kefen dese aha benim ölmemi istiyor diyeceksiniz. İşiniz gücünüz yok mu sizin? Madem bu kadar korkuyorsunuz (-ki aşırı saçma) vasiyet yazın

X