Dilruba ismi nasıl sizce?

bana sorarsan hoş bir isim, eski konak, yalı hanımlarını anımsatan bir isim. ama günümüz çocukları arasında anlamı ve söylemesi komik gelebilecek bir isim ayrıca. öğretmen olduğum için biliyorum çocukların değişik isimlere verdiği tepkileri.

tabiki son karar sizin. adı ne olursa olsun adıyla sağlıcakla büyüsün inşallah.

bana sorarsan hoş bir isim, eski konak, yalı hanımlarını anımsatan bir isim. ama günümüz çocukları arasında anlamı ve söylemesi komik gelebilecek bir isim ayrıca. öğretmen olduğum için biliyorum çocukların değişik isimlere verdiği tepkileri.

tabiki son karar sizin. adı ne olursa olsun adıyla sağlıcakla büyüsün inşallah.

sağol güzel dileklerin için canım. bende öğretmenim. 7 sene önce bu isimde bir öğrencim vardı. dünya tatlısı bir kızdı. ismi gibi çok kibar ve hoş bi kızdı. ozamandan aklıma koymuştum bu ismi. ama zaman daraldıkça acaba mı diyorum

Benimde en samimi arkadasimin ismi Dilruba. Cok hosuma gidiyor ismin kendisi bence koy derim. Anlamiyla kendisiyle cok guzel bir isim. Cocugunuzada yakisacagina eminim. Allah saglikli buyutmeyi nasip eder insallah

bencede çok asil ve aslında bilinnen bir isim ama yanına isterseniz kısa bir isim daha ekleyebilirsiniz.
nil dilruba
naz diilruba
azra dilruba..

bencede çok güzel bir isim dilruba.
çok asil,çok hoş.
yanına zorlama isimler ekleyipte güzelliğini bozmayın bence..
sağlıcakla doğsun büyüsün dilruba bebek:nazar:

hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar. Allah hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar verir inşallah

Bence çok güzel bir isim ve çok fazla olmayan bir isim.
Bana kalırsa bu ismi koy derim.:)

ben sewmedımm kulaga kaba gelıoo ama sen bılırsın canımcımmmhihoyyyt

cnm kusura bakma ama pek doş değil belki biraz büyünce hani dil geçiyo ya dalga falan geçerler -tatlicadiarzu-

bence kesinlikle koy.. cok severim o ismi ve tanidigim tum dilruba lar gercekten de seytan tuylu oluyorlar.. arkadaslar arasinda sorun da olmuyo herkes dilo veya diloş diyo bence hic sorun yok gayet guzel..

Allah nazarlardan saklasin:nazar:

aklımdaki tek isim, inşallah birgün kısmet olursa kızımın adı Dilruba.. :nazar:
anlamı da söylenişi de çok güzel bence.. hiç tereddüt etmeyin
sağlıkla gelsin bebeğiniz

bencede tereddüte bile gerek yok bıktım artık naz ece idil ne bu yaa bence süper bi isim benimde aklımda olan isimlerden biri hanzade rabia bunlarda süper bence hayılısı olsun annecciiiiiiiiiiiii:nazar:

bencede cok güzel bi isim canim

rabbim saglikla sihatle melegini kucagina almayi nasip etsin insallah

sağolun arkadaşlar hepiniz. gerçekten yorumlardan çok etkileniyorum. kötü yorumlar yazılınca suratım düşüyor, soğuyorum sanki isimden. iyi yorumlar yazılınca seviniyorum. kararsızlık çok kötü birşey. ama yinede Dilruba daha ağır basıyor, herhalde bu ismi koyucam :)

X