ciddi ilişkilerde cinsellik boyutu ne olmalı?

sanal olay tabiki saçma fakat telefonda sonuçta tanıdığınız gördüğünüz bildiğiniz bir erkekle yani sevgilinizi tatmin ediyorsunuz..ama bencede bu çok saçma diye düşünüyorum ama bazen erkekler isteyebiliyor..yani benim başımada geldi erkek arkadaşım telefonda benden de böyle bir talepte bulunmadı ama konuyu o tarafa getirdi...hıı bu sapıkça bir durumda değildi tabi ki...masumcaydı...
fakat bizim bu konuyu tartışmamızın sebebi şu oldu..grubumuzdan birinin erkek arkadaşı ile bu sorunu yaşıyorlar. kız onu mutlu etmek için katılıyorum diyor fakat öyle kullanıyor ki bunu bana karşı..demekki sen yapmam diyorsun benimle yaptığına göre öncekilerlede yapmışsındır..diye kızı yargılaması abes kaçtı...kız'' yapsam bi dert yapmasam bi dert diyor yapmasam beni sevmiyorsun özlemiyorsun..yapsam hıı sen bnle yapıyorsun demekki hayatına giren herkesle yaparsın...masum değilsin anlamında bir sözle yargılanıyor..şimdi ne dersin buna....bu bir deneme midir...anlayamadık ve bi çözüm bulamadık..kıza akıl verecek

hiç yaşanmamalı

malumm... bu hayata bir kez geliyor insan ,dönüşü telafisi yok:kahve:

Belki tutucuyum, belki geri kafalıyım ama bence cinsellik evlilik çatısı altındayken yaşanmalı. Kadınlarda ve erkeklerde cinsellik farklıdır. Ne dersek diyelim biz cinsel tabularla, öcülerle büyütüldük. Bilinç altımızda bu var. Hem kadınlarda cinsellik belli bir süre olgunluktan sonra oturur bence. Sevgilinize ne kadar güvenirseniz güvenin o da bir insan, beşer de şaşar da. Aşk öyle bir duygu ki kesinlikle garanti altına alınmaz. Evet buz gibi durun demiyorum elele olmak, dokunmak, gözlerine bakmak çok güzel şeyler ama yatağa girmek konusu bence olmamalı.

Telefon aşkı var artık günümüzde,bir de msnden aşık olanlar :1shok:
Sanırsam o aşklar telefon sexini mübah kıldı,moda yapıp gözümüze soktu:nazar:

sanal olay tabiki saçma fakat telefonda sonuçta tanıdığınız gördüğünüz bildiğiniz bir erkekle yani sevgilinizi tatmin ediyorsunuz..ama bencede bu çok saçma diye düşünüyorum ama bazen erkekler isteyebiliyor..yani benim başımada geldi erkek arkadaşım telefonda benden de böyle bir talepte bulunmadı ama konuyu o tarafa getirdi...hıı bu sapıkça bir durumda değildi tabi ki...masumcaydı...
fakat bizim bu konuyu tartışmamızın sebebi şu oldu..grubumuzdan birinin erkek arkadaşı ile bu sorunu yaşıyorlar. kız onu mutlu etmek için katılıyorum diyor fakat öyle kullanıyor ki bunu bana karşı..demekki sen yapmam diyorsun benimle yaptığına göre öncekilerlede yapmışsındır..diye kızı yargılaması abes kaçtı...kız'' yapsam bi dert yapmasam bi dert diyor yapmasam beni sevmiyorsun özlemiyorsun..yapsam hıı sen bnle yapıyorsun demekki hayatına giren herkesle yaparsın...masum değilsin anlamında bir sözle yargılanıyor..şimdi ne dersin buna....bu bir deneme midir...anlayamadık ve bi çözüm bulamadık..kıza akıl verecek

Açıkçası; ben o kızın yerinde olsam,
"Evet her canımın istediği ile sanal ya da telefon seks yapıyorum,hayat benim sana ne" der,döner giderim...:1closedeyes:
Allah Allah yaparken iyi de sonrası mı nedeni,niçini???
Kızı denemekse bile çok ayıp..:kızgın:
Hiç kimsenin geçmişi,eski yaşadıkları hiç kimseyi ilgilendirmez:dilcikar:

telefonda yapmak çok anlamsız ya.. ben hiç yapmadım, yapan ne anlıyo onu da anlamadım..
herşeyin normali var yani illa yapıcaklarsa.. ayrıca o bahsettiin çocuğun mantığı da çok enteresanmış.. üslubu da hiç hoş deil bence.. insan kız arkadaşına karşı "sen bunu nası benle yapıosan herkesle yapmışsındır" gibi bi cümle kurabiliosa, o adam ne seni seviodur ne de saygı duyuyodur benden sölemesi.. sadece bencil kaz kafalının tekidir...!

evlenmeden once cinsel munasebete karsyım ben :1closedeyes:

su tel msn ede hıc aklım ermıyo ayrıca tıksınc bence:1closedeyes:

tabi artık kendi sorunları...bende telefonda başıma hiç gelmedi fakat sevgilimle konuşurken bi gün bi baktım bu uçmuş:uhm: ne oluyor demeye kalmadı dank etti birden..sevgilim yanıma yat sarıl bana derken derken....demezmi çocuk yapalım diye delikafadulden...
orda işte sözün bittiği andı benim için şok oldum..dedim ne oluyoruz yada normaldi ben şaşırdım...ne mi yaptım hayır çocuk yapmıyalım dedim.kafamçokkarıştı sonrada tabi trip yapıldı bana..bende o zamanlar sorgulamıştım kendimi..çünkü ddaha önce hiç başıoma gelmemiş bir olayın ilkini yaşıyordum o zaman beni yanlış anlarmı yada ne desem ne yapsam bilmiyorum kii..dondum kalmıştım...hani ne denir çocuk yapalım karım değilmisin deyince...alla alla ne garip fantazileri var yaaaa....:roflol: :roflol:

ilişki ciddiyse belli bi boyuta gelmişse evliliğe giden bi ilişkiyse yaşanabilir bence neden

yaşanmasın ki yani ben karşı değilim bu benim fikrim...

ama sanal olayı abuk geliyo bana... genede kişilerin tercihi..

Bence bu tamamen o ilişkiyi yaşayan kişilerin seçimidir.
Onların hayata bakışı, arzuları, istekleri, güvenleri ile ilgili birşey.
Sanal yada telefonla cinsellik ne derece yaşanır bilmiyorum..
son derece anlamsız ve boş geliyor bana gerçekte olmayan,
bir cinsellik boyutu... Ancak kişiler her ne yaşarsa yaşasın
önemli olan daha sonra geri dönüp baktıklarında 'keşke' dememeleridir.

Kişilerin kendi seçimidir. Böyle ya da şöyle olmalı diye bir şey söyleyemem.

Ama bence evleninceye kadar beklenmeli. ılişkinin ciddi olup olmaması neyle ölçülüyor, ya da bundaki kıstas nedir bilemiyorum. Ama en yakınımdan örnek vereyim. Abim ve eski nişanlısı tam 10 sene birliktelik yaşadılar, tabir-i caizse çıktılar. Nişanlandılar, düğün mekanları bile belli oldu. Ama anlaşamayıp ayrıldılar. Sanıyorum en ciddi ilişkilerden biri onlarındı. Biz ciddiyiz diyip de cinsel birliktelik yaşasalardı, sanıyorum iki taraf için de manevi olarak çok üzücü olurdu. Toplumun bakışını falan geçtim, kendi kendilerine çok huzursuz olurlardı diye düşünüyorum.

Ben gerçek sevginin cinsel birliktelik gerektirmediğine inananlardanım, seven insan dokunmaya bile kıyamamalı bence. Seven insan beklesin düğün gecesine kadar, bir yere kaçtığımız yok :nazar:

ilişkilerde ciddiyet ne derece garantili bu da tartışılır,sonuçta hiçbi erkek ben seninle keyif sürmek için çıkıyorum demez yani

ben ilişkide cinselliğin yaşanması gerektiğine inanırım...
yeter ki kişi kendinden emin olsun...yaşadığı şeyi yadırgamasın... yani ne bileyim sevgi dilenciliği için ya da merak için yaşamasın bunu...
telefonla, sanalla aşk yapmak ise bana göre hiç olmasa da kişilerin kendi özelinde yaşanabilir...

tlda aşk diye bişe olmuyo zaten saçma sapan bi şey gelio bana..fakat cinsellikle bize öğretilen tabular çelişiyor..evli olsanız tamam..o zaman sınır yok fakat evlenmeden önce yaşanılan cinsellik pek tasvip edilmiyor..fakat artık zaman o kadar değişmiş ki...ne doğru ne yanlış bilmiyorum.

Ben her ilişkimde ciddiydim ve bundada ciddiyim şakkıdı
Fakat hep sınırım vardı ve vardır :nazar:

Çünkü hayatta hiçbirşeyin garantisi yok :1closedeyes:

tlda aşk diye bişe olmuyo zaten saçma sapan bi şey gelio bana..fakat cinsellikle bize öğretilen tabular çelişiyor..evli olsanız tamam..o zaman sınır yok fakat evlenmeden önce yaşanılan cinsellik pek tasvip edilmiyor..fakat artık zaman o kadar değişmiş ki...ne doğru ne yanlış bilmiyorum.

fakat artık zaman o kadar değişmiş ki....
işte bu sözünüze katılıyorum....:kahve:

X