Kolay Doğum İçin Önerileriniz (Normal Doğum)

32.haftadayım inş. normal doğum istiyorum bende ama telaşlanırım diye korkuyorum:KK43:
Yoksa sezaryeni hiç düşünmüyorum yürüyüş yapıyorum 14 kilo aldım çok ağırlaşmadım ama yürüyüş iyi geldi.
İlk günlerde biraz zor oldu ama sonrasında alışınca kolaylaştı inş. doğumum da kolay olur dua edin.

Meryem suresini ve inşirah suresini okuyorum Malum mübarek aylardayız inş. Rabbim kolaylaştırır.

ben yeni üyeyim 32+4 günlük 7kilo aldım 1 ay önce 1350gr dı oglum kafası büyük ve ters epidural normal istiyorum ama ALLAH ın dediği olur en çok kesikten korkuyorum acıdan degil dogum sonrasından yani ilkbebegim daha önce ikizlerimi dogurarak düşürdüm sancıyı tahmin ediyorum ama vajina dikişi mi yoksa sezeryan dikişimi daha iyi karar veremedim sizce ???????????

bende doğumdan önce bol bol hurma yedim zemzem içtim allaha çok şükür çok kolay oldu doğumum 4 saatte doğurdum :nazar::nazar::nazar: ilk doğumum olmasına rağmen

bu arada bende sancı ve doğum hepsi iki saat sürdü oda doktor gelmedği içn uzadı bu kadar hemşireler herkese ıkın der bana tut kendini gelmesin çocuk dediler ben bir saatlik ilçeden geldim doktor saolsun evinden kalkıp gelemedi vaktinde....:63:

bende temmmuzda doğum yaptım kesinlikle bağırmamak lazım herkez doğuruyo aynı acıyı cekiyo ben bağırmk yerine hep ıkındım sağolsunlar aynı odada sancı cektğım 2 bayan delirmiştı beni 5 saat durmadan avazı cıkana kadar bağırdı ki bendende epey once gelmış ebelere ALLAH yrdım etsn en az bağıran bendim hepsinden once doğrdum çok kısa surmedi 7 saat bağırdıkca cocuk yukarı cıkar dedi annem bende ellerimi ısırdım dayanamadığm zaman bide son gunlerde bol bol hurma yrdim:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: cokda korkmayın ınanın bugun olsa yıne korkmadan doğrurum kolaylastırmk sizin elinizde zaten bebeğiimi gordüğüm an bu muhtesem an için az bile cektiğim sancı dedim :KK3::KK3:

burda annişler doğurdu mu?? nasıl doğurdular hurmalar, yürüyüşler işe yaradı mı??

Bende bol bol hurma yedim...Doğurana kadar yürüdüm...Gece 10 gibi başladı sancım ve sabah 4 gibi doğum yaptım...Ve doğumda bagırmayın. aglamayın acınız dahada artıyor... sadece ıkının....Benim son 15 dakikam zor oldu...Doğuramayacam galiba dedim...Oda hemşirenin karnıma bastırması ile doğurdum...

Son düzenleme:
İşalla bizimde bi avazda biter işimiz. Bende normal doğum istiyorum. Ama özel mi devlet temi yapsam bilmiorum. tecrübe lazım sanırm :/

arkadaşlar yazın yazın bizde bilgileniyoruz valla çok güzel bilgiler bunlar bnde o an yapcağım herşeyi unutmaktan yanlış hareketler yapmaktan korkuyorum..rahat doğum yapan arkadaşlar nolur paylaşın

ben de normal doğum yapmak isteyenlerdenim umarım sorunsuz yapabilirim ama içimden bir ses çok kolay olacak diyor endişem yok içimde biraz da ben dayanıklıyım acıya ondan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum

Arkadaşlarım korkmanıza hiç gerek yok ben bir panik atak hastası olarak geçen sene normal doğum yaptım evet son anları biraz acılı ama insan dayanıyor hele doğum ki çok anlık birşey. Bence bol bol yürüyün kolay doğum için en faydalı şey sancı esnasında da derin derin nefes alın.:KK31:

her insanın acı eşiği farklı bence ben 13 saat felan sancı çektim hiç bağırmadım anlamadı bile insanlar sancı çektiğimi hastaneye doğuma 2 saat varken gittim sadece doğum yaparken biraz panikledim o zaman dr ıkın dedi enerjini buna harca dedi doğru dedim ve ıkındım ve doğdu kızım paniklemeyin ve korkmayın Allah veriyor kolaylığını

arkadaşlar bende normal dogum yaptım sıze tawsıyem kesınlkle hurma,yürüyüş özellıkle hergun duzenlı en az 20 dk ve nefes egzersılerı...

konuyu bulmuşken kaybetmeyeyim diye yorum yazıyorum kızlar :) ama yakın zamnda bewn de düşünüyorum(inşalalh nasip olursa ben de sizin söylediklerinizi uygulayacağım)

selametle.....

Benim de tavsiyemm son 1 aya girdiginizde perine bolgesine zeytinyagiyla masaj yapmaniz kizlar. Tabi pehlivan gibi yaglamaya gerek yok masaj yapacak kadar surun yeterli. Ben bunu bir cok buyugumden duydum ve uyguladim hiiiic dikisik yok yani sifir yirtik sifir kesi :)
Himm bir de ebeleri cok iyi dinleyin kulaginiz hep onlarda olsun cok iyi yonlendiriyorlar. Hayirli dogumlar herkese :)

bol bol yürüyün arkadaşlar. özellikle son aylarda yürüyüşü ihmal etmeyin.ben yürüyüşün yanında bol bol da hurma yedim bununda doğumumu kolaylaştırdığına inanıyorum.hurmayı doğum sonrasındada çok tükettim;lohusalık yaralarının kapanmasına yardımcı olduğunu okumuştum bir yerden çünki,ayrıca sütü de artırıyor tecrübeyle sabittir:))her yönden tüketmekte fayda var bir zararı olmaz ama faydasının göreceğiniz kesin deneyin arkadaşlar..bebek bekleyen herkese kolay dğumlar diliyorum

X