Kayseri Özel Erciyes Doğum Süreci ve Ücreti

freya_

İnsanlar,insanların içinde insana hasret yaşarlar.
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2023
2.138
5.395
32
Bebişimi hayırlısı ile doğurdum. Bunla ilgili çok yorum olmadığı için yazmak istedim merak eden annelere.

Kayseri Özel Erciyes Hastanesinde doğum yaptım.

Doğum şeklim normaldi. Epudral ve spinal anestezi yaptırmadım. Ben normal doğuma uygundum.

Önceki yazdıklarıma bakan olursa bebiş geç geldi benim 41. Haftada suni sancı ile doğum yapmayı kararlaştırdık, gittiğimde normal doğum sürecim de başlamış. Hem az düzeyde suni sancı hem de normal sancılarla doğum sürecimi gerçekleştirdim.

Bihter hocanın hastası idim, doktorumdan genel olarak memmundum. Bir izin sürecinde iletişimsizlikten ötürü hastane kaynaklı kriz yaşadım ama doktorumdan ve yanındaki asistanından memmundum.
Sakin ve kibar bir doktor, sorulunca kibarca cevap veriyor. Ukala ve kibirli bir tutumu yok.

Doğum için 22 bin TL istedi hastane. Bir gece yatış oldu hastanede. Ertesi gün taburcu oldum.

Doğum yaptığım yerde benim cep telefounumdan ebeler fotoğraf çekti doğum gerçekleşince.. Mini bar ve kuaför hizmeti bilmem ne diye orada gezen kızlar imza aldı ama o hizmetler yoktu. Bir benim bir de refakatçi için kaldığımız süre içinde yemek geldi. Çocuk doktoru geldi, işitme yapıldı. Hepatit aşırı yapıldı..

Çocuk doktoru doğum sebebi ile ilk muayenesini 500 tl ye yaptı. Eh işte ben beğenmedim değiştiririm onu.

Ebeler genel olarak iyiydi, sadece bebeğin başı kanlı idi aşırı, kızdım kurum gibi kurumuş biz de sonradan fark ettik.

Diyetisyen geldi, doğum sonrası takır takır konuşarak ezbere hızlıca beslenme ile bilgi verdi. Saçma sapan, bir de A4 verdi 😅
Melikgazi sağlıklı yaşam merkezindeki diyetisyen buna 10 basar ve gebelik okulunda güzelce anlatıyor. Laf olsun diye konmuş hizmet gibi görünen bir şey özel hastanedeki ...

Ekstra hizmetler çok aman aman değil. Odalarda süs vs yok.

Merak eden olursa soru sorabilir cevaplarım.

Ben kendi sürecimden genel olarak memmunum hastanede, ama doktorun etkisi büyük.

Ben Kayseri hastanesine gidiyorum doğumu da orda düşünüyorum siz neden özel tercih ettiniz acaba? Okuduğum kadarıyla aman aman bir avantaj göremedim.

Ben Kayseri hastanesine gidiyorum doğumu da orda düşünüyorum siz neden özel tercih ettiniz acaba? Okuduğum kadarıyla aman aman bir avantaj göremedim.
Ben daha önce böbrekten iki kez operasyon geçirdim... Devlet hastanesinden ve şehir hastanesinden memmun kalmadım.. sebeplerden biri bu, diğeri de Bihter hocadan memmun olmam.. :) Hastaneden değil de doktordan memnundum, yine doğursam gene Bihter hocaya giderim hangi hastanede ise :)

Ben daha önce böbrekten iki kez operasyon geçirdim... Devlet hastanesinden ve şehir hastanesinden memmun kalmadım.. sebeplerden biri bu, diğeri de Bihter hocadan memmun olmam.. :) Hastaneden değil de doktordan memnundum, yine doğursam gene Bihter hocaya giderim hangi hastanede ise :)
Anladım,çok teşekkür ediyorum. Bebeğinizle sağlıklı bir ömür diliyorum 🙏

X