Kızlar çok acı çekiyorum...

maviayy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2009
111
1
arkadaşlar düğünüme 2 ay kala nişanlımla ayrıldık.canım çok yanıyo.hiç bir sorunumuz yoktu bizim.annesinin olumsuz davranışlarından çok etkilendim.aileleler arasında hiç bir şey konuşulmamıştı bizde.yani beni isterlerken.her şey gönüllerince olsun demişti sadece babam.sonrasında annesinin bazı şeyleri azaltmaya çalıştığını hissettim ve de üzüldüm.sürekli kendinden bahsetmesi beni korkuttu.aileme bunu söyledim.onlarda konuşma gerği duydular.sonrasında nişanlım bir iki hafta problem yarattı.ben alttan aldım.ben sonra yaptığı haksızlığı içime öyle attım ki arkadaş ortamındaki konuşmalardan etkilenerek konuyu tekrar açtım telefonda.ve telefonda ben çok sinirlendim bitsin üzülüyorum ve üzülmek istemiyorum dedim.ve söylediğim her şey sinir ve stres halinde söylenmişti.aradan bir iki gün geçti ve ben onu aradım.yüzyüze görüşelim dedim.bu sefer o bana görüşmek istemediğini söyledi.telefonda çok ağladım resmen yalvardım yine de gelmedi.bir gün sonra buluştuk ve karşımdaki adam benim tanıdığım kişi değildi sanki.kararını değiştirmeyeceğini söyledi.sevdiğimi söyledim haklıydım ama fevri davrandığımı söyledim özür diledim.yapacak bir şeyim kalmadı.ne dediysem fayda etmedi.yine de olmadı.ve diğer gün bohçalarımızı verdik birbirimize.aradan iki buçuk hafta geçti ve ben çok acı çekiyorum.ona çok kızıyorum .böyle olmamalıydı.bu kadar kolay olmamalıydı.sizce seven bırakır mı?beni sevdiğini sanıyordum.ben yüzde seksen haklı görsem de kendimi haksız olduğum noktada ondan özür diledim ve içimde bağışladım onu.o ise beni bağışlamadı.bitirdi.sizce seven erkek bırakır mı?

bence sizi çok sevseydi bu kadarcık bişeyden bırakmazdı.
seven insanın aşık olan insanın gözü böyle şeyleri görmez bile...

seven bırakmazzz
ailesi daha ağır basıyor demek
yapabilirmisin bilmiyorum ama
unut gitsinn sevmeyeni...

bence seviyorsan savas onun için..grur murur takma..afeettir kendini çabala..keşke demeeydin öyle laflar..ama su an pişman olmak gec..bu hatayı düzeltmek için elinden geleni yap..herşeyi sonuna kadar...

birde ailesi neyi azalttı onu anlamadım ben..nişanlının kendinden bahsetmesi de normal..ailene acman biraz hata olmus cunku sen onunlasın artık..sadece sen ve o olmalıydı..sorununu kendin cözmeliydin..ailene keşke açmasaydın..actın bari keşke onunla konusmasalardı...

bazen sevgi yetmiyor demekki
gerçekten sevse böyle olmazdı sanırım
üzüldüm senin adına
hakkında hayırlısı olur inş.

bence hakkında hayırlı olmuş cnm ..
neden dersen evlendikten sonra daha çok sorun yaşamana bir sebeb olan annesi varmış sanırım ..
o yüzden sonradan yanında çocuklarınla ağlıcağına şimdi bi kaç gün ağla unutursun..her şerde bir hayır vardır ..
allah daha iyilerle karşılaştrsın cnm seni..

benimde düğünüme 2 ay var ve ufacık bir olayı büyütüp öyle bir hale getirdilerki ailesi benden uzaklaştı nişanlımada bu durum yansıdı oda uzak davranıyor çok zor işler inanılmaz kötüyüm nişanlımı aradım 5 gibi maça gidicem dedi bişi demedim ama bugün bütün gün evde kendimi yedim benneyaptımki

ailesi ilgisiz kaldı olaylara.gelinlik bakacam soran yok kına yapacaz kızımın kaftanını giyermisin 35 yıllık tabaklarını vitrininden çıkartıp sizin ihtiyacınız olur kullanırsınız.bana nasıl olsa yenisi gelir türünden laflar.durumları yok değil.hem uzaktan izliyo hem de rahatsız oluyo annesi ve sıcak değil..bunu hissediyorum dolayısıyla ailemin konuşması gerek oldu.ilerde sorun yaşamak istemiyordum.ama öyle aleni değil.sohbet şeklinde.ailem içinize sinmeyen bir durum var mı diye dönüp dönüp sordu.onlar gayet memnun yok dediler.kısaca arkamda olduklarını hissettirdiler.bu problem oldu.neyse o güne gelelim bana şunu söyledi ailemin onuru sevgimden önce gelir dedi.şok oldum.çünkü onursuz bir durum olmadı.cümleleri değişti.sanki o o değil annesinin sözleri babasının sözleri vardı. bir de şunu söyledi babası 4 ay nişanlı kalmış nişanlsının bir sözi yüzünden ayrılmış bana bunu da söyledi.anlıcanız doldurulmuştu.ben alttan aldım birbirimizin ailesini tam tanımıyoruz yanlış şeyler düşünmüş olabiliriz.tanımaya fırsat bırakalım dedim.bu konuda ikimizde hatalı davranmış olabilirim dedim.ne dediysem diyim o değildi.benim tanıdığım adam değildi.karaını almış ve güçlü duruyordu.sanıyorum bu karar ailesiyle beraber almıştı.dolayısıyla bundan dönebilecek karaktere de sahip değildi.beni tanıyan oydu.çok iyi biliyor beni ama anlatamadım.ne dediysem vicdanımımı eziyorsun dedi.ve böyle bitti işte arkadaşlar.bu kadar kolay.tabiikşi de çok acı çekiyorum evlilik hazırlığıiçindeyken geldiğimiz nokta bu oldu.

Eğer annesinin sözünden çıkmayan kukla gibi bir erkekse ve annesinin sözünden çıkmadığı için bu kararı kesinleştirmişse belki de bittiği için çok şanslısındır. Ama eğer gerçekten seviyorsa gene sana döner. Zamana ve akışına bırakmalı. Başka şeylerle uğraşın. Etrafında pervane olmayın bence. Ayrıca gerçekten seven erken bir bayanın gözyaşlarına dayanamaz asla. Ama o dayanmış bilmiyorum. Hakkınızda hayırlısı olsun ikiniz için de a.s.

allah kolaylık versin yaaa..neden böyle dolduuyorlar yaa..ne gunahı var şimdi bu kızın...cok mu rahat acaba vijdanları şimdi..cocugu nasıl doldurduysalar vicdanımımı eziyorsun demiş..demekki ailesi bak vicdan yapar kararından geri dönme gibi şeyle söylemişler..yazık allah için bu dünya yok ahirette bunun hesabını nasıl verecekler bunlar..oglu cok mu iyi olucak başka biriyle birlikte olsa...eger ortada bir ah varsa elbet bir yerden cıkacaktırr..sakın üzülme onlara güclü görün..yıkılmadıgını görsünler..aynı olay benım komsumunda basına geldi..dügüne 15 gun kala ayrıldılar..cocuk bıraktı ama kız o kadar güçlüydü ki inan o gücüyle dimdik ayakta durusuyla kazandı..şimdi durumu cok iyi hemde o kadar üstüne düşen bir cocukla nşanlıkii..cok mutlu ama nişanı atan cocuk o nişanlanınca tekrar ayyaş oldu cıktı...cunku oda annesinin sözüyle kızdan ayrılmıstı..sende güçlü olllll

canim ya bence ilerde bitmektense simdi bitmesi daha hayirli olmus, sevgi bir yere kadar canim ilerde tekrar bu konular karsina gelecekti hele ki ana kuzusuysa aman aman... zaten seni sevseydi yani gercekten afedersinde adam gibi adam olsaydi seni birakmazdi ilk sirada sen gelmeliydin? peki simdi düsün canim... hadi evliyken bunlar basina gelseydiCADIARZU

Bazı insanlar çok da sevseler mantığıyla hareket ediyorlar. En yakın arkadaşım.. Bu hafta düğünü olacaktı, yerler tutuldu, ev tutuldu v.s anlaşamadıkları için nişanlısından ayrıldı. Sevmiyo mu, seviyo deliler gibi, ayrıldığı nişanlısı da çok seviyo, aileler desen onlar da birbirini çok seviyolar, bohçaları ağlaya ağlaya vermişler birbirlerine.. Ama küçücük şeylerden kavga ediyorlardı. Birbirlerini seviyolardı ama dışardan baktığın zaman, ilerde çok da mutlu olamayacaklarını görüyorduk.. Eğitim, kültür farkı var, beklentiler farklı.. Deli gibi sevmesine rağmen, bitirdi, uzaktan severim daha iyi diyor şimdi.. Evet acayip ama kimi insan böyle oluyor işte, nişanlın da seni seviyordur ama mantığına oturtamıyordur bazı şeyleri belki..

elinden geleni yapmışsın,özürünü dilemişsin..
bekle bakalım..
çünkü artık yapacağın her şey antipatik olur ve onu senden uzaklaştırır.
seviyor mu sevmiyor mu ya da neden böyle oldu diye sorgulama.
bir süre o konudan uzaklaş.
anlıyorum çok acı çekiyorsun,çok zor ama.. elinden geleni yapmışsın zaten..
eğer seviyorsa,kaderinde varsa illaki döner.
hayırlısıysa döner umarım..

seni anlıyorum canım. çok üzülmüşsün. ama şuan acın çok yeni o yüzden üzülüyorsun bu kadar.. biraz zaman geçsin o zaman daha iyi anlayacaksın.

boşver şimdiden sana laf söyleyen erkekten koca olmaz ailesine karşı savunup koruyup kollamalıydı. seven erkek dikkat eder.
benim düğünüme de 13 gün kaldı. inanır mısaın daha nişanlım(kocam nikahı yaptık) ailesine bir laf söyletmemiştir. ailesi nişanlımdan habersiz bir laf dememiştir. ki hiç yalnız da bırakmamıştır. öyle dikkatli ki. birşey olucak üzülücem diye aklı çıkar. yani seven erkek ailesinin ağzına değil.. yeni kurulucak kendi ailesinni ağzına bakar.
iyi ki nikahı falan önce yapmamışınız. biz sevgililer gününde yapmıştık.

zararın neresinden dönülürse kardır,

baştan huzursuzluk belirtileri kendini göstermiş,onun için güçlü ol,

mutlaka vuku olanda hayır vardır,demek ki böylesi hayırlıymış...

arkadaşlar düğünüme 2 ay kala nişanlımla ayrıldık.canım çok yanıyo.hiç bir sorunumuz yoktu bizim.annesinin olumsuz davranışlarından çok etkilendim.aileleler arasında hiç bir şey konuşulmamıştı bizde.yani beni isterlerken.her şey gönüllerince olsun demişti sadece babam.sonrasında annesinin bazı şeyleri azaltmaya çalıştığını hissettim ve de üzüldüm.sürekli kendinden bahsetmesi beni korkuttu.aileme bunu söyledim.onlarda konuşma gerği duydular.sonrasında nişanlım bir iki hafta problem yarattı.ben alttan aldım.ben sonra yaptığı haksızlığı içime öyle attım ki arkadaş ortamındaki konuşmalardan etkilenerek konuyu tekrar açtım telefonda.ve telefonda ben çok sinirlendim bitsin üzülüyorum ve üzülmek istemiyorum dedim.ve söylediğim her şey sinir ve stres halinde söylenmişti.aradan bir iki gün geçti ve ben onu aradım.yüzyüze görüşelim dedim.bu sefer o bana görüşmek istemediğini söyledi.telefonda çok ağladım resmen yalvardım yine de gelmedi.bir gün sonra buluştuk ve karşımdaki adam benim tanıdığım kişi değildi sanki.kararını değiştirmeyeceğini söyledi.sevdiğimi söyledim haklıydım ama fevri davrandığımı söyledim özür diledim.yapacak bir şeyim kalmadı.ne dediysem fayda etmedi.yine de olmadı.ve diğer gün bohçalarımızı verdik birbirimize.aradan iki buçuk hafta geçti ve ben çok acı çekiyorum.ona çok kızıyorum .böyle olmamalıydı.bu kadar kolay olmamalıydı.sizce seven bırakır mı?beni sevdiğini sanıyordum.ben yüzde seksen haklı görsem de kendimi haksız olduğum noktada ondan özür diledim ve içimde bağışladım onu.o ise beni bağışlamadı.bitirdi.sizce seven erkek bırakır mı?

ailesi ilgisiz kaldı olaylara.gelinlik bakacam soran yok kına yapacaz kızımın kaftanını giyermisin 35 yıllık tabaklarını vitrininden çıkartıp sizin ihtiyacınız olur kullanırsınız.bana nasıl olsa yenisi gelir türünden laflar.durumları yok değil.hem uzaktan izliyo hem de rahatsız oluyo annesi ve sıcak değil..bunu hissediyorum dolayısıyla ailemin konuşması gerek oldu.ilerde sorun yaşamak istemiyordum.ama öyle aleni değil.sohbet şeklinde.ailem içinize sinmeyen bir durum var mı diye dönüp dönüp sordu.onlar gayet memnun yok dediler.kısaca arkamda olduklarını hissettirdiler.bu problem oldu.neyse o güne gelelim bana şunu söyledi ailemin onuru sevgimden önce gelir dedi.şok oldum.çünkü onursuz bir durum olmadı.cümleleri değişti.sanki o o değil annesinin sözleri babasının sözleri vardı. bir de şunu söyledi babası 4 ay nişanlı kalmış nişanlsının bir sözi yüzünden ayrılmış bana bunu da söyledi.anlıcanız doldurulmuştu.ben alttan aldım birbirimizin ailesini tam tanımıyoruz yanlış şeyler düşünmüş olabiliriz.tanımaya fırsat bırakalım dedim.bu konuda ikimizde hatalı davranmış olabilirim dedim.ne dediysem diyim o değildi.benim tanıdığım adam değildi.karaını almış ve güçlü duruyordu.sanıyorum bu karar ailesiyle beraber almıştı.dolayısıyla bundan dönebilecek karaktere de sahip değildi.beni tanıyan oydu.çok iyi biliyor beni ama anlatamadım.ne dediysem vicdanımımı eziyorsun dedi.ve böyle bitti işte arkadaşlar.bu kadar kolay.tabiikşi de çok acı çekiyorum evlilik hazırlığıiçindeyken geldiğimiz nokta bu oldu.

olayınızı tam olarak bilmiyorum tabi ama bana biraz siz başlatmışsınız gibi geldi.
telefonda bitsin diye blöf yağınca nişanlınızda blöfünüzü görmüş.
ortada olan bişey yokken durup dururken sorun yapmışsınız.mobilya gelinlik bakmaya gelmeseler ne olur?kimileride gelince şikayet eder.gidin nişanlınızla bakın işte tek başınıza ne güzel
yada size 35 senelik tabakları vermişse ne olmuş?belkide düşünememiştir üzüleceğini.velevki dediğin gibi kötü niyetle vermiş olsun.alsan daha sonra atsan ne olurdu?ne kaybederdin?
bu kadar eften püften şeyleri sorun edip birde aileni karıştırmışsın işe.
değermiydi?
nişanlın annesini atacak değil.istesede atamaz.
bu küçücük şeyleri sorun yapıp aileleri işin içine karıştırdığını görünce ilerde daha büyük ve ciddi sorunlarınızda neler olabileceğini düşünüp ayrılmayı doğru bulmuş demekki..(ilk ayrılalım lafıda senden çıkmış bu arada...)
gelinlerin kaynana fobisi yüzünden oluyor bunlar.topiklerde kaynananın iyisi olmaz,en iyi kaynana ölü kaynana,kaynana değilmi vs... türünden yangına körükle giden tipta yazılar yazanlar umarım bu topikten ders çıkarırlar:1closedeyes:
artık ısrar etme bence.elinden geleni yapmışsın.ne yapalım nasip değilmiş demekki.bundan sonrası için hayatını önyargılarla doldurma.ufak şeyleri büyütme.ya olursa değil,belkide olmaz diye düşünmeye çalış.
hakkında hayırlısı neyse o olsun...

Düğünümüze iki ay kala nişanlımın ailesi ufacık bir olayı büyütüp benden uzaklaştılar o olayda nişanlım başta "sana haksızlık ettiler onlarda farkına varacaklardır " derken şimdide" uyum sürecini (ailesine yani)çabuk aş" demeye başladı. ve ailesinin uzaklaşması onada yansıdı oda bana uzak davranıyor.Ne yapmalıyım üstüne düşmek mi yoksa geri çekilmekmi mantıklı ?
senağlama

bir şans daha verelim birbirimize tarzında hiç bir olayımız olmadı.ikimiz her konuda iyi anlaşan bir çifttik.ruh ikizim diyordu bana.ve ona o gün bir şans verelim bize dedim.vermedi bize bu şansı.bu kadar kolay bittiğine üzülüyorum ve bir de bu olay telefonda bitti arkadaşlar.çok rica ettim bize yakışmaz dedim nolursa olsun bir nişan telefonda bitmez.zor ikna ettim.bunlar beni çok yıktı.

X