Bebek Beslenmesi bebisinizi emzirdikten sonra yarim saat sonra baya kusuyormu

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
canım benim oğlum şimdi 10 aylık
kusması kesildi ama....birde bana sor o zor günleri
ben emzirdikten saniyeler sonra hepsini çıkarıyordu,,,yada ben öyle sanıyordum
ne üst baş,nede halı,yatak örtüsü,,oyyy
6 aylık olunca bebeğim kusması azaldı ve şimdi tamamen bitti
rahat ol,bazı bebekler böyleymiş

ayy oglum hic kusmazdi ama simdi kizim kusuyor yatagi yorgani hic birakmiyor valla surekli herzaman yikiyorum cok zor yaa

Ah canım yarım saat olsa kızım abartıp emerken bile kusuyordu bazen 9 aya kadar deli gibi kustu ne halı ne battaniye üst baş kalmıyordu ama geçiyor sabret canım oluyor böyle

canım kaç aylık bebeğin...ilk başlarda ela da çok kusuyordu emdiği dönemlerde 6 7 aya kadar kustu
her kusmasına çok üzülürdüm emdiği yediği boşa<gidiyor diye...ama fazlayı atıyolar ya da gazı tam çıkmıyordur....zamanla geçecektir...eğer kilo alımı normalse bir rahatsızlığı da yoksa dert etme...a.s.

merhaba,benim bebeğim 4 aylık. benimki de cok fazla kusuyor. ama son zamanlarda ben kendim süt içmeyi kestim ve biraz azaldı gibi. tabi ne kadar baglantılı bilmiyorum ama emzirdikten sonra ben de ne carşaf kalıyo ne yorgan. :) ama giderek azalıyor sanırım.

aynı sorunu yasadım belkıde kat kat fazlasını.benım ust5um basım,yatak yorgan kendısı gıysılerı halı koltuk hersey batıyordu.cocuk solugunu tutuyor basını gerıye ıtıp goz kpakları kızarıp derhal uykuya gecıyordu.uyku deıl tansıyon düşmeiymiş kan sekerı ve tuzu dusuyormus..sebeı unı.de 1,5 hafta yatınca anladık.hataneden yenı cıktım 2 gun oldu.idrar yolu enfeksıyonuydu bızımkısıı yatıs sonrası ayaktan tedavı goruyoruz.antıbıotıksız gecmıyormus,bırde bebegım premature ve 1,5 aylıktı,yanı drların dedıgıne goreaslında 15 gunlukmuş..eger sormak ıstedıklerın olursa özelden msj at cvp yazarım.hemen dr a gotur kusmalar bırcok seyın habercısıymıs ama anneler anlaymazmıs.iş bir idrar tahlkılı ve kulturune bakıyor.yalnız o tahlıller saglık ocagnda olmuyor hastane ortamı sart.unı.ye gıtmenı tercıh ederım.bebegım tedavı sonrası hem ıstahı arttı hem kendıne geldı..allaha sukurler olsun..

Doktorunuzla görüşüp reflü açısından değerlendirme isteyin.
Ara vererek emzirmeyi deneyin. Mesela 10 dakka emzirin gazını çıkarın sonra yine emzirin.
Ve emzirdikten sonra yatağa koymayın.
Bebeğiniz ne kadarlık bilmiyorum ama küçükse mutlaka yan yatmasını sağlayın.

Sevgiler.

benim kızım da aynı arkadaşın bebeği gibiydi...
6. ayı doldu ve kusması kesildi çok şükür....
ama o ilk 6 ayı hatırlamak bile istemiyorum...üst baş, çarşaf, battaniye...makine devamlı dönmekten bozuldu... bir de kış ayıydı astığım çamaşır kurumazdı mafoldumben

bize dr. fizyolojik reflü olduğunu söylüyordu hep..ve öyleymiş gerçekten...
kusmaları geçene kadar biraz sabır, başka dert vermesin Allah yeter ki..

bebeğim benimde kusardı halada kusuyorya dün akşam yemeğinin hepsini kustu herneyse
bebekken emzirdikten sonra hemen yatırma 45 derece eğimle yatmak iyi geliyormuş. bunun için özel yastık var istersen dene birde uyursa yatırman gerekirse oto koltuğu yada anakucağı gibi tam düz olmayan bir yere yatırıp bir süre orada yatır sonra yatağına alırsın inşallah çabuk geçer

ah canım ben ne cektim o kusmalardan evde 30 ar adet önluk ve havlu mendil koleksiyonuuz var ne benim ustum kuru kalıyordu ne de bebişin ama doktorumuzun verdiği bir ilac sayesinde bu dertte kurtuldum ama kac ay cektim ne dogru duzgun dısarı cıkabiliyordum heryerde ortuler seriliydi cok fazlaydı kusması ama cok sukur gecti sende doktorunu bir danıs istersen

X