Tüp Bebek Merkezleri DR. Aret Kamar la tedaviye başlayanlar ve başlayacaklar buluşalım destek olalım

edirnecim bugün aret beydeydim rahim kalınlığım aynıymış adet olunca tüp tedavisine başlıycaz toplanan yumurtalar döllendirilip dondurulucak,daha sonra rahim kalınlığı için tedavi uygulayacak rahim normal kalınlığına gelince transfer yapacakmış buda kaç ayı bulur beli değil.ultrasonla bakarken rahim bizi baya uğraştıracak dedi.hayır anlamadığım o kadar dr gittim hiçbir tanesi benim böyle bir sorunum olduğunu söylemedi,napıyım aret beye güvenmek istiyorum.ilaçsız tüp bebeği dedim oyalanmak olur dedi.benden haberler böyle edirne bakalm sonu ne olur

normal kadın doğumcular söylememiş olabilir benimde hi. bitnaesi rezervin az dememmişti bana oyalayıp durdular 1.5 yıl beni doktoruna güvenmek önemli bende başta tereddüt etmiştim ama herşey söylediği gibi oldu herkesin tedavsi farklıdır tüp bebekte tek redavi yöntemiyok biliyonsun kişiye göre belirleniyo benim senin gibi olup tedavi gören ark.larmız var ben ağustos ayında tüp bebek yaptıracaklar topiğindeyim istersen oraya uğra sor akr.lar yardımcı olurlar nasıl tedavileri yürüdü

normal kadın doğumcular söylememiş olabilir benimde hi. bitnaesi rezervin az dememmişti bana oyalayıp durdular 1.5 yıl beni doktoruna güvenmek önemli bende başta tereddüt etmiştim ama herşey söylediği gibi oldu herkesin tedavsi farklıdır tüp bebekte tek redavi yöntemiyok biliyonsun kişiye göre belirleniyo benim senin gibi olup tedavi gören ark.larmız var ben ağustos ayında tüp bebek yaptıracaklar topiğindeyim istersen oraya uğra sor akr.lar yardımcı olurlar nasıl tedavileri yürüdü

olur edirnecim bende oraya takılırım benim tedavi hakkında tecrübesi olanlardan bilgi alırım

merhaba,
eşimde sperm morfolojisi sorunu olduğu için tüp bebek denemek istiyoruz. çorlu da oturduğum için ilk olarak reyap hastanesine gittim, doktor bey iki bucuk saat hic ücret almadan her seyi en ince ayrıntısına kadar anlatarak, oldukça ilgilendi. Ancak istanbul tüp bebek merkezi'ne gidip, Aret Bey ile de görüşmek istedik. görüşmemiz yaklaşık on dakika sürdü ve doğru düzgün ilgilenmedi bile. testleri ve rahim filmini begenmedi, tekrar istedi. daha sonraki aylarda takip etmek istedi. zaten biz 17-18 aydır sürekli takip altındayız ve çeşitli kurumlarda farklı farklı testler yaptırdık. cok soğuk geldi bize. yanındaki hemsiresi gorusme sırasında uyukluyordu. Olumlu yorumlar olduğu için biz de büyük bir beklentiyle gitmiştik ama hayal kırıklığına uğradık, çorlu'dan bosuna gitmiş gibi oldu.

merhbalar ben de istanbul tüpde tedavi görüyorum ama doktorum aret bey değil emre karatekelioğlu. kendisi daha önce florence nighitngale ve amerikan hastanesinde çalışıyordu. yeni istanbul tüpe geçti. yarın opum olacak şimdiye kadar ki gözlemim çok çok ilgili, sabırlı ve candan bir doktor. ilk günden beri bir kere dahi emre beyi seçtiğime pişman olmadım. eşimde şiddetli oligospermi, bende yaşımın 36 olmasından kaynaklı hafif rezerv azalması var. imci olduğu için ve raporla tedavi göreceğimiz için istanbul tüpü tercih ettik.genel olarak merkezden de bir şikayetimiz yok. hele raporumu çıkardığım zeynep kamil devlet hastanesinden sonra bize cennet gibi geldi:))) aret beyle görüşmedim bir şey diyemem ama istanbul tüple ilgili bir sorunuz varsa cevaplayabilirim.

merhbalar ben de istanbul tüpde tedavi görüyorum ama doktorum aret bey değil emre karatekelioğlu. kendisi daha önce florence nighitngale ve amerikan hastanesinde çalışıyordu. yeni istanbul tüpe geçti. yarın opum olacak şimdiye kadar ki gözlemim çok çok ilgili, sabırlı ve candan bir doktor. ilk günden beri bir kere dahi emre beyi seçtiğime pişman olmadım. eşimde şiddetli oligospermi, bende yaşımın 36 olmasından kaynaklı hafif rezerv azalması var. imci olduğu için ve raporla tedavi göreceğimiz için istanbul tüpü tercih ettik.genel olarak merkezden de bir şikayetimiz yok. hele raporumu çıkardığım zeynep kamil devlet hastanesinden sonra bize cennet gibi geldi:))) aret beyle görüşmedim bir şey diyemem ama istanbul tüple ilgili bir sorunuz varsa cevaplayabilirim.

merhaba, ben de 9 eylül de tüp bebek tedavisi oldum. maalesef sonuç negatif ve pek memnun kalmadım. bir şekilde istanbul tüp bebek merkeziyle bağlantım oldu. ben balıkesirde oturuyorum istanbul bana biraz uzak ama bu merkez ve doktorları hakkında çok olumlu şeyler duydum.benimde 9 eylülden raporum var. sorum şu olacak ben çikolata kisti ameliyatı olduğum doktora tüp bebek yaptırdım(9 eylül) fakat elimde rapor yok tüm belgeler 9 eylülde. 2 denemeyi sanırım raporu alıp farklı bir yerde yapabiliyormuşuz. raporla sana maliyeti ne oldu canım?

merhaba, ben de 9 eylül de tüp bebek tedavisi oldum. maalesef sonuç negatif ve pek memnun kalmadım. bir şekilde istanbul tüp bebek merkeziyle bağlantım oldu. ben balıkesirde oturuyorum istanbul bana biraz uzak ama bu merkez ve doktorları hakkında çok olumlu şeyler duydum.benimde 9 eylülden raporum var. sorum şu olacak ben çikolata kisti ameliyatı olduğum doktora tüp bebek yaptırdım(9 eylül) fakat elimde rapor yok tüm belgeler 9 eylülde. 2 denemeyi sanırım raporu alıp farklı bir yerde yapabiliyormuşuz. raporla sana maliyeti ne oldu canım?

canım balıkesir izmir arasıyla balıkesir istanbul arası çok çok da farklı değil aslında. üniversite hastanelerinde dışarı rapor vermiyorlar diye biliyorum ama 2.de dediğin gibi mümkün olabilir. ayrıca raporu alabilmek senin hasta hakkın, gerekirse sağlık bakanlığına bildirip alabiliyorsun diye de biliyorum.
istanbul tüp talep ederse ilk görüşme için para almıyor. raporla; kontrollerin+opu+yumurta toplama, imci vs toplam 745 lira ödeniyor. ücreti opuya geldiğinde ödüyorsun. ayrıca bonus kartın varsa 2ye bölüyorlar diye de biliyorum. bu ücret dışında ilaçlara başlamadan ve opudan önce 2 kere hormon testi yaptırdık onlara da toplam 45 lira verdik. bundan sonra da bir kere e2 testim olacak diye biliyorum o da 15 lira. yani 745 + 60 = 805 liraya mal olmuş olacak. bunun dışında tabi sgk anlaşmalı olarak ilaçlarını alacaksın. yalnız özel tüp bebek merkezleri reçeteni yazdıktan sonra, reçeteyi rapor çıkardığın hastaneye götürüp onaylatıyorsun. senin deü izmirde olduğu için o nasıl olacak bir sor. belki reçeteni buradan yazıp kargolarlar, sen de oradan onaylatıp öyle buraya gelirsin. bu konuda elimden bir yardım gelirse de söyle. yani illa elden birine vercez derlerse ben de teslim alıp sana yollayıveririm. merkez her daim kalabalık, hasta sayısı çok ama personel de çok ve her şey tıkır tıkır işliyor yani o kalabalıktan sinir gelmiyor, endişen olmasın. ben özellikle çok isteyerek emre karatekelioğlunu seçtim. hatta sırf onun yüzünden ist tüpe gittim. bugün 9 yumurtam toplandı sana akıbetini de iletirim ki, merkez ve doktorları hakkında daha geniş bilgin olsun.

canım balıkesir izmir arasıyla balıkesir istanbul arası çok çok da farklı değil aslında. üniversite hastanelerinde dışarı rapor vermiyorlar diye biliyorum ama 2.de dediğin gibi mümkün olabilir. ayrıca raporu alabilmek senin hasta hakkın, gerekirse sağlık bakanlığına bildirip alabiliyorsun diye de biliyorum.
istanbul tüp talep ederse ilk görüşme için para almıyor. raporla; kontrollerin+opu+yumurta toplama, imci vs toplam 745 lira ödeniyor. ücreti opuya geldiğinde ödüyorsun. ayrıca bonus kartın varsa 2ye bölüyorlar diye de biliyorum. bu ücret dışında ilaçlara başlamadan ve opudan önce 2 kere hormon testi yaptırdık onlara da toplam 45 lira verdik. bundan sonra da bir kere e2 testim olacak diye biliyorum o da 15 lira. yani 745 + 60 = 805 liraya mal olmuş olacak. bunun dışında tabi sgk anlaşmalı olarak ilaçlarını alacaksın. yalnız özel tüp bebek merkezleri reçeteni yazdıktan sonra, reçeteyi rapor çıkardığın hastaneye götürüp onaylatıyorsun. senin deü izmirde olduğu için o nasıl olacak bir sor. belki reçeteni buradan yazıp kargolarlar, sen de oradan onaylatıp öyle buraya gelirsin. bu konuda elimden bir yardım gelirse de söyle. yani illa elden birine vercez derlerse ben de teslim alıp sana yollayıveririm. merkez her daim kalabalık, hasta sayısı çok ama personel de çok ve her şey tıkır tıkır işliyor yani o kalabalıktan sinir gelmiyor, endişen olmasın. ben özellikle çok isteyerek emre karatekelioğlunu seçtim. hatta sırf onun yüzünden ist tüpe gittim. bugün 9 yumurtam toplandı sana akıbetini de iletirim ki, merkez ve doktorları hakkında daha geniş bilgin olsun.

canım bilgilendirmen için teşekkür ederim yardım teklifin için de ben şimdi 9 eylül le iletşime geçip rapor olayını bir araştırayım. Seninde inşallah hakkında hayırlısı olur bebişini kucağına alırsın.

canım bilgilendirmen için teşekkür ederim yardım teklifin için de ben şimdi 9 eylül le iletşime geçip rapor olayını bir araştırayım. Seninde inşallah hakkında hayırlısı olur bebişini kucağına alırsın.

iyi dileklerin için teşekkür ederim, her hangi bir yardımım olursa da daima özelden mesaj atabilirsin, elimden geleni yaparım. hiç çekinme canım.

iyi dileklerin için teşekkür ederim, her hangi bir yardımım olursa da daima özelden mesaj atabilirsin, elimden geleni yaparım. hiç çekinme canım.

canım ya çok teşekkür ederim. sen hsg filmi çektirdin mi sanırım aret bey öncelikle onu istiyormuş.çektirdiysen merkezde mi çektirdin ve maliyeti ne oldu. bu forumda okudum biri rahim filmini başka bi yerde çektirmiş aret bey ben bunlara bakmam burada çektireceksin demiş ve fiyatı çok yüksekmiş. bende bu kadar olumlu şey okurken bunu okumak biraz tedirgin etti beni.

canım ya çok teşekkür ederim. sen hsg filmi çektirdin mi sanırım aret bey öncelikle onu istiyormuş.çektirdiysen merkezde mi çektirdin ve maliyeti ne oldu. bu forumda okudum biri rahim filmini başka bi yerde çektirmiş aret bey ben bunlara bakmam burada çektireceksin demiş ve fiyatı çok yüksekmiş. bende bu kadar olumlu şey okurken bunu okumak biraz tedirgin etti beni.

canım hsg filmi zaten rapor çıkartırken mecburi çekiliyor. yani rapor için lazım olan evraklardan biri. ben de rapor çıkardığım hastane istediği için çektirmiştim ve o hsg sonucuyla istanbul tüpe gittim. aret beyi bilemem ama benim doktorum emre bey ayrı film istemedi. bir de bizim esas sorunumuz erkek infertilitesi olduğu için olacak, rapor için yapılmış tetkikler yetti (ki zaten gerekli her şey orada var) bence sen de rapor dosyanda yer alan tetkiklerin bir fotokopisini al onunla gel. hormon testi sonuçları, spermiogramlar, toxo sarılık testi sonuçları, hsg raporun özellikle isteniyor bilgin olsun. daha önce belirttiğim gibi 2 tane hormon testi hariç başka hiç bir tetkik yaptımam gerekmedi.
bir de eğer imkanın olursa devlette pıhtılaşma testi yaptırmaya bak (trombofili paneli). benim önceden bir düşüğüm falan olmadığı halde yaptırdım ve taşıyıcı çıktım. bilmeden tüp yapıp hamile kalsam düşük ihtimalim vardı. sen de devletten 2. ve son hakkını kulanacaksın ne olur ne olmaz yaptırıp, kendini garantiye al. varsa bir sorun bu denemende önlemi alınsın.

canım bilmiyorum bu mesajı görür müsün. özelden mesaj atamıyorum mesaj sayımı doldırmamışım. 9 eylüle gittim konuştum. zaten her deneme için ayrı rapor çıkarıyorsun dediler.. yani şimdi ben ikinci denemem için farklı bir hastaneden rapor çıkarıcam. istanbul tüp bebek merkezine karar verdim. fakat istanbuldaki hastaneleri falan hiç bilmiyorum. hangi hastaneden çııkarabilirim raporumu yardımcı olursan sevinirim. bir de rapor çıkarırken neler yapıyorsun. benim ameliyatım da 9 eylülde olduğu için pek bişey yapmamıştık.

canım bilmiyorum bu mesajı görür müsün. özelden mesaj atamıyorum mesaj sayımı doldırmamışım. 9 eylüle gittim konuştum. zaten her deneme için ayrı rapor çıkarıyorsun dediler.. yani şimdi ben ikinci denemem için farklı bir hastaneden rapor çıkarıcam. istanbul tüp bebek merkezine karar verdim. fakat istanbuldaki hastaneleri falan hiç bilmiyorum. hangi hastaneden çııkarabilirim raporumu yardımcı olursan sevinirim. bir de rapor çıkarırken neler yapıyorsun. benim ameliyatım da 9 eylülde olduğu için pek bişey yapmamıştık.

canım raporunu her hangi bir eğitim araştırma hastanesinden çıkartabilirsin. burada istanbuldan bir yerden çıkartman için farklı günlerde epey bir gel git yapman lazım o yüzden bulunduğun yerde (balıkesir diye hatırlıyorum) en yakın hastaneden çıkarmanı tavsiye ederim. öncelikle eski raporunu ve dosyanın içindeki tüm tetkiklerin bir fotokopisini alıp bir hastaneye gidip ön bilgi almanı tavsiye ederim. sonra adetinin 2 ya da 3. günü hastaneye gidip aç karnına kan vereceksin ve ultrasonla foliküllerine bakılacak. eski dosyandan son 6 aya ait idrar tahlili, son 1 yıla ait hsg filmi raporu, smear ve kültür testi sonucunu yeni rapor için de kullanabilirsin. akciğer filmi raporu, kardiyo sonucu da kan tahlilleriyle birlikte dahiliye, genel cerrahi, psikiyatristen oluşan genel sağlık kurulu raporunda lazım olacak. tahminimce 3 haftaya yeni raporun çıkar. sonra raporunu alıp, istanbula gelirsin. ben artık doktorum emre karatekeliopluna gebelik kontrolü için 2 haftada bir gidip geleceğim. daha önce dediğim gibi gerekirse ilaç, reçete işlerini falan da gerekirse yokluğunda da halletmeye çalışırım.

Arkadaşlar dün yücel karaman'a gittim gerçekten harika bir doktor.kafamdaki soru işaretlerini tamamen kaldırdı.ayrıca belçika 'da çalışması büyük bir artı.çünkü teknoloji anlamında yenilikleri getirmesi eşim ve benim çok dikkatimi çekti.ayrıca çok babacan bir yapısı var.ticari düşünmüyor.bunlar bizim için çok önemli.tedaviye adetimin 2. Günü başlayacağız.içim çok rahat kesinlikle tavsiye ederim... İnternet sitelerindeki hasta konuşmalarını mutlaka izleyin bir sürü gebe kalan hastası var.www.brukseltupbebek.com - ANASAYFA

Kesinllikle sana cevap vermeden gecemeyecegim bir kere dediklerinin aksine yucel kahraman oldukc maddiyatci ikincisi ben belcikada yasayan biri olarak burada yeni teknolojinin kullanminin yasak oldugunu bilmeni istedim turkiey buradan 10 kademe ilerde yucel beyde o zaman neden burda yapmiyor sence?bence cok sert ve maddiyatci kesinlikle tavsiye etmiyorum

bende dr. aret beyin hastasıyım bu çarşamba eşimle görüşmeye gittik.dr. aret beyden memnun kaldım, çok yoğundu ilk randevumuz akşam saat 21:30 daydı. yoğun olmasına rağmen regl sürecimin 3 veya 4. günü görmek istedi beni. inanın reglim başladı diye hemen aradım , aret bey randevu almamı istedi pazartesine deyince yoğun olduğunu söylediler ki haklılar ve randevuyu gece 22.00 ye verdiler. bende gerçekten ilgilendikleri için sevindim. neticede dr. bile olsa insan ama bizim için geç saatlere kadar randevu kabul ediyor.
ilk görüşmeden bahsedeyim ; giderken tüm raporlar tahliller röntgen ne varsa getirmemi söylediler. eşimin son 3 senede 3 spermiogram tahlili , benim rahim röntgenim 1 kez aşılama denemiştik o zaman alınan tahlil sonuçlarım hatta eşimin affedersiniz testis ultrasonu ne varsa kalın dosya götürdük. hepsini inceledi. eşimden spremiogram istemedi zaten hep aynı sonuç çıkıyor sperm sayısı az. benim muayenemde 1 miyom gördü yeri önemsiz dedi. açıkça konuşması güzeldi , şansımız %25-30 . boş vaatlerde bulunmuyor ve kesinlikle maddiyatçı bir tutum sezmedim. gerekli testleri istedi karaciğer testleri falan gereklimi diye düşündüm ama sonra öğrendim ne kadar önemli olduğunu.
kendimden ve eşimden bahsedersem benim yaşım 39 eşimin 42 serbest meslek sahibiyiz.
her şey gönlünüzce olsun hanımlar :)

merhaba arkadaşlar bende 29 yaşında 7 yıllık evli bayanım 3 yıldır yaptığımız tüm çabalara rağmen bebek sahibi olamadık en son dr luset hanıma gittim onda tedavi gördüm ve drumun tavsiyesi ile aret beye tüp bebek yapmam gerektiği yönünde yönlendirme aldım bu hafta aret bey ile ilk görüşmemizi yapacağız işlemler,süreç ve doktor hakkında görüşlerinize ihtiyacım var.Rahim filmi çektirmiştim filmimi bulamıyorum yazılı olan rapor var film olmadığı için tekrar çekilmesini istermi acaba bilgisi olan varmı....

merhaba arkadaşlar bende 29 yaşında 7 yıllık evli bayanım 3 yıldır yaptığımız tüm çabalara rağmen bebek sahibi olamadık en son dr luset hanıma gittim onda tedavi gördüm ve drumun tavsiyesi ile aret beye tüp bebek yapmam gerektiği yönünde yönlendirme aldım bu hafta aret bey ile ilk görüşmemizi yapacağız işlemler,süreç ve doktor hakkında görüşlerinize ihtiyacım var.Rahim filmi çektirmiştim filmimi bulamıyorum yazılı olan rapor var film olmadığı için tekrar çekilmesini istermi acaba bilgisi olan varmı....

slm.bende aret beyde tüp bebek denedim.bende filmimi bulamıyordum raporu götürdüm fakat kabul etmedi.filmini bulmalısın yada yeniden çektirmelisin dedi.görmem gerekiyor dedi bende iyice aradıktan sonra buldum ve filmi inceledi..raporda yazan bilgiye güvenmediğini söyledi

Bende aret bey'in hastasıyım, rahim filmini başka bir yerde çekilmiştim ve bana tüplerin kapalı olabilir demişlerdi, bende hemen aret bey'e gittim filme baktı ve çekilen filmi beğenmedi , filmi doğru çekememişler..Boşuna strese girmişsin dedi.Tekarar film istedi, yönlendirdiği yerde filmi mi çektirdim ve aet bey 'e götürdüm çok şükür tüplerim açık görünüyordu, o yüzden tekrar rahim filmini isteyebilir.. Çok iyi bir doktor insanı rahatlatan bir tavrı var ben çok memnunum ..

X