yoğurt

emirhan26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2008
94
0
arkadaşlar merhaba,
Yoğurta başladın mı?nasıl mayalıyorsunuz.Ne kadar miktarda veriyorsunuz?Süte mi yoksa devam sütüne mayalıyorsunuz?ne kadar bekledikten sonta veriyorsunuz?offfff be amma çok soru sordum demi :)))):asigim::asigim::nazar:

valla ben henüz yapmadım ama doktorumuz pastorize sütü kullan yogurt mayalamak için dedi.öölçülerinide söyledi aama unuttum :S

hayatım ek gıdaya genelde yoğurtla başlanmıyor..ya sebze/meyve ile.ya da tahıllarla..yoğurdu bize 5. ay beslenme programına koyacakmış...o yüzden henüz mayalamadım....

biz yoğurda 6. ay dolduktan sonra başlayacağız
dr inek sütünden de mayalayabilirsiniz hazır yoğurt da yedirebilirsiniz dedi
fazla rahattı bu konuda

benim hiç bi fikrim yok bu konuda, inek sütü ilk bir yıl bebeklere verilmez diyorlar ama bilmiyorum henüz doktorumuza danışmadık, ama taze sıkılmış meyve suyu falan veriyorum yavaş yavaş

ben keçi sütü kullanacağım arkadaş yaaaa, migrosta varmış, pahalı mahalı alıp kullanacağım

bir çaybardağı süt
1 tatlı kaşığı yoğurt ben bu ölçüyle mayalıyorum.aoç'nin günlük sütlerinden kullanıyorum.

4 gündür her gün veriyorum..doktor.1.gün bir kaşık 2.gün iki kaşık şeklinde çoğaltın belli bir süre sonrada bir öğünde ne kadar yemek isterde o kadar verin dedi....

bebeğiniz ne kadar bilmiyorum ama sanırım şubat dönemisiniz sizde.bence çok erken bu dönemde faydasından çok zararı olacaktır.dr umuz da öyle dedi.gaz yapar bebeğiniz rahatsız olur gün içinde dedi.hepimiz hevesle ek gıda dönemini bekliyoruz ama eğerki anne sütü alıyosa verebildiğin kadar ver arkadaşım.

ben 1 litre pastarüze süte 1 yemek kaşıgı yogurt koyup karıştırıyorum

akşamdan mayalıyorum sabaha kadar oluyor

sütü şerce parmagımı yanacak şekilde ısıtıyorum sonra bir yemek kaşıgı yogurt ekliyorum üstüne polar battaniye ile örtüyorum sabaha kadar tutuyorum öylece taş gibi oluyor ;D

Son düzenleme:
ya kızlar bizimde 4 .ayda havuç suyu elma suyu ve yoğurt dedi
ama yoğurt zararlı diyorsunuz anlamadım ne yapmalıyım

yaa benim doktorum pastorize kullanma, kendi alacağınız sütten yapın dedi yaaa, ben mi yanlış anladım acaba? bir d einek sütü kullanabilrisin dedi, ben de nalamadım bu işi

X