Erkek arkadaşım cimri mi

Buradaki "sana yapmaz ama baska kiza yapar" laflarini cok dogru bulmuyorum. Ozellikle genc bir kizin kendine guvenini zedelemeye yonelik laflar bunlar. Durduk yere kimseyi ego krizine sokmayin, adamin aklini okuyamayiz tanimiyoruz da. Evet bilincli olarak para harcamama olayi var ama siz de bu konuyu hic desmemissiniz. Bir sonraki iliskinizde hosunuza gitmeyen bir sey oldugunda gerilmeden kibarca bunu soylemeye calisin. Acsaniz acim diyin. Hediye almasini istiyorsaniz ben de senden ozel bir hediye bekliyorum diyin. Almazsa niye almadin diye surat asin. Hediyeyi begenmezseniz begenmediginizi kibar sekilde soyleyin. Benim iliskilerim bu yuzden uzun surdu, kibar olmamama hatta cok huysuz biri olmama ragmen. Bir de 22 ile 26 iyi degil 22deki hormonlarla 26daki hormonlar cok farkli seviyelerde. Yasitlarinizi tercih edin. Bir de bu adamin baska birine karsi cok cok farkli olacagina asla inanmiyorum. Pahali hediyeler, yildonumleri kesinlikle sevgiyi gostermiyor sadece o kisinin bir iliskiye ne derece yatirim yapmaya hazir oldugunu gosteriyor. Yani size bunlari yapan adam ayrildiktan 5 gun sonra buldugu yeni kiz arkadasina da aynisini yapiyor cunku iliski anlayisi ve tarzi bu. Birine yapmayayim oburunu daha cok begendim ona yapayim diye bir mantik cok da yok burda iddia edildiginin aksine. Ama bir adamin iliskiye yatirim yapmak istememesi cok sey anlatir. Ciddi iliski dusunmuyordur ama dedigim gibi sizin yerinize baska kiz gelse onunla da dusunmuyordur. Yani olayin sizinle alakasi yok tamamen o adamin karakteri ve iliski anlayisi. Burada kendinize guveninizi sarsmaya calisanlara aldanmayin onlar yanlis biliyor.
Ayy bence de.cimri cimridir bence.ama biradaki adam cimri değil.gerçek cimriler için konuşuyorum.bir zamanlar o kıza yapmamıştır, aradan zaman geçmiştir olgunlaşmıştır, ciddi ilişki kafası gelmiştir yapmaya başlar.hepimiz her sene değişiyoruz.

ben beni sevmediğini düşünürdüm başkasına yapıyor sana yapmıyorsa seni sevmiyordur ama kimseye yapmıyorsa sadece kendineyse bencil, uyduruk şeylerle seni geçiştiriyorsa sana yatırım yapacak kadar sevmiyor demekki

Evet çevremde görüyorum çok pahalı lüks hediyeler alıp da aldatan.Sorun bu değil sadece benim ona verdiğim değeri kendinin de bana vermesini istiyorum.En ufaktan geçen gün şarj başlığı kaybolmuş hemen eve baktım yedek varmış onu götürdüm.Canım ıslak kek istedi ya dedi konuşma arasinda yaptım götürdüm.Yazın erik bahcemizden erik topladım götürdüm.Kendinden de ufak jestler bekliyorum.Bir çikolata almasını ya da bir tane çiçek koparıp vermesini.
Bence maddi durumu ortalama olan biri bile marketten kek içecek alıp vakit geçirmez sevgilisiyle.
Bir yerde oturup kahve içmek ne kadar masraf olabilir.
Ayrıca arkadaşları ile yemege gidip size gelince hadi marketten birşeyler alalım demesi sevimsiz. O zaman paran yoksa arkadaşlarınla da çıkmazsın.
Hediye konusunda kadınlar bile altta kalmamak için sevgilim bana şurada yemek ısmarladı kahve tatlı ısmarlayayım,hediye aldı bende alayım falan diye düşünüp kendi bütçelerince çaba sarfediyorsa bir erkek dandik bir kolye ile gelmemeli hediye diye ki onu da zaten ayda alemde bir alıyormuş.
Cimri evet.
22 yaşında gencecik bir kadınsın,lütfen hayatını bununla heba etme. Herşey hediye,lüks yerlerde kutlama,yemek değil tabi ama bunlar jesttir ,inceliktir. Sen ona incelikle jestler yaparken onun böyle davranması hoş değil. Kendi değerinin farkında ol,değerini bilen birini yanında adam diye gezdir. Bundan bir cacık olmaz zira. Kızı olan bir anneyim ben,ablan olacak yaştayım,az çok birşeyler yaşadım gördüm,abla tavsiyesi kabul et bunu da.

Ya sana ne kadar üzüldüm anlatamam. Niye kendini değersiz görüyorsun? Adama bir şey diyemiyorum bile çünkü bu duruma kendin gelmişsin. Daha ilk cimri davranışında ayrılmalıydın. Cimri insanla ömür geçmez, sevgisinde de cimri olur merhametinde de. Ki seni aç aç gezdiren insanda merhamet de yoktur zaten.

Karşındakine fazla değer vermişsin bi tarafları havalanmış.Battaniye örmeler kek yapıp götürmeler filan kimse için baştan bu kadar fedakarlık yapma.Ayrıca sadece çay içtiğin halde ciddi ciddi hesabı ödemeni beklemiş ve sende bi sonraki sefer ben öderim diye düşünmüşsün.Zaten sadece çay içmişsin yani ne diye adamın hesabını ödeyecektin bidaha anlamadım.Ayrıl gitsin şu pintiden.Hem pinti hem sevmiyor hem düşüncesiz hem merhametsiz ayyy tam nefretlik

Okurken tansiyonum düştü yemin ederim. Lütfen ayrıl bu çocuktan. Sana değer vermiyor. Sırf cimrilikten olduğunu sanmıyorum arkadaşlarıyla harcıyormuş gayet. Muhtemelen seni hayatında kalıcı ciddi görmediği için yatırım yapmak istemiyor.

şimdi cimri desek sen diyeceksin ki aa cimrilik bi huydur falan
kabul edeceksin bu zerzevatı
erkek arkadaşın at kafalının önde gideni
iğrenç bi profil
o kolye ne ya ortaokul öğrencisi bile almıyor artık bunları

Bahanelerle kendimi avutmuyorum."Bildigim kadarıyla" aldatması yok kadın sevdası yok.Gevşek biri değil küs uyutmaz.Benim için bunlar değerli.Hediyelere boğup aldatsa daha mı iyi olmayacak tabiki.Ben zaten sevgilimi eleştiriyorum.Cimri olduğunun da farkındayım ki burada soru açıyorum.Açıkca bana şunu al diyebilen bir insan değilim belki istesem alır bunu da bilemem.Ben sizlerden fikir alıyorum ilk ilişkim tecrübem yok erkekleri tanımıyorum.Buna göre yorum yapılırsa çok memnun olurum.
Konu sahibi yaşın küçük beklentilerin çok düşük.
Öncelikle bir ilişkide ya benim bugün param az acıktım bana yemek ismarlar mısın diyebilmelisin.
Sen ogrencisin her şeyden önce ayıp olur diye düşünme.
Sen bunu dile getir bakalım karşıdaki ne diyor nasıl davranıyor ona göre yol cizersin.
Ama senin açık açık ya bana şunu al diyebilmen lazım.İsteklerini beklentilerini dile getirmen lazım.
Ve ayrıca sırf aldatmiyor karı kız peşinde değil diye kendini avutman çok üzücü.
Bunlar zaten olması gereken şeyler bir meziyet değil yani ve böyle sadık olan milyonlarca da erkek var emin ol.

İyide adam cimri öküz bu kişilik huy her ne ise değişmez zaten.
Bunların yanında adam seni hiç sevmiyor değer vermiyor onu nasıl düzelticeksin?
Zorla yada zamanlamı?

BIz en son ortaokuldayken okuldan kaçıp arkadaşlarla a101 den kek alıp sokaklarda yiyorduk .. terbiyesizlik yaptigi utanmiyormu siz niye kendinize bunu yaptiriyorsunuz yazı var kışı var pahali hediyeler lux mekanlar icin birsey diyemem durumu olur olmaz ama öğrenci olan ayda 1 gordugu kiz arkadasina bir mekanda bir yemek söyleyip bir çay kahve iciremeyecekse hic sevgili yapmasin kendisine insanin bogazindan gecmez yaptirir al cantana koy acikinca yersin der

cacık olmaz bu adamdan cok ozur diliyorum eşim onun yasindayken bebeğimiz yeni dogmustu bizim ufak falan degil size çok aşık oldugunuda dusunmuyorum cok sinir oldm

Merhaba.1 yılı geçen ilişkim var.Erkek arkadaşım anlayışlı biridir gönlümü alır küs uyutmaz.Bu konularda bir problem yok ama başka bir konudan muzdaribim.Erkek arkadaşımla benim üniversiteden dolayı ayda bir buluşabiliyoruz.Kendi çalışıyor ben yakın bir yerde üniversite okuyorum.Neyse konuya geleyim ben.Erkek arkadaşımla son buluşmamızda yanımda para olmadığı için aç değilim dedim.Kendi acıkmıştı ve yemek yemek istediğini söyledi.Bende tamam sen ye ben aç değilim bende çay söylerim dedim.Gittik yemek yedi bende çay içtim ama cebimde çok az para vardı o yüzden kendi yediği yemeği ödeyemezdim.Şaka niyetli hadi kalk kasaya öde dedi bende ödeyim tabi diyip güldüm sonra biraz bekledik neyse ben geliyorum ödeyip dedi tamam dedim bende onu bekledim.Bu sadece bir örnek buluştuğumuz esnada hiç yemek yemiyoruz kahve içmiyoruz aktivite yapmıyoruz sadece bir çay bahçesinde bankta oturuyoruz.Kendj arkadaşları ile dışarı çıktığında sürekli yemek yemeğe gidiyorlar bana teklif dahi etmiyor.A101'e gidip meyve suyu çikolata alıp yiyoruz.Gecen sene doğum günümde bir şey almadı bu sene de kolye almış fiyatına baktım 50 TL çiçek Sepetinden bijuteri kolye.Hem tarzım değil hemde zaten bir kere taktım koptu.Sevgililer gününde almadı yılbaşında almadı yıldönümü geçti kutlama yapmadık.Benim ilk sevgilim olduğu için heyecanliydim açıkçası özel günlere de önem veriyorum.Maddi olarak çok iyi diyemem ben çalışmıyorum kpss hazırlarlaniyorum ama onun ailesi ve kendi bizden kat ve kat fazla kazanıyor.Ben ona sweatshirt akıllı saat zincir kolye aldım 800 TL'ye battaniye ördüm.Çok pahalı hediye zaten beklemiyorum alsa da kabul etmem ama kolye de alıyorsa gümüş şık kolyeler var onlardan da alabilir.Çicek zaten almıyor.En yakın arkadaşlarım çok güzel ilişkiler yaşıyor doğum günlerinde parti veriyorlar yıldönümünde baş başa şık bir restaurantta yemek yiyorlar, hediye veriyorlar gerçekten çok özeniyorum.Bu kadar olmasa da doğumgünümde bulussak pasta yesek de olurdu ya da yıldönümünde bir yemek de yesek olurdu.Yaslar 22 26 küçük de değil düşünemiyor desem.Geçen gün arkadaşım erkek arkadaşı için organizasyon yaptı hediye pasta vs. Bana da sordu fikir almak için o sırada erkek arkadaşıma söyledim böyle böyle diyor sen erkeksin sence ne alabilir diye.Boşa masraf yapıyor ya diyip güldü sana göre öyle ben de değer veriyorum açıkçası dedim bir seg demedi kapattı konuyu.Düzelir mi bu adam ben ne yapmalıyım? Çok uzun oldu buraya kadar okuduysaniz teşekkür ederim.
Bırak sevgili olmayı flört edip ilk buluşmada yan yana geldiğim kişiler bile beni banka oturtup kıytırık market çikolatası meyve suyuyla geçiştiremez ,ortaokulda falan değilsek...bu zamana kadar sizi sevmeyen ve düşüncesiz olan bu kişiye nasıl katlandınız inanılır gibi değil.Mecbur değilsiniz yani kendinize bunu layık görmeyi brakın ,o bahsettiğiniz arkadaşlarınızın da güzel hediyeler alması en azından buluşunca bi kahve içmesi kendi değerlerinin farkında olması sonucu olan normal şeyler.Eminim onlar sizin sevgiliniz gibi birisiyle zaman öldüremezdi.
bi ara mesela daha 3. buluşmada olduğum flörtümle beraber bana kıyafet bakmıştık bi mağazada ve ben kabinde kendi kıyafetlerimi giyerken alacağım kıyafetleri ona vermiştim tutsun diye içeride diğer kıyafetlerden yer olmadığı için, o da jest yapıp ödemiş hepsini 1,5k kadar fiyatları vardı.Sonradan kabul etmedim ama ne yaptım ettim almadı o parayı benden.Diyeceklerim bu kadar :))

O yemek yerken sen de çay içtin ve sevgilin olacak sözde erkek buna müsaade etti öyle mi? Sen yemeyeceğini söylesen bile en azından kendi yemeğinden sana ikram edip dursun tabakta belki sonra yersin diyebilmeli ya da sen yemezsen ben de yemem kötü hissederim demeli! Adamın sana verdiği değer 50 tl sen adamı hediyelere boğuyorsun kusura bakma ama kerizlik oluyor bu. 26 yaşına gelmiş ama adam olamamış. Bu kişi cimrilikten daha öte ve değer verip sevmiyor kusura bakmayın değer veren insan bunu yapmaz kime sorarsanız sorun!

Hediyelere boğup aldatsa daha mı iyi olmayacak tabiki.
Seni hediyelere boğmuyor sana değer vermiyor ama belki aldatıyor nereden biliyorsun? Belki sana yapmadığını başkalarına yapıyordur he? Sayfalarca tüm yazdıklarını okudum ve çok ucuz düşünen bir insansın. ''SENİN SEVGİLİN YOK NİSA SENİN İLİŞKİN YOKKK''

Her gün yemekler yiyip gezdiği arkadaşları kadar değerin yok o kişinin gözünde

Merhaba.1 yılı geçen ilişkim var.Erkek arkadaşım anlayışlı biridir gönlümü alır küs uyutmaz.Bu konularda bir problem yok ama başka bir konudan muzdaribim.Erkek arkadaşımla benim üniversiteden dolayı ayda bir buluşabiliyoruz.Kendi çalışıyor ben yakın bir yerde üniversite okuyorum.Neyse konuya geleyim ben.Erkek arkadaşımla son buluşmamızda yanımda para olmadığı için aç değilim dedim.Kendi acıkmıştı ve yemek yemek istediğini söyledi.Bende tamam sen ye ben aç değilim bende çay söylerim dedim.Gittik yemek yedi bende çay içtim ama cebimde çok az para vardı o yüzden kendi yediği yemeği ödeyemezdim.Şaka niyetli hadi kalk kasaya öde dedi bende ödeyim tabi diyip güldüm sonra biraz bekledik neyse ben geliyorum ödeyip dedi tamam dedim bende onu bekledim.Bu sadece bir örnek buluştuğumuz esnada hiç yemek yemiyoruz kahve içmiyoruz aktivite yapmıyoruz sadece bir çay bahçesinde bankta oturuyoruz.Kendj arkadaşları ile dışarı çıktığında sürekli yemek yemeğe gidiyorlar bana teklif dahi etmiyor.A101'e gidip meyve suyu çikolata alıp yiyoruz.Gecen sene doğum günümde bir şey almadı bu sene de kolye almış fiyatına baktım 50 TL çiçek Sepetinden bijuteri kolye.Hem tarzım değil hemde zaten bir kere taktım koptu.Sevgililer gününde almadı yılbaşında almadı yıldönümü geçti kutlama yapmadık.Benim ilk sevgilim olduğu için heyecanliydim açıkçası özel günlere de önem veriyorum.Maddi olarak çok iyi diyemem ben çalışmıyorum kpss hazırlarlaniyorum ama onun ailesi ve kendi bizden kat ve kat fazla kazanıyor.Ben ona sweatshirt akıllı saat zincir kolye aldım 800 TL'ye battaniye ördüm.Çok pahalı hediye zaten beklemiyorum alsa da kabul etmem ama kolye de alıyorsa gümüş şık kolyeler var onlardan da alabilir.Çicek zaten almıyor.En yakın arkadaşlarım çok güzel ilişkiler yaşıyor doğum günlerinde parti veriyorlar yıldönümünde baş başa şık bir restaurantta yemek yiyorlar, hediye veriyorlar gerçekten çok özeniyorum.Bu kadar olmasa da doğumgünümde bulussak pasta yesek de olurdu ya da yıldönümünde bir yemek de yesek olurdu.Yaslar 22 26 küçük de değil düşünemiyor desem.Geçen gün arkadaşım erkek arkadaşı için organizasyon yaptı hediye pasta vs. Bana da sordu fikir almak için o sırada erkek arkadaşıma söyledim böyle böyle diyor sen erkeksin sence ne alabilir diye.Boşa masraf yapıyor ya diyip güldü sana göre öyle ben de değer veriyorum açıkçası dedim bir seg demedi kapattı konuyu.Düzelir mi bu adam ben ne yapmalıyım? Çok uzun oldu buraya kadar okuduysaniz teşekkür ederim.
A101'den çikolata alıp parkta yemek de ne?...Adam düpedüz cimri .Asla düzelmez.

Kendisine giyim olarak çok harcamaz.Arabasina ve yemeğe daha çok para harcar.Bana zaten harcamıyor.Her hafta sonu kafeye giderler her gün paket paket s

İkna oluyorum yazdım kendisine saatlerce konuştuk.Alındığım kırıldığım konuları teker teker anlattım içimde kalmasın istedim.Ayrılmak istediğimi de söyledim.Maddi olarak darda olduğunu belirtti fakat ben buna tabiki inanmıyorum.Herkes bir rahat nefes alabilir.Bitti

Bana bunu layık görene tabiki son kuruşuma kadar vermem.Yaptığım şeylere karşılık evet bekliyorum.Ben ona 2 aldım o da 2 alsın değil.Ben ona 2 kere hediye alıyorsam o da bana bir kere almalı.Sonucta silah zoruyla almadım isteye isteye aldım.Gönül yapmayı bilmeli insan.Gercekten durumu olmasa çıkarır veririm elimdeki parayı.Kücuk şeylerle mutlu olmayı öğrendim ailemden.Ondan telefon altın vs istemiyorum tabiki alsa bile asla ama asla kabul etmem ama 300 400 TL'lik hirkadan orta halli bir insan fakir olmaz.Mesela hiç çiçek almadığımı söylemistim.O zaman şaşırıp bana çiçek alacağını söyledi yıl oldu daha benim çiçek yok.Laf var icraat yok kısacası
Ben arkadaşlarımın doğum günü veya başka özel bi gününde,hastalığında v.s bilindik siteden bi çiçek gönderirim mesela ve çok uçuk paralar olmaz maksat gönlü olsun,mutlu olsun..sevgiliden bunu beklemek en doğal hakkın bence.1yıldır gönlünü almayan bi adamla daha fazla vakit kaybetme,ne demek kendi yemek yerken seni aç bırakmak..bi kere bu görgüsüzlük bana göre.benim 13 yaşındaki kızım bile bi arkadaşı almıyorsa kendi aldığı yemeği onunla paylaşır .kaldı ki sen öğrencisin ,karşına düzgün,değer veren bi insan mutlaka çıkacaktır,vaktini bu adamla harcama.burda cimri kocalarla ilgili bi sürü konu var,sen şanslısın en azından evlilik bağın yok ,yol yakınken kendisine yol ver

X