Estetisyen,Cilt Bakım ve Güzellik Uzmanları

Bana nasıl yardımcı olduğunu inan tahmin edemezsin:)Her kafadan bir ses çıkıyor ve doğru dürüst bilgilere de ulaşamıyordum çok teşekkür ederim yalnız birkaç şey daha sormamda sakınca yoktur umarım:KK43:Özel kurslar yerine çıraklık eğitim merkezleri demişsin ben ilk defa böyle birşey duyuyorum.Nerelerde oluyor bu kurslar nasıl öğrenebilirim?Bunlar arasında da iyi eğitim veren yerler şeklinde bir ayrım var mı?Bu kalfalık ustalık belgesi nasıl alınıyor?Yani bu kurslara gittim sınava girdim alıyorum gibi mi?Bir yerde okumuştum sanırım ssklı çalışma yılına göre mi giriyorsun sınava öyle birşey bu ne kadar doğru var mı böyle birşey?Kısaca bunları biraz açabilir misin:eek:

canım bu kursları bulunduğun ilde bulabilrsin internetten araştır bu merkezler büyük şehirlerde 1-2 tane oluyor kurslar 3 ay falan sınavlar la birlikte 9 ayda falan alırsın belgelerini yardımcı olabildiysem çok sevindim ben de şu an iş arıyorum diyarbakırdayım ama bulamadım umarım biri de bana bu konuda yardımcı olur.ben de belgelerimi tamamlayamadım bazı işyerleri bu belgelere değil deneyimine önem veriyor müşteri memnuniyeti yani.... kararını bir an önce ver bence hayt akıp gidiyor ve bu kursların kayıt tarihleri var onları kaçırma görüşmek üzere.....

gelin makyajında hangi ürünleri kullanmayı tavsiye edersiniz ben ürünlerimi kendim alıp ilerde de kullanmak istiyorum

canim selam ben de 36 günlük evli bir estetisyenim kendi gelin makyajimda kryolan ürünlerini kullandim şiddetle öneriyorum herkes nasil bu kadar doğal göründüğümü ve akşama kadar makyajimin nasil bozulmadiğini sordu sabah yaptiğim makyajim düğün bitişine kadar harikaydi ve düğün bittiğinde sadce su ile yikadim harika şyler bayiliyorum ve kesinlikle sana bunu öneririm

guzellik uzmani arkadaslar belki beni yadirgayacaksiniz ben bisey sormak istiyorum.ben kosmotolog okuluna gitmeyi istiyorum ama icinde epilasyon masaj var ben biraz nasil desem baskalarina masaj falan yapamam epilasyon tiksinme gibi bi bu huyum var sormak istedigim acaba baslarda sizin boylemiydi sonradan alisirmi insan parali bi okul yoksa daha baslamadan noktayi koyayimmi bana yardimdi olursaniz sevinirim

canim selam kosmotolog okulunu ilk kez duyuyorum ama epilasyon konusunda şunu söyleyim bu işe başlayan herkes başlarda tiksinir ama inan geçici bişiy.alişiyosun iğneli epilasyonda sorun yok tabi ama ağda için haklisin ama gerçekten alişiosun sen de sterilizasyona önem veriyosan problem olmaz merak etme.okul için gerçekten duymadim ama özel okullri pek tavsiye etmiyorum iyi bir eğitim için özel okul harika ama salon açmak ve ilerleyebilmek için maalesf çiraklik eğitim merkezleri gerekiyor çünkü belgelerin olmadan çalişma iznin olmuyo ok.

canim selam kosmotolog okulunu ilk kez duyuyorum ama epilasyon konusunda şunu söyleyim bu işe başlayan herkes başlarda tiksinir ama inan geçici bişiy.alişiyosun iğneli epilasyonda sorun yok tabi ama ağda için haklisin ama gerçekten alişiosun sen de sterilizasyona önem veriyosan problem olmaz merak etme.okul için gerçekten duymadim ama özel okullri pek tavsiye etmiyorum iyi bir eğitim için özel okul harika ama salon açmak ve ilerleyebilmek için maalesf çiraklik eğitim merkezleri gerekiyor çünkü belgelerin olmadan çalişma iznin olmuyo ok.

cevap verdigin icin cok tesekkur ederim co sevindim durumun gecici insanin alistigina nasil yardimci oldun anlatamam sana.sterilizasyon dedigin hani istedigim zaman eldiven kullanabilirim degilmi oyle anladim yalnis anladiysam canim lutfen duzelt.burda guzellik uzmani meslegine kosmotolog deniliyorozel okul ama bitirdigimde butun belgelerim elimde olacak yani isiyerimi acabilirim ciraklik egitim merkezlerine gerek yok hatta ozel okul bana isimi acmamda yardim bile ediyor boyle bi sansim var.

cevap verdigin icin cok tesekkur ederim co sevindim durumun gecici insanin alistigina nasil yardimci oldun anlatamam sana.sterilizasyon dedigin hani istedigim zaman eldiven kullanabilirim degilmi oyle anladim yalnis anladiysam canim lutfen duzelt.burda guzellik uzmani meslegine kosmotolog deniliyorozel okul ama bitirdigimde butun belgelerim elimde olacak yani isiyerimi acabilirim ciraklik egitim merkezlerine gerek yok hatta ozel okul bana isimi acmamda yardim bile ediyor boyle bi sansim var.

yardimci olabildiysem ne mutlu bana evet canim bu işi sen yapicaksin ve nasil rahat ediyosan öyle yapicaksin eldivenle ya da eldivensiz sen nerdeydin ya ben de kosmotolog okulunu merak ettim doğrusu ne güzel çünkü çiraklik eğitime ben gitmek istemiyorum varsa öyle bi okul süper bana açar misin

yardimci olabildiysem ne mutlu bana evet canim bu işi sen yapicaksin ve nasil rahat ediyosan öyle yapicaksin eldivenle ya da eldivensiz sen nerdeydin ya ben de kosmotolog okulunu merak ettim doğrusu ne güzel çünkü çiraklik eğitime ben gitmek istemiyorum varsa öyle bi okul süper bana açar misin

evet canim nasil yardimci oldun anlatamam hele bu eldiven meselesi super tek cekindigim buydu. ben danimarkada yasiyorum bu kosmotolog meslegini almam icin cok iyi bi miktar para vermem gerekiyor ve 1 yil istegime bagli 2 yilda super bi egitim ve butun belgeleri alabilecegim.egerki kendi is yerimi acma gibi bi niyetim olursa ki cok istiyorum bana yardimci olacaklar acmamda yok eger bi guzellik merkezinde calismak istiyorsam yine okul bana bi yerde is bulma imkani veriyor. yani senin dedigin gibi ciraklik egitim merkezine gerek zate yok butun egitim ve tecrubeyi okulda ediniiyorsun bakalim hayirlisi.tr deki sartlari ilk defa bende senden duyuyorum ne o canim hem egitimi al sonra cirakmis egitim merkeziymis zormus orda burda oyle degil

bende makyaj konusunda amatörüm fakat çevremdekiler dahil olmak üzere ailemde bu alanda iyi olduğumu hatta gittiğim kuafördeki güzellik bölümünde görevli olan bayanda böyle sölüyor ve bende bu alanda bişeyler yapmak istiyorum.İnternette çok aramama rağmen çok fazla bilgi edinemedim:KK43: bana yardımcı olurmusunuz.Aslında çalışma sektörüm çok farklı ama ben makyöz olmak istiyorum bunun için illa güzellik uzmanı alanındamı kursa katılmam lazım?

bende makyaj konusunda amatörüm fakat çevremdekiler dahil olmak üzere ailemde bu alanda iyi olduğumu hatta gittiğim kuafördeki güzellik bölümünde görevli olan bayanda böyle sölüyor ve bende bu alanda bişeyler yapmak istiyorum.internette çok aramama rağmen çok fazla bilgi edinemedim:KK43: bana yardımcı olurmusunuz.aslında çalışma sektörüm çok farklı ama ben makyöz olmak istiyorum bunun için illa güzellik uzmanı alanındamı kursa katılmam lazım?

canım merhaba öncelikle bu konuda herkes başarılı olamaz bu yüzden seni tebrik ederim canım makyözlük yapmak için güzellik uzmanlığı kurslarına katılman şart diil özel makyözlük kursları da alabilirsin ancak prosedür gereği iş yerleri güzellik uzmanı arıyorlar çünkü onların alanları daha geniş iki ayrı eleman almak yerine bunu tercih ediyorlar.ama şöyle de bi olasılık makyöz olunca bir kuaförle anlaşıp sadece makyaj için çantanı alır gdrsin ve emeğinin %70ini alırsın karar senin ama iyi düşün birinde aldığın öğrenim daha fazla sana başarılar dilerim''''

inşallah tekrar bakim ama dediğinde haklısın cnm güzellik uzmanı sertifikam var deyip ekstradan sadece makyöz olmak için iş bulmam daha kolay sanırım tskler qüseLimkaydirigubbakcemile5

kaydirigubbakcemile5 bu mesleği sevmezseniz yapamazsınız arkadaşlar,piyasada girdiğiniz yerlerde acemiyken çok ezilirsiniz,meslekten 6 ay ayrı kalmak 6 yıl gibi geriye atar sizi,hergün yeni bir ürün ve makine çıkıyor hızına yetişmeniz için sürekli çalışmak gerekiyor,ayrıca her salonun farklı sistemi var,bazen sizin doğrularınıza yanlış gelen uygulamalarıda görüyosunuz,ama çalıştığınız yere uyum sağlamak zorunda kalıyosunuz,CADIARZUherkez kendi bütçesine ve elindeki makineye göre uygulama yaptırıyor,malzemeden kısar,çok iş bekler,farklı yerlerde çalışmanın avantajı deyişik bilgi ve makine kullanımını sağlar,sürekli bilgilerinizi tazeleyin araştırın ,iyi gözlemci olun,her şeyi not edin,ummaadığınız yerde lazım oluyor,eski makine kullanan salonlar çok,yapabiliyosanız farklı yerlerde bir hafta ücret almadan ,makineleri tanımak uygulamaları görmek adına ücretsiz çalışın,size faydası olur,para isterseniz kimse göstermez,ben son 1,5 yıldır lazer epilasyon ağırlıklı çalışıyorum,kullanmadığım lazer makinesi kalmadı,ilk önce bir dermatolog doktorun yanında öğrenerek başladım,şuan başarılı bir lazerciyim,hihoyyyt
(kılın yapısını tanımak,kime hangi makineyle çalışacağını bilmek,ne kadar etkilenir yada kaç seansta başarı elde edersin,hangi dozda çalışman gerekli)
bu bilgileri 3 ay sadece gözlemleyerek öğrendim , sonra başladım.
meslekte tecrübe için cesaret,kendine güven,o alanda iyi gözlemleyip,çalışmak gerekiyor kaydirigubbakcemile5

siz hangi kursa gitttiniz ben kariyere gidicemde bakırköydeki fikirleri olan varmı birde leyla inanır var nişantaşında çok kararsızım.kursa giderken bir yandanda çalışmalımıyım çok kararsızım lütfen accill yardım edin.

slm arkadaslar bnde estetısyenım ama bana uygun bi iş bulamıorum.oysa iş olanagı cok demişlerdi kurs egıtmenleri.cok cok basarılıyım.hatta dıploma notum 91.evlıyım bu yüzden calışma ortamımınında uygun olması lazım.istedıgım gıbı bıyer bulamıorum malesef.son olarak alışveriş merkezlerınde stand görevlisi olarak calışmayı düşünüyorum=(((

Bende estetisyenım ustalık diplomam var.kiraya verilir.özelden ulaşabilirsiniz

canım merhaba öncelikle bu konuda herkes başarılı olamaz bu yüzden seni tebrik ederim canım makyözlük yapmak için güzellik uzmanlığı kurslarına katılman şart diil özel makyözlük kursları da alabilirsin ancak prosedür gereği iş yerleri güzellik uzmanı arıyorlar çünkü onların alanları daha geniş iki ayrı eleman almak yerine bunu tercih ediyorlar.ama şöyle de bi olasılık makyöz olunca bir kuaförle anlaşıp sadece makyaj için çantanı alır gdrsin ve emeğinin %70ini alırsın karar senin ama iyi düşün birinde aldığın öğrenim daha fazla sana başarılar dilerim''''

bi soruda ben sorabilirmiyim?

kızlar benim eşim grafiker hemde wep tasarımcı.eger güzellik salonunuz falan varsa broşir kotolok ve kartvizik ve wepsitesi yaptırmak isteyen varsa bana yazabilir.

sengözlerimebaksanabMerhaba bende estetisyenim. İstanbulda yaşıyorum. 2002 lcc mezunuyum. sizler hangi kurslardan mezunsunuz. sengözlerimebaksanab

meraba kızlar ben 7 ay once mezun oldum... 3 ay bı yerde calıstım istanbulda anadolu yakasında oturuyorum ama iş bulamıyorum...senağlama

X