Ameliyat sonras Burun ii temizlik

Ben 1 ay boyunca deniz suyu sıkmıştım. Sabahları ve akşamları bir krem vermişti Naci bey onu burun deliklerime koyup burnumdan nefes alarak içeri yayıyordum ayrıca 2-3 saatte bir de deniz suyu sıkıyordum. O yüzden ameliyat sonrası hiç rahatsızlık çekmedim.

benim şanssızlığım çok oldu zaten cnm deniz suyunu kendim alsam ne zararı olcak ki:KK43:

kızlar benimde burnumun ucu sanki kan dolu gibi hissediyrm aslında hiçbişey yok daha 2 gün oldu ameliyat olalı nefesim açık şükür ama silikonlar ve dikişler var içinde acayip rahatsız ediyo beni:KK43: kulak çöpüde korkutuyo beni sadece önlerini temizleye çalışıyrm inanın en zor kısmıymış ameliyatn yoksa bütün şişlikleri morlukları göze almıştım:)

kızlar ben de 16 gün önce ameliyat oldum, ancak burnumun kökünde hala dikiş izi çok belirgin, burnumun ucu da şiş. zamanla geçer mi acaba. deneyimlerinizi anlatırsanız sevinirim.:KK14:

Bende daha 11 günlük ameliyatlıyım. Forumda okuduğum kadarıyla zamanla bütün şişler iniyomuş yani tereddüt edecek bir durum yok. Dikiş izide zamanla kayboluyormuş.
Benimde bir sorum olacak biraz komik ama illa deneyim yaşayan olmuştur :). Burnumda ki flaster bantı az önce çıkardım fakat bantın bütün yapışkanı burnumda duruyor yani yapışkan kısmı eridiği için burnuma yapışmış. Doktorum asetonla temizlersin dedi ama çare olmadı zaten şu an acı hissettiğim için de fazla bastıramıyorum. Bebe yağıyla sildim yine çıkmadı nasıl çıkacak bilmiyorum önerisi olan varsa yazabilir mi? Çok uyuz bişey bu yapışkan lütfen yardım edin arkadaşlar.

ya arkadaşlar burun temizliği konusu bende rahatsız ediyo.bugün 4.günüm.doktorum bana sadece illiadin damla ve 1 de başka bir sprey verdi...deniz suyu falan demedi....ben de kendim alasammı ki?

ya arkadaşlar burun temizliği konusu bende rahatsız ediyo.bugün 4.günüm.doktorum bana sadece illiadin damla ve 1 de başka bir sprey verdi...deniz suyu falan demedi....ben de kendim alasammı ki?

bende kendim aldım deniz suyunu ama pişman oldum çünkü hemen açıldı burnum ve hiç kullanamadım desem yeri var boşuna almış oldum anlıcan pahalı da biraz spreye göre yani..doktor vermediyse bekle cnm alma derim..

bende kendim aldım deniz suyunu ama pişman oldum çünkü hemen açıldı burnum ve hiç kullanamadım desem yeri var boşuna almış oldum anlıcan pahalı da biraz spreye göre yani..doktor vermediyse bekle cnm alma derim..

sağol canım bekleyim o zaman biraz daha...

deniz suyunu çok kullanmanın zarrlarıda varmış söylenenden fazla süreli kullanmayın ör bağımlılık yapması başta

Burnunuzu kulak pamugunu oksijenli suya batirarak sadece pamuklu kısım girecek sekilde temizleyebilirsiniz. Kabuklanma için rinopanteina diye bir damla var aynı badem yagı gibi ondan gunde 3-4 defa damlatabilirsiniz,ilerleyen gunlerde damla kullanmak istemezseniz badem yagından 1-2 damla damlatırsanız kabuklanmayı onler. GEce uyudugunuz odada buhar makinasi calistirirsaniz cok rahat uyursunuz.
Benim doktorum bunları onerdi ayrıca okyanus suyu da aldım, Bugun 13.gunum.Tampon 6.gunde alındı o gunu takip eden birkac gun bildiginiz tuzlu su kullandım okyanus suyu alamamistim.
Tamponlar alındıgından beri burnumdan nefes alıyorum, arada biraz tıkansa bile burnumdan nefes almama engel olmuyor.

cmt dikiş ve alçım alınacak bende deniz suyu kullanıyorum.bence illada deniz suyu olmasına gerek yok.Hepinizin dktru az çok bişiler demiş benimki ne sorsam normal geçer deyip duruyor.Yeterincede yönlendirmiyor.Hepiniziden çok şey öğrendim valla:)teşekkürler arkadaşlar:KK16:

arkadaşlar yuzune bakım kremlerı suren varmı ne zamandan sonra başladınız,yuzum çok sertleştı ve yaglandı..amelıyat oncesı bebek gibi cıldım vardı

benımde kabuk bagladı korkumdan temızleyemıyodum,doktoruma sordum az once ,gunde ıkı kere badem yağı damlat dedı

Ben tamponların çıktığı gün eve geldim papiksle bi güzel temizledim bugün 10.günüm halada bi elimde deniz suyu spreyi bi elimde papiks :) papiksi spreyle ıslatıp temizliyorum ve çok rahatlıyorum ve hiç tıkanma olmadı burnumda çok şükür :KK66: bi tek korkusuzca temizleyen ben miyim yazılanları okunca tedirgin oldum şimdi :44:

Ben tamponların çıktığı gün eve geldim papiksle bi güzel temizledim bugün 10.günüm halada bi elimde deniz suyu spreyi bi elimde papiks :) papiksi spreyle ıslatıp temizliyorum ve çok rahatlıyorum ve hiç tıkanma olmadı burnumda çok şükür :KK66: bi tek korkusuzca temizleyen ben miyim yazılanları okunca tedirgin oldum şimdi :44:
açık amelıyat olanların ıcerde dıkısı var sanırım o nedenle benım doktorumda bışe yapma dedı,kapandı dıyınce sadece badem yagı damlat dedı..sabredıcem artık doktor temızler..ne olur ne olmaz :KK1:

arkadaşlar burunda kabuklar oluyor onları koparıyormusunuz nasıl temızlıyorsunuz,kaçıncı gunden sonra başladınız? ben korkuyorum koparmaya henuz bır haftalık ama nefes alamıyorum

ben ameliyatın 6. gününde fln burnumu temizlerken bi tane ameliyat ipi geldi birazda canım yandı..bişey olur mu acaba deneyimlerinden bilen war mı

X