Premature Bebekler uyku tulumu

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

DENIZZE

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2008
14
0
40
sevgili anneler
bebeğim gece uyurken üstünü sürekli açıyor. zaten çok ince bir battaniye örtüyorum, ancak onu bile örtmek istemiyor. siz geceleri bebeğinize ne örtüyorsunuz. yazlık uyku tulumları var mı? varsa kullanan annelerin bu konudaki fikirlerini merak ediyorum. bu uyku tulumları kullanışlı oluyor mu?

canım çook sıcak oluyo ben askılı şortlu takım giydiriyorum..uyku tulumunu ben kışın düşünüyoru..benim kızım kesinlikle üstünü örtmez..sizin ev serinmi neden tulum düşünüyosun;?

bizim ev serin oluyor.ben mutlaka ince bir yorganla örtüyorum üzerini.
çok hareketli onu da açıyor ama gece 10 kere filan kontrol ediyorum.tulum için erken şu an bize

Canım benim kızım da üzerini kesinlikle örttürmez, hatta tulum, şapka, eldiven giymeyi de sevmez sürekli ağlardı..Ben de üstelemekten vazgeçtim, pencereleri kapatıyorum üzerini de yeterli kalınlıkta giydiriyorum, sırtına göğsüne mendil koyuyorum terleyince çıkarıyorum..Üşürse de hemen yelek giydiriyorum, hiç hastalanmadı çok şükür..Ama tabi sürekli dikkat etmek gerekiyor, üşüdü mü terledi mi diye..Bize bebek hediyesi olarak 2-3 tane uyku tulumu gelmişti, pek kullanışlı değilmiş gibi geldi bana, sanki bebişi bunaltır gibi..Bence tulum giydirmek yerine, üzerindeki kıyafetleri havaya geri ayarlasan daha iyi olur..Tabi yine de sen bilirsin..

bizim evimiz çok sıcak sadece iç çıtçıtlı badyu siyle yatırıyorum kızımı ve üstünüde pek örtmüyorum

bizim evimiz çok sıcak sadece iç çıtçıtlı badyu siyle yatırıyorum kızımı ve üstünüde pek örtmüyorum

benim zıpırda üstünü hiç örttmüyor
uyku tulumu aldım ama pek kullanamadım...havaya göre biradaha kalın giydiriyorum ole yatıryorum... valla uyandıkça örtüm üstünü ...bildiğim kadarıyla yazlık tulum var...

X