Gebelikte kahverengi leke

yat dinlen bence .. progestanın düşügü engellediği tam kanıtlanmamış netten araştırmıştım .. ama yatıp dinlenince bide bol bol su içince geçiyo ben o şekilde atlattım çok şükür..

tesekkurler dunden beri yatıyorum dun baya bi kanamam oldu peceteye gelen ama bugun iyiyim sukurler olsun yarın kontrolum var bakalim o zaaman anlasılacak hersey, korkuyorum ama faydası yok ...Allah hepimizin yardımcısı olsun...

peçetelerle haşır neşir oldum ben de.en ufak ıslaklıkta elim oraya gidiyo.dün az bi lekelenme olmuştu hatta bitiyo diye sevinmiştim.ama bu sabah kalkınca bayağ bi akıntı geldi ve maalesef kahverengi.nette araştırdım biraz sizinle de paylaşayım.

Gebelikte kahverengi kanamalar sık sık görülebilir. Kırmızı renkli kanamalar kahverengi kanamalara göre daha tehlikelidir. Ancak kahverengi kanama görüldüğünde de mutlaka bir doktora başvurmak ve kanamanın sebebini öğrenmek en doğru yaklaşım olacaktır. Gebelikte kahverengi kanamaların sebepleri şöyle açıklanabilmektedir.

Plesenta yerleşimi; Bu durumda Kahverengi kanama görülebilir, kanama lekelenme şeklindedir ancak düşük riski az da olsa vardır.
Bebeğin büyümesi ve kendisine yer açmasıyla damarların çatlaması neticesinde yine kanama görülebilir. Bu durumda da kanama lekelenme şeklindedir.
Bilinmesi gereken önemli bir husus da şudur, kahverengi kanama, kanamanın az olduğunu gösterirken Kırmızı renkli kanama daha fazla kanamanın işaretidir. Fazla kanamalar ise elbette yüksek düşük riskidir.
Kanama kırmızı renkli başlayıp kahverengine dönüşmüşse bu durum kanamanın azaldığını gösterir. Çünkü kan akmaya devam etttiği sürece kırmızı, pıhtılaşıp kurumaya başladığında ise kahverengine döner.
Kanama çok ve kırmızı ise düşük riski yüksektir. Az ve lekelenme şeklinde olup kahverengi ise düşük riski daha az bir ihtimaldir. Sonuçta kanama damla damla lekelenme şeklinde ve kahverengi de olsa mutlaka bir hekime başvurulmalıdır.

ben de progestan kullanıyodum ama gece yatarken bi tane.günde 3 tane ye kadar alınıyomuş.3 tane almaya başlasam doktoruma danışmadan bişey olmaz herhalde:KK14:

Canım bilgiler için çok teşekkürler öğrenmiş oldum.progestanı sana doktor mu verdi?günde bi tane bana az gibi geldi ama en iyisini doktorun bilir tabi.sakın kendi kararınla ilacı çoğaltma kaş yapıyım derken göz çıkarma mazallah.kanaman ne zaman başladı ne kadardı hemen doktora gittinmi ilaca başlayınca kanaman kesildimi? Eger doktorun içine sinmediyse mutlaka başkasına görün.benim doktorum iyi olmasına rağmen bi başkasına daha görünücem iğnelerim bitince.progynex iğnenin haptan daha etkili oldugunu biliyorum.eger lekeler kesilmiyorsa neden san iğne vermiyor?bazı doktorlar fazla umursamaz oluyo nefret ediyorum.ben gecen sene 27haftalık yavrumu kaybettim ihmal yüzünden biraz da..o yüzden doktorlar agızlarıyle kuş tutsalar bile şüpheleniyorum elimde diil.

Canım bilgiler için çok teşekkürler öğrenmiş oldum.progestanı sana doktor mu verdi?günde bi tane bana az gibi geldi ama en iyisini doktorun bilir tabi.sakın kendi kararınla ilacı çoğaltma kaş yapıyım derken göz çıkarma mazallah.kanaman ne zaman başladı ne kadardı hemen doktora gittinmi ilaca başlayınca kanaman kesildimi? Eger doktorun içine sinmediyse mutlaka başkasına görün.benim doktorum iyi olmasına rağmen bi başkasına daha görünücem iğnelerim bitince.progynex iğnenin haptan daha etkili oldugunu biliyorum.eger lekeler kesilmiyorsa neden san iğne vermiyor?bazı doktorlar fazla umursamaz oluyo nefret ediyorum.ben gecen sene 27haftalık yavrumu kaybettim ihmal yüzünden biraz da..o yüzden doktorlar agızlarıyle kuş tutsalar bile şüpheleniyorum elimde diil.

canım benim ilk lekelenme 5. haftada oldu.ama doktorum lekelenme başlamadan önce ağrılarım var diye progestan vermişti.bişey olmasın diye.ilacı verdiği günün akşamı ilk lekelenme oldu.ama kahverengi değildi bayağ pembemsi yoğun bi akıntı.sonra o kahveye çalmaya başladı o günden beri hep kahve lekelenmem devam ediyo.başka bi doktora daha gittim o haftalık iğne verdi.ilkini vurdum yarın diğerini vurdurucam.doktor bi muayene bitince haftaya gel demiyo ki en az 3 hafta sonra gel dediği için bi daha da doktora gitmedim.bi de kahve rengi lekelenmeyi pek önemsemedi.kırmızı olunca gel demek istermiş gibi.e tabi can onların olmayınca laf etmek kolay.sen bebeğini nasıl bi ihmal yüzünden kaybettin canım?

bende nerdeyse 6 haftalık hamileyim Allah izin verirse ikizlerim olucak 2 gün önce evde yatarken kananmam oldu ben akıntı geliyor zannettim düşünün artık nekadar olduğunu pijamam kan içinde kaldı hemen doktora gititk çok şükür bebeklerim yerindeydi banada iğne verdi kanamam daha evdeyken bitmişti ama lekelenmelerim azda olsa devam ediyor

canım benim ilk lekelenme 5. haftada oldu.ama doktorum lekelenme başlamadan önce ağrılarım var diye progestan vermişti.bişey olmasın diye.ilacı verdiği günün akşamı ilk lekelenme oldu.ama kahverengi değildi bayağ pembemsi yoğun bi akıntı.sonra o kahveye çalmaya başladı o günden beri hep kahve lekelenmem devam ediyo.başka bi doktora daha gittim o haftalık iğne verdi.ilkini vurdum yarın diğerini vurdurucam.doktor bi muayene bitince haftaya gel demiyo ki en az 3 hafta sonra gel dediği için bi daha da doktora gitmedim.bi de kahve rengi lekelenmeyi pek önemsemedi.kırmızı olunca gel demek istermiş gibi.e tabi can onların olmayınca laf etmek kolay.sen bebeğini nasıl bi ihmal yüzünden kaybettin canım?

şekerim nedense ben doktorunu biraz ihmalkar buldum eğer imkanın varsa sor soruştur başka doktora git.istanbuldaysan sana yardımcı olurum seve seve.
canım benim hikayem uzun.geçen haziranda aşırı kanamayla acile gittim ama böyle çiş yapar gibi basınçlı bir kanama.bebeğin plasentası rahim ağzını tamamamen kapattığı için bunlar oldu.teşhis ayrıntılı ultrasonda kondu ama bebek büyüdükçe plasenta da yukarı çıkabiliri dendi ama çıkmadı.herşey yolunda giderken bunlar oldu ben hastaneye yatışım yapılacak sanırken bir daha kanama olunca çaresiz kan kaybından ölmemem için bebeği aldılar.yavrum 3 gün yaşayabildi.ben de çok ağır bir sezaryen geçirdim çok kan kaybettim.son anda eşimden rahmimi almaları için imzaalmışlar ama Allahtan mucize olmuş son anda kanamam durmuş rahmi kapatmışlar.yoğun bakımda kaldım.eşim ailem perişan oldu.falan filan işte canım..uzun hikaye .Allah kimseye yaşatmasın çok acı çookk..çekmeyen bilmez..neyse..şimdi aynı şeyin tekrarlama olasılığı var.bu yüzden tırsıyorum.bu sefer kanamam çok çabuk oldu sebebi daha belli diil.inşallah basit bi düşük tehdidinden ibarettir.çünkü bu rahatsızlık bebek büyüdükçe daha çok belirginleşiyor canım...doktorum da bana tehlikenin boyutunu anlatmadı tyat dinlen demedi.2 gün öncesinden kahverengi minicik lekelenmelerim başladı aradım ama önemsemedi.oysaki burada sonradan okudum aynı durumda olan arkadaşlarımı doktorları derhal yatırmış ve ilaçlara başlanmış..ite kaka gebelikleri ilerletilmiş ve yavrularını yine erken de olsa sağ salim kucaklarına almışlar.ben bu yüzden doktoruma çok kızdım.güya profesör..popomun profesörü:KK47:

şekerim nedense ben doktorunu biraz ihmalkar buldum eğer imkanın varsa sor soruştur başka doktora git.istanbuldaysan sana yardımcı olurum seve seve.
canım benim hikayem uzun.geçen haziranda aşırı kanamayla acile gittim ama böyle çiş yapar gibi basınçlı bir kanama.bebeğin plasentası rahim ağzını tamamamen kapattığı için bunlar oldu.teşhis ayrıntılı ultrasonda kondu ama bebek büyüdükçe plasenta da yukarı çıkabiliri dendi ama çıkmadı.herşey yolunda giderken bunlar oldu ben hastaneye yatışım yapılacak sanırken bir daha kanama olunca çaresiz kan kaybından ölmemem için bebeği aldılar.yavrum 3 gün yaşayabildi.ben de çok ağır bir sezaryen geçirdim çok kan kaybettim.son anda eşimden rahmimi almaları için imzaalmışlar ama Allahtan mucize olmuş son anda kanamam durmuş rahmi kapatmışlar.yoğun bakımda kaldım.eşim ailem perişan oldu.falan filan işte canım..uzun hikaye .Allah kimseye yaşatmasın çok acı çookk..çekmeyen bilmez..neyse..şimdi aynı şeyin tekrarlama olasılığı var.bu yüzden tırsıyorum.bu sefer kanamam çok çabuk oldu sebebi daha belli diil.inşallah basit bi düşük tehdidinden ibarettir.çünkü bu rahatsızlık bebek büyüdükçe daha çok belirginleşiyor canım...doktorum da bana tehlikenin boyutunu anlatmadı tyat dinlen demedi.2 gün öncesinden kahverengi minicik lekelenmelerim başladı aradım ama önemsemedi.oysaki burada sonradan okudum aynı durumda olan arkadaşlarımı doktorları derhal yatırmış ve ilaçlara başlanmış..ite kaka gebelikleri ilerletilmiş ve yavrularını yine erken de olsa sağ salim kucaklarına almışlar.ben bu yüzden doktoruma çok kızdım.güya profesör..popomun profesörü:KK47:

canım tekrar çok geçmişolsun.inşallah bunda sıkıntı yaşamazsın.sağlıkla sıhhatle kucağına al inşallah.

Arkadaşlar bende 12haftalık hamileyim. Bendede 3gündür koyu renkli lekelenme var.öyle korktumki ilk gördüğümde hemen doktoruma gittim bebek çok iyi dedi.1hafta kalkmadan yatacaksın dedi yatıyorum 3gündür.progestanı günde 3tane yaptı.inşallah geçer.çok korkuyorum.allah herkesin bebeğini korusun.

benimde bir haftadır kahvarenngi lekem var ama mesela bazı gün hiç gelmiyor bir gün hiç gelmezken ikinci gün günde 2-3 damla gelebiliyor...aşırı değil ama...
doktorumu değiştirdim...progestana başladım...
bu yeni doktorum baktı kalp atışı ve gelişimi gayet iyi ama bebek biraz aşağıda dedi...korktum bebeğin aşağıda olması sıkıntımı...böyle bir sorun yaşayan var mı...
doktor dinlen dedi ama gün boyu yat kalkma demedi..sadece ağır iş yapma yeterli birde ilaçlarını kullan geçer dedi...
umutlanmalımıyım doktor böyle konuşunca...birde ultrasonda kanama falan görmedi...sadece bebek aşağıda...8.haftada aşağıda olması normal mi ki....bilen var mı.....:KK43:((

5. haftdan beri lekelenmelerim devam ediyo.bel ve karın ağrısı da cabası.okulda her tenefüs altımı kontrol etmekten kafayı yedim.hiç bitmicekmiş gibi geliyo.ilk hamileliğimde biraz oldu ve bidaha da gelmedi çok da rahat bi hamilelik geçirdim.ama bu çok nazlı.hamile değil de hastayım sanki.şu anda 2 doktorla götürüyorum işi.napim pimpirik oldum çıktım.bi doktorda gebelik haftam 8 diğerinde 7 anlamadım gitti.biri iğneydi haptı verip duruyo.diğeri fazla düşünme düşerse düşsün sağlıklı değildir belki deyip canımı sıkıyo.iyice gerilmiş durumdayım nerdeyse her hafta doktorlardayım.ama bebiş daha bizi güldürmedi maalesef.inşallah hayırla ve sağlıkla gelirler.acaba yaşım da mı etkili diyorum bu sıkıntılarda ilk hamileliğimde 29 ama şimdi 33 ve 34 e giricem.35 ten önce çocuk olayını bitirelim dedik ama hakkaten ilk çocuk küçükken de çok zor oluyo 6. hafta da benim oğlan bi tekme indirdi karnıma feleğim şaştı.ne bilsin çocuk tabi.Allah yardımcımız olsun.hamilelik ilk olduğunda güzel de ikinci ve üçüncü olunca sanırım o kadar da keyifli geçmiyo.ne diyeyim inşallah düzelir özellikle de şu lekelenmeler

5. haftdan beri lekelenmelerim devam ediyo.bel ve karın ağrısı da cabası.okulda her tenefüs altımı kontrol etmekten kafayı yedim.hiç bitmicekmiş gibi geliyo.ilk hamileliğimde biraz oldu ve bidaha da gelmedi çok da rahat bi hamilelik geçirdim.ama bu çok nazlı.hamile değil de hastayım sanki.şu anda 2 doktorla götürüyorum işi.napim pimpirik oldum çıktım.bi doktorda gebelik haftam 8 diğerinde 7 anlamadım gitti.biri iğneydi haptı verip duruyo.diğeri fazla düşünme düşerse düşsün sağlıklı değildir belki deyip canımı sıkıyo.iyice gerilmiş durumdayım nerdeyse her hafta doktorlardayım.ama bebiş daha bizi güldürmedi maalesef.inşallah hayırla ve sağlıkla gelirler.acaba yaşım da mı etkili diyorum bu sıkıntılarda ilk hamileliğimde 29 ama şimdi 33 ve 34 e giricem.35 ten önce çocuk olayını bitirelim dedik ama hakkaten ilk çocuk küçükken de çok zor oluyo 6. hafta da benim oğlan bi tekme indirdi karnıma feleğim şaştı.ne bilsin çocuk tabi.Allah yardımcımız olsun.hamilelik ilk olduğunda güzel de ikinci ve üçüncü olunca sanırım o kadar da keyifli geçmiyo.ne diyeyim inşallah düzelir özellikle de şu lekelenmeler

canım ben anlamadım her tenefüs derken ????

progestan hhiç bir işe yaramıyor.bırakıyorum artık...
yan etkileri de cabası insanı sersem gibi yapıyor... :KK50:
Rabbim yardım etsin bebişime...ilacın zararı var artısı yok.....

bende 6 haftalık hamileyim 1 haftadır kahverengi lekelenme oluyor dr düşük riski var dedi bebişin kalp atışlarını gördük ama kanama oldukça risk devam ediyo gnde 3 tane progestan kullanıyorum salak gibiyim ama inş bebeğime bişey olmaz...bazen çok koyu oluyoır kanama bi bitsede artık ohh desem...

benimde geçen cumartesi az kahverengi lekem oldu p.tesi gunu doktura gitti progestan verdi ilk kullandim gun lekeler bitti cok sukur Rabbim bebegimi korusun... cumlemizinkini korusun...

belki inanamazsınız ama tam 2 gündür lekem bitti.ilaçları bıraktım bitti.:))))))Allaha şükürler olsun...normal akıntıya döndü...

dün kasığımın üstünde brkaç hareketlenme hisstettim ve her harekette normal beyaz akıntım geldi fazlaca...bu bebek
hareketimidir kese yukarıyı mı zorlamıştır bilmiyorum ama çok şükür ki ben artık düzeldim....darısı sizleirn başına Rabbim nasip etsin hepinize...
doktorum bana normal hamilelelr gibi yaşa çok sıkma kendini ara ara yürü gez dolaş demişti...gerçekten öyle kendimi sıkmayıp bırakınca düzeldim..tavsiye ederimmm...hoşçakalın

ben bebeğimi bu sabah kaybettim...kalbi durdu kürtajla aldılar çok üzgünüm....
Allah bebeklerinizi size bağışlasın inş bu sorunlarınız biter...

ya bende 4 haftalık hamileyim 2 hafta sürekli kanamam oldu az az düük tehlikesi var.kanama bitti 2 gündür ama belim ağrıyo doktor dinlen dedi ama ben çalışıyorum asistan olarak oturuyorum genelde ama çok korkuyorum çıksammı işten karar veremiyorum düşermi acaba belimin agrısı bacagımada vuruyo arada bir.bide doktor ilaç vermedi bana hiç sadece bi tane folic die bişey verdi çocuk gelişmesi için.herkes ağrın varsa kanda oldusa düşer dio:KK43:

yok arkadaşlar yok kanla düşüğün ilgisi 12 haftam bittim 13ün içindeyim her adet dönemimde kıpkırmızı kan geliyor doktora gidiyorum apartopar bebek çok iyi diyorlar, hormanlarla ilgili olabiliyormuş progestan içiyorum bırakınca yine oluyor, progesteeronum düşükmüş, kanama kahve ise korkmayın içeride pıhtılaşıp kuruyor ve hareket ile dışarı atılıyor ben alıştım artık dinlendim yattım iş yapmadım ama yine oluyor, doktora dedim ne zaman ciddiye alayım ciğer gibi parça gelirse kork dedi...

ben bebeğimi bu sabah kaybettim...kalbi durdu kürtajla aldılar çok üzgünüm....
Allah bebeklerinizi size bağışlasın inş bu sorunlarınız biter...

Allah sabır versin kardeşim..bu durumda ne denir bilmiyorum ama yinede şunu söyleyebilirim
birincisi hamile kalma gibi güzelliğe sahipsin yani yine yine yine bebeğin olacak...
ikincisi ölümler genelde bebekte sorun varsa oluyormuş..belkide Rabbim çok büyük sıkıntı ve sorunlardan seni korumuştur...
biliyorum hiçbiri teselli değil ama dua edelim inş...:KK43:(

yok arkadaşlar yok kanla düşüğün ilgisi 12 haftam bittim 13ün içindeyim her adet dönemimde kıpkırmızı kan geliyor doktora gidiyorum apartopar bebek çok iyi diyorlar, hormanlarla ilgili olabiliyormuş progestan içiyorum bırakınca yine oluyor, progesteeronum düşükmüş, kanama kahve ise korkmayın içeride pıhtılaşıp kuruyor ve hareket ile dışarı atılıyor ben alıştım artık dinlendim yattım iş yapmadım ama yine oluyor, doktora dedim ne zaman ciddiye alayım ciğer gibi parça gelirse kork dedi...

katılıyorum size...çünkü çok örnek var olumlu anlamda
ayrıca düşündükçe insanın psikolojisi bozuluyor..nasıl olsa herşey olacağına varır tevekkül etmek lazım...ben artık lavoboda kahverengi leke geliyormu diye bakmıyorum bile...pöfff...başıma ağrılar giriiyor çünkü...
eğer ağır işininz yokssa ve kahverengi lekeniz varsa bence kesinlikle çalışın...kafanız dağılıyr hiç olmazsa....ben çalışıyorum çok açıkda olsa arada geliyor...ben keyfime bakıyorum...bebek de iyi dedi doktor...gerisi Allah'tan...

katılıyorum size...çünkü çok örnek var olumlu anlamda
ayrıca düşündükçe insanın psikolojisi bozuluyor..nasıl olsa herşey olacağına varır tevekkül etmek lazım...ben artık lavoboda kahverengi leke geliyormu diye bakmıyorum bile...pöfff...başıma ağrılar giriiyor çünkü...
eğer ağır işininz yokssa ve kahverengi lekeniz varsa bence kesinlikle çalışın...kafanız dağılıyr hiç olmazsa....ben çalışıyorum çok açıkda olsa arada geliyor...ben keyfime bakıyorum...bebek de iyi dedi doktor...gerisi Allah'tan...

X