oğlumun boyu ve kilosu birbuçuk aydır hiç değişmedi:(((bi bakar mısınız..

E

estel

Ziyaretçi
arkadaşlar aslında ben kiloya filan çok takık değilimdir ama bu ayki kontrolde bebeğimin kilosu ve boyu aynı çıktı..1,5 aydır hiç değişmemiş..,

dr normal dedi ama ben çokj huzursuz oldum.. böyle bişey yaşayan var mı..

biliyorum aslında zaman geçtikçe yavaşlıyo büyümeleri ama 1,5 ay çok uzun bi süre gibi geliyo..

sizce bu durum normal mi...:gitme:

arkadaşlar bakıp çıkmayın..bişeyler yazın lütfen..

Merak etme lütfen 4-5 ay sonra anlarsin büyümesini, kilo almasini. Büyümeleri durmaz, 18-19-20 yasina kadar büyüme devam eder.

Ben de cok kafaya takardim cocuklarda ama hic anlamadim bile boylari beni bile gecti : )
Korkulacak, merak edecek bir sey yok. Dr. da normal demis zaten.

Merak etme lütfen 4-5 ay sonra anlarsin büyümesini, kilo almasini. Büyümeleri durmaz, 18-19-20 yasina kadar büyüme devam eder.

Ben de cok kafaya takardim cocuklarda ama hic anlamadim bile boylari beni bile gecti : )
Korkulacak, merak edecek bir sey yok. Dr. da normal demis zaten.

maşallah çocuklarınıza..

cevabınız için teşekkürler..

Canımcım konu hakkında henüz bir tecrübem yok ama doktorun eğer normal dediyse telaslanacak hiçbirsey olduğunu düşünmüyorum. Ayrıcada bildiğim kadarıyla her cocuk bir dönem eskisine göre hareketlendiği için o dönemde kilo alması filan durabiliyor.

Hiç endişelenme canım, doktorun da normal olduğunu söylemiş zaten.. Diş falan çıkardı mı geçen sürede. Benim kız önceki ay az almıştı kilo bu ay normalin üstünde olunca, açığı kapatıyo dedi doktor amcamız. Yani merak etme açık varsa kapatıyo bu lokumlar..

tatlım cok da endıselenme
artık kıloalımları ve uzamaları bu aylarda yavaslarmıs zaten havalar da sıcak ustune dış çıkarma problemı cocuklardakı gelısımı bır sure yavaslatır. sağlıhı sıhhatı yerındeyse ve dr u da gelısımını uygun buluyorsa cok da endıselenecek durum yok

bu ay ne almış ne vermiş yeri gelecek geçen ayki kilosundan daha düşük bile olacak merak etme 1 aydan anlaşılmaz bişiy

cnm normal benimde bildiğim kadarıyla bazı arkadaşlarımızında kilo almamıştı bebeği kilo verende vardı benim kızımda diş çıkarıyo hiç yemiyo bende bu ay kilo verir diye tahmin ediyorum:KK43: bu dönemde olabiliyo demekki...

canım benim bebğinde 300 gram lamıştı bende korktum ..
sonra dedilerki harekete başladı ... kilo alımı yavşlamış olması normalmiş..
birde 3 ay üst üste hiç kilo almazsa o zaman dikakt et dediler... daha birbuçuk ay olmuş normalll korkmaa

arkadaşlar cevaplarınız için hepinize tek tek teşekkürler..

oğlum diş çıkarmadı daha ama çok terliyo çünkü inanılmaz hareketli..

gerçekten ben bu kadarını görmedim..

her an biyerlere yetişecek gibi..

kilo ok ama boyun sanki bununla alakası yok gibi geliyo..

birde açıkçası bu ek gıda olayını hiç düzene oturtamadık çünkü ağzını kitliyo tükürü püskürtüyo..yüzünü buruş buruş yapıyo..denemediğim çeşit kalmadı..

inşallah sıcaklara mahsus birşeydir iştah durumu..

tekrar teşekkürler cevaplar için..

canım benim oğluş geçen ay hiç kilo almadı almayı bırak 100 gramda verdi bir ay boyunca tek lokma yediremedim dişimiz çıktı rahatladık inşallah tüm dişleri böyle olmaz insan çok üzülüyor doktorunuz normal dediyse korkma canım
bebişini öpüyorum

cnm ben de sana hıc telaslanma derım cunku bana da dr um her zaman aynı ıvmede buyumez bazen almaz bazen alır demıstı kı artık hareketlendıler.benım oglumda cok terlıyor ve ınanılmaz hareketlı.erkek cocukları ozellıkle bas kısımlaerı cok terler cnm.buyuk ıhtımalle dıs cıkartacaktır annesı.ek gıda da sevdıgı seyler varsa onları yap bu ara.mesela benım oglum hıc bısı yemezse pırınc unu muhallebısını yer mutlak cok sevıyo cunku.oglununda vardır bole sevdıgı seyler.saglıkla buyusun tum bebısler...

cnm ben de sana hıc telaslanma derım cunku bana da dr um her zaman aynı ıvmede buyumez bazen almaz bazen alır demıstı kı artık hareketlendıler.benım oglumda cok terlıyor ve ınanılmaz hareketlı.erkek cocukları ozellıkle bas kısımlaerı cok terler cnm.buyuk ıhtımalle dıs cıkartacaktır annesı.ek gıda da sevdıgı seyler varsa onları yap bu ara.mesela benım oglum hıc bısı yemezse pırınc unu muhallebısını yer mutlak cok sevıyo cunku.oglununda vardır bole sevdıgı seyler.saglıkla buyusun tum bebısler...
tavsiyelerin için teşekkürler..

evet oğlumun baş kısmı baya terliyo saçı çok uzun kestirmemiz lazım ama kıyamıyoruz hiç birimiz..ama kestiricez artık onun rahatı için..

ek gıda olayıda böyle gider diye çok korkuyorum inşallah yaza mahsus bir durumdur ve açılır iştahları bebişlerimizin..

bebeğimin boyu 68 kilosu 8 kilo 900 gram..

korkuyla anlatınca oglun 6 - 6,5 kg falan zannetım
benım oglum 8.ayını bıtırıyor ve henuz 8,750 gr
maasallah oglunun kılosu da boyuda yerınde
havalar cok sıcak zaten bız bıle bırsey yıyemıyoruz cocukları da cok bunaltmamak lazım
terleme ısıne gelınce benım oglumunda sacları cok uzundu
artık gozlerının asagısına ınıyordu ve bası hıc kurumuyordu terden
kestırdık daha ferahladı yavrum
merak edılecek bır durumu yok maasallahı var oglunun :nazar:

bebeğimin boyu 68 kilosu 8 kilo 900 gram..

cnm gayet normal bebegının boyu kılosu :)
bazen ozellıkle sıcaklarda ve dıs cıkarma donemlerınde yemıyolar bı sey dogal olarak kıloda alamıyolar doktorunda normal dedıkten sonra kafana takacak bı sey yoktur ıcını ferah tut

X