İki arada bi derede kalmak

ünlü biri vardı evlenmeden önce eşiyle evlilik sözleşmesi yapmıştı.. 2 çocuk olursa çocuk başına para alacaktı 3. olursa para ödeyecekti .. 5 yıl boyunca boşanma olmayacaktı eğer olursa para alamayacaktı.. 1 yılı doldurdupunda belli bir miktar alacaktı vs vs .. :KK70::KK70:duyduğumda çok gülmüştüm :)

Buda aynı olmuş..

gerçekten seni seven kaprislerini çeken bir damla gözyaşına dünyayı yakabilecek birini bul..

O ne öyle iş akdi gibi. Boşanma durumu için de senet imzalatsın bari!

Daha gençsin acele etme. Dünyada milyarlarca erkek var. Seni sevecek ve senin de sevebileceğin düzgün biri mutlaka çıkar.

Herkese selamlar yeni geldim ben cemre. Yıllar yıllar öncesinde bir üyeliğim vardı ama adı da şifreyi unuttum. Zaten internet ile pek de aram yok, hobim kitap okumaktır. Neyse konuya geçelim. Kusura bakmayın çokuzun olcak ama detaylara girmek istiyorum büyük bi mevzu vakti olan sıkılmayan okusun artık...

24 yaşındayım. 4 senelik bi iliişkim vardı. Sevgilim 27 yaşındaydı. Sürekli küs barış yapardık, 3-5 kez el kaldırmışlığı da vardır ama çok aşıktım. İşi gücü yok boş takılıyor bi kaç iş denedi ama bir ay olmadan çıktı. Evlenmek istiyordu benle bayadır, ben de nasıl geçinicez düğün masrafları nolcak diyordum bakarız çaresine bi müddet ailemle kalırsın iş bulurum diyodu. Maddi durumları pek iyi değil ailesi de kirada. Çalışmamı da istemiyodu sürekli işimden çıkmamı istiyodu evlenirsek çalıştırmam diyodu halbu ki mesai arkadaşlarımın geneli kadın.

Neyse en son kavgamızda artık bunaldım, son olsun dedim. Blöf yapıyorsun dedi, sen beni bırakamazsın dedi. Son demiştim ama son mu değil mi emin değldim.

Şimdi gelelim aklımı karıştıran kısıma

Eniştemin bi tanıdığı çocuk beni beğenmiş. Sormuş işte enişteye. O da sevgilisi vardı ayrıldı demiş. Görücü gelmek istemişler.

Memur, evi arabası var. 25 yaşında. Ama fiziksel olarak pek beğenmiş değilim. Boyu kilosu çok orantılı ama yakışıklılık olarak beğenmedim. Söylemedim tabi bunu...

Şartları peşin peşin konuşalım eğer bu iş olucaksa en başından dedi:

Giyimin çok güzel ama evlenirsek açık ya da dar diyersen karışırım dedi. Tabi sen de benim kıyafetime karışabilirsin eşimin istemediğin bi şeyi kesinlikle giymem dedi.

Erkekle sosyal medya olsun normal olsun çok samimi olmanı istemmem. Aynı şekilde ben de samimi olmam dedi.

Bi yere gidiceksen haber vermen gerekir ben bi yere gidiyorsam haber veririm dedi.

1,5 yaşında papağanım var kabul etmeyen dünyanın en güzel kızı olsa istemem papağanımdan asla vazgeçmem dedi.

Siyasi parti desteklemem görüşünü bilmiyorum ama hdp li isen olmaz dedi. Ben de Türküm bu arada nerden estiyse...

Ateistsen olmaz dedi onun dışında kitap ehli olman lazım dedi. ( onu da sordum dini islama göre ateistle evlenmek caiz değilmiş ama hristiyan / yahudi gibi kitap ehli olanlarla evlenebiliyormuş. ) Neyse dedim müslümünanım ben dedim.

Çalışma durumumu sordum. Sen bilirsin dedi ister çalışırsın çalışmazsan bakarım harçlığını veririm dedi. Sonradan değişmez demi fikirler dedim. Yok dedi, istemeseydim şartlarımda söylerdim dedi. Sen de bana şartlarını sevmediklerini sırala dedi konuştuk sorun yok. Lütfen iyi düşün iyi karar veri çocuk oyunu değil dedi. Ben bir ömür sana sadık kalıp senle yaşarım. Aynısını beklerim dedi. Ama iki gün sonra pişman olacaksan, hiç beni böyle bir maceraya sokma dedi şöyle 3-4 hafta iyice bi düşün dedi.

Şartları bana makul geldi ama ayrıldığım sevgilimini de unutabilmiş değilim.

Bir yanda çok aşık olduğum adam ammaa iş yok çalışmaya niyeti yok ev yok bi şey yok umudum yok.

Diğer yanda evini işini kurmuş ne yaptığını ne istediğini bilen birisi. Yani hiç öyle etkilemeye filan da çalışmıyor neyse o fikirlerini açık açık çat diye söylüyor.

Sizlerden özellikle yaşça biraz daha büyük tecrübeli ablalarımdan tavsiye istiyorum. Bu arada 1 hafta kadar yaylada olacağız orda net yok telefonda da yok dönünce anca okurum mesajları...

1 hafta sonra okunmak üzere şöyle yazayım ya da şunu sorayım
ikisinden biri olması şart mı?
niye biri bitince illa bir diğeri olmak zorunda, neden yalnız kalıp kafa dinlemek bir seçenek değil?
neden ilk hadi diyen adamı ciddiye alıp, o'nun saçlmalıklarını dinleyip bir de makul geldi diyoruz?

1-başkasını severken bir başkasıyla evlenilmez
2-evlilik şirket kurmak değildir, şartlar vs öne sürülerek (hele böylesi) yapılmaz
3-15 gün mühlet gibi saçma sapan bir zaman aralığı evlilik için karar vermeye yeterli bir süre değildir

merakımı mazur görün bir abla olarak soruyorum.
neden internetle işiniz olmadığını kitap okuduğunuzu belirtme gereği duydunuz?
yanlış anlamayın konuyla alakasız bir açıklama gelince insan merak ediyor.

Ya nedendir bilmem ( umarım yanılıyorumdur) sende 2. Yi kabul edip tekrar dayanamadmm mutsuzum diye eski sevgilinle konuşcak bi kız görür gibi oldum.
Sevgilini çıkar hayatımdan iş yok sorumluluk yok hayatın biter.
2. Talibide reddet ona yazık olur .
Çünkü sana bunları yapan biriyle sevgili olduğuna göre evlencek olgunlukta deilsin .duygusal karar veriyorsun

1 hafta sonra okunmak üzere şöyle yazayım ya da şunu sorayım
ikisinden biri olması şart mı?
niye biri bitince illa bir diğeri olmak zorunda, neden yalnız kalıp kafa dinlemek bir seçenek değil?
neden ilk hadi diyen adamı ciddiye alıp, o'nun saçlmalıklarını dinleyip bir de makul geldi diyoruz?

1-başkasını severken bir başkasıyla evlenilmez
2-evlilik şirket kurmak değildir, şartlar vs öne sürülerek (hele böylesi) yapılmaz
3-15 gün mühlet gibi saçma sapan bir zaman aralığı evlilik için karar vermeye yeterli bir süre değildir

merakımı mazur görün bir abla olarak soruyorum.
neden internetle işiniz olmadığını kitap okuduğunuzu belirtme gereği duydunuz?
yanlış anlamayın konuyla alakasız bir açıklama gelince insan merak ediyor.
Bende hobim kitap okumaktır yazısını okuyunca Allah dedim bu kesin erkek ne yazacağını bulamamış ordan girmiş başka yerden çıkmış :dondurma:

Sevdiğin adama Hadi iş buldun , zamanla ev barkta oldu diyelim . Sevgiliyken Sana şiddet uygulamaya çalışan bir insanla nasıl birlikte olabilirsin . İlerde Allah korusun neler duyuyoruz... Mantığını kullan bu görücüyle ister evlen ister evlenme ama o sevdiğin insanı kesinlikle hayatından çıkar . Son olarak şunu söyleyebilirim . Evliliklerde en büyük sorun maddiyattır . Para olmadığı zaman bir şekilde sorunlar çıkıyor. Hakkında hayırlısı

bence ikisini de at gitsin. iki yıla kalmaz evliyim, esimin sunduğu imkanlar çok iyi seviyorum da ama aşk yok aramızda eski aşkımı çok özledim diye konu açma olasılığın çok yüksek...

Dunyadaki son erkekler degil bunlar. Bence her ikisini de tercih etme. Asik oldugun cocuk tam bir fiyasko zaten. Kesinlikle bir aile kurulmaz. İkincisi de seni kisiylayacak. Daha hicbir sey hissetmedigin bir adam bu. Katlanabilecek misin? Bence biraz daha bekle. 24 nedir ki? İllaki tekrar asik olacagin birileri cikacak.

Mantık biyere kadar canım çok zor olur ama diğer sevdiğinlede olmaz yani oda iş güç yok ilerde parasız kaldıkça döver falan nasibini bekle aele etme bence hayırlısı olsun senn için

bu adamla evlenirsen her uzdugunde eski asik oldugun adam gelcek aklina,ayrica aanlattigin tip hic makul gelmedi takintili bi tip bence eski cocugu birak yenisiyle de yola cikma

Bence ikisi de olmamalı ama sen bilirsin. Mantık evliliği yapacaksan ikincisi olabilir ama aşık olduğun adamdan hayır gelmezmiş gibi duruyor.

Dünyada son ikisi bunlar kalsa evlenmezdim şahsen. Emin ol ilerde karşına çok daha iyileri çıkar. İlla da bunlardan birini seçmek zorunda değilsin.

X