Rahim içi polip 2.tüp bebekten sonra

hayattttttt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2009
13
0
merhaba arkadaşlar,

bende 2 kez tüp bebek denendi.1.si kimyasal gebelikti 2.dondurulmuşlarla oldu negatif sonuçlar.dün doktora gittiğimde doktor rahim içinde polip var dedi alınması gerektiğini söyledi.kafam karıştı o anda üzüntüden ağrıdan soramadım böyle bişey varsa rahim filiminde önceden gözükmezmiydi.bu durumda olan arkadaşlar ne yaptı.3.deneme için nekadar bekledizniz.Birde yara oluştu bu yara kendiliğinden düzelirmi acaba paylaşırmızınız.

ALLAHIM HER İSTEYENE NASİP ETSİN İNŞ.HAYIRLI BEBİŞLER....

selam, dr banada söyledi tüp den önce histereskopi yaptı. polip, miyom, yapışıklık varsa düzeltiyorlar tüp denemeden önce yapılması gereken bir işlem. anestezi verilerek yapılıyor rahimdeki problemleri çözüyorlar..

merhaba arkadaşlar,

bende 2 kez tüp bebek denendi.1.si kimyasal gebelikti 2.dondurulmuşlarla oldu negatif sonuçlar.dün doktora gittiğimde doktor rahim içinde polip var dedi alınması gerektiğini söyledi.kafam karıştı o anda üzüntüden ağrıdan soramadım böyle bişey varsa rahim filiminde önceden gözükmezmiydi.bu durumda olan arkadaşlar ne yaptı.3.deneme için nekadar bekledizniz.Birde yara oluştu bu yara kendiliğinden düzelirmi acaba paylaşırmızınız.

Canım senın sncındamı var pekı kanaman varmı?Canım yara kendılıgınden gecmez,ancak dondurulur veya yakılır.Belkı sana polıp ıcınde laparoskopı yaparlar.Gecmıs olsun Allah hayırlı evlat versın.Uzulme her ınısın bır cıkısı vardır canım.:1hug:a.s.

canım gittiğin yer neresi bilmiyorum ama çok saçmalamışlar..2 defa denemişsin ve sonra polip var demişler... sen ilk tedaviye başladığın zaman muayene olmadınmı....polip muayenede ultrasonla bakıldığında belli olur...rahim filmi falan diyosun hayır canım muayenede belli olur........bendede vardı ilk muayeneye gittiğim zaman doktorum polip var dedi ve bana ultrasondan gösterdi...tüp bebeğe başlayamam çünki kese kendine yer bulamazsa gebelik oluşmaz dedi..bu riske girmeyelim alalım sonra transfer ederiz dedi...yumurtalarım toplandı ve donduruldu...daha sonra gittim ve anesteziyle histeroskopi yöntemiyle polip alındı hatta 2 taneymiş diğeri çok ufakmış onları aldı...ilaç kullandım 1 ay sonra transfer oldu....ama sonuç negatif oldu sorun bulamadılar 1 ay ara veriyoruz....şimdi temmuzun 19 u gibi ikinci için başlıycam inşallah bu sefer tutar.... hakkımızda hayırlısı inşallah....

Son düzenleme:
canım benim de 1.tüp bebeğe başlamadan önce normal muayenede doktorum rahimiçinde polipbulunduğunu,bunun tüp bebeğe başlamadan önce mutlaka alınması gerektiğini,yoksa bebeğin rahime yerleşmesinde sorun yaratabileceğini söyledi..ve tüp bebekten önce histeroskopi ile polip alındı,,hatta 3 taneymiş,diğerleri küçükmüş,hepsini aldı doktor..ondan sonra da hemen tüp bebeğe başladık..ama bugün öğrendim,sonucum negatif..1 ay dinlenip,ağustosta dondurulmuşlaral denemeyi düşünüyoruz

yaramda kanama yok ama adetlerimde çok ağrı ve aşırı kanama oluyordu.doktor ultrasonla bakiyordu ama polip le ilgili buzaman kadar bişey söylemedi.son muayenem rahime sıvı verilerek ultrason oldu.2 sefer tüp bebek denenmişti tutmamamıştı öncesinde bu muayaen olmadı.kafamda soru işaretleri var öncesinde niye yapılmadı.doktor hiç bi sorun yok diyor hamile kalmamak için acaba sebep polip miydi bilemiyorum.çünkü polip olduğunu yeni öğrendim.tavsiye ve tecrübelerinizi bekliyorum...

canım normal muayenede belli olur polip varsa...benimde adetlerim çok ağrılıdır hatta 2 gün ağrıyo dayanamayıp acilde iğne yaptırıyorum....istiharat 2gün falan etmiştim ağrı falan olmuyo çok kolay bi işlem hiç korkma....zaten anestezili bişe anlamıyosun...

canım gittiğin yer neresi bilmiyorum ama çok saçmalamışlar..2 defa denemişsin ve sonra polip var demişler...böyle bişe olamaz sen ilk tedaviye başladığın zaman muayene olmadınmı....polip muayenede ultrasonla bakıldığında belli olur...rahim filmi falan diyosun hayır canım muayenede belli olur....nasıl bu şekilde işlem yaparlar anlamıyorum....hakkını ara canım sor herşeyi onlara....bendede vardı ilk muayeneye gittiğim zaman doktorum polip var dedi ve bana ultrasondan gösterdi...tüp bebeğe başlayamam çünki kese kendine yer bulamazsa gebelik oluşmaz dedi..bu riske girmeyelim alalım sonra transfer ederiz dedi...yumurtalarım toplandı ve donduruldu...daha sonra gittim ve anesteziyle histeroskopi yöntemiyle polip alındı hatta 2 taneymiş diğeri çok ufakmış onları aldı...ilaç kullandım 1 ay sonra transfer oldu....ama sonuç negatif oldu sorun bulamadılar 1 ay ara veriyoruz....şimdi temmuzun 19 u gibi ikinci için başlıycam inşallah bu sefer tutar.... hakkımızda hayırlısı inşallah....

sevgili mapavrili,
bence bizler bu sitede birbirimize yardımcı olmaya bilgilerimizi deneyimlerimizi paylaşmaya çalışıyoruz ama konu hakkında tam bilgi sahibi olmadan saçmalamışlar gibi bir yorum bu konuyu açan arkadaşı paniğe ve güvensizliğe sürükler..

polip olayını 1 denememden sonra bende yaşadım.üstelik tüp bebek tedavisine başlamadan 3-4 ay önce myom aldırmıştım.tüm muayenelerde temizdi.ama 1 denemeden sonra polip iki tane oluştu.sebepte tüp bebek tedavisi sırasında kullanılar ilaçların bazı bünyelerde myom ve polip oluşumlarını tetiklemesi.
arkadaşında başına bu gelmiş olabilir.doğrusuda doktoruna güvenip bu polipleri aldırması.ben aldırdım.2.ve 3. denemeyi yaptım .şu andada 10 haftalık hamileyim.

arkadaşım doktorunu dinle tedavi süresini ve yöntemini doktoruna bırak.
ben tüp bebek merkezlerinin ve orada çalışan herkesin gelen hastaların bir an önce çocuk sahibi olmalarına çalıştıklarına inanıyorum.

hepinize, hepimize bebeklerimizi sağlıkla mutlulukla kucağımıza almak nasip olsun.:emir_bebek:

sevgili miragem
bizler bu sitede deneyemlerimizi ve yaşadıklarımızı paylaşıyoruz...kimse bilmediği bir konu hakkında yorum yapmıyo....polip hakkında çok fazla bilgiye sahibim boş ve bilinçsiz yorum yapmam..artısını eksisini araştırıp bu işlemi yapmaya karar verdim...bu konuyu açan arkadaşımında paniğe sürükleniceğini sanmıyorum çünki ortada paniğe sürüklenicek bi durum yok....bence gayet akıllı ve mantıklı bir insandır okuduklarını araştırıp doktoruna sorucak ve en doğru bilgiyi alıcaktır...en azından kafasında soru işareti kalmaz....bu kadar endişelenip kendini üzme..arkadaşım araştırıp neyin ne kadar doğru olduğunu öğrenmiştir...
sanırım hamilesin rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin.......

sevgili miragem
bizler bu sitede deneyemlerimizi ve yaşadıklarımızı paylaşıyoruz...kimse bilmediği bir konu hakkında yorum yapmıyo....polip hakkında çok fazla bilgiye sahibim boş ve bilinçsiz yorum yapmam..artısını eksisini araştırıp bu işlemi yapmaya karar verdim...bu konuyu açan arkadaşımında paniğe sürükleniceğini sanmıyorum çünki ortada paniğe sürüklenicek bi durum yok....bence gayet akıllı ve mantıklı bir insandır okuduklarını araştırıp doktoruna sorucak ve en doğru bilgiyi alıcaktır...en azından kafasında soru işareti kalmaz....bu kadar endişelenip kendini üzme..arkadaşım araştırıp neyin ne kadar doğru olduğunu öğrenmiştir...
sanırım hamilesin rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin.......

bende zaten sitede deneyimlerimizi yaşadıklarımızı paylaştığımızı yazmıştım.bildiğimi tekrar bana yazmana gerek yoktu.yerimseniben
tanımadığım insanları boş ve bilinçsiz olmakla itham etmem.bu sana ait bir yorum.ve bence kullanılmaması gereken ağır bir kelime.
o yazdığım yazıyıda senin geçirdiğin süreçle ilgili değil konu başlığı açan arkadaşa doktoru ve gittiği merkez hakkında "saçmalamışlar" dediğin için yazdım.
ne seni ne de o arkadaşı tanımam..sen belki şahsen tanıyorsundur ve paniklemeyeceğini düşünmüş olabilirsin.
ama sonuçta tüp bebek tedavisi gören kadınlar gerek kullandıkları ilaçlar gerekse geçirilen evrelerle hassaslaşıyor.herkes her an olumsuz düşüncelere kapılabiliyor.
bu tedavideki positive etkilerden birinin moral ,umut,iyimserlik olduğunu hepimiz biliyoruz.
ben empati yaptığımda doktorum ve gittiğim merkez hakkında "saçmalamışlar "ifadesini son derece irite edici buldum.senin nezninde herkesein itinalı kelimeler seçmesini talep ettim.bu kadar alınmana gerek yoktua.s.
sevgilerimle..

bende zaten sitede deneyimlerimizi yaşadıklarımızı paylaştığımızı yazmıştım.bildiğimi tekrar bana yazmana gerek yoktu.yerimseniben
tanımadığım insanları boş ve bilinçsiz olmakla itham etmem.bu sana ait bir yorum.ve bence kullanılmaması gereken ağır bir kelime.
o yazdığım yazıyıda senin geçirdiğin süreçle ilgili değil konu başlığı açan arkadaşa doktoru ve gittiği merkez hakkında "saçmalamışlar" dediğin için yazdım.
ne seni ne de o arkadaşı tanımam..sen belki şahsen tanıyorsundur ve paniklemeyeceğini düşünmüş olabilirsin.
ama sonuçta tüp bebek tedavisi gören kadınlar gerek kullandıkları ilaçlar gerekse geçirilen evrelerle hassaslaşıyor.herkes her an olumsuz düşüncelere kapılabiliyor.
bu tedavideki positive etkilerden birinin moral ,umut,iyimserlik olduğunu hepimiz biliyoruz.
ben empati yaptığımda doktorum ve gittiğim merkez hakkında "saçmalamışlar "ifadesini son derece irite edici buldum.senin nezninde herkesein itinalı kelimeler seçmesini talep ettim.bu kadar alınmana gerek yoktua.s.
sevgilerimle..
lütfen sadece konuşmuş olmak için konuşmaaaa.........bu konuyuda uzatıp daha fazla gerilme.......

merhaba arkadaşlar,

EVET aynı şey banada oldu 2 tüp bebek denemesi birinde tek yumurta birinde 2 yumurta döllendi birinci kalitede oldukları söyleni ama tutmadı. Moral bozuklugıundan bir yıl ara verdim sonra başka bir hastaneye gittim Kalamış tüp bebek merkezi Teksen Çamlıbele ) müthiş bir dr. ve durumu anlattım bana histereoskopi yapıcaz dedi rahim içini görmemiz lazım neden tutmamış. Ve rahimden 4 adet polip alındı. Daha önce gittiğim altunizadede bulunan çok ünlü merkezlerden biri ve "bebek istiyorum sloganları " hastanenin ceosu olan dr yaptı muayene ve uygulamaları ama hiç polip varlığından bahsetmedi.ultrasonla her zaman görünemiyor belki . Ayrıca klasik prosedür olarakda yapılmıyor bu tetkikler ne yazıkki. O hastaneye ve dr allaha havalae ediyorum insanların tüm umutlarını maddiyat olarak görüp bundan faydalanmaktan başka bir amaçları yok. Tutarsa ne ala tutmayanlar yeni müşeri mantık bu. O yüzden hiç sıkma canını Mavaprili polip ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve çok rahat geçer. İnşallah sonraki aşamada hamile kalacaksındır.

X