By yaplm olabilir mi?

mylo cum benim evimde muska yok ben işsizim diye de büyü yapıldı demedim çünkü ben hiç çalışmadım işte aramıyorum eşim çalışıyor yıllardır aynı işini yapıyor başka iş yapmak istiyor ama krizden dolayı iş açamıyor.sorun maddiyat değil hiçbir maddiyat büyüye bağlanmaz sorun maneviyat ruh hastasıda değilim uydurmuyorumda şüpheleniyorum şühpelerimin üstüne gidiyorum ve düşündükçe düşüncemin mantıklı olduğu ortaya çıkıyor kimse benim eşimin ailesini tanımıyor heee diyeceksinizki o zaman niye konu açtın böyle benim gibi sorun yaşayanlar varsa neler yapabiliriz acaba mantıklımıdır diye yardım istemek için allah razı olsun bazı arkadaşlar yardımcı oldu teşekkür ediyorum onlara bol bol dua okuyup bende evimi sirkeyle silcem nihayetinde pozitif bir davranış olur.

bendeki sorunlar şöyle tabiki herşeyi büyüye bağlayacak halimiz yok ama eşimin ailesi beni hiç istemedi bana daha nişanlıyken bile sizin çocuğunuz olmayacak bak gör dediklerinde nerden biliyorsunuz diyordum susuyorlardı evet 2 yıllık evliyim ve sebepsiz yere çocuğum olmuyor eşimle hiçbir sorunum yok tamam çok zengin değilim ama maddi sorunda çok yaşamıyorum bunu büyüye bağlamıyorum da insanın her işimi ters gider eşimle beraber oturup ölelim ya die dua ediyoruz normal bişeymi bu 3 gün gülüyorsak 5 gün ağlıyoruz neden çünkü bana hep şunu dediler eşimin ailesi siz hiç mutlu olamayacaksınız ve ben gelinlikle evime girdim eşime ilk dediğim laf birden yani senin ailen bu eve girmeyecek biliyorumki büyü yapacaklar dedim oda tamam girmezler dedi meğersem resimdende oluyormuş günahlarını almayım yinede sözlüydüm eşimle söz attık depresyona girdim anneannemde dayanamadı gel dedi sana bi kurşun döktürelim hiç inanmıyorum ya boşver dedim sen beni bi dinle dedi gittik offff diyorum yolda saçma sapan şey yapıp günaha giriyoruz neyse girdik içeri kadın kurşunu döktü falan başladı yorumlamaya 3 kadın var sana büyü yapmışlar evlenmesinler diye kim olabilirki dedim hiç aklıma onlar gelmiyor tabi sonra yarın yine gel dedi gittim sözlün sana geri dönecek hemde sağ ayağıyla hayırlı olcak yani dedi o kadar kötü ayrıldıkki gelmez dedim.sonra ordan taşındık ailece aynı apartmanda oturuyoduk eşimle çünkü babam olmaz böyle dedi taşındık yeni evimize eski mahalleden bi komşumuz geldi çok iyi bir kadın hiç yalanı yok ibadetinde daha ben bişey demeden zaten kendimide toparlamıştım kızım biliyormusun dedi sözlünün annesi 2 ablası işte 3 kişi sana büyü yapmışlar bana kendileri dedi siz taşınınca dedi şok oldum ya yine inanmadım eşim 5 ay sonra bana geri döndü evlendik aman olacağı varmış dedim gecenlerde eşim hiç işimiz rast gitmiyor dedi bende şakasına büyü yapmışlardır dedim direk benim annem yapar büyücüleri var onun dedi bekarken bana çok yaptı yatağımdan yorganımdan çıkartıp yırtıp anneme kızardım dedi bence büyü var ve gerçekten insanı bağlıyor öyle olmasa allah kuranda yer vermezdi ve yapmayın günah demezdi demekki insanoğlunu çok etkiliyor.

6 yıl hiçbir sebep bulunmamasına rağmen bebeğim olmamıştı, evlendikten 1 ay sonra eşim işten çıkartılmıştı, yaklaşık 2 yıl tek maaşla geçindik, kira, taksit vs. canımız çıkmıştı. 2 ay sonra komalarda hastaneye kaldırılmıştım. Borç içinde yüzüyorduk. Eşim kurşun döktürmüştü benden habersiz (asla inanmam çünkü) onada 4 kadın size büyü yapmış demişlerdi. Kurşun döktürenlerin ortak sözüdür bu. Bak benimde başıma senin başına gelenlerin bir çoğu gelmiş. İnsan oğlunun başına her an her şey gelebilir.
Ama ben ne dersem diyeyim siz tabiki aklınızın yattığına inanacaksınız. Ben bir insanın kaderinin bir başka insan tarafından bu şekilde değiştirilmesinin Allaha şirk koşmak olduğuna inanırım. İnsanların kaderleriyle bir başka insan oynayamaz. Büyü varmıdır yokmudur bunun tartışmasını yapmıyacağım. Çünkü varsa bile (ki kuranda olduğu söylenir ama ben gözümle görmediğim için inanmam, yerini bilen söylerse ve okursam inanırım) bunu yapabilecek kapasitede biri olacağınıda sanmıyorum.
Önceki mesajımdada dediğim gibi büyüyle uğraşmayın, her zor günün bir aydınlığı vardır.

zaten ben %100 büyü yaptılar demedim olasılıktan bahsettim ama insan ne yaşadığını kendisi bilir derler ya işte öyle bişey mesala iş arıyorum bulamıyorum bunu aptal değilimki büyüye bağlamıyorum ee biliyorum ekonomik kriz uymayan işler olmuyor işte yada çocuğunuz olmayacak sizin dediler eşimin ailesi ben nişanlıyken evet 2 yıldır olmadı sebebide yok ama bunuda büyüye bağlamıyorum ama bazı şeyler varki işte bunlar bağlanıyor çünkü allah bile bununla uğraşanın yeri yok diyor madem saçma sapan inanılmayacak bişey niye o zaman günah bunun açıklamasını yapabilirmisiniz.pozitif düşünmene olanak vermiyorki hadi düşünüyorum ben olumlu düşündükçe olumsuzluklar arkamdan koşuyor ayrıca eşim kim annesinin böyle bişey yaptığını bilse eşine söyler eşim diyor annem yapmış olabilir çünkü bana çok yaptı geçmişte diyor bunlar ermiş değillerki daha nişanlıyken çocuğunuz olmayacak hiç bir işiniz rast gitmeyecek evinizde bereket olmayacak dediler bana.

Ee o zaman iyi bir hoca bul da bozdur büyüyü canım..

Şimdi biz, bu sorunların gerçekten büyüden mi kaynaklandığını bilemeyiz..
Benim demek istediğim, büyüye bağlayıp, nasıl olsa bizde büyü var, herşey ters gidiyor diyerek hayata olumsuz bakmanı engellemek..
Büyüye inanmamak meselesi de değil, bazı şeyler imtihan sorusu olarak verilmiştir bize.Büyü olayı da böyle neyse..

Dediğim gibi iyi bir hoca bulup okutun kendinizi ve evinizi madem..ıçin rahat etsin çünkü ne desek de sen, bazı şeylerin büyüden kaynaklandığına madem eminsin böyle yap o zaman...

Son düzenleme:
clody canım neden oğullarına yapmasınlar ki eşim sonuçta beni korumak için onlarla kötü oldu ve gerçekten eşimi hiç sevmiyorlar ablası telefonda söyledi siz bizim düşmanımızsınız dedi 15 gün aç kaldık inanki kuru ekmeğe muhtaç olduk anneside biliyordu bu durumu hiç aramadı oğlum açmısın susuzmusun diye oğlunun aç kalmasına boyun eğen bir anne herhalde onun acı çekmesinede razı olur dimi.

ya zaten kafama hiç takmıyorum acaba benim gibi olanlar varmı diye konuyu açtım amaç paylaşıp rahatlamak nihayetinde inançlı bir insanım ama bu dünyanın öteki yüzü ahiret de var o zaman anlarım ne olup bittiğini.

bendeki sorunlar şöyle tabiki herşeyi büyüye bağlayacak halimiz yok ama eşimin ailesi beni hiç istemedi bana daha nişanlıyken bile sizin çocuğunuz olmayacak bak gör dediklerinde nerden biliyorsunuz diyordum susuyorlardı evet 2 yıllık evliyim ve sebepsiz yere çocuğum olmuyor eşimle hiçbir sorunum yok tamam çok zengin değilim ama maddi sorunda çok yaşamıyorum bunu büyüye bağlamıyorum da insanın her işimi ters gider eşimle beraber oturup ölelim ya die dua ediyoruz normal bişeymi bu 3 gün gülüyorsak 5 gün ağlıyoruz neden çünkü bana hep şunu dediler eşimin ailesi siz hiç mutlu olamayacaksınız ve ben gelinlikle evime girdim eşime ilk dediğim laf birden yani senin ailen bu eve girmeyecek biliyorumki büyü yapacaklar dedim oda tamam girmezler dedi meğersem resimdende oluyormuş günahlarını almayım yinede sözlüydüm eşimle söz attık depresyona girdim anneannemde dayanamadı gel dedi sana bi kurşun döktürelim hiç inanmıyorum ya boşver dedim sen beni bi dinle dedi gittik offff diyorum yolda saçma sapan şey yapıp günaha giriyoruz neyse girdik içeri kadın kurşunu döktü falan başladı yorumlamaya 3 kadın var sana büyü yapmışlar evlenmesinler diye kim olabilirki dedim hiç aklıma onlar gelmiyor tabi sonra yarın yine gel dedi gittim sözlün sana geri dönecek hemde sağ ayağıyla hayırlı olcak yani dedi o kadar kötü ayrıldıkki gelmez dedim.sonra ordan taşındık ailece aynı apartmanda oturuyoduk eşimle çünkü babam olmaz böyle dedi taşındık yeni evimize eski mahalleden bi komşumuz geldi çok iyi bir kadın hiç yalanı yok ibadetinde daha ben bişey demeden zaten kendimide toparlamıştım kızım biliyormusun dedi sözlünün annesi 2 ablası işte 3 kişi sana büyü yapmışlar bana kendileri dedi siz taşınınca dedi şok oldum ya yine inanmadım eşim 5 ay sonra bana geri döndü evlendik aman olacağı varmış dedim gecenlerde eşim hiç işimiz rast gitmiyor dedi bende şakasına büyü yapmışlardır dedim direk benim annem yapar büyücüleri var onun dedi bekarken bana çok yaptı yatağımdan yorganımdan çıkartıp yırtıp anneme kızardım dedi bence büyü var ve gerçekten insanı bağlıyor öyle olmasa allah kuranda yer vermezdi ve yapmayın günah demezdi demekki insanoğlunu çok etkiliyor.

ya millet sizin aranızdaki sorunu biliyorsa,gizliniz saklınız yoksa.konuşur...büyüde var der,başka şeyde var der..sende inanırsın böyle..kur anda büyü var diye yazıyor da nasıl yapıldığı yazıyor mu Allah aşkına..nerede yazıyor nasıl yapıldığı..bi yerde bişi yazdığı yok yokk
ya sizin derdiniz nedir anlamadım valla..eşimle mutluyum diyorsun..kayınvalidenlede görüşmüyorsun..tam derdin nedir..eşin mi işsiz,sen mi iş bulamıyorsun..2 gün gülüyorsak 5 gün ağlıyoruz diyorsun..ne oluyor meselaaa

çok sabit fikirlisin arkadaşım ister istemez bilinç altına yerleştiriyosun bunu farkında değilsin. en büyük yardımcı kelimen olmalı inanmıyorum. inanmıyorum de ki etkisinde kalma. sen kendi kendini etkiliyosn. bi yazının çizinin benden güçlü olduğuna inanmıyorum de. sonra da duanı et.

clody canım neden oğullarına yapmasınlar ki eşim sonuçta beni korumak için onlarla kötü oldu ve gerçekten eşimi hiç sevmiyorlar ablası telefonda söyledi siz bizim düşmanımızsınız dedi 15 gün aç kaldık inanki kuru ekmeğe muhtaç olduk anneside biliyordu bu durumu hiç aramadı oğlum açmısın susuzmusun diye oğlunun aç kalmasına boyun eğen bir anne herhalde onun acı çekmesinede razı olur dimi.

valla o kişinin anneliğinden şüphe ederim ben o zaman
inanıyorum büyü diye bir şey var ama şu güne kadar hiç karşılaşmadım böyle bir şeyle
bilmiyorum nasıl bir şeydir
ama siz yinede böyle düşünerek kendinizi inandırmayın bu fikre
ilahi adalet denen bir şey var eğer öyle bir şey varsada eninde sonuna ortaya çıkar
bu dünyada sadece bu tür insanlar olsa
istediklerini yapsalar dilediklerinin yuvasını bozup işsiz bırakıp mutsuz etseler
dünya yaşanmaz bi yer olurdu sadece büyü yapanların hüküm sürdüğü bi yer haline gelirdi
kimsenin yaptığı kötülük yanına kalmaz sen allaha güven duanı oku çevşenini tak boynuna
gerisi için yapabileceğin bir şey yok

insanın bir dönem hayatı alt üst olabilir herkesin hayatında vardır bu
direk büyüye bağlamamak lazım
hem babaannem büyü bozmak büyü yaptırmak kadar günah derdi sadece Allah'a sığınarakta
korunabilirsin derdi
bence önemli olan içini ferah tutmak büyüyle ve hurafelerle(büyü hurafe demiyorum) uğraşmamak. yerimseniben

mylo cum benim evimde muska yok ben işsizim diye de büyü yapıldı demedim çünkü ben hiç çalışmadım işte aramıyorum eşim çalışıyor yıllardır aynı işini yapıyor başka iş yapmak istiyor ama krizden dolayı iş açamıyor.sorun maddiyat değil hiçbir maddiyat büyüye bağlanmaz sorun maneviyat ruh hastasıda değilim uydurmuyorumda şüpheleniyorum şühpelerimin üstüne gidiyorum ve düşündükçe düşüncemin mantıklı olduğu ortaya çıkıyor kimse benim eşimin ailesini tanımıyor heee diyeceksinizki o zaman niye konu açtın böyle benim gibi sorun yaşayanlar varsa neler yapabiliriz acaba mantıklımıdır diye yardım istemek için allah razı olsun bazı arkadaşlar yardımcı oldu teşekkür ediyorum onlara bol bol dua okuyup bende evimi sirkeyle silcem nihayetinde pozitif bir davranış olur.

Güzelim seni anlıyorum ama düşünce gücüne inanıyorum ben inan ilk evlendiğim zaman bana bazı kendini bilmez vatandaşların yolladığı mesajları duysan ki bu kişiler büyü vs. gibi şeylerle kafayı bozmuş kişiler " yok ben onu tığ gibi çürütmezsem yok onun gün be gün eriyip bittiğini izlemezsem şöyleyim de böyleyim de" diye yollanan mesajlara kafayı yorupta ben napacağım diye düşünsem inan kafayı yerdim.

Benim cevabım ise söyleyin ona taaa cehennemin dibine kadar yolu var o daha çokkk büyücü gezecek çünki ben büyüye filan inanmıyorum dedim ( e tabi ettiğim küfürlerde cabası olmuştur onu yazmıyorum:roflol:) ve gerçekten büyüye inanmıyorum da.

İnsan neyin gerçekliğine inanırsa o burnunun dibinde biter ya benim düşüncem bu yönde yoksa Kurân' da elbet yer alıyordur buna itirazım yok.

nesrin111 biz karı koca orta malı değiliz canım herkes herşeyimizi bilmiyor hayatımda hiç görmediğim bir kadın bana kurşun döktü ona bakarsan kuranda namazın nasıl kılındığıda yazmıyor yazıyormı secde secde nerden öğreniyoruz ilmihallerden falan dimi demekki büyüde resimden iç çamaşırdan hatta sabundan domuzyağından bilmem neden falan yapıldığınıda bü tür dini içerikli kitaplardan öğreniyoruz.benim yazdıklarımı iyi oku bakalım ben maddiyatımı bağlamışım büyüyü ben ruh hastası değilim ilaçta kullanmıyorum depresyonda hiç değilim ama maneviyat olarak çökmüş durumdayım 2 yıldır ve hiçbir şekilde eşimle kavgam yok maddi sorunum yok ve daha büyü denen şey pazar günü aklıma geldi oda şakasına söyledim eşimde evet annem yaptırmış olabilir dedi bana bekarken çok muska yazdırdı hepside evden çıksın gitsin adına yapılmıştı dedi evet ben eşimle 17 yıl aynı apartmanda komşu olarak oturdum 17 yılda toplasan 3 yıl falan kalmıştır baba evinde.ben beni ne olur yargılayın diye başlık atıp konuyu açmadım böyle bişey içime düştü aranızda varsa olanlar paylaşalım rahatlayalım amacıyla şöyle bir başlık yazdım acaba büyü yapılmış olabilirmi (acaba).....

X