Kıl dönmeleri ve batıklara çözüm buldum...

ağzından bal damlıyor...:eek:
inşallah canım benimm:Saruboceq:

Kız vallahi, hiçbirinizinki benimki kadar kötü değildir yani ona eminim, 3 sene uğraştım durdum nasıl geçer diye ne pfb kullanmadığım kaldı ne lazer epilasyon araştırmadığım ki, tüyler sarı cilt beyaz olduğu için olmuyormuş...Çok bozulmuştum o ayrı ama sonuç bacaklarım sutun gibi oldu , ben kazandım...

Kız vallahi, hiçbirinizinki benimki kadar kötü değildir yani ona eminim, 3 sene uğraştım durdum nasıl geçer diye ne pfb kullanmadığım kaldı ne lazer epilasyon araştırmadığım ki, tüyler sarı cilt beyaz olduğu için olmuyormuş...Çok bozulmuştum o ayrı ama sonuç bacaklarım sutun gibi oldu , ben kazandım...

Benim 5 senedir geçmiyormafoldumben Kaç kere doktora gittim bi dünya para veri ingrow go aldım, exfoliac aldım bir işe yaramadılar.
Senin adına çok sevindim benim de düzelir umarım.:gitme:

Benim 5 senedir geçmiyormafoldumben Kaç kere doktora gittim bi dünya para veri ingrow go aldım, exfoliac aldım bir işe yaramadılar.
Senin adına çok sevindim benim de düzelir umarım.:gitme:

İnşallah canım , bak birde şimdi yaz mevsimindeyiz, çeşmeye falan gidersen denizden kum çıkar bacaklarına peeling yap, bu da çok iyi geliyor ama daha narin davran yoksa bütün cildi çiziyor bilgine...:teytey:

İnşallah canım , bak birde şimdi yaz mevsimindeyiz, çeşmeye falan gidersen denizden kum çıkar bacaklarına peeling yap, bu da çok iyi geliyor ama daha narin davran yoksa bütün cildi çiziyor bilgine...:teytey:

Kesinlikle deniz kumuyla peeling işe yarıyor canım. Ben de güneşlenirken kumla ovuyorum bacaklarımı. Ama benim çok iler boyutta olduğu için biraz farkediyor. Geçirmiyor tabi tamamen.

ah swordfishim napayım kız bacaklarım birden düzelsin artık diye kabak lifiyle duşta normaldede ponza taşıyle yapıyorm.etek giyiyorum ama rahat giyemiyorum rahat giyersem benide burda kutlarmıyız kuzum?????

Swordfish tatlım aldım bugün ilaçlarımı.
Bu arada medacassol ve expigmenti ssk karşılıyor diğerlerini kendim aldım. Gelelim sorularıma(yandın benden)sırnaşık şey
Kaç mg.lık kremle karıştırayım canım? Elimde excipial hydro ve ürederm var dr. vermişti batıklarım için. Bunlar olmaz dersen vücut kremlerim var.
Deniz tuzunu nereden alıyorsun? Marketlerde satılan billur tuzun üzerinde deniz tuzu yazıyor o uygun mu?
Ayy şimdi aklıma geliyor buğday yağını unuttum. Onu da yarın alayım artık.
Şimdilik susuyorum.:eek:

Kesinlikle deniz kumuyla peeling işe yarıyor canım. Ben de güneşlenirken kumla ovuyorum bacaklarımı. Ama benim çok iler boyutta olduğu için biraz farkediyor. Geçirmiyor tabi tamamen.

Düzenli yapmak lazım yoksa tek seferde işe yaramıyor zaten :)

ah swordfishim napayım kız bacaklarım birden düzelsin artık diye kabak lifiyle duşta normaldede ponza taşıyle yapıyorm.etek giyiyorum ama rahat giyemiyorum rahat giyersem benide burda kutlarmıyız kuzum?????

Kutlarız tabiiki kuzum, batıklardan kurtulma partisi vereceğiz işimiz bitince :)

Swordfish tatlım aldım bugün ilaçlarımı.
Bu arada medacassol ve expigmenti ssk karşılıyor diğerlerini kendim aldım. Gelelim sorularıma(yandın benden)sırnaşık şey
Kaç mg.lık kremle karıştırayım canım? Elimde excipial hydro ve ürederm var dr. vermişti batıklarım için. Bunlar olmaz dersen vücut kremlerim var.
Deniz tuzunu nereden alıyorsun? Marketlerde satılan billur tuzun üzerinde deniz tuzu yazıyor o uygun mu?
Ayy şimdi aklıma geliyor buğday yağını unuttum. Onu da yarın alayım artık.
Şimdilik susuyorum.:eek:

Canım ben dove gibi katı bir kremi tercih et derim çünkü yaptığın karışım oldukça sulu olacak...Şimdi boş ve büyük br kutu bul mesela plastik bir saklama kabı olabilir, oraya yarım kutu dove koy, sonra 3/2 tüp medicassolu ekle(kalanı sakla acil durumlarda lazım oluyor),1 tip differin jeli ekle,yarım tüp expigmenti ekle,ve yarım tüp kerasal forte ekle bu şekilde yap karışımı sonra iyice karıştır, bu karışımı zaten bacaklarına az miktarda sürmen lazım çok fazla sürersen bacaklar yağı emmiyor canım...Bunun dışında excipial lipoyu gündüzleri kullan, bu verdiğm karışımı gece kullan...Bu süre zarfında olurda bacaklarını açıkta bırakacak bir şey giyeceksen koruyucu kullan çünkü biz bu karışımla aynı zamanda leke tedaviside yapıyoruz canım...Sen karışımı yap, buğday yağını sonrada ekleyebilirsin...Bu arada deniz tuzu marketlerde satılan değil, aktardan alman lazım çünkü deniz tuzu normal tuz kristallerinden daha kalın ve daha sert...

Son düzenleme:
Anladım canım küçük kutu dove alayım o zaman tam gelir herhalde. Deniz tuzu ve buğday yağını da aldım mı olay tamamdır haydi hayırlısı:eek:
Çok teşekkür ederim yardımların için.:1hug:
Umarım iyi haberler veririm burdan.yerimseniben

Anladım canım küçük kutu dove alayım o zaman tam gelir herhalde. Deniz tuzu ve buğday yağını da aldım mı olay tamamdır haydi hayırlısı:eek:
Çok teşekkür ederim yardımların için.:1hug:
Umarım iyi haberler veririm burdan.yerimseniben

Evet küçük kutu tamamdır ölçü olarak...Bu arada gün be gün gelişmeleri yaz, peelingi ilk hafta 3 kere yap daha çabuk sonuç alırsın, ne kadar peeling o kadar çabuk sonuç...Geceleri kremi yedirdikten sonrada kulak çubuğu ile batıkların üzerine tretin sürmeyi unutma cicim :) Daha batıklardan kurtulduktan sonra nasıl bacak bakımı yapabileceğinizi yazacağım...ama önce 1. aşama...araştırma-geliştirme aşamasındayım :)

Son düzenleme:
Evet küçük kutu tamamdır ölçü olarak...Bu arada gün be gün gelişmeleri yaz, peelingi ilk hafta 3 kere yap daha çabuk sonuç alırsın, ne kadar peeling o kadar çabuk sonuç...Geceleri kremi yedirdikten sonrada kulak çubuğu ile batıkların üzerine tretin sürmeyi unutma cicim :) Daha batıklardan kurtulduktan sonra nasıl bacak bakımı yapabileceğinizi yazacağım...ama önce 1. aşama...araştırma-geliştirme aşamasındayım :)

tamam tatlım yarın başlıyorum inşallah tam teşekküllü:eek:
Ben de sonuç verirse batık problemi olan kimse kalmayacaktırsırnaşık şey

Sonunda karışımımı yaptım kızlar çok heycanlıyım işe yarar inşallah.:Saruboceq:
Sizinle paylaşmak istedim.
İşte kullandığım malzemeler:

Bu da elde ettiğim karışım:

Ben büyük krem kutusunda karıştırdım ve doldu neredeyse. Her kullanımda karıştırılmalı bence, çünkü oldukça sıvı bir karışım oldu.

Swordfish, sen bunu dolapta mı tutuyorsun yoksa dışarda mı canım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben büyük krem kutusunda karıştırdım ve doldu neredeyse. Her kullanımda karıştırılmalı bence, çünkü oldukça sıvı bir karışım oldu.

Swordfish, sen bunu dolapta mı tutuyorsun yoksa dışarda mı canım?

[/COLOR][/U][/I][/B][/QUOTE]

Evet canım karıştırmak gerekiyor, zaten başta sıvı olduğunu söylemiştim demekki ayarı doğru tutturmuşsun :) Ben banyo dolabının içinde saklıyorum, güneş görmeyen bir yer olsun ısınmasın yeter canım...Hayırlısı olsun tez zamanda güzel haberler bekliyorum senden...Birde uyarı, kullanmaya başladıktan sonra ilk 2 gün batıkların kızarma ihtimali var hiç korkma iyileştiğine işarettir...

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet canım karıştırmak gerekiyor, zaten başta sıvı olduğunu söylemiştim demekki ayarı doğru tutturmuşsun :) Ben banyo dolabının içinde saklıyorum, güneş görmeyen bir yer olsun ısınmasın yeter canım...Hayırlısı olsun tez zamanda güzel haberler bekliyorum senden...Birde uyarı, kullanmaya başladıktan sonra ilk 2 gün batıkların kızarma ihtimali var hiç korkma iyileştiğine işarettir...

Bu arada tek eksiğim deniz tuzu onu da bugün yarın alırım.:eek:
Ne korkcam be canım şuanki halinden daha kötü olamaz batıklarım.kaydirigubbakcemile3

Swordfish,bu karışımı nereden buldun..
Kendi deneyimlerinden mi?Yoksa tavsiye midir?

son yıllarda benimde böyle problemlerim olmaya başladı..
Hemde sadece ağda kullandığım halde..Epilasyon aleti ben de kesinlikle kıl dönmesi ve batık sorunu yapıyor..

Bu arada tek eksiğim deniz tuzu onu da bugün yarın alırım.:eek:
Ne korkcam be canım şuanki halinden daha kötü olamaz batıklarım.kaydirigubbakcemile3

:) Evet bir an evvel al canım çünkü asıl deriyi inceltp batıkları yukarı çıkartan peeling, kremlede tedavi ediyoruz tamam oluyor...opuyorumnanaktan

Swordfish,bu karışımı nereden buldun..
Kendi deneyimlerinden mi?Yoksa tavsiye midir?

son yıllarda benimde böyle problemlerim olmaya başladı..
Hemde sadece ağda kullandığım halde..Epilasyon aleti ben de kesinlikle kıl dönmesi ve batık sorunu yapıyor..

Bulmadım canım, hem okulda öğrendiğim bilgilerden hem araştırmalarımdan hemde denediğim bir çok yöntemden deneme yanılma yöntemi ile birleştirdim zaten ilk mesajımda bunu belirtmiştim.Bende sir ağda kullandığım halde oluyordu işte ama olay sadece epilasyon yönteminde değil ciltteki kuruluk ve kıl kökleride batık oluşmasına neden oluyormuş, mesela koltuk altımı ne ile alırsam alayım batık yok ama bacaklarda vardı neden? Çünkü koltuk altlarımı sürekli sabunlayıp, kremler sürüp bakım yapıyorum haliyle cilt daha yumuşak...Demekki bacaklarında yüz gibi özel bakıma ihtiyacı varmış, nasılki yüzümüze bakım yapmayınca siyah noktalar artıyorsa bu da aynı şekilde...
Not:Eğer aklında bir soru işareti varsa ilaçların adını araştırıp prospektüsünü okuyarak hangisinin ne işe yaradığını ve yan etkilerini okuyabilirsin canım...

bende sizlerle mucizemi paylaşmalk istiyorum...
yıllardır kullanırım ne kıl dönmesi batık problemim var nede selülitim..
küçüklüğümde keşvettim bunu..
önce bacaklarınızı bir şekilde alıyorsunuz ben epilasyon aleti kullanıyorum..
işiniz bittikten sonra bacaklarınız kuru haldeyken ponza teşı ile dairesel hareketler çizerek masaj yapıyorsunuz..
yapar yapmaz göreceksiniz ölü derinin nasıl pul pul döküldüğünü
bir süre sonra bakacaksınızki ne kıl dönmesi kalmış ne pürüz..
pamuk gibi bir cilde kavuşacaksınız..
bunu haftada bir tüm bacaklarıma uyguluyorum..
ponza taşımda aşşağıda resmini ekliyorum...

Imageshack - resim004gir

Eklentiler

• $Resim 004.jpg
    $Resim 004.jpg
    24,1 KB · Görüntüleme: 317
X