Mebran mı Lake mi ? Yardım rica kızlar :)

armak

Guru
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2007
125
1
Merhaba arkadaşlar,

Yeni mutfak yaptırmayı düşünüyorum renk olarak beyazı seçtim a.s Sizlere danışmak istediğim mebran kapak mı daha iyi temizliği kolaydır yoksa lake kapak mı ?
ıki ayrı yerden fiyat aldım birisi lake yi çok övdü diğeri lake zamanla sararır mebranı tercih et dedi tabi benimde kafam karıştı :KK43: sizlerden yardımcı olmanızı istiyorum hatta varsa resimleriniz paylaşırsanız sevinirim kaydirigubbakcemile5

Teşekkürler

Son düzenleme:
memran yenı cıkan bı kapak. beyaz düşünüyorsan eger lamınant da yaptırabılırsın annem tam6 yıldır kullanıyor ve hiç bir sikayeti yok. beyaz bence cok ferah gösteriyor ve temızlıgının daha kolay oldugunu dusunuyorum koyu renkler tozu parmak izinini falan daha cok bellı edıyor bende kendı evıme beyaz yaptırdım bır cest meran kapak pvc uzerıne kaplama ama 13unde tasınıcam Allah kısmet ederse fotolarını yollarım ıstersen kendı evımı eger vaktın varsa 2o gun sonra falan annemınkılerıde gonderebilirim annemlerle aynı yerde degılızde
ha bırde beyaz tavsıye ederım ama beyazın herseyle uyumu kolaymıs gıbı gorunsede modern bı mutfak ıcın cok zor oluyor ara fayansı yok tezgahı yok halısı falan bunlarıda dusunun derım...

zamanım var resimleriniz var ise görmek isterim. Beyazı kırmızıyla kombine etmeyı dusunuyorum. hayırlısı artıkyerimseniben

Merhaba arkadaşlar,

Yeni mutfak yaptırmayı düşünüyorum renk olarak beyazı seçtim a.s Sizlere danışmak istediğim mebran kapak mı daha iyi temizliği kolaydır yoksa lake kapak mı ?
İki ayrı yerden fiyat aldım birisi lake yi çok övdü diğeri lake zamanla sararır mebranı tercih et dedi tabi benimde kafam karıştı :KK43: sizlerden yardımcı olmanızı istiyorum hatta varsa resimleriniz paylaşırsanız sevinirim kaydirigubbakcemile5

Teşekkürler

lake çok yumuşak,en basit darbe de bile iz kalıyor,ayrıca beyaz lake sararıyor,benim banyo dolaplarım beyaz lake idi artık krem lake oldular:KK43:( bir de beyaz mobilyada deterjan damlası beklerse çıkmayan lekeler kalıyor,benim banyo dolabıma çamaşır suyu damlamış,görmemiştim,şimdi orası sapsarı.yine boyayan bir kumaşı temizlikçim dolabın üstünde bırakmış,morumsu bir leke de var artık.

benim mutfağım mdf,rengi de yeni meşe,çok memnunum,temizliği çok kolay ve kullanışlı bir malzeme.:nazar:

zamanım var resimleriniz var ise görmek isterim. Beyazı kırmızıyla kombine etmeyı dusunuyorum. hayırlısı artıkyerimseniben

kırmızı çk agresif ve yorucu bir renk sinir sistemini aşırı şekilde uyarıyo ve bi süre sonra qözlernz ağrımaya başlıyor tbi bütn gününüzü mutfkta qeçiriyorsanz kırmızıyı tavsıye etmem ...

Canım bende mutfak arayışındayım.Üst dolapları beyaz lake istiyorum alt dolap kapaklarına karar veremedim.siyah veya gri tezgah,tezgahla dolap arasına kırmızı beyaz cam mozaik,kırmızı sandalyeler düşünüyorum.Tam karar veremedim

bende yeni mutfak yaptırıyorum.karar verene kadar her safhası bir krizdi.malzemesiydi, rengiydi, kuluplarıydı çok şükür sipariş verdik.lake nin çok hassas bir malzeme olduğu için kullanımı biraz zor diyorlar.çok dikkatli kullanılması gerekiyormuş.çabuk çizilmesi söz konusuymuş.kısacası ben mebran yaptırdım.ama bence tamamını beyaz düşünmemelisiniz. ama illaki beyaz istiyorum derseniz 2 renk düşünebilirsiniz beyazla kombine edebileceğiniz.benim favori rengim mor ve beyazdı. çok da şık duracaktı ama firma sahibi iki kez arayıp koyu renk olduğu için en ufak bir parmak izini ve buhar lekesini göstereceğini, temizlik açısından çok sıkıntı vereceğini söyledi.bende lila ve beyazla kombine etmeye karar verdim tezgah arasınıda morlu lilalı beyazlı küçük cam seramiklerden döşeticem.a.s.

canım ben yıllardır mutfak dolabı işi yapıorum ,beyaz membran çok güneş alan mutfaklarda sararır ve pvc olduğu için sağlıklı bir malzeme değildir, lake kalite boyalarla yapıldıktan sonra hiç bir sararma ve sağlığa zararlı bir durumu yoktur.
ben kesinlikle evime membran sokmam............ bence kesinlikle lakeyi tercih etmelisin yani kaliteli bir lakeyi......................

yıllardır bu iş içinde olmanız güzel zevkli bir iştir :) mebranı tavsiye eden de var etmeyende ama genelde sızın yorumunuz gıbı cvb aldım bende .
parlak lake olacak benımkısıde umarım memnun kalırım canlı renklerlede kombıne ettım mı çok şık durur diyorum.
hayırlısı artık :)

lake lake lakee.....gidip görünce ikisi arasında ne kadar fark olduğunu görebilirsiniz...

armak annemin mutfagını gonderırım demıstım lamınat ve yıldır kullanıyor kendı mutfagımıda en kısa zamanda eklıycem yerlesmeye calısıyorumda

mutfak1.jpg

gal.php

Son düzenleme:
benimki de tıpkı yukardaki resme benzeyen bi laminant.beyaz ve muhteşem parlak.7 yıldır kullanıyorum hiçbişey olmadı.sadece dolap içleri de beyaz olduğu için temizliği biraz uğraştırıyo.ama görüntü muhteşem.
bi de tasarım yaptırırken kullanışlı olmasına dikkat et.benimki çok güzel görünen ama kullanışsız bi mutfak.koskoca tezgah ankastre ocak ve evye için bölünmüş.bazen elde yıkanması gerekn büyük kapları yıkarken zorluk çekiyorum.evyenin hemen yanında ankastre fırın var.eşyaların yeri çok önemli unutma

merhaba kızlar,
mutfak dolaplarım bitti evime tasındım çok şükür :Saruboceq: Mutfağım beyaz ipek mat lake yaptırdım. Şu an için memnumun temizliği çok kolay microfiber bezlerle iz kalmıyor kolay cıkıyor leke iz v.s:eek:
Çok güzel ve ferah duruyor tavsiye ederim. Resimlerinide en kısa zamanda çekip ekleyeceğim :)

armak bekliyoruz şeker hadi bakalım güle güle oturmak güzel yemekler yapmak nasip etsin yaradann..sevgiler.

Bence Lake Kapak !
Merhaba arkadaşlar, ben lake kapağı öneririm size. Mutfağımı henüz yeni yaptırdım fuşya renginde ve şahane oldu.isterseniz size bir firma önerebilirim ikitelli keresteciler sitesinde 26.sokakta ismi Delfino lake kapak ve işlerini gerçekten iyi biliyorlar.İşin doğrusu ben de sararmasından ve çizilmesinden endişe ediyordum ama kullandıkları malzemelerin sararmaya ve çizilmeye karşı dirençli olduğu konusunda beni ikna ettiler.
Hem şöyle de bi avantajı var mutfağınızın renginden sıkılınca çok kolay değiştirebilir ve istediğiniz renge boyatabilirsiniz renk seçeneği ise sonsuz .Mebran kapakta böyle bi avantaj yok.
Ben memnunum darısı başınıza kızlar :)

canım bir resim eklermisin mutfağınınn fuşyaa süper bir renk nasıl durdu acaba çok merak ettim bend elake diyenlerdenimm...

canım bir resim eklermisin mutfağınınn fuşyaa süper bir renk nasıl durdu acaba çok merak ettim bend elake diyenlerdenimm...

Bence Lake Kapak !
Merhaba arkadaşlar, ben lake kapağı öneririm size. Mutfağımı henüz yeni yaptırdım fuşya renginde ve şahane oldu.isterseniz size bir firma önerebilirim ikitelli keresteciler sitesinde 26.sokakta ismi Delfino lake kapak ve işlerini gerçekten iyi biliyorlar.İşin doğrusu ben de sararmasından ve çizilmesinden endişe ediyordum ama kullandıkları malzemelerin sararmaya ve çizilmeye karşı dirençli olduğu konusunda beni ikna ettiler.
Hem şöyle de bi avantajı var mutfağınızın renginden sıkılınca çok kolay değiştirebilir ve istediğiniz renge boyatabilirsiniz renk seçeneği ise sonsuz .Mebran kapakta böyle bi avantaj yok.
Ben memnunum darısı başınıza kızlar :)

Canım,fuşyanın mutfakta duruşunu çok merak ettim.Ben de yenilerken öyle bir renk kullanmayı düşünmüştüm.Mutfağının resmini eklemeni çok isterdim...

X