Yeni Ameliyat olanlar, Gs bakm ?

Oslem34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2009
518
0
Arkadaşlar selam
ameliyat olalı tam üç hafta oldu fakat ben daha hiçbirşey kullanmıyorum.İzler için birşeyler kullananlar oldumu? yada masaja ne zaman başladınız?paylaşımlarınızı bekliyorum

Arkadaşlar selam
ameliyat olalı tam üç hafta oldu fakat ben daha hiçbirşey kullanmıyorum.İzler için birşeyler kullananlar oldumu? yada masaja ne zaman başladınız?paylaşımlarınızı bekliyorum

canım ben ameliyat olalı bugün tam bir hafta oldu ve doktorum hastaneden çıkmadan önce ilaçlarımın yanısıra 10.günden itibaren kullanmam gereken bir jel verdi,izler üzerine sürülecek ,benim bildiğim böyle canım. umarım yardımcı olabilmişimdir.

Benim doktorum Scarfade jel verdi fakat bulamıyorum:)başka bir isimde çıkmış sanırım bugün onu alacağım
masajada başladım ben kas altı olmuştum burada kas altı için gerek yok denilmiş ama doktorum önerdi.
bu dikişler canımı sıkmaya başlaı kızlar birde yatarak hiç alttan baktınızmı göğüslerinize sanki tuhaf geldi bana

Benim doktorum Scarfade jel verdi fakat bulamıyorum:)başka bir isimde çıkmış sanırım bugün onu alacağım
masajada başladım ben kas altı olmuştum burada kas altı için gerek yok denilmiş ama doktorum önerdi.
bu dikişler canımı sıkmaya başlaı kızlar birde yatarak hiç alttan baktınızmı göğüslerinize sanki tuhaf geldi bana

oslemcim scarfade yerine xeragel veriyorlar. 15. günden itibaren sürüyorum jeli. sezaryen dikişime de sürüyorum hatta. 2 seneyi geçmeyen izlerde etkiliymiş. masajı ben de yapıyorum aksatmadan. anlamadım yaa nasıl alttan tuhaf görünüyor göğüsler?

Kimderki
canım bana dikleştirmede yapıldı belkide ondandır yani doğal durmuyor top gibi anlatabildimmi.acaba yeni diye olabilirmi.sen hemen kullanmaya başlamışsın jeli ben geçmi kaldım acaba?
bide epey küçülüyorlar ben gerçekten burdan okumuştum doğruymuş.seninkiler nasıl:))

normal canım top gibi durması. hem dur daha çok yeni. ilk 2-3 ay biri büyük, biri aşağıda, biri yamrı yumru olabilirmiş normalmiş ve zamanla asıl hallerini alıyormuş. çok takılmamak lazım şimdiden. bana anatomik takıldı belki ondan biraz daha eğimli duruyor benimkiler. kollarımı yukarıya kaldırınca görünüyor dikişler, yuvarlaklaşıyor memeler. jel için de geç değil. satın alırken telefonda 2 yıla kadar olan tüm izlerde kullanabilirsiniz demişti. ama düzenli kullanım gerekiyor işte. kullanım talimatında 8-12 haftaya kadar kullanın yazıyor.

valla ben memnunum çok şükür. ağrı sızı kalmadı, yüzüstü yatabiliyorum, görünüş olarak süper daha şimdiden. bikinilerimi giyeceğim günleri bekliyorum.

Aylin hanım bayek'te özlem diye biriyle tanıştırmıştı beni. o sarışın afet sen miydin yoksa

Kimderki evet seninle tanıştık o zaman:)
ben tahmin etmiştim senin olduğunu bak yanılmamışım .ameliyat günlerinden anladım yakın zamanlarda olduk çünkü.canım ben memelerimden şikayetçi değilim hiç harikalar gerçekten nazar değdireceğim diye korkuyorum ben daha çok küçülür filan diye korkuyorum ya:KK43:
şiş halleri baya iyiydide
ya ben bide çok pimpirikliyim sanırım aynayı sağa koy bak sola koy bak aşağıdan bak illa bişiler bulacağım.bende dikleştirmede oldu ya dikişler meme başı kesisi birde aşağıya doğru inen çubuklar var ip gibi incecik hiç öyle abartılaca bir durum yok.ama ben yüzüsüstü hatta yan bile yatamıyorum korkudan malum ikişler açılır filan diyorum.imkansız olsada temkinliyim cnm şimdi tek korkum az daha inerlerse diye:)masaj hakkında bilgi verirmisin bana?

ben tahmin etmiştim senin olduğunu bak yanılmamışım .ameliyat günlerinden anladım yakın zamanlarda olduk çünkü.canım ben memelerimden şikayetçi değilim hiç harikalar gerçekten nazar değdireceğim diye korkuyorum ben daha çok küçülür filan diye korkuyorum ya:KK43:
ya ben bide çok pimpirikliyim sanırım aynayı sağa koy bak sola koy bak aşağıdan bak illa bişiler bulacağım.bende dikleştirmede oldu ya dikişler meme başı kesisi birde aşağıya doğru inen çubuklar var ip gibi incecik hiç öyle abartılaca bir durum yok.ama ben yüzüsüstü hatta yan bile yatamıyorum korkudan malum ikişler açılır filan diyorum.imkansız olsada temkinliyim cnm şimdi tek korkum az daha inerlerse diye:)masaj hakkında bilgi verirmisin bana?

Özlem meme dikleştirme ameliyatında masaj yapılmıyor bildiğim kadarı ile. En azından benim doktorum gerek yok demişti. Ben ameliyat olalı 3 ay oldu.
Memeler inişlerini 2.5 -3 aya kadar sürdürüyorlar :) Bende ameliyatımdan 1 ay sonra yeter bu kadar inmesin demiştim ama söz dinletemedim yarım santim daha indiler :)
Artık taş gibi değiller.. 1 ay önce sütyensiz rahat rahat dolaşırken artık normal yumuşaklıklarına döndüğü için dışarıda sütyen kullanmak gerekiyor bazen..
Nihayetinde bu memeler eninde sonunda sarkacaklar. Doktorun sana söyledi mi bilemiyorum ama en iyi ihtimalle 10 sene kadar idare edebileceğiz. Sonra sarkmaya başlayacaklar.
Tavsiyem mumkun olduğu kadar gündüzleri sütyen kullanman, her banyodan sonra memelerine soğuk su masajı uygulaman, çok fazla kilo alıp vermemen...

Geçmiş olsun
Sevgilerimle

Canım iyi dileklerin için çok teşekkür ederim
keşke güzel şeylerde söyleseydin çok mutlu olurdum:)Ben meme dikleştirme artı silikon ameliyatı oldum.aslında şu halleri bile bana küçük gelirken daha çok inecek demen biraz canımı sıktı şimdi.sende dikleştirme mi oldun izlerin ne durumda birde yüzüstü ne zaman yatabilirim deneyimlerini paylaşırmısın ne yapmalı ne yapmamalıyım?birde memeucundanmı sadece ameliyatın?

ben de tahmin etmiştim bak demek yanılmamışız ikimiz de. tatlım biliyosun masajın asıl amacı protez etrafında kapsül oluşumunu önlemek. onun için bence ihmal etme masajını. o gün gösterdi bana doktor nasıl yapacağımı. banyoda veya değilken her zaman yapabilirsin dedi. memeleri yanlardan kavrayıp ortada birleştirmek en az 10 defa. alttan kavrayıp yukarı kaldırmak yine 10 defa. bir de bir elinle alttan tutup diğer elle üstten bastırmak gerekiyor.

yan yatamamana şaşırdım. ben 3 gün sonra yan yatıyordum ama tabi dönmek zor oluyordu eski halime. şimdi yüzüstü de yatabiliyorum. çok düşünme tatlım sen. masajını yap, jelini sür keyfine bak.

Cidden cok iyiyim simdi bende hemde ne keyif sorma:)
Tabi birazda pipirikli olmasam cok daha iyi olacak ben kontrole gidemedim henuz o yuzden masaji ogrenemedim dediklerini uygularim AMA cok tesekkur ederim
Aylin hanimi arayip rahatsiz etmek te istemiyorum saolsun cok ilgilendi benimle mi ugrasacak surekli
Jelimde yarin gelecek scarfade aramaktn nevrim donmustu:)

Cidden cok iyiyim simdi bende hemde ne keyif sorma:)
Tabi birazda pipirikli olmasam cok daha iyi olacak ben kontrole gidemedim henuz o yuzden masaji ogrenemedim dediklerini uygularim AMA cok tesekkur ederim
Aylin hanimi arayip rahatsiz etmek te istemiyorum saolsun cok ilgilendi benimle mi ugrasacak surekli
Jelimde yarin gelecek scarfade aramaktn nevrim donmustu:)

Kızlar benimde meme askılama var , Öslem canım aynı izler bende de var. Doktor hanım silikon jeli ille de kullanmak gerekmiyor demişti, zaten iyileşecek ve beyazlayacak demişti. Bende mi başlasam acaba??? Bu arada izlerim halen kırmızı ama incecik, beyazlayınca herhalde belli olmayacak. İki sene önce olan arkadaşıma zorla memelerini göstertmiştimkaydirigubbakcemile3 hakkaten hiç belli değil ööle eğilip bakmıştım görmek için.

Canim merhaba
Meme askilama dedigin diklestirmemi yoksa gogus ucundan yPilan askilama islemimi videosunu izlemistim ?
Bende dikis cok hicte takmiyorum sonucta normal ameliyat dikisi degil estetik dikis illaki gorunecek ama cok goze batacagini acikcasi hic sanmiyorum
Bende henuZ kullanmaya baslamadim ama bir arastir bence eminim etkisi olacaktir
Sen ne Zaman ameliyat oldun ? gecmis olsun cnm

Canim merhaba
Meme askilama dedigin diklestirmemi yoksa gogus ucundan yPilan askilama islemimi videosunu izlemistim ?
Bende dikis cok hicte takmiyorum sonucta normal ameliyat dikisi degil estetik dikis illaki gorunecek ama cok goze batacagini acikcasi hic sanmiyorum
Bende henuZ kullanmaya baslamadim ama bir arastir bence eminim etkisi olacaktir
Sen ne Zaman ameliyat oldun ? gecmis olsun cnm

İki hafta oldu canım. Normal meme dikleştirme karnıma kadar sarkmıştı, 85 bedendi, şimdi dimdik 85 beden

Canım iyi dileklerin için çok teşekkür ederim
keşke güzel şeylerde söyleseydin çok mutlu olurdum:)Ben meme dikleştirme artı silikon ameliyatı oldum.aslında şu halleri bile bana küçük gelirken daha çok inecek demen biraz canımı sıktı şimdi.sende dikleştirme mi oldun izlerin ne durumda birde yüzüstü ne zaman yatabilirim deneyimlerini paylaşırmısın ne yapmalı ne yapmamalıyım?birde memeucundanmı sadece ameliyatın?

Yanlış anlamışsın Özlem :) Ben inecekler derken küçülecekler anlamında söylemedim, aşağı doğru inecekler anlamında söyledim :)
Gerçi sen silikon da taktırmışsın bu durumda seninkilerde aşağı iner mi yoksa daha yukarıda ve daha sert mi kalır inan bilmiyorum.
Ameliyat izlerim lolipop şeklinde yani meme ucu ve aşağı doğru bir kesik var. Meme altı kesiği yok. İzlerim memelerin tam altına gelen kısımlarda biraz daha belirgin kollarımı kaldırınca ortaya çıkıyor ama diğerleri oldukça ince. Gerçi henüz pembeler.
Ben 2 ay sonra yüz üstü yatmaya başladım. Şu an hareketlerimde hiç bir kısıtlama yok ancak meme uçlarım hala hassaslar. Pek bir yere sürtmeye çarpmaya, fazla dokunmaya gelemiyorlar. Birde günde belki bir defa böyle keskin bi sancı gelip gidiyor. Bunu meme ameliyatları ile ilgili yazılan yazılarda da okumuştum. Hafif birşey olduğu için pek aldırış etmiyorum. Sende de olursa panik yapma normalmiş.
İzler konusunda doktorum bana jel vermişti 2 ay kullandım ama artık kullanmıyorum üşeniyorum onu sürmeye. Benim izler ile ilgili bir takıntım olmadığı için böyle kalsalar bile açıkçası pek umursamicam :)

ben ameliyat olduktan sonra hiç ağrı çekmedim sadece kollarımda gerginlik hissi vardı çok kaldırıp rahat hareket edemiyordum ilk 1 hafta 10. günüm gayet rahatım dual plane oldu bu yüzdenmidir yoksa doktorumunmu başarısı bilemem ağrı çekmedim ona sorduğumda neden ağrısız geçti dediğimde ameliyat sırasında çok uzun süre kalıcı etkili bir ağrı kesici enjekte ettim dedi heralde en rahat ben geçirdim bu ameliyatı şimdilik biraz yukarıdalar zamanla azcık iniyor biraz daha zaman geçsin tamamen insin bi de yumuşasın başka bişey istemiyorum insanın kendine güveni geliyor yaptırabilen korkmasın yaptırsın korkulucak hiçbirşey yok tek sıkıcı taraf çoğu kez sırt üstü yatmak o da geçici tabi

Ben bu hafta sonu silikon operasyonuna giriyorum..Umarım herşey yolunda gider, heyecanlıyım :)

X