Doğuma Hazırlık cam biberon mu polikarbon biberon mu

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

nickminkenari

sıkı sıkı tutun
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
1.397
21
arkadaşlar ne olur ne olmaz biberon ve emziği almak istiyorum geçen chicconun cam biberonunu gördüm bide polikarbonu vardı ama kararsız kaldım kullanış açısından hangisi daha iyi bide polikarbon sağlık açısından nekadar iyidir acaba.
emzik yenidogan bebeğe veriliyomu bilmiyorum onuda alıyım da sonradan emzik aramayalım onu nasıl aldınız.

bende bende...

hemde sağlık açısından ne tavsiye ederler bakliyorum...:lepi:

canım sana tavsiyem dr. brownsun doğal akış biberonunu al içindeki kamış sayesinde ane memesi gibi damla damla akıyo ve gaz oluşumunu önlüyo
hem cam hem polikarbonu varmı bilmiyorum ama

ben cam istiyorum ama polikarbonda alıcam bitane çünkü camı evde kullanırım polikarbonuda biryere giderken yanıma alırım kırılmasın diye gerçi aldıgım bebe çantasının içinde alt açması hariç birde termal biberon kılıfı var kırılmaz heralde ama yinede olurda yıkarken kırılır filan diye birtanede polikrbon yedekte bulunması gerekli bence

Ben oğlum doğduğundan beri biberon kullanmak zorunda kaldım. Doğmadan evvel çok araştırdım, hangi marka alacağımı biliyordum zaten. Ben avent kullanıyorum, kolik önleyici, çok da memnunum. Cam mı yoksa polikarbon mu derseniz ben polikarbonu tercih ettim. Cam da sağlıklı ama camın dezavantajı ağır olması. Kullanırken bebek ani hareketlerde bulunabiliyor, dolayısıyla bir yerine çarpınca daha çok canını yakabileceğini düşünüyorum. Polikarbon hem hafif, hem de biberon değiştirme sürelerine uyarsanız sağlıksız da değil. Steril edildiği zaman da mikroplardan tamamen arınmış oluyor. Bir de dar ağız geniş ağız sorulmuş, kesinlikle geniş ağız almanızı tavsiye ederim. Fırça ile temizlemesi çok kolay oluyor. Avent'in zaten dar ağızlı biberonu yok, dr.browns'un da hem dar hem de geniş ağızlı seçenekleri var diye biliyorum. Şekilli ve dar ağızlı biberonları temizlemesi zor oluyormuş, mama kalıntıları kalması muhtemel, o yüzden geniş ağızlılar en iyisi...

merhaba kızlar...bir soru da benden... peki bunlar boy boy oluyor.. hangi boylardan kaç tane almak lazım.. ve emzik tabi ki.. bebişimin hemen hemen herşeyi hazır ama bu biberon emzik gibi araçlar kaldı.. mağazaya gidip satıcının gerekli alın alın diye gaza getirdikten sonra kullanmıcam şeyleri doldurup gelmek istemem.. inşallah sütlerimiz bol olur da kullanmaya gerek kalmaz.. en azından doğdugunda hangi boy ve kaç biberon emzik lazım.. bunları da sölerseniz sevinirim

merhaba kızlar...bir soru da benden... peki bunlar boy boy oluyor.. hangi boylardan kaç tane almak lazım.. ve emzik tabi ki.. bebişimin hemen hemen herşeyi hazır ama bu biberon emzik gibi araçlar kaldı.. mağazaya gidip satıcının gerekli alın alın diye gaza getirdikten sonra kullanmıcam şeyleri doldurup gelmek istemem.. inşallah sütlerimiz bol olur da kullanmaya gerek kalmaz.. en azından doğdugunda hangi boy ve kaç biberon emzik lazım.. bunları da sölerseniz sevinirim

merhaba, öncelikle sağlıklı doğumlar dilerim, ve tabii ki bol bol süt...Tedbir amaçlı olarak elinizin altında 1 adet 125 ml'lik biberon olması iyi olur, umarım mama amaçlı kullanmak durumunda kalmazsınız ama bu boyutu ilerde su biberonu olarak da kullanabileceğiniz için boşuna alınmış olmaz. Emziğe gelince, ben de heves edip çeşit çeşit emzik aldım ama oğlum hiç emzik kullanmadı, hala da kullanmıyor. Benim önerim, yine 1 adet evde bulunsun, eğer kullanmanız gerekirse bununla başlarsınız...

çok tşk. ederim.. acayip rahatladım... biliyorsunuz ki mağazaya girince cıkılmıyor bu lazım mutlaka alın.. o lazım alın.. dayanamayıp hepsini toplardım kesin.. ihtiyaç oldukça lınması en iyi.. çok çok tşk.ler..

slm kızlar,bende haftaya bebeğim için alışverişe çıkıcam.ve biberon konusunu araştırıyorum.
inşallah bebeğim sütümü emer gerek kalmaz biberona ama alınınca ilk zamanlar kullanılmasa bile hiç kullanılmayacak bişe değil.6.aydan sonra su ve meyve suyu için zaten gerekli.
benim ablam biberon olarak avent kullandı ve çok memnun kaldı.bana avent öneriyo.bende aventin yeni doğan seti var onu almaya kara verdim.içinde emzik ve temizleme fırçasıda var.
ayrıca bu gaz önleyiciler biberon emziğiyle alakalı ve 0 numaraları genellikle gaz önleyici oluyo.

eşimin kuzeni dr. browns kullanıyor hatta banada o tavsiye etti

bebeği 4 aylıktı sütü yetmediği için mamaya başlamışlar bu biberonu doktoru önermiş kendiside doğum servisinde hemşire zaten banada başka biberon alma sakın dedi alırsan mutlaka bundan al dedi

ben 4 aydır kullanıyorum gazımızda yok üstelik bebeğim memedende soğumadı dedi zaten bitkisel çayla ve humanayla sütü artmış ve bebeği şimdi çop çop memesini emiyomuş

memnun kaldıgını söyleyebilirim

bende dogumdan beri avent kullaniyorum e cok memnunum
biberon genelde cam öneriyor doktorlar ama cok kücükler icin nasil olur oda tartisilir
emziklerdede su an en ufaklarini alin sanirim 0-3 ay arasi
sonradanda büyügü gerekecek eger devam meme isterse
benim oglum istemedi o yeterli geldi
bencede o lazim bu lazim demelerine kanmayin onlara kalsa bütün mazayi verirler:)))
simdiden hayirli dogumlar dlerim

Arkadaşlar sağolun fikirleriniz için benim de hazırlıklarım tamam gibi bu hafta sonuda biberon emzik felan almak istiyordum cam ve polikarbon konusunda bende kararsızdım ama cam daha sağlıklı diye onu almak istiyodum ama cam da ağır olur biraz marka olarak avent almak istiyorum dar ve geniş ağız konusunda bilgim yoktu sayenizde öğrenmiş oldum geniş ağız alırım artık bide arkadaşlar burun aspilatörü aldınızmı ihtiyaç oluyormu?hangi marka aldınız?

Arkadaşlar sağolun fikirleriniz için benim de hazırlıklarım tamam gibi bu hafta sonuda biberon emzik felan almak istiyordum cam ve polikarbon konusunda bende kararsızdım ama cam daha sağlıklı diye onu almak istiyodum ama cam da ağır olur biraz marka olarak avent almak istiyorum dar ve geniş ağız konusunda bilgim yoktu sayenizde öğrenmiş oldum geniş ağız alırım artık bide arkadaşlar burun aspilatörü aldınızmı ihtiyaç oluyormu?hangi marka aldınız?

valla ben aldim ama memnun kalmadim
elle hava verilerek cekileni aldim
türkce ismini tam bilmiyorum ama bence gerekmiyor
tabi eminim memnun olanlarda vardr

kızlar... biberon ve bakım malzemelerini nerden aldınız.. ezcaneden mi.. bebek magazalarından mı.. yoksa marketlerden mi.. off.. dün bi kaç yere baktım.. ne eczacılar bişi biliyo ne bebek mağazası satıcıları... silikon mu kauçuk uç mu iyi diyorum.. ikiside aynı bi fark yok diyolar.. eczacılar polikarbonu bile bilmiyo.. bebek mağazalarında çalışanlarında pek farkı yok.. sinir oldum..

En büyük sıkıntımız şirket içi oryantasyon eğitiminin eksik olası zaten... çalışanlar işe alınıyor iyi güzel, ama iş ile ilgili eğitim bilgi tam verilmiyor... sanki mağazaya girer girmez o bilgi çalışana yüklenecek gibi...
o nedenle broşürlerden mutlaka alın derim ben... sonra da fiyat karşılaştırıp aynı ürünü en ucuz nerden alabilirim diye bakın...
Ben öyle yapmaya çalışıyorum...

X