Aile Planlaması diane 35 - kanama

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

pembedana

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2009
5.422
6
bayanlar, doktorumun tavsiyesiyle kullanmaya başladığım diane 35 aynı zamanda cildimdeki lekelerede iyi gelir diye de düşünülerek tavsiye edildi. 2. kutuya başladığımda adetim bitmemişti. zaten ne olduysa adettimin bitmesiyle başladı, her ilişki sonrasında kanamam oluyor. bu ilaca başlamadan öncede her türlü hormon testlerim yapılmıştı, herşey normaldi,ki adetimde bile düzensizlik yoktu.
ilacın yan etkisi midir sizce? başına böyle bişey gelen var mı? yarın doktora gidicem ama içim hiç rahat değil.

hanımlar, 2. kutu diane-35 e başladığımdan beri, ilişki sonraları kanamalarım olmaya başladı.
bugün doktoruma göründüm.diane yi almayı unutmadığım veya düzensiz saatlerde almadığıma göre gebelik oluşmuş olabilir, bu kanamalar bunun göstergesi olabilir dedi.ultrasonda hiç birşey yok!! ilacımın bitmesine 1 hafta var, şikayetimin devam etmemesi için 1 hafta ayrıca kullanmam gereken düzenleyici bir ilaç daha verdi. En azından kanamam olmayacak 1 hafta...regl olduktan sonra kanamam kesilmezse,gebelik testine başvurabiliriz dedi,offfff!!!!
ben bu hapı korunmak için aldım ama!!!!!!!

merhaba arkadaşlar 4 aydıır kullanıyordum diane 35 i hiçbir şekilde kanamam olmadı.gayet düzenli saatlerde aldım.şimdi bebiş istediğimiz için bıraktım.doktor bi kaç test yaptı bakalım hayırlısı artık bundan sonra

Ya arkadaşlar 2 aydır ben de Diane 35 kullanıyorum. Normalde kutu bittikten 5. gün regl olmam gerekirdi, bugün 6. gün ama hala regl olmadım. Sizce bu neye işaret? Hap kullandığım halde hamile kalmış olabilir miyim? Yoksa regl olmamam ilacın bir yan etkisi falan mı? Nolur tecrübesi olan arkadaşlar yazsın, ödüm kopuyo hamileysem diye :KK43:

Ya arkadaşlar 2 aydır ben de Diane 35 kullanıyorum. Normalde kutu bittikten 5. gün regl olmam gerekirdi, bugün 6. gün ama hala regl olmadım. Sizce bu neye işaret? Hap kullandığım halde hamile kalmış olabilir miyim? Yoksa regl olmamam ilacın bir yan etkisi falan mı? Nolur tecrübesi olan arkadaşlar yazsın, ödüm kopuyo hamileysem diye :KK43:

arkadaşım normalde 1 hafta süresi var zaten adet olmanın hap kullandıktan sonra
hamile kalmışta olabilirsin bu şekilde hamile kalan birçok arkadaşım var bende korunurrken nolur nolmaz diye her hafta test yapardım neden korkuyorsun bu kadar hamile kalmaktan bebek kadar güzel bir şey varmı bende yeni anladım hatamı keşke hiç korunmasaydım şimdi çocuğum olmuyor b sürü tedavi fln

arkadaşım normalde 1 hafta süresi var zaten adet olmanın hap kullandıktan sonra
hamile kalmışta olabilirsin bu şekilde hamile kalan birçok arkadaşım var bende korunurrken nolur nolmaz diye her hafta test yapardım neden korkuyorsun bu kadar hamile kalmaktan bebek kadar güzel bir şey varmı bende yeni anladım hatamı keşke hiç korunmasaydım şimdi çocuğum olmuyor b sürü tedavi fln
Neyse ki hamile değilmişim 6. gün regl oldum çok şükür.. Ya bebek güzel bişeydir belki ama hazır hissetmedikten sonra ne kadar iyi olur bilemiyorum :1no2:

ben 6 senedir kullanıyorum dianeyi hiç bir şikayetim yok. kıllanma için başlamıştım şimdi korunmak için kullanıyorum. düzenli kullan saatlerini aksatma birde daha yeni başlamışsın düzene girer merak etme. hala kullanıyorum. umarım yoluna girer herşey.yerimseniben

en gereksiz buldugum şey doğum kontrol hapı..bence hiçbiri iyi degil ve uzun vadede sorun yaratıyor...kısa süre kullandım bende de kanamayı uzattı..

1 aydır diane 35 kullanıyorum erkek arkadaşımla çıktığımız tatil esnasında bu korunma yöntemini ilk defa kullandım ancak bana göre bişey olmadığını farkettim şimdilerde regl olmayı bekliyorum ilaç bitti çünkü ben şöyle bişey danışmak istiyorum tecrübeli arkadaşlarıma regl olduktan sonra ilacı kullanmayı bıraksam hamile kalma riskim olur mu sonuçta düzenli bir cinsel yaşam içinde değiliz ağustosun ilk haftasındaki tatilimiz dışında bi birlikteliğimiz olmadı ve ben ilacı bırakmak istiyorum bana yardımcı olur musunuz yani regl olduktan sonra hemen yeni kutuya başlamaz isem hamile kalma riskim oluşur mu? :1shok:

1 aydır diane 35 kullanıyorum erkek arkadaşımla çıktığımız tatil esnasında bu korunma yöntemini ilk defa kullandım ancak bana göre bişey olmadığını farkettim şimdilerde regl olmayı bekliyorum ilaç bitti çünkü ben şöyle bişey danışmak istiyorum tecrübeli arkadaşlarıma regl olduktan sonra ilacı kullanmayı bıraksam hamile kalma riskim olur mu sonuçta düzenli bir cinsel yaşam içinde değiliz ağustosun ilk haftasındaki tatilimiz dışında bi birlikteliğimiz olmadı ve ben ilacı bırakmak istiyorum bana yardımcı olur musunuz yani regl olduktan sonra hemen yeni kutuya başlamaz isem hamile kalma riskim oluşur mu? :1shok:

yavrucum zaten 7 gün bırakıyorsun hapı, 8. gün diğer kutuya başlamak zorundasın. 21 adet hapı bitirdikten sonra, en fazla 7 gün koruyor ilaç. ona bile fazla güvenmemek lazım bana kalırsa. ara vermemiş olmama rağmen gebelik riskin var deyince doktor bana, beynimden vurulmuşa dönmüştüm.

Kızlar bende 2. kutuyu kullanmaya başladım. Sadece 1 tane unuttum ve hafif akıntı tarzında pembe lekelenmeler oldu. İlişki sonrasında bu kanamaları yine görüyorum. 4 gündür bu sorunu yaşıyorum. Doktorum ilacı unuttuysan ondan olmuştur dedi. Yarın doktora gitcem birkaç güne size de bilgi veririm.

Yardımcı olur musunuz ??
Polikistik over sendromum var bir kutu düzenli olarak diane 35 kullandım ikinci kutuya bir hafta sonra başlamam gerekiyordu fakat baya geç kullanmaya başladım adetim gecikti geç başladığım için midir ??

X