Medicana International (Beylikdüzü)

çok kötü bir hastane, binaya falan aldanmayın, hemşirelerin biri beni azarladı resmen durup dururken, neymiş efendim çok yorgunmuş sorulara cevap veremezmiş falan. sonra sigortam için önce karşılıyor deyip çıkarken karşılamıyor diyip para aldılar bir sürü. doktora soru soruyorsun duymazdan geliyor falan, konuşmanızı bölüyor. ben daha hamile değilim, muayeneye gittim ama bir daha gitmek istemiyorum. 2 arkadaşım orda sezaryan doğum yaptı, bir sorun yaşamadılar maşşallah, birinin doktoru Selman, diğerinin Mehtaptı. ama ikisi de çok fazla memnun kalmadı, ikisi de ilgisiz personel ve paragöz tavırlar yüzünden sinirliler şuan hastaneye. Doktorunuz iyiyse memnunsanız devam edin ama hastanenin lüks görünümüne pek aldanmayın.
Beylikdüzündeki Acıbadem'i araştırıyorum şimdi bakalım.

Medicana benimde evime çok yakın ama yüksek ücretinden ötürü tercih etmedim.
Doktorlarının iyi olduğunu duydum ama hangi rahatsızlık için giderseniz gidin fazlaca test istiyorlar ve bu testler 200 tl ve üzeri tutuyor.
Bir arkadaşım ağrılı adet yaşadığı için gitti bi dünya test yapıldı 300 tl'ye yakın tuttu sonra yine aynı hastanenin gastroentroloğuna gitti yine bir dolu test istendi bu testlerde 500 tl'ye yakın tutuyormuş durum böyle olunca arkadaşım Medicana'nın hemen yakınındaki Medi Life Cerrahi Tıp Merkezinde yaptırdı neredeyse yarı fiyatı tuttu ve doktoru testleri kabul etti.
Valla ben evime baya uzak olmasına rağmen Şişli'de ki Türkiye hastanesine gidiyorum doktorumdan ve personelin ilgisinden ötürü tercihim orası oldu.
Daha öncede bu hastanede iki operasyon geçirdim ve çok memnun kaldım.

Medicana İnternational İstanbul Hastanesi
Doğum Öncesi Eğitim Programı - Ücretsiz

16.09.2010 - 21.10.2010 arası her

16.09.2010 / Perşembe
Gebelikte Sağlık 16:30

23.09.2010 Perşembe
Hamilelikte Beslenme 16:30
Doğumda Anestezi 17:30

30.09.2010
Gebelikte Egzersiz ve Pratik Uygulamaları 16:30

07.10.2010
Bebek Beslenmesi ve Emzirme Yöntemleri 16:30

14.10.2010
Doğuma Hazırlık ve Doğumda Nefes Egzersizleri 16:30
Doğum Sonrası Kadın Sağlığı ve Gebelikten Korunma Yöntemleri 17:30

21.10.2010
Bebek Bakımı ve Sağlığı 16:30

Sertifika Töreni ve Hastane Turu

Ben açıkçası yazdıklarınıza çok şaşırıyorum çünkü Aysun Hanımı ve Selman beyi 5 yıldır tanırım.2 kez ameliyat oldum aşılama tedavisi gördüm.Öncelikle sanki hastaları değil misafirleri gelmiş gibi sıcak davranırlar.Her daim güleryüzleri beni çok rahatlatmıştır.Para meselesine gelince doktorum tahlil gerektiğinde eve yakın yerde de yaptırabilirsin bu tahlili derdi.Hiç bir zaman hastanenin çok para kazanması için bir girişimde bulunduklarını gereksiz testler istediklerini görmedim.Malesef hastane bana çok uzak bu yüzden hamilelik döneminde gidemeyeceğim.Bu beni gerçekten üzüyor. Araştırdığım doktorlarda hep Aysun hanımı Selman beyi görmeye çalışıyorum ama olmuyor o güveni malesef duyamıyorum.Hastaneye hemşirelere vs..gelince ben de bir çok aksilik yaşadım ama bunları düzeltmek için her seferinde daha çok uğraştılar.Karşılayan personelin güler yüzünü görünce kızmak bile zor oluyor açıkçası.Ben şahsen çok memnundum tavsiye de ederim.

Medicana International İstanbul hastanesi konusunda her türlü bilgiye tecrübeye ihtiyacım var. Özellikle orada normal doğum yapmış olan var mı? Hastane odaları nasıl? vs. Yardımınızı rica ediyorum...

herşeyiyle on numara bir hastane kesinlikle tavsiye ederim...hemşireler doktorlar odalar ilgi tecrübe hepsi birbirinden süper.....herşey gönlünce olsun..

aman diyorum arkadaşlar kardeşim yeni doğum yaptı bizde eve yakın ,temiz ve lüx görünümüne aldandık. hemşireler bir felaket hele bir tanesi hala gözümün önünde ..kardeim normal doğum yaptı dr. selman da adam içinde parça bıraktı kanamadan gidiyordu kız,ayrıntılı olarak bu doktorla yaşadıklarımızı diğer bir formda yazdım . hemşire tansiyonunu yüzüne bakarak tespit ediyor fal bilim merkezi gibi ... hemşireden tansiyonunu ölçmesini istedik yüzüne baktı ve sizin tansiyonunuz normal dedi ... afalladım kız yanımda ve ayakta duruyor kendini iyi hissetmediğini söylüyor .3 dakika sonra biri tansiyon ölçsun diye söylenince başka bir hemşire bir zahmet yerinden kalkıp ölçtü 9/6 normal değilmiş anlaşılan bunların 6. his konusunda daha çok eğitime ihtiyaçları var hemşireliği bıraksınlar ...
hastanenin dışına aldanıpta içine sakın girmeyin

bu talihsizliği yaşamış olabilirsiniz ama neden suçu doktorda buluyorsunuz selman bey ve diğer bütün doktorlar her konuda tecrübelidirler.neden kaderinizde bunları yaşamakda varmış diye düşünmüyorsunuz..ayrıca size hiç mi hiç katılmıyorum.hemşireler kesinlikle çok ilgili ve 90/60 çokda düşük bir tansiyon değil ama şunuda belirtmek istiyorum doğumdan sonra hep bu şekilde devam etmişse düşük değil ama 130/80 lerden 90/60 lara düşmüşse birşey diyemem..ayrıca kan kaybediyorsun ve yorgun düşüyorsun tansiyonun heralde düşecek...bence AKSİ BİR HASTANIN BÜTÜN İŞLERİDE AKSİ GİDER bunuda unutmayın...

Ben de hamileliğim boyunca Beylikdüzü Acıbadem'de Aylin Tatlıadım'a gittim. Daha kese oluşmamışken sancı ve mide bulantılarım vardı. Sancım iki ay (öyle böyle bir sancı değil, toplam 12 doktora gittim ve kimse sorunu çözemedi, üç tanesi de bebeği almaya kalktı) bulantılarım da altı ay sürdü. Her gittiğimde Aylin hanım bana terapi yapıyordu, sürekli mızmızlandığım için kızıyordu. Hasta değil hamilesin diyerek beni motive ediyordu. Süper bir doktor kesinlikle, daha kızım dört aylıkken bütün yüz özelliklerini falan anlattı bana, eğer o olmasaydı sağlıklı bir bebeğim olmayabilirdi. Doğumumu Medicana'da Aylin hanıma yaptıracaktık ama evime ciddi anlamda uzaktı ve işlerim biraz ters gitti o yüzden istemeyerek başka bir hastanede başka bir doktora yaptırmak zorunda kaldım (kızım ters olduğu için sezeryan oldum). Eğer Beylikdüzü'nde bir hastane ve doktor arıyorsan kesinlikle Aylin Hanım'ı tavsiye ederim. Medicana'da ücretler ne alemde bilmiyorum ama Acıbadem kesinlikle parasını hak ediyor. Şimdiden hayırlı doğumlar.

bu talihsizliği yaşamış olabilirsiniz ama neden suçu doktorda buluyorsunuz selman bey ve diğer bütün doktorlar her konuda tecrübelidirler.neden kaderinizde bunları yaşamakda varmış diye düşünmüyorsunuz..ayrıca size hiç mi hiç katılmıyorum.hemşireler kesinlikle çok ilgili ve 90/60 çokda düşük bir tansiyon değil ama şunuda belirtmek istiyorum doğumdan sonra hep bu şekilde devam etmişse düşük değil ama 130/80 lerden 90/60 lara düşmüşse birşey diyemem..ayrıca kan kaybediyorsun ve yorgun düşüyorsun tansiyonun heralde düşecek...bence AKSİ BİR HASTANIN BÜTÜN İŞLERİDE AKSİ GİDER bunuda unutmayın...

siz tüp bebek mi yaptırdınız sezeryan mı oldunuz hangisi anlayamadım ama eminimki normal doğum yapmak istesenizde bu konusunda uzman hekimi tercih ederdiniz darısı sizin gibi aksi olmayan insanların başına...böyle doğum gibi bir mucizenin ardından bir insan durduk yere nasıl aksi olabilirki hatta gereğinden sakindik üzerinden 3 gün geçtikten sonra biz nasıl böyle tepkisiz kalabilmişiz yapılanlara diye düşündük bile?normal doğumdaki kan kaybı insanı tabiki halsiz bırakır ama bu hemşirelerin görevlerini yerine getirmesini engellemez sanırım ayrıca normal tansiyonun ne olduğunu bilmediğinizden getirdiğiniz anlamsız saçma yorumları görmezden geliyorum...kaderimizde bunu da yaşamak varmış herkeze gidip o hastanede bu doktora normal doğum yapmasını öneririm (başta size)içinizde birakılan hatırı sayılır plesanta parçalarıyla 10 gün sonra tekrar hastanelik olup kürtajla temizlenip antibiyotik tedavisi ve 1 ünite kan alınca sizin yanınızda ufacık bebeğinizle hastanelerde süründükten sonra eve gelip birde kendinize geldikten sonra herkezin güvendiği bu paylaşım sitesinde birdaha kimsenin başına gelmesin diye yaşadıklarınızı paylaşırsanız insanlığa bir faydanız dokunur size göre suçlu olmayan doktor !!!!ama densiz kendini bilmez in biri çıkar ayrıca size hiç katılmıyorum bu sizin kaderinizde varmış neden doktoru suçluyorsunuz derse hiç şaşırmayın sizin kaderinizde buda varmış.....

Medicana International İstanbul hastanesi konusunda her türlü bilgiye tecrübeye ihtiyacım var. Özellikle orada normal doğum yapmış olan var mı? Hastane odaları nasıl? vs. Yardımınızı rica ediyorum...

hastane odaları temiz biz suit oda tutmuştuk ve rahat ettik .ama bebek hemşireleri hemen mama takviyesi vermek istiyor,kattaki hemşireler hele normal doğum sonrası kesinlikle gereken ilgi ve alakayı göstermiyor ne yapman gerektiğini söyleyip çıkıp gidiyor ve kesinlikle yardımcı olmuyorlar ...orada iyi bir doktor bulursan belki ama kesinlikle selman beyi tavsiye etmem zaten mümkünse oda sana normal doğum yapmaz bizim doğum öncesi kontrolde 38. haftada çocuğun başı çok küçük beklemeden sezeryana alalım dedi istemeyince ultrason görüntülerini profa götürüp akıll almak istedi neticede çocuğun 38. haftaya kadar aynı seyirde devam eden baş büyüme hızı sadece bebeğimizin minyon küçük kafalı bir kız olduğunun göstergesi olduğunu bunda endişelenecek birşey olmadığını söyleyen prof. bida selman beye sen sonhaftasına gelmiş bu güne kadar bişey söylemediğin anneye bunu neden söyledin sorusunu yanıtsız bırakmıştır bu doktor ve hastane için yazılacak söylenecek çok şey var sana kesinlikle tavsiye etmem dilerim iyi bir hastane ve hekim bulur bebeğini sağlıkla kucağına alırsın canım..

Sorunun basinda yazmistim bende bu hastaneye gidiyordum . O zamanlar gayet memnnundum.. Aman uzak durun diyorum simdi. Beni hep hastaneye yatirdlar erken dogum tehliken var diye . En son gittigimde 24 haftalikti kizim . Erken dogacak % 90 dediler .28 haftayi gormelisin hemen yat hastaneye dediler. Bende ise gidip istifa etmeyi planladim hastaneye yatacaktim . Annem bana bakmaya geliyodu surekli . Bu sefer ben gideyim dedim anneme . Hic unutmuyorum bu olay Cuma olmustu. Annem Kucukcekmecede gitmistim pazar gunu kizimin hareketlerini hic hissetmemeye basladim . Pazartesi gunu de hemen yakin diye Dogan Hastanesi Serdar beyden randevu aldim. Sabah 8.30 da kapidaydim. Serdar bey elimdeki dosyayi gorunce zaten tedaviyle mi hamile kaldin sen dedi. Yok dedim . Cunku bana her ay yok idrar kulturu yok akinti kulturu bi suru tahlil isterlerdi.. Neyse Serdar bey beni muayene etti. Sana kim erken dogum dedi kizim dedi. Git isinin basina bu izinler sana dogumdan sonra lazim dedi. Tehliken filan yok bebegin keyfi yerinde sdece o kadar stres olmusun ki bebek bile kasilmis o yuzden hissetmiyosun . Bu bebek erken degil 40. haftada bile zor dogar dedi. O kadar keyfi yerinde dedi. O gunden sonra Serdar Kayin'a gittim . Hamile olmanin tadini onunla yasadim. Her aradigimda ulastim. Her aradigimda telkin etti beni. Normal dogumla kizim 42 haftada suni sanciyla dogdu gelmeye hic niyeti yoktu . Hic bir zaman Serdar beyin agzindan sezeryan duymadim. Bu da bir ihtimal ama once normal dogum dedi. Beni hep normal doguma tesvik etti. Korkuyorum dedim dogum yaklastikca hep telkinlerde bulundu...Kesinlikle onermiyorum Medicanayi ..

Son düzenleme:
Merhaba, belki o doktora giden vardır ama Serdar bey yuzunden bir yilim bosa gitti. İyi bir Dr fakat kısırlık konusmda yetersiz. Ne test ne rahim filmi yaptırmadı dayadı puregonu. Onu bıraktığımda düzenli olan adetim bile bozulmuştu. Yani anca jinekolojik muayneye gidilir ki annemi bile gönderdim. Ben Medicana 'dan cok memnunum, orada ameliyat da oldum , gece de dahil yarım saatte bir gelip kontrol ettiler, o yüzden yazılan tersi yorumlara inanmıyorum falcilik yapıyorsa sikayet edersin, buradan iftira atmayın.

Hafta sonları çalışan Op. Dr Mustafa Özbek ' e gidiyorum. Kadın doğumda gördüğüm en İlgili, güleryüzlü, mesleğini seven, bilgili doktorlardan..
Her muayene sonrasında içim rahat ve kendime ve bebeğime güvenim artarak evime dönüyorum : ))

arkadaşlar bende 3 ay önce selman beyin hastasıydım tam bir ticarethane beni menepoza giriyorsun diye apar topar tüp bebeğe aldı.tabiki negatif oldu ama kızgınlığım negatif sonuç değil kesinlikle.kızgınlığım hiç bir test yapmadan var olan testlerime göz ucuyla bakıp tek bir muayeneyle menepoza giriyor olduğumu söylemesine.menepoza girdiğimi kendinden okadar emin söylediki teredütsüz inandık.ve ogün bugündür sürekli ağladım.anne olamıycam bittim diye.allahtan 15 gün önce başka bir doç.te başladım ve benden amh testi istedi hemen öle muayeneyle menepoz diyemez kimse dedi bugünde sonucum çıktı menepoza falan girmiyorum bütün testlerim amh ta dahil herşey gayet iyi.şuanki doktorum kibarca dolandırıldığımızı duygularımızın sömürüldüğünü ifade etti lütfen sizde benim gibi bu ticarethanenin tuzağına düşmeyin.

4. Denememde Selman B ey sayesinde pozitif sonucu aldım. Diğer doktorlar gibi gereksiz testler, operasyonlar , muayene parası almıyor. Sonsuz tsk , hakkını odeyemeyiz. Ayrıca 2 yıl gittim, 1 kere muayene ücreti vermedim. Diğer hastalarında verdigini görmedim. Sonucu negatif cikan burada atıp tutuyor, ben negatifleri görünce bile doktoru suçlamadım , yukarıda Allah var adam elinden geleni yapıyor.

ben medicanada aslı hanıma gittim ilk hamileliğimde,şuanda ikinci gebeliğimi yaşıyorum ve yine ona gidiyorum çok ama çok memnunum,konuşmaları,tavrı bana güven veriyor. inş.doğumumu yine o gerçekleştirecek.....

ben medicanada aslı hanıma gittim ilk hamileliğimde,şuanda ikinci gebeliğimi yaşıyorum ve yine ona gidiyorum çok ama çok memnunum,konuşmaları,tavrı bana güven veriyor. inş.doğumumu yine o gerçekleştirecek.....

Normal dogum mu yaptınız? Yoksa sezeryan mı?normal dogumu destekliyor mu aslı hanım?

Selman bey ile tanışmamız taaaaaa 2005 yılllarına dayanır kendisi o zamanlar memorialde görevliydi... çok ama çok iyi bir hekimdir. sonra oradan ayrılıp medikana beylikdüzüne geçti.. bana uzak oldugundan tercih edemedim ama uzak olduu için fakat ne zaman arasam konuştu ne zaman bi mesaj bi mait atsam cevapladı.... işini çok iyi bilen bir hekimdir ... haaa bu arada ben hala gebe değilim ....ama çabalıyorum tedavi olmak için tüm gücümü kullanıyorum...

herkeze sevgiler,

merhaba arkadaslar ..
medicana internatıonal dogum dusunuyorum hemsıreler hastane ılgı alakaları odaları nasıl..
selman lacını dusunuyorum nasıl bırı ınfertılıte teshısı ıle gıdecegım ..sız ne dusunuyorsunuz nasıl bırı ılgılımı takıp edıyormu..

X