Bebeğimin beşinci ay ek gıda tablosu

chatlak_4180

serap
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2008
535
6
43

kızlar biraz önce doktorumuzdan geldik beşinci ay ek gıda tablomuz hemen paylaşıyım dedim umarım sizede faydalı olur....a.s.

çok teşekürler canım hep 6 ay vardı çok şükür 5 ay ek gıda tablomuzda oldu...

ne demek canım benim faydalı olsunda ne mutlu bana....a.s. ayrıyetten kafana takılan bişey olursa yada doktora sorulması gereken bişey söyle sorarız canım benim ben internettende bir kaç doktorla görüşüyorum kafana bişey takılır saglık ocagına tatmin olmazsın söyle ben hemen doktora sorarım gülüm için rahat olsun o konuda ufak tefek acil olmayan seyleri sorarız ne olcak....:)))))

Son düzenleme:
ne demek canım benim faydalı olsunda ne mutlu bana....a.s. ayrıyetten kafana takılan bişey olursa yada doktora sorulması gereken bişey söyle sorarız canım benim ben internettende bir kaç doktorla görüşüyorum kafana bişey takılır saglık ocagına tatmin olmazsın söyle ben hemen doktora sorarım gülüm için rahat olsun o konuda ufak tefek acil olmayan seyleri sorarız ne olcak....:)))))

çok sağol canım ya çok iyisin..
sebze çorbası yaptım kızıma bugün kabak havuç patates pirinçten ama yemedi nasıl ağladı yemicem diye...
nasıl kandırıcam ben bu cadıyı...

çok sağol canım ya çok iyisin..
sebze çorbası yaptım kızıma bugün kabak havuç patates pirinçten ama yemedi nasıl ağladı yemicem diye...
nasıl kandırıcam ben bu cadıyı...

canım sebze çorbasında zorlanıyolar benimkide öyleydi basbas bağırıyodu sonra alıştı gene tam olarak bitirmiyo ama yiyo alışıyolar ama zorlama canım sakın benim doktorum öyle dedi bırak 10 dk sonra gene denersin gerçektende öyle öyle alışıyolar...ama tadıda tuhaf oluyo napsın bebişler ya...:emir_bebek:

canım sebze çorbasında zorlanıyolar benimkide öyleydi basbas bağırıyodu sonra alıştı gene tam olarak bitirmiyo ama yiyo alışıyolar ama zorlama canım sakın benim doktorum öyle dedi bırak 10 dk sonra gene denersin gerçektende öyle öyle alışıyolar...ama tadıda tuhaf oluyo napsın bebişler ya...:emir_bebek:

2 çay kaşığı anca yedi bi çanak yapmıştım kaldı...
yarın tekrar yapıcam belki onu yer...

dene canım yicek merak etme tadı tuhaf geldiği için yamiyor tadına alışınca onuda yer
bende muhallebiyi yediremiyorum devamlı denedim ama yemiyor bu akşamda bebelacdan yapmpıcam belki yer içtiği mamadn yapınca

ya bişey soracağım sizin bebkeler 180 cc mamayı bir anda bitirebiliyor mu? ben sütümü sağarak verdiğim için cc ayarlarını iyi biliyorum mesela benim kızım taş çatlasa 125 cc içiyor bir içmede sonrasını 1 er ya da 2 şer saat arayla içiiriyorum, ortalama 100 cc içiyor bir içmede

180 cc mamayı bir anda içiebileceğini düşünemiyorum ben

altunhan nasıl bizim damak tadımız varsa onların da var, beğenmediği şeye zorlama, iyice acıkınca bir daha dene yine yemezse içine yoğurt katmayı dene, ben öyle tatsız şeylerin içine cici bebe atıyorum 1 tane tatlanıyor ozaman yiyor

bişi sorucam, bende bugün ilk kez sebze çorbası yaptım oğluma aynı tarifinde okuduğum gibi, sanki daha çok püreyi anımsatıyordu, normal çorba gibi değildi yani, daha kıvamlı oldu.sizinkilerde öyle mi oluyo

dene canım yicek merak etme tadı tuhaf geldiği için yamiyor tadına alışınca onuda yer
bende muhallebiyi yediremiyorum devamlı denedim ama yemiyor bu akşamda bebelacdan yapmpıcam belki yer içtiği mamadn yapınca

canım aynen bizimde muhallebiye karşı çocuğun kastı var sanki.ilk verdiğimde bir-iki yedi sonra nolduysa şimdi ağzına sürmüyor asla yediremiyorum.sebze püresine öyle değil çok iştahla olmasada iyi kötü yiyor.

ya bişey soracağım sizin bebkeler 180 cc mamayı bir anda bitirebiliyor mu? ben sütümü sağarak verdiğim için cc ayarlarını iyi biliyorum mesela benim kızım taş çatlasa 125 cc içiyor bir içmede sonrasını 1 er ya da 2 şer saat arayla içiiriyorum, ortalama 100 cc içiyor bir içmede

180 cc mamayı bir anda içiebileceğini düşünemiyorum ben

kardelen içiyor canım zaten ortalama bu aylarda 150 180 cc içmeleri lazım diye biliyorum ben ama tabi beslenme saatinede bağlı bende 120 cc ye düşürdüm mamayı 180cc içiyor ama bir süre sonra kusuyor bütün mamayı 120cc verdiğimdede yetmiyor ağlıyor ama kusacağına az içsin içinde kalsın diye vermiyorum

bişi sorucam, bende bugün ilk kez sebze çorbası yaptım oğluma aynı tarifinde okuduğum gibi, sanki daha çok püreyi anımsatıyordu, normal çorba gibi değildi yani, daha kıvamlı oldu.sizinkilerde öyle mi oluyo

evet canım benimkide öyle oluyor çorbadan çok sebze püresi oluyor

bende akşam bebelacdan yaptım muhallebiyi içine cicibebe koydum yedridim biraz normalde mama içer yatardı muhallebiyi yedi yattı sabaha çok acıkmış olarak uyandı ben gece uyanır dedim uyanmadı

kızlar beyaz peynir olarak inek peynirimi koyun peynirimi veriyorsunuz?
birde pekmez olarak;hazır alsam ne almalıyım?

ben inek peyniri veriyorum suda bekletip.doktor farketmez dedi pekmezin cinsi bende hem üzüm hem pancar var pancar verdim şimdiye kadar şimdi üzüm vericem.

Maşallah benimkinin iştahı babasına çekmiş ben küçükken annemi çileden çıkartırdım o kadar iştahsızdım. bebeğim aynı babası görüntüsüde zaten babasının fotokopisi iştahıda. Sebze çorbasına bayılıyor ımmm hımmm diye diye yiyor:)) muhallebide favori gıdamız. Ama elmayı sevemedik. Elma suyuna bebe bisküvisi ve pekmez koyuyorum öylelikle iyi kötü yiyor. tarhana çorbasındada birz yüzü buruşuyor.Ekşimsi tatlardan hoşlanmıyor

X