A paras :(

ZeyNnep

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2008
50
1
30
arkadaşlar ben sokağımızdaki bir yavru kediyi sahiplenmek istiyorum.fakat aşılarını karşılayamam maddi imkanlardan dolayı 30 tl her aşısı için veremem neredeyse her ay 1 aşıları var..yavruyada kıyamıyorum.bursada ücretsiz veya indirimli aşı yapan biryer var mı?

Uludag üniversitesine dogru giderken küçük sanayiyi gecince kafkasın orada nilüfer belediye hizmet binalarında belediyenin bir hayvan hastanesi varmış.Bu hastanede belli dönemlerde ücretsiz imkanlar sunuluyormuş..Olmazsa bir gidip görüş ücretliyse bile çok cüzi bir rakam olacağına eminim..

ilk sahiplendiğinizde 2 karma 1 lösemi 1 de kuduz aşısı yapılıyo.bu aşılar senede tekrar ediyo iç ve dış parazit uygulamlarını 3 ayda bir yaptırabilirsiniz veterinerler pahalıyo yapıyo ama veterinerlik fakülteleri veya bulundugunuz belediyenin veteriner işleri müdürlüğü varsa kısırlaştımada dahil gayet uygun fiyatları var

tarim müdürlüklerinde ücretsiz yapiliyor asilar... müdürlügü bir arayip hayvan sagligi ile ilgilenen servisle görüsün ne zaman yapiyorlar ögrenin....

bizimkinin yurtdisi islemleri icin gittigimde orada duymustum ücretsiz asi yapildigini...

arkadasım bence kaldıramam asılarını diyorsan hiç hayvanı kendine alıstırma onada yazık belediyeye bağlı olana yerler var ver onu oraya onlar asılarını falan yaparlar. hayvan beslemek hem maddi hemde manevi sorumluluk gerektirir.ilk baslarda 20 30 40 tl ile baslıyo daha sonrasında çok çok fazlaya mal olyo veterinerler çok fazlaya yapıyo bu işi.ilk basta 4 5 asısı var sonra 3 ayda bi birde yıllık yine 5-6 asısı da var yıllık asısı cok fazla tutuyo ben beslediğim için biliyorum.

Of ya sokaktan bir yavru kurtulacak ama aşı sorunu:KK43:

Hep iyi insanların karşısına bir duvar mı çıkar ya:KK43:

Arkadaşım, siz o yavruyu kurtarın, sokakta yaşamasından iyidir değil mi, belediyelerden ve tarım müdürlüklerinden yardım alabilirsiniz. Aşıları 25-30-35 ancak veterinerden veterinere değişiyormuş. ıstanbulda bir aşıya 60 lira ödüyor benim kuzenim, ben burda en pahalı aşısına 35 ödüyorum misal.

Biraz da bu işi ticari değil hayvansever olarak yapan veteriner bulmak lazım.

Ama belediyenin ücretsiz kısırlaştırma yaptığınıda biliyorum. Bunu yapanlar aşılarınıda yaparlar.

Bu düşünceniz için kutlarım sizia.s.

malesefki nilüfer-osmangazi belediyelerini aradım veterinerleride aradım her ikiside kedi aşısı 30 tl istiyor...bursada ucuz aşı yapan veteriner bilen varsa yazsın lütfen..

malesefki nilüfer-osmangazi belediyelerini aradım veterinerleride aradım her ikiside kedi aşısı 30 tl istiyor...bursada ucuz aşı yapan veteriner bilen varsa yazsın lütfen..

belediye degil... tarim il müdürlügünü arayin.... orada köpeklere ücretsiz yapildigini benimkinin pasaportunu cikarirken müdürlükten duydum. kedilere de yapiliyordur belki

belediye veternerligi yapıyo ama ozel parala alınanlara deil sokaktan yada hayvan barınaklarından alınanların ilk aşılarını karsılıo die biliyorum ...

benim kopemin tek asısı 20 tl tutuyo 30 olmadı hiç veterinerden rica et sadece aşı parasına yapsın el emegi almasın ....

X