Göbek bağı hala anasına bağlı eş ve 4 aylık bebeğimle ben

Gurbettekikus

Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2022
47
178
Selam kızlar,

Yaşadıklarımı anlatıp içimi dökmek istiyorum. Bu konuyu açarken ki yazdıklarımı kocam okudu. Ve lütfen sil dedi ben de senin başkalarının fikirlerini ne kadar önemsediğini biliyorum yazıcam ve herkes bana hak vericek dedim.
Senelerin yaşanmışlığı biraz uzun olabilir..
Eşimle yurtdışında tanışıp 6 aylık kısa bir süre tanışmadan sonra sade bir nikahla evlendik.(ikimizin de ilk evliliği)
Evlenmeden önce çok rahat bir hayatım vardı. Kendime ait işim arabam vs.. Yani Aile baskısıyla evden kaçmak veya maddi zorluk çektiğim için evlenmedim. Gerçekten sevdim.
Ailem Türkiye'deydi ve nikahıma yetişemediler.
KV KP kişilerinden hiçbir şey beklemedim. (Altın vs ev eşyası yapılmadı) taktıkları parayla çeyrek altını nikahtan sonra eşimle anlaşıp ondan almışlar bunu da sonradan öğrendim.
Eşim evlendikten sonra ailemin evi müsait bayağı büyük, kalalım belirli bir süre paramızı biriktirelim dedi ve gerçekten kınadığım duruma düşüp sevgimi kaybetmemek için akıl tutulması yaşayıp kabul ettim.

1 sene kadar ailesiyle yaşadık bu süre zarfında trdeki arabamı sattım ve yaşadığımız ülkede yeni araba aldık.

Ev eşyalarını yavaş yavaş alalım dediğimde eşimin isteksizliği bir çöp bile aldırmak istememesi, fırın eldiveni aldığımda bile triplere girip telefonunu gözümün önünde kırıp parçalaması, hiçbir şeyimiz yokken baktığımda AA annem de bundan istiyordu onunki kırılmıştı diyip ilk annesini düşünmesi..

Bir süre sonra KV nin sürekli tripleri eşime sürekli laf sokması, 10dk da bir oğlunu yanına çağırması başbaşa zaman geçirememek ve evin yol geçen hanı gibi misafir kaynaması, kardeşlerinin evli olmalarına rağmen 7/24 çoluk çocuk orda olmaları beni aşırı bunalttı. Kv kişisi için varsa yoksa kızları ve torunları kıymetli takıntı derecesinde.
En son kayınvalidemin yanımdan geçerken omuz atıp hiçbirşey söylemeden çarpıp gitmesi üzerine.
Eşimle tartışıp ailemin yanına döndüm.

Bu süre de de hiçbir zaman eşimin eline bakmadım aksine onun borçlarını ödemekle geçti evliliğim.
Binbir sözle uçakla arkamdan gelip beni taşınacağız diye ikna etti.

İnanıp birlikte geri döndüm ve 6 ay yine oyaladı, taşınmayacağımızı anlayınca tekrar ailemin yanına gittim.
Ev tutacağız dön diye yalvardı barışmak için yine gittim.

Konu yine annesiydi öyle demek öyle yapmak istemedi vs vs..
Bu sefer hiç oyalanmadım o eve geri dönmeyeceğim dedim otel tuttum ve annesinin evine gitmedim dönüş biletimi aldım ve geri döndüm. Evim için aldığım bir sürü eşyayı da bavullarla bıraktım.

Toplamda 3 kere ailemin evine dönmüş oldum.
Şimdi diyeceksiniz ne salakmışsın.. Evet gözüm bir şey görmemiş gerçekten sevgisine inanmışım.

Eşim ev kontratını attı ve tuttum dedi bu sefer inanıp döndüm. Evimize yerleştik ve ailesiyle görüşmeme kararı aldım. Evime gelmesinler sen git doya doya gör dedim. Bu arada zaten benim ailemin de zırt pırt gelme imkanı yok.

Hiçbir akrabam yaşadığım ülkede değil.

Bir süre böyle geçirdik gitti annesini ailesini gördü bana bulaştırmadı ve hamile olduğumu öğrendim. Hiç istemedi. Aldıralım istedi. Ben bebeğimi istediğimi söyledim ve kararımdan vazgeçmedim.

2 hayvanımız var buna rağmen evim aşırı temiz tutarım.

Eşimin tripleri sürekli temizlik yemek beklemesi bu sebepten kavga etmesi beni çok yordu çünkü kavga edesi vardı ve bunlar bahaneydi bir süre sonra kanamalarım başladı hastaneye kaldırıldım. İş yerim bu sürede beni işten çıkardı.

6 ay boyunca kanamalar devam etti. Ayakta duramıyordum tuvalete bile zar zor gidiyordum.

Eşimin davranışları bana karşı düzelmişti. Ondan başka hiç kimsem yoktu. Ne annem ne babam..
Ailesinden kimse yardıma ihtiyacım olduğunu bildikleri halde gelmedi.
Allah biliyor o hâlde olsam bile gelmelerini istemedim.

Bebeğimin doğmasına yakın KV kişisi ikinci el bebek dolabı, ikinci el bebek arabası aldı.

Barışmak nasıl olucak vs senin için geçmişi siliyorum dedim ve siğneye çektim.

Doğum yaptım. Erken doğdu bebeğim. Aşırı küçüktü kilosu da kendisi de.. Dokunmaya öpmeye kıyamadım. Evime geldim bebeğime tek başıma bakmaya başladım. Eşim çalışıyordu.
Bu sürede Kv kişisinin tripleri yine başladı. Gelip bebeği görüp geri gidiyorlardı toplasanız 3 kez anca yemek getirmiştir. Hiçbir yardımı dokunmadı.

Görümcem aşı karşıtı olduğu ve çocuklarına aşı yaptırmadığı için öptürmüyordum ve aşısız çocuklarla aynı ortamda tutmuyordum. Sürekli onlar senin yeğenlerin kardeşlerin vs muhabbeti yapıyor. Benim bebeğim aşı olana kadar görüştürmeyeceğimizi sonunda anladı ve eşimle 3 hafta küs kaldı.

Eşimle kuzeninin doğum gününe gitme gafletinde bulundum. Kıskanıp aşısı yok diye kardeşlerinin çocuklarıyla görüşmüyosun dedi.
Eşim yine sesini çıkaramadı. Hayır anne biz öyle uygun gördük diyemedi.
O ortamda çocuk, bebek yok ve biz bebeğime odadan çıkmamıştık.

Neyse yine trip atacak bahanesi oldu bu sefer torunuyla bağ kuramıyornuş öpemediği için. Gerçekten bu sefer çıldırdım.

Neyse KV kişisi kızı ve torunlarıyla tatile gitti bu sürede biraz kafamı dinlemiş oldum.

Teyzem ve annem onlar aracılığıyla koli yapıp bana göndermek istedi. Koliyi aldılar. KV son dakika teyzemin gönderdiği kolideki yağı getiremem dedi ve annesinde bırakmak istedi izin vermedim. Teyzeme geri göndereceğimi söyledim.
Eşimin bu yüzden başının etini yedi.

Neyse tatilden döndüler ve annemin gönderdiği koliyi alabildim. Teyzemin kolisini anneannesinden sonra alacağımı belirttim.
Annem ne hastalığımda ne de bebeğim doğdunda gelememişti. Bebeğim 4 aylık oldu.
1 hafta sonra annem gelecekti, 1 hafta torununu aramayan sormayan kadının merakından annemin geleceği gün gelesi tuttu.

Kabul etmedim müsait değilim dedim. Evin temizliğini yapana kadar canım çıktı.

Yine aynı triplere devam ediyor ve eşim ağzını açıp hiçbir şey diyemiyor ve ben delirmeye devam ediyorum.

Eşim yan komşumuz kavga etse dahi ne yapacağını bilemeyip annemi arayıp soralım ne yapacağımızı sorayım diyor.

Eşim 30 senenin alışkanlığı zamanla geçer diyor.

Bu adamla ömür geçer mi? Yoksa bebeğimi alıp yeni bir hayata mı başlamalıyım?

Eşiniz 30 küsür sene önce doğduğunun farkında mı? Hala ana karnında gibi davranmasının sebebi ne? Annesine bu derece bağımlıysa evlenmeseydi, kimse kimseyi zorlamıyor.
Size gelince de eğitimli iş güç sahibi kadınsınız. Ben gerçekten anlamakta zorlanıyorum, hadi diyelim gaflet anı kv ile yaşamayı kabul ettiniz ama git gel git gel çocuk oyuncağına dönmüş. Ya gidin ya kalın yani bu nedir?
Gittiniz, ev tutacağım dedi yalvardı geri döndünüz 6 ay yeniden kayınvalidede yaşadınız. Bakın 6 ay, 6 gün değil, 6 hafta değil.

Eşim ilk gidişinde 6 aya kadar taşınacağız diye söz vermişti o sebeple kaldık..
Taşınma vaadiyle beni geri döndürdü, 6 ay kaldık beni 6 ay oyaladı bende taşınmayacağımızı anladım demişsiniz.
Ben kesinlikle bebeğimle bir hayat kurardım, kusura bakmayın ama yan komşu kavga edince bile annesine sormak isteyen adamla bir ömür geçiremem. 3.5 yaşında evladım var o bile zaman zaman kendi kararlarını verebiliyor.
Ama bu hikayede tek suçlu eşiniz değil

Bebekle bir davete gidip odadan cikmamaniz biraz garip olmuş, neticede kimsenin alnında aşılı/ asisiz yazmıyor. Çocuğunuz daha çok asisiz kişiye denk gelecektir. Aşılar taa kaç yaşında tamamlanıyor. Keşke gitmeseydiniz davete.
Onun dışında konudaki her şey fiyasko. Kocanız asla yuva kurulmamasi gereken biri. Düzelir mi inanın bilemedim.

Senin de bi kaç hatan var objektif olmak gerekirse. Kvnin evine gelen çocuklarına karışamazsın mesela orası onun evi. Ya da dünürü gelmişken gelen kv kabul etmeliydin bence belki anneni görmek istedi. Ama genel olarak eşin hatalı. Ev ev üstüne olmaz seni annesiyle oturtarak zaten belki uzaktan anlaşabilecek insanları birbirinden nefret ettirmiş. Ayrılmak istediğin halde diretmiş. Zaten sorunların ana nedeni aynı evde kalmış olmanız. Ve tabi ki eşinin gerekli dengeyi kuramaması. Boşanmak istemiyorsanız sen mesafeli şekilde ailesiyle görüş (tamamını anlatmadın belki daha geçerli nedenlerin vardır ama bu anlattıkların eş ailesini silmeye sebep değil) eşin de karısı ve ailesi ile denge kursun.

Yaşadıklarınizde tek suçlu eşiniz değil kusura bakmayın.
1 Kere sans vermişsiniz olmamış, defalarca gidip gelmişsiniz. Buna izin veren sizsiniz ki o zaman çocuk bile yokmuş.

Çocuk konusunda da eşinizin istediğini önemsememişsiniz, hamilelik sürpriz değildi muhtemelen muhtemelen.

Eşinizin nice 30 senelere ihtiyacı var ona da ömrü yetmez herhalde.

Selam kızlar,

Yaşadıklarımı anlatıp içimi dökmek istiyorum. Bu konuyu açarken ki yazdıklarımı kocam okudu. Ve lütfen sil dedi ben de senin başkalarının fikirlerini ne kadar önemsediğini biliyorum yazıcam ve herkes bana hak vericek dedim.
Senelerin yaşanmışlığı biraz uzun olabilir..
Eşimle yurtdışında tanışıp 6 aylık kısa bir süre tanışmadan sonra sade bir nikahla evlendik.(ikimizin de ilk evliliği)
Evlenmeden önce çok rahat bir hayatım vardı. Kendime ait işim arabam vs.. Yani Aile baskısıyla evden kaçmak veya maddi zorluk çektiğim için evlenmedim. Gerçekten sevdim.
Ailem Türkiye'deydi ve nikahıma yetişemediler.
KV KP kişilerinden hiçbir şey beklemedim. (Altın vs ev eşyası yapılmadı) taktıkları parayla çeyrek altını nikahtan sonra eşimle anlaşıp ondan almışlar bunu da sonradan öğrendim.
Eşim evlendikten sonra ailemin evi müsait bayağı büyük, kalalım belirli bir süre paramızı biriktirelim dedi ve gerçekten kınadığım duruma düşüp sevgimi kaybetmemek için akıl tutulması yaşayıp kabul ettim.

1 sene kadar ailesiyle yaşadık bu süre zarfında trdeki arabamı sattım ve yaşadığımız ülkede yeni araba aldık.

Ev eşyalarını yavaş yavaş alalım dediğimde eşimin isteksizliği bir çöp bile aldırmak istememesi, fırın eldiveni aldığımda bile triplere girip telefonunu gözümün önünde kırıp parçalaması, hiçbir şeyimiz yokken baktığımda AA annem de bundan istiyordu onunki kırılmıştı diyip ilk annesini düşünmesi..

Bir süre sonra KV nin sürekli tripleri eşime sürekli laf sokması, 10dk da bir oğlunu yanına çağırması başbaşa zaman geçirememek ve evin yol geçen hanı gibi misafir kaynaması, kardeşlerinin evli olmalarına rağmen 7/24 çoluk çocuk orda olmaları beni aşırı bunalttı. Kv kişisi için varsa yoksa kızları ve torunları kıymetli takıntı derecesinde.
En son kayınvalidemin yanımdan geçerken omuz atıp hiçbirşey söylemeden çarpıp gitmesi üzerine.
Eşimle tartışıp ailemin yanına döndüm.

Bu süre de de hiçbir zaman eşimin eline bakmadım aksine onun borçlarını ödemekle geçti evliliğim.
Binbir sözle uçakla arkamdan gelip beni taşınacağız diye ikna etti.

İnanıp birlikte geri döndüm ve 6 ay yine oyaladı, taşınmayacağımızı anlayınca tekrar ailemin yanına gittim.
Ev tutacağız dön diye yalvardı barışmak için yine gittim.

Konu yine annesiydi öyle demek öyle yapmak istemedi vs vs..
Bu sefer hiç oyalanmadım o eve geri dönmeyeceğim dedim otel tuttum ve annesinin evine gitmedim dönüş biletimi aldım ve geri döndüm. Evim için aldığım bir sürü eşyayı da bavullarla bıraktım.

Toplamda 3 kere ailemin evine dönmüş oldum.
Şimdi diyeceksiniz ne salakmışsın.. Evet gözüm bir şey görmemiş gerçekten sevgisine inanmışım.

Eşim ev kontratını attı ve tuttum dedi bu sefer inanıp döndüm. Evimize yerleştik ve ailesiyle görüşmeme kararı aldım. Evime gelmesinler sen git doya doya gör dedim. Bu arada zaten benim ailemin de zırt pırt gelme imkanı yok.

Hiçbir akrabam yaşadığım ülkede değil.

Bir süre böyle geçirdik gitti annesini ailesini gördü bana bulaştırmadı ve hamile olduğumu öğrendim. Hiç istemedi. Aldıralım istedi. Ben bebeğimi istediğimi söyledim ve kararımdan vazgeçmedim.

2 hayvanımız var buna rağmen evim aşırı temiz tutarım.

Eşimin tripleri sürekli temizlik yemek beklemesi bu sebepten kavga etmesi beni çok yordu çünkü kavga edesi vardı ve bunlar bahaneydi bir süre sonra kanamalarım başladı hastaneye kaldırıldım. İş yerim bu sürede beni işten çıkardı.

6 ay boyunca kanamalar devam etti. Ayakta duramıyordum tuvalete bile zar zor gidiyordum.

Eşimin davranışları bana karşı düzelmişti. Ondan başka hiç kimsem yoktu. Ne annem ne babam..
Ailesinden kimse yardıma ihtiyacım olduğunu bildikleri halde gelmedi.
Allah biliyor o hâlde olsam bile gelmelerini istemedim.

Bebeğimin doğmasına yakın KV kişisi ikinci el bebek dolabı, ikinci el bebek arabası aldı.

Barışmak nasıl olucak vs senin için geçmişi siliyorum dedim ve siğneye çektim.

Doğum yaptım. Erken doğdu bebeğim. Aşırı küçüktü kilosu da kendisi de.. Dokunmaya öpmeye kıyamadım. Evime geldim bebeğime tek başıma bakmaya başladım. Eşim çalışıyordu.
Bu sürede Kv kişisinin tripleri yine başladı. Gelip bebeği görüp geri gidiyorlardı toplasanız 3 kez anca yemek getirmiştir. Hiçbir yardımı dokunmadı.

Görümcem aşı karşıtı olduğu ve çocuklarına aşı yaptırmadığı için öptürmüyordum ve aşısız çocuklarla aynı ortamda tutmuyordum. Sürekli onlar senin yeğenlerin kardeşlerin vs muhabbeti yapıyor. Benim bebeğim aşı olana kadar görüştürmeyeceğimizi sonunda anladı ve eşimle 3 hafta küs kaldı.

Eşimle kuzeninin doğum gününe gitme gafletinde bulundum. Kıskanıp aşısı yok diye kardeşlerinin çocuklarıyla görüşmüyosun dedi.
Eşim yine sesini çıkaramadı. Hayır anne biz öyle uygun gördük diyemedi.
O ortamda çocuk, bebek yok ve biz bebeğime odadan çıkmamıştık.

Neyse yine trip atacak bahanesi oldu bu sefer torunuyla bağ kuramıyornuş öpemediği için. Gerçekten bu sefer çıldırdım.

Neyse KV kişisi kızı ve torunlarıyla tatile gitti bu sürede biraz kafamı dinlemiş oldum.

Teyzem ve annem onlar aracılığıyla koli yapıp bana göndermek istedi. Koliyi aldılar. KV son dakika teyzemin gönderdiği kolideki yağı getiremem dedi ve annesinde bırakmak istedi izin vermedim. Teyzeme geri göndereceğimi söyledim.
Eşimin bu yüzden başının etini yedi.

Neyse tatilden döndüler ve annemin gönderdiği koliyi alabildim. Teyzemin kolisini anneannesinden sonra alacağımı belirttim.
Annem ne hastalığımda ne de bebeğim doğdunda gelememişti. Bebeğim 4 aylık oldu.
1 hafta sonra annem gelecekti, 1 hafta torununu aramayan sormayan kadının merakından annemin geleceği gün gelesi tuttu.

Kabul etmedim müsait değilim dedim. Evin temizliğini yapana kadar canım çıktı.

Yine aynı triplere devam ediyor ve eşim ağzını açıp hiçbir şey diyemiyor ve ben delirmeye devam ediyorum.

Eşim yan komşumuz kavga etse dahi ne yapacağını bilemeyip annemi arayıp soralım ne yapacağımızı sorayım diyor.

Eşim 30 senenin alışkanlığı zamanla geçer diyor.

Bu adamla ömür geçer mi? Yoksa bebeğimi alıp yeni bir hayata mı başlamalıyım?
esiniz inanilmaz biri gercekten. niye evlenmis acaba kendisine soabilir misiniz? cocuk da istemiyormus.

Herkes yanlışlar içinde. Hangisini sayayım bilemedim ki.
1. Size çeyrek takip geri alan ailenin evinde oturmak nedir?
2. 3 kere dönmek zaten sorun. Yok kv-eş ayrisamamis. Eş anne fikriyle hareket ediyor. Evlilik bilinci yok.
3. Bu evliliğe çocuk getirmek eş istemediği halde iyice problem
4. Hadi bunlar oldu. Çocukla yeni başlangıç yapmışsınız. Hala niye habire gidip duruyorsunuz birbirinize.
Eş ailesi ile bayramdan bayrama görüşün. Aşı konusunda haklı taraflariniz var. Çocuğun 1 yaş aşısı tamamlanınca eşiniz ailesi görmek isterse eşiniz götürsün 1-2 saat cocugu görsün. Böyle deneyin. Ama zor yandaki komşunun kavgasını anneme soracağım diyorsa çok zor. Yani tamamen anne bağımlı.
Azcik tanıyıp evlenseydin.

Gidip gidip dönmek işi çocuk oyuncağına çevirmiş. Eşiniz annesinin evinde konforuna alışmış, evlilik sorumluluğunu kaldıramıyor. Siz de görümcelerinizin çocuklarına karışmanız hata, tamam fazla yaklaştırmayın kimseye ama aşı olmadı diye o çocuk hasta mı oluyor bulaştıracak. Siz de çok katısınız. Kv belki annenizi görmek içim gelmek istedi, sonuçta o da gelse ne olur ki.

Esiniz hala cocuk gibi annesinin peşinde. Sizde ayaklari yere basmayan vaatlere inanmaya meyillisiniz. Esiniz burayi okur, karicim hakliymissin der, arayi duzeltirsiniz, 6 ay sonda tekrar başa dönersiniz.
Eger gerçekten verilen onerileri uygulayacaksaniz bebeğinizle yeni bir hayat kurun diyorum
Fırın eldiveni aldığında ne gerek var deyip telefonu parçalamış. Bu mesajları da okuyup bir şeyleri parçalamaz inşallah.

X