Hangi marka mama kullanmalı???

julianne

Guru
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2008
3.062
3
merhaba kızlar. her güzel şeyin bir sonu varmış ya bizim de emzirme maceramız buraya kadar sürdü. banusu birden bire üst d,işini çıkarırken emmeyi bırakı. psikolojik olarak çok etkilendim sürekli sağmaya calışım ama biraz da cevrenin etkisiyle süüm neredeyse hiç çıkmamaya başladı. tabii şimdi başka bir sorun doğdu. kızım özellikle geceleri neyle beslenecekti. hemen aptamil 3 aldık. ilk gün fark edemedim ama kızımın her yeri kabarmaya başladı. ikinci gün yine aynı şekilde. kalkıp doktora giittik. ilk sorduğu mama kullanıp kullanmadığımız oldu. mamayı kesince de aynı gün normale döndü ama çok korktum. şimdi ne marka mama kullanacağımı bilmiyorum. bebelazc aldım onu deneyeceğim. siz ne öneriyorsunuz?
denizannem sen bir ara meyvesuyu veriyorum demiştin . ne kladar işe yaradı bilemezsin. bir iki gün öyle idare ettik, bu alerji olayından sonra. sen şimdi gece mama vermiyor musun?
ve inek süü hakkında benim de kafam karışık. keçi sütü mü alsak acaba diye düşünmeden de edemedim.

julicim yine bu zamana kadar emzirdin ya canım buna da şükür. tabiki gönül daha uzun emzirmenden yanaydı ama olsun kısmeti bu kadarmış ..
ben şuan bebelac kullanıyorum tatlım.ilk 3 ay neredeyse aptamil kullandım sonra bana biraz külfetli (maddi açıdan malum biz sadece mama ile beslendik ) gelmeye başlayınca bebelaca geçtim. gayet de memnunum hiçbir sorun yaratmadı bizde . kaldıki her iki markanın da Türkiye distiribütörü aynı ben telefon açıp konuşmuştum bu iki marka içinde ..

öyle mi canım bak bunu bilmiyordum. iki mamanın içerik olarak değerlerine bakığımda aynı olduğunu gördüm. sanırım tek farkı nükleoit miydi neydii, kullananlar hatırlar. ama neden alerji yapı bilmiyorum. gerçi ilk gün sevmemişti sadece kahvaltısına koymuştum. ikinci gün suyu daha fazla koymuştum o zaman bayılarak içmişti.

canım inek sütü neden vermiyorsun?
bu onuda kadir tuğcunun yazılarını okumanı tavsiye ediyorum.

aynen öle tatlım içerikleri neredeyse hemen hemen aynı. sadece aptamilin içinde sır gibi saklanılan geliştirilmiş anne sütüne yakınlık ve bağışıklık sistemini güçlendirici formülü mevcut .. bu da açıkcası benim için biraz soru işareti .. ani telefondaki kadın bile bunu bana tam açıklayamadı :))
çok şükür bu zamana kadar bebelac kullanarak sağlıkla geldik. demekki normal mama kullananlarında bir şekilde bağışıklık sistemi güçlü olabiliyormuş.

bende şu aralar biraz daha sulandırarak veriyorum mamalarını. çok fazla kilo almasını istemiyorum bir yandan da ondan. zaten gün içinde neredeyse tüm beslenme ihtiyacını karşılayacak besini alıyor. doktorumuz devam sütünü kesebileceğimizi söylemişti. ben kesmedim ama sulandırdım ve azalttım.

aa bu arada inek sütü ,keçi sütü, soya sütü bunları ek gıda bölümünde sanırım uzun uzun konuştuk kızlarla. bence banusu mamayı hiçbirşekilde kabul etmiyorsa verilebilir. yani şahsen böle bir durumla karşılaşsam alternatif bunu kullanırdım.

doktorumuza göre inek sütü için biraz daha erken .. yani 11. ay gibi durumuna ve gelişimine göre başlanılabilinir .. keçi sütünü alternatif önerdi ama normal besinini aldığı ve gece tahıllıları da aldığı için su ve meyve suyu. ekstra içirmen gereken birşey yok dedi.

ama ben devam sütünü kestim mi HAYIR .. çünkü benim cimcime mamayı içmeden uyumuyor yatmadan 60 veya 90 ı deviriyor karnı tok bile olsa ..daha versem onu da içecek ama ben korkumdan vermiyorum. gece bari midesi dinlensin biraz .

merhaba kızlar. her güzel şeyin bir sonu varmış ya bizim de emzirme maceramız buraya kadar sürdü. banusu birden bire üst d,işini çıkarırken emmeyi bırakı. psikolojik olarak çok etkilendim sürekli sağmaya calışım ama biraz da cevrenin etkisiyle süüm neredeyse hiç çıkmamaya başladı. tabii şimdi başka bir sorun doğdu. kızım özellikle geceleri neyle beslenecekti. hemen aptamil 3 aldık. ilk gün fark edemedim ama kızımın her yeri kabarmaya başladı. ikinci gün yine aynı şekilde. kalkıp doktora giittik. ilk sorduğu mama kullanıp kullanmadığımız oldu. mamayı kesince de aynı gün normale döndü ama çok korktum. şimdi ne marka mama kullanacağımı bilmiyorum. bebelazc aldım onu deneyeceğim. siz ne öneriyorsunuz?
denizannem sen bir ara meyvesuyu veriyorum demiştin . ne kladar işe yaradı bilemezsin. bir iki gün öyle idare ettik, bu alerji olayından sonra. sen şimdi gece mama vermiyor musun?
ve inek süü hakkında benim de kafam karışık. keçi sütü mü alsak acaba diye düşünmeden de edemedim.

cnm bizim dr da artık mamaya gerk kalmadığını söyledi.eğer günde bi kase yoğurt yiyosa.ben gece yatmadan önce kaşık mamasını sulandırıp biberonla veriyorum.gece uyanıncada su içiyo sadece.sabah 8 gibide kahvaltı maması veriyorum.gece mama vermek çok sağlıklı değilmiş.özellikle bi yaşından sonra sadece su içmesi gerekiyomuş.ee şurda ne kaldı bi yaşına emmeyi bırktıktan sonra gece hiç mama vermedim ben.

mantıklı geliyor söyledikleriniz. bu arada saruboceq kadir tuğcu nun yazılarına bakıyorum sağol tavsiyen için

ya kızlar benim kız bişey yemiyo ki mamayı bıraksınnnnnnnnnnnnnn:KK43:(((((

Bugünlerde ne versem dil dışarda öğğğ diyo :KK43:(

Mamaya para yetiştiremiyorum artık ki bebelac kullandığım halde

adanada en uygun mama nerde bulacam diye canım çıktı.

Bugün bebelacın 500 lüklerinden 5 tane aldırdım kardeşime realden.42 tl ye en uygun burdan buldum sonunda.
Buralarda 250 lik 6 kusür .Başkada bişey yemeyince su gibi bitiyo mamalar

Julicim mama verceksen az ver ve bence bebelec ideal :)

julicim biz bu kaygılara neredeyse 5 aylıkken başlamıştık, ne güzel siz dayandınız şimdiye kadar, deniz 4 aylıktan sonra mamaları reddetmeye başladı, lelalin dediği gibi bebelac kullandık bu süre içinde aptamille farkı olmadığı için,
dra sorduğumda ek gıdalara geçmiştik, gündüz öğünlerini veriyorsan gerek yok dedi bizimkide, ama hem benim içim rahat etmedi hemde deniz gece acıkıp ağladığı için birşeyler vermem gerekiyordu, bende daha çok meyve suyu verdim (devam sütünü meyve suyu ile hazırladığımı bile bilirim) onun dışında kaşık mamalarını sulandırarak biberondan verdim,
şimdilerde gece yatırmadan önce yedirebilirsem gece acıkmıyor fazla su veriyorum uyandığında,

dün keçi sütü ile mama yaptım az şeker, irmik, tam buğday unu ve pirinç unu kullandım ama bugün denizin yüzünde ve kollarında minik minik sivilcemsi kızarıklıklar oluştu sanırım keçi sütü nedeniyle, daha önce inek sütü ve soya sütü verdim böyle bişey olmamıştı, bakıcam keçi sütünü kestim şimdilik eğer geçerse inek sütü ve soya sütüne devam:)

allah hepimize kolaylık versin

bizde başından buyana aptamil kullanıyoruz bi sorun olmadı
sanırım seninki alışkın olmadığından allerji yaptı
inek sütü verebilirsin bence sulandırmadan ver yalnız
benim oğlum mama yemiyor gece bazen inatlaşıyor emmemek için çok sıkışırsam inek sütü veriyorum
doktorumuzda ver dedi
sabahlarıda kahvaltılarına koyuyorum inek sütünü

peki Kadir Tuğcu'nun yanlış bilgiler vermediği ne malum ???

julicim doktorun ne dedi mama konusunda?

peki Kadir Tuğcu'nun yanlış bilgiler vermediği ne malum ???

julicim doktorun ne dedi mama konusunda?

andina şimdi bende aynı şeyi düşünüyordum hatta dün gece oturdum gece saat 3 e kadar ona sorulan soruları ve verilen cevapları okudum .. tamam mantıklı gelen yerler var ama biraz agresif bir doktor sanırım kaydirigubbakcemile3

andina şimdi bende aynı şeyi düşünüyordum hatta dün gece oturdum gece saat 3 e kadar ona sorulan soruları ve verilen cevapları okudum .. tamam mantıklı gelen yerler var ama biraz agresif bir doktor sanırım kaydirigubbakcemile3

lelalim iyi zaman harcamışsın ebn hiç uğraşamammmm , hayır anlamıyorum bi konuda karşıt görüşler olması son derece normal ama insanlar neden bunun savunmasını yapar ki ? her topiğe girip de başkalarına müdahale eder.. aman ne bilim ben sonuçta bilim adamı değilim oturup da araştırma yapamayacağıma göre doktoruma uymayı tercih ediyorum kaydirigubbakcemile3

bide bu kadar zararlı diyen insan varken süt içirmek beni vicdanen rahatsız eder belki haksızlardır sütün hiçbir zararı yoktur ama 1 yaşına kadr içmeyiversin boyu mu kısalıcakşakkıdı

bu konuya en çok mesai harcayan benim sanıyorum, bebeğim doğmadan çok önce mesleğim gereği araştırmalarım oldu, doğduktan sonrada sütüm yeterli olmadığı için zaman ayırdım

andinacım eğer bebek anne sütü ve devam sütü almıyorsa evet boyu uzamayabilir, 0-1 yaş gelişimin en hızlı olduğu ve temellerin atıldığı dönem, bu dönemde gerekli besin öğelerini almazsa evet boyuda kısa kalabilir

açıkçası inek sütü vermeyin diyenlerde çok tatmin edici bir neden söylemiyorlar, zararlı vermeyin!
neden?
sindirim sistemine ağır gelir
o zaman sulandırırız

alerjik reaksiyona neden olabilir
alerji olursa zaten vermeyiz

her neyse isteyen istediğini yapar, kimseye ver yada verme demem ama herkes kötü diyor diye körü körünede inanmam

Son düzenleyen: Moderatör: