laparoskopik driiling yaptıran var mı

jxuxpiter

Guru
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2008
302
9
kızlar aranızda drilling yintemini deneyen ve hamile kalan varmı pko lularda uygulanıyomuş ve yüzde elli gibi bi başarısı varmış ancak benim dr um enver kurt karında yapışıklık olabilir diye pek önermedi
ama diğer yandan bir arkadaşım bu yöntemle bir ayda hamile kaldı çocuğuna kavuştu
sizden tecrübesi olanlar var mı

bendede pko vardı banada laporoskopi dendi ben olmak istemedim dr ozaman mutlaka zayıfla dedi 6 ayda 15 kilo verdim ve şuan ultrasonda pco görüntüsü yok oldu ve adetlerimde çok düzene girdi

ben aksine çok zayıfım pcoluyum ama
genç kızlığımdan beri düzensiz adet oluyorum
ne güzel maşallah senin düzelmiş ilaç kullanıyomusun glukofen tarzı

o aşamaları geçtim 2 negatif aşılamam var bu ay tüp bebege başlıcam sebebsiz infertilite deniliyo histereskopi bile oldu temiz çıktı ben kilo verince her yönden cok rahatladım

eğer çok aşırı zayıfsan birazcık kilo almayı dene zaten bu hastalık ya şişmanlarda yada çok zayıflarda çıkıyo

bence de dene çogu şeyde kendi kendimizin dr olmalıyız çok şükür ben atlattım artık pko overin adı bıle geçmiyo bende

merhaba hanımlar, bende genç kızlığımdan beri pco liyim. çok zayıftım 43 kg. tedaviye başladım 15 kg. aldım. şimdi yine vermeye uğraşıyorum. yani zayıfkende kiloluykende olmadı çocuğum. neyse uzatmayayım bana da laparoskopi dedi dr. ama olmadım. başka bir yerde 2 tüp bebek yaptırdım tutmadı. (daha önce de 3 klasik ovilasyon 3 aşılamam var). şimdi gidip olucam. yumurta kalitesini arttırıyo diye dedi doktor. bende yumurta rezervini azaltır diye duydum korkuyorum ama olucam galiba... Allah hepimizin gönlüne göre versin.

merhaba duru2 bence zayıflamaya çalış pco ultrasonda görünmesin ozaman laparoskopiye gerek kalmıyo benimki öyle oldu direk tüpe geçersin

duru olursan ameliyat bizede söyle bizede dedi doktor drilling yapalım diye olupta memnun kalan varsa yazsın lütfen

X