Göz Makyajı E-liner çekmenin kolay yolları nelerdir

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

askprensesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2007
412
1
38
arkadaslar ben ok cekici makyaj yapmak istiyorum ama olmuyor ve eileyner cekemiyorum satin aldim infceceik yapamiyorum nasil yapmaliyim bana biraz oneri veririmisiniz makyaj hakkinda tekkurler

göz makyajında göz tipi çok önemli.bence kalem kullan daha kolay sürülüyor.Ben kalemi üst göz kapağımın içine sürüyorum daha güzel oluyo herkeste çok beğeniyor bi dene istersen.

clarinsin göz göz kalemi aynı eyeliner gibi ama kalem şeklinde çok kolay sürülüyor ama herkes eyeliner zannediyor nasılbişiyse o havayı veriuor işte bende hayatta süreremem ama kalem kolay oluyor tavsiye ederim

göz kapağını elinle mümkün olduğunca ger ve göz pınarından başlayarak elini kaldırmadan dikkatlice göz kuyruğuna kadar çek

eğer kuyruk yapmak istiyosan göz kapağına çektikten sonra gözünü hafifçe aç ve kirpiklerinnin iç kısmından gözün dışına doğru eyeliner ı çek cnm

umarım anlatabilmişimdira.s.

ha bir de cnm eyeliner e elin alışana kadar dipliner al istersen elini onunla alıştır bol bol deneme yaparsan pratiklik kazanırsın

cnm ben gererek yapmaya calsıyodum öncede olmuyodu sımdı gözumu hıc ellemeden yapıyorum ewde kaldıgınız zamanlar süreklı sieskes sroyo nasıl yapslp silip cektım ınanın ben hıc becemyodum ama sımdı herkes soruyo nasıl yaptıgımı dedıgım gıbı süreklı tekrar tekrar dene

onu bende süremiorm bi türlü istediğim gibi incecik olmuo ama kalemi rahat sürüyorum bi tezat var bu işte ama anlamadım bide göz kapağının içine kalem çok güzel oluo katılıorm safran:enbuyukkk:

bende göz kapağımın içine kalem çekmeyi seviyorum ama şöyle bi sorun oluyor çektikten yarım saat sonra göz pınarında toplanıyor gibi bişey oluyor ve kötü duruyo onu nasıl önleyebiliriz peki

dilara22 valla bende aynı dertten yakınıyorum..göz kalemini gözümün içine çekince göz pınarında toplanıyor o yüzden içine sürmüyorum kalemi....ama çok seviyorum keşke orada toplanmasada içinede sürebilsem ..

arkadaşlar ortaokulan beri süsümden:)) eyeliner kullanıyorum fırçalı olarak. gözününüzü gerdirerek yapmak çok zor ve hata payı fazla oluyor. ben hiç gözümü gerdirmem ve kapamadan çekerim. fırça diplinerden daha düz bir çizgi yaratıyor dağılamadan sürülebiliryor. iki gözünüz de açık hafif bir şekilde aşağı mesela burnunuza bakar gibi gözlerinizi indirdiğiniz zaman hem ne yaptığınızı görebilir yanlışları çabuk düzeltirsiniz. bi de oturup uğraşmak lazım bulamak lazım bi gözü kaşı öğreniliyor zor bir şey değil. Bayılıyorummm eyeliner gibisi yokkk

en kolayı göz kalemi kullanmak ben göz kalemini eyeliner gibi kullanırım göz kalemini gözümün üstüne kalınca çekerim 3-4 kere sürdüğüm olur gözün pınarından başlar ucuna kadar çeker eğer istersem kuyrukta yaparım eğer hata yaptıysam düzeltmem daha kolay oluyor herkes eyelıner zannediyor ama değil eyelınerı çekmeyi bir türlü öğrenemedim kalem daha kolay çünkü eyelıner birkerede çekip bırakman lazım ama kalemi yavaş yavaş sürüyorum çokda güzel duruyor tavsiye ederim ayrıca ben genelde göz pınarından başlamam ucundan başlarım çünkü göz pınarından başlayınca daha kalın oluyor

göz tipi çok önemli mesela benim göz kapaklarım ,gözlerim çok büyük değil .biraz çekikte değil daha uvarlak gözlüyüm doalyısıyla göz kapağıda küçük. eye liner sürmek için hiç uygun değil çünkü sadce far gibi duruyor malesef ..bende kuaförden de öğrenebilirsiniz...

süre süre alışıyor insan..

evet süre süre alışıyor elin. ben elimi kaldırmadan yapmıyorum gözümün ortasından başlıyorum göz açık bir şekilde sonra göz pınarımdan başlayıp birleştiriyorum istersem ince istersem kalın yapma şansım oluyor böylelikle

ben de göz kalemimin ucunu ince açıp eyeliner gibi kullanıyorum. ilk başlarda çok feciydi ama artık alıştım sayılır
ama bazen tek gözümü yanlışlıkla kalın çekiom ya da kuyruğumu aşağı doğru kaydırıyom çok komik duruyo-tatlicadiarzu-

Kızlar size bir önerim var flormarın kalem eyelinerı var onlardan kullanın simsiyah yapıyo ver harika ben 2 senedir kullanıyorum çok memnunum başka markanında olması lazım ama en uygunu flormar diye biliyorum ucu fosforlu kalem gibi sadece biraz daha ince bence deneyin. Ben ilk sürdüğümde buda ne filan demiştim ama tutmayı bilmiyomuşum yan tutulması gerekiyomuş.

E-Liner sürme özürlüsü olarak bir bakayım dedim amma çok yöntem varmış denemeye başlamak lazım.-tatlicadiarzu-

X