Doum yapan retmenler

bende senin durumundayım ama ben şubat 21 de doğum yaptım oğlum 6 ay 10 günlük oldu seminere gidip 24 eylülde ayrılacağım ücretsiz izne birinci dönem çalışmayacağım 1 yaşına gelecek oğlum
:enbuyukkk:dilekceni ver ama bence 24 ünde ayrıl çünkü kırtasiye parasını 15 inde falan yatırıyorlar ben 2.dönem başlayacağım için alabiliyormuşum birde 10 günlük maaşını alabilirsin üçte biri az değil yani hiç almamaktansa zaten bir kısmı bayram tatili boşu boşuna ücretsize ayrılma bence 24 ü ideal en azından ben öyle yapacağım tavsiyemdir

peki hocam siz doğum izninden sonra okula başladınız sonra ücretsiz izin mi aldınız, okula başladıktan sonra ücretsiz izin alınıyor mu?

kızlar bugün müdürüm çok güzel bir teklifte bulundu bana ben ücretsize ayrılacaktım seminer bitimi müdürüm sorunca söyledim ayrılacağım 2.dönem başlarım dedim gel konuşalım dedi sana sadece sabahları 4 gün 4er saatten 16 saat matematik verelim maaş karşılığını doldur 12 de gönderelim seni dedi veeeeeeeeeeeeee müthiş olanda eşimin okulu sabahçı öğleci olmaya karar vermiş eşim öğleci olmak istediğini söyleyince onunda müdürü okey vermiş şimdilik bakıcıya ücretsize gerek olmadan büyüteceğiz inşallah bir sene ilçeye gidip geliyoruz sadece ege yi yolda alıp verme sorun olacak ama o kadarda olsun diyoruz çok mutluyumalkisalkisalkis

peki hocam siz doğum izninden sonra okula başladınız sonra ücretsiz izin mi aldınız, okula başladıktan sonra ücretsiz izin alınıyor mu?

ben ücretsiz kullanmadım 3 ay doğum sonrası sonra rapor yaz tatili derken şimdi ayrılacaktım ama şartlar düzelince şimdilik ayrılmıyorum
tabiki bebeğiniz bir yaşına gelene kadar istediğiniz zaman istediğiniz kadar ücretsiz izin kullanabilirsiniz memurlar nette ayrıntılı bir şekilde açıklanmış

bende1 ekimde doğum yapacam şimdi 35. haftamdayım doktorum 37. haftaya kadar çalışır raporu verdi seminer dönemi çalışcam ve sonra doğum öncesi izne ayrılcam.yalnız doktorum 2 hafta şimdi çalışacağım için doğum sonrası iznime sadece 2 hafta ekleneceğini söylüyor.yani 8 hafta+ 2 hafta olacak.çevremde bazıları ise 8 hafta+ 5 hafta kullanabilirisn diyolar.doktorum ise 32. haftam tatil dönemine denk geldiğinden sadece doğum öncesi iznimin doğum sonrasına sadece 2 haftasını aktarabileceğimi söylüyor.bilsi olan arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim.

bende1 ekimde doğum yapacam şimdi 35. haftamdayım doktorum 37. haftaya kadar çalışır raporu verdi seminer dönemi çalışcam ve sonra doğum öncesi izne ayrılcam.yalnız doktorum 2 hafta şimdi çalışacağım için doğum sonrası iznime sadece 2 hafta ekleneceğini söylüyor.yani 8 hafta+ 2 hafta olacak.çevremde bazıları ise 8 hafta+ 5 hafta kullanabilirisn diyolar.doktorum ise 32. haftam tatil dönemine denk geldiğinden sadece doğum öncesi iznimin doğum sonrasına sadece 2 haftasını aktarabileceğimi söylüyor.bilsi olan arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim.

normalde doktorunun dediği doğru çalışmadığın için aktarılamaz ama her milli eğitim farklı uyguluyor benim ara tatildeki 1 haftamı saydılar doğum sonrası 8+5 hafta kullandım 1 haftasını çalışmadığım halde.birçok milli eğitim yapıyor bunu sen bence hiç uyandırma kimseyi doğum sonrası 13 haftam var de müdürüne uyanırsa herkes kullanıyormuş falan dersin umarım sayarlar

kızlar bugün müdürüm çok güzel bir teklifte bulundu bana ben ücretsize ayrılacaktım seminer bitimi müdürüm sorunca söyledim ayrılacağım 2.dönem başlarım dedim gel konuşalım dedi sana sadece sabahları 4 gün 4er saatten 16 saat matematik verelim maaş karşılığını doldur 12 de gönderelim seni dedi veeeeeeeeeeeeee müthiş olanda eşimin okulu sabahçı öğleci olmaya karar vermiş eşim öğleci olmak istediğini söyleyince onunda müdürü okey vermiş şimdilik bakıcıya ücretsize gerek olmadan büyüteceğiz inşallah bir sene ilçeye gidip geliyoruz sadece ege yi yolda alıp verme sorun olacak ama o kadarda olsun diyoruz çok mutluyumalkisalkisalkis

gözünaydın canım benim,çok sevindim,ne iyi bir müdürmüş

Aynen doktorun dediği gibi aynı durumda olan arkadaşlarımız kullanamadı. Ara tatile geldiği zaman kullanılıyor o sayılmıyor ama yaz tatiline denk gelirse kullandırmıyorlar. Çevrendekiler bilmedikleri için öyle söylüyorlar. Öğretmenler için doktorun dediği geçerli.

kızlar ben de doğum yapacağım henüz yapmadım ama bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm.

şimdi sınavlar dönemi malum sıkıntı yok

ama benim 32. haftam tam bayramda doluyor:) 23 eylül'de sevk alacağım ve doktoruma gideceğim o da bana doğum öncesi izin için rapor mu ne yazacakmış ama randevumu akşamüstü 16.00ya aldım 24 eylülde de eşim raporu okula bırakacak bir sıkıntı olmaz değil mi başka yapacak bir şey var mı?
doğum 17 kasımda olacak diye tahmin ediliyor, sonra gene 2 aylık izin var ücretli, ben ondan sonra da ücretsiz izne ayrılacağım taa sınav dönemine yani hazirana kadar.
şimdi benim yapacağım işlemler nelerdir?
geç kalıp da haklarımdan olmak istemiyorum
bana ayrıntılı yazabilir misiniz?

bir iki gün sorun olmuyor zaten doktor 32. hafta diye yazıyor. bir sıkıntı olmaz. Doğum öncesini kullanacaksın herhalde. Eğer o dönemde çalışmazsan doğumdan sonra tam 2 ay değil 8 hafta hesaplayacaksın. Ama bir rahatsızlığın yoksa 37. haftaya kadar çalış 5 haftanı doğum sonrasına eklet. Onun için de doktor 32. haftada 37. haftaya kadar çalışabilir raporu veriyor. 37. haftada izne ayrılıyorsun. Doğum iznin hangi gün bitecekse o tarihten önce dilekçeni gönder şu tarihten itibaren 1 sene ücretsiz izne ayrılmak istiyorum diye. Zaten istediğin zaman ücretsiz izinden dönebiliyorsun.

arkadaşlar özel hastanelerden alınan rapor ve heyet raporları geçerli mi?bilgisi olan var mı?

bir iki gün sorun olmuyor zaten doktor 32. hafta diye yazıyor. bir sıkıntı olmaz. Doğum öncesini kullanacaksın herhalde. Eğer o dönemde çalışmazsan doğumdan sonra tam 2 ay değil 8 hafta hesaplayacaksın. Ama bir rahatsızlığın yoksa 37. haftaya kadar çalış 5 haftanı doğum sonrasına eklet. Onun için de doktor 32. haftada 37. haftaya kadar çalışabilir raporu veriyor. 37. haftada izne ayrılıyorsun. Doğum iznin hangi gün bitecekse o tarihten önce dilekçeni gönder şu tarihten itibaren 1 sene ücretsiz izne ayrılmak istiyorum diye. Zaten istediğin zaman ücretsiz izinden dönebiliyorsun.
canım saol cevap verdiğin için,
evet ben doğum öncesi iznimi de kullanıcam bu şekilde çalışmak istemiyorum eşim de izin vermiyor zaten; tamam sorun değil 8+8 kullanacağım ben iznimi sadece dr raporu vermem yeterli bu durumda; tekrar teşekkürler....

arkadaşlar özel hastanelerden alınan rapor ve heyet raporları geçerli mi?bilgisi olan var mı?

canım ne raporu bu? doğum izni için yasal olan süre ile ilgili olan mı? benm dr da özel hastanede çalışıyor bana da o yazacak ben geçersiz olduğunu hiç duymamıştım...

canım ne raporu bu? doğum izni için yasal olan süre ile ilgili olan mı? benm dr da özel hastanede çalışıyor bana da o yazacak ben geçersiz olduğunu hiç duymamıştım...[/QUOTE]

ilgin için sağol.mayısta doğum yaptım.yasal doğum iznim bitti. 20+20 gün rapor ve sonrasında heyet raporu almayı düşünüyorum.ondan sordum.doktorum özel hastanede de.

sehercim ben de tam bilemiyorum canım maalesef:KK43:
Allah bağışlasın bebeğini... sağlıkla büyüt inş.

çok sağolun arkadaşlar benim millieğitimde çalışan bi arkadaşım var ona sordum deryadeniz aynen senin dediğin gibi direk 13 hafta yazdır hep öyle yapıyolar uyanmazlar dedi

miskokulum sağol canım
pınar79 sen dediğimi yap ya tutarsa hesabı 13 hafta de müdürün kuralcı değilse uyanmayacaktır hatta uyanmak istemeyecektir çünkü onunda işine gelir rapor falan uğraşmamış olur dönem biter

arkadaşım ben de 22 Aralık ta doğum yaptım 23 Mart ta göreve başlamam gerekiyordu. 3 ayı ücretsiz izin aldım yaz tatili geldi. Bana da rapor al dediler ama bana pek etik gelmedi o paranın bana helal olmayacağını düşündüm. Diyeceksiniz ki eşinin maaşı yetmiştir hayır o dönemler onların işleri de iyi değildi üstelik işten ayrıldı. Yeni girdi işe. borç yapmıştık şimdi yavaş yavaş onları ödüyoruz. Helal olarak görecekseniz rapor alın size kalmış.

henüz hamile bile değilim. ama ben de bu olayın etik olmadığını düşünüyorum. heyet raporu almak çok ağır hastalık gerektirir. çocuk bakmak için heyet raporu alınması bence de helal olmaz.

ücretsiz izin aldığımız taktirde emekliliğimiz kıdem derecemiz hepsi yerinde sayacak peki bu adilmi? biz öğretmenlerden başka diğer mesleklerde çalışanlarda böyle bişey yok.onun içinde heyet raporu kullanımı gayet doğal .zaten 1 sene heyet almıyosunuz.doğum öncesi, doğum sonrası izinlerimiz var,40 günde rapor hakkımız var yani heyet raporunu çok almıyoruz zaten.ah çok zor zamanlar daha bebeğiniz doğmadan bakıcı ayarlayın, ilk 1 yaş çok önemli.

arkadaşlar ben haziranda doğum yaptım ve bu dönem başlamayı düşünmüyorum ama ücretsiz izinmi alayım yoksa rapor mu bilemedim ücretsiz izin bizi çok sarsacak siz nasıl yaptınız ya da yapacaksınız?

canım ben kasımda doğum yaptım oğlum 3,5 aylıkken göreve başladım alabiliyorsan heyet raporu al yoksa alabileceğin en fazla 20+20

X