Doum yapan retmenler

evet doğum öncesi izne ayrıldık bebişimle,evde oturuyoruz.1 ekimi bekliyoruz.inşallah daha erken gelmez çünkü dr. amcamız izinde.bu dönemi kapatıyoruz.2. dönemede Allah büyük.ne kadar geç başalrsam o kadar iyi çünkü bebeğim bakıcıda kalacak.aile büyüklerimiz uzakta oturuyolar.bebeğimi küçücükken bakıcıya bırakmayada gönlüm razı olmuyo, ücretsiz iznede ayrılamam ev aldık ve oldukça yüklü taksit ödüyoruz.Rabbim yardımcımız olur inşallah.

bende öğretmenim!! bende doğum yaptım!! ve ücretsiz izine ayrılacam:))) ilk dönemi bebişimle geçirecemalkisalkisalkis mayıs 12'de doğum yaptım. 30eylül-30ocak arasını izinli geçirecem.
sorum şu: iznimi 30 ocak değilde 23 ocakta bitirsem olur mu? yoksa 1aylık dönemler halinde mi alınıyor izin? yani 1 ay, 2 ay 4 ay gibi.

soru 2: 1 yıllık izin süresi doğum izni bitiminden sonra 1 yıl mı, yoksa bebek doğduğu günden sonra 1 yıl mı?

bende öğretmenim!! bende doğum yaptım!! ve ücretsiz izine ayrılacam:))) ilk dönemi bebişimle geçirecemalkisalkisalkis mayıs 12'de doğum yaptım. 30eylül-30ocak arasını izinli geçirecem.
sorum şu: iznimi 30 ocak değilde 23 ocakta bitirsem olur mu? yoksa 1aylık dönemler halinde mi alınıyor izin? yani 1 ay, 2 ay 4 ay gibi.

soru 2: 1 yıllık izin süresi doğum izni bitiminden sonra 1 yıl mı, yoksa bebek doğduğu günden sonra 1 yıl mı?

:enbuyukkk:bildiğim kadarıyla cevaplayayım
1.sorun iznin bitmeden istediğin zaman ben başlıyorum deme hakkın var ayın bitmesini beklemene gerek yok
2.sorun bu konuda çok tartışma var ama mantıklı olan doğum izninin bitiminde sona ermesi o zaman 1 yıl ücretsiz denmezdi 10 ay veya 9 ay hakkınız var derlerdi çünkü 2 yada 3 ay zaten doğum izni var ondan sonra 1 yıldır diye biliyorum yalnız bir şart var en geç bebeğin 11 aylıkken izne çıkman gerekiyor ama memurlar nette falan daha ayrıntılı bakabilirsin

arkadaşlar müdürüm nöbet tutmama isteğime hiç de sıcak bakmadı yönetmeliğin 71. maddesini inceledim aynen şöyle Öğretmenlerin Nöbet Görevi

Madde 71 - (Değişik madde : 02/05/2006 - 26156 S.R.G Yön/36.mad)

Okulun bina ve tesisleri ile öğrenci mevcudu, yatılı-gündüzlü, normal veya ikili öğretim gibi durumları göz önünde bulundurularak okul müdürlüğünce düzenlenen nöbet çizelgesine göre öğretmenlerin, normal öğretim yapan okullarda gün süresince, ikili öğretim yapan okullarda ise kendi devresinde nöbet tutmaları sağlanır. Öğretmen, birden fazla okulda ders okutuyorsa aylığını aldığı okulda, aylık aldığı okulda dersi yoksa en çok ders okuttuğu okulda nöbet tutar. Okuldaki öğretmen sayısının yeterli olması durumunda, bayanlarda 20, erkeklerde 25 hizmet yılını dolduran öğretmenlere nöbet görevi verilmez. ıhtiyaç duyulması hâlinde bu öğretmenlere de nöbet görevi verilir. Hamile öğretmenlere ise doğuma üç ay kala ve doğumdan sonra bir yıl nöbet görevi verilmez.

(Ek fıkra: 24/12/2008- 27090 S.R.G Yön/27.mad.) Okul öncesi ve özel eğitim sınıfı öğretmenleri ile rehber öğretmenlere nöbet görevi verilmez.

(Ek fıkra: 24/12/2008- 27090 S.R.G Yön/27.mad.) Nöbet görevi, ilk ders başlamadan 20 dakika önce başlar, son ders bitiminden 20 dakika sonra sona erer.

kızım 7,5 aylık 30 ocakta doğum yaptım bu duruma göre 1. dönem nöbet tutmamam gerek ama nedense müdürlerin insiyatifindeymiş gibi bu iş dilekçe vereceğim okula

doğum izninden sonra 1 yıldır

kızım 7,5 aylık 30 ocakta doğum yaptım bu duruma göre 1. dönem nöbet tutmamam gerek ama nedense müdürlerin insiyatifindeymiş gibi bu iş dilekçe vereceğim okula

yönetmelik çok açık canım. bebğin 1 yaşına gelene kadar tutmuyorsun. benim okulumda böyle uygulanıyor.

kızlar merhabalar...nöbet işi okulunuzda yeterince öğretmen varsa muaf tutulursunuz...yeterli öğretmen yok diye müdürünüz kabul etmeyebilir...

peki arkadaşar ben 3kez bebeğimi kaybettim..şimdi 5 haftalık hamileyim...okulum yakın ama yol problemi var 1saatten önce varamıyorum ve 2 dolmuşla gidiyorum...bu nedenle bebeğime bişey olacak diye çok korkuyorum...doktoruma söledim ama yol hesabını şahsi arabayla yaptığı için 'yok orası çok kısa mesafe o kadar sürmez yolculuk' deyip geçiştirdi..ya bişey olur mu tedirginim diye soruyorum dedim ama tık yok...

riskli gebelik grubunda olduğum için normal gebeliklerden daha sık kontrole gidicem hergün sevk almak zorunda kalıcam..

acaba doğumdan önce ücretsiz izne ayrılma hakkı var mı 3 ay falan??

mhtp bildiğim kadarıyla yok doğumdan önce sadece 8 hafta var ama rapor alabilirsin sanırım.
doktoruna bence ben dolmuşla gidiyorum de anlayışlı davranmazsa da git başka doktordan yardım iste sonuçta daha önce tatsız şeyler de yaşamışsın sana daha çok dikkat etmesi gerek
inş her şey yolunda gider canım

off ya nie yokki...vallaöyle zor durumdayımki sürekli ağlıyorum..
doktorumla konuştum komik ama bana inanmadı!!!!! hiçbirdurumda rapor veremezmiş öle söledi...düşecekse düşermiş nasılsa..
drlar istirahat ediceksin sürekli yatacaksın diyor ama nasıl yapıcam orasına bakmıyolar...devlat hastanesine gitmiştim kesinlikle 1saat bileolsa yolculuk yapma diyor gerekirse istifa et diyor..ama rapor vermiyor...muayehanesine gitsem verir mi bilmiyorum..

off ya nie yokki...vallaöyle zor durumdayımki sürekli ağlıyorum..
doktorumla konuştum komik ama bana inanmadı!!!!! hiçbirdurumda rapor veremezmiş öle söledi...düşecekse düşermiş nasılsa..
drlar istirahat ediceksin sürekli yatacaksın diyor ama nasıl yapıcam orasına bakmıyolar...devlat hastanesine gitmiştim kesinlikle 1saat bileolsa yolculuk yapma diyor gerekirse istifa et diyor..ama rapor vermiyor...muayehanesine gitsem verir mi bilmiyorum..

ayy öyle doktor mu olur kızzz bırak onu başkasına git ne demek düşerse düşerrr :eek:klava: onun görevi bebekleri düşürmek değil doğurtmak açtırmasın ağzımııı
ağlama sakın stres yapma bebeğin de etkileniyo bu durumdan hemen bi doktor araştır çevrenden iyi bi dr olsun ona git yarın randevu al durumunu da anlat bakalım zaten o söyler rapor yazalım diye ne saçmalıyo bu doktor yaaa çok kızdım bak nasıl yazdığımı bilemiyorum bu satırları.
madem istirahat lazım rapor vercekler canım
ben normal sürede ayrıldım izne 32de yani ama ben bile çalışacak halde değildim nasıl çalışıyor bu insanlar anlamadım
herkes farklıdır canm , sıkma kendini, he o adam para istiyo canm bence bırak sen onu hemen
ne demek istifa et yaaa kolay mı iş bulmak bu zamanda kendisi etsin istifa

şekercim saol canım..bende hepsini parçalamak istiyorum...okul ayrı milli eğitim ayrı yarın velilerde gelecek hadi bakalım anlat derdini anlayan olursa...

mhtp bak bizim forumdaki kızlardan abzılarının izmirde gittikleri dr lar varmış onlara git istersen buraya yönlendirdim ama
ne derdi anlatacaksın sen velilere canım yaa okul ne der senin bir sağlık problemin var
önce bi dr bul güvenebileceğin biri ama bu zihniyetteki dr senin nasıl doğurtacak ya ben güvenemem böyle adama...
sonra da dr ne derse öyle davran gerekirse rapor al gerekirse başka daha yakın bir okula geçmek için dilekçeni ver ne bileyim bir yolu vardır herhaldeee

şekercim saolcanım..allah razı olsun..
sgumus canım dr kim??

X