ben şimdi ne yaparım

bademcik

Guru
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2009
253
1
Arkadaşlar Allah kısmet ederse ikiz bekliyorum. 11 haftaya girdik. ultrasonda doktor bebeklerden birinin ense kalınlığının fazla olduğunu söyledi. Down sendromu ya da doğumsal kalp rahatsızlıkları gibi durumlarda ense kalınlığı fazla olurmuş. Bana şimdilik endişe etmememi, 11.haftanın bu ölçüm için erken olduğunu söyleyip 15 gün sonraya tekrar randevu verdi.
Bu 15 gün nasıl geçecek bilmiyorum..benzer durumla karşılaşanlar ne düşündüler,ne yaptılar,ne sonuç aldılar ..benimle biraz konuşurlarsa sevinirim..Çok endişeliyim

canım önceliklee Allah ikizlerine ve sana saglık sıhhat versin diyorum.
endişelenme dur bakalım 15 gün bi geçsin.bu gibi durumları çok duyduk...bazen doktorlar tamamen yanılabiliyor.yani cinsiyetini bile yanlış diyebiliyorlar.
birşey yoktur Allahın iziniyle korkma.inşallah 15 gün senin için çarçabuk geçer ve rahatlarsın.öpüyorum.

canım dur hemen telaslanma... bu gıbı testlerın yanıltıcı oldugunu cok duyduk. hem daha erken olculmus bı deger bu. ıcını ferah tut. goreceksın bak saglıkla gelecek sana bebıslerın...

canım gerçekten bende ense kalınlığı için 12-14. haftalarda ölçüm yapılır diye biliyorum..boşuna endişeleniyosun büyük ihtimalle. inşallah hiçbişeyi yoktur bebeğinin..lütfen pozitif düşün ve moralini bozma

Canım benımde bebeĞımın bÖbreĞınde yumruk bÜyÜklÜĞÜnde ur olduĞunu sÖyledıler baŞka doktora gıttım oda aynı Şeyı sÖyledı ben o zaman 8 aylık hamıle ıdım aĞlamaktan harap olmuŞtum dayanamadım baŞka bı doktora daha gıttım oda evet bÖyle bıŞey gÖzÜkÜyor ama emın olmak ıÇın bÜyÜk ultrasona gır sonucu bana gatır demıŞtı ultrasona gırdım kızımın ÇıŞını tuttuĞunu doktorun yanıldıĞını sÖyledı Çok saĞlıklı bebeĞımın olduĞunu sÖyledı elhamdulıllah Şımdı kızım 5 yaŞında benım sana tavsıyem dua et ınŞallah bıŞey yoktur canını sıkmamaya ÇalıŞ ıstersen baŞka bı doktora daha gıt

cevap yazan,moral veren ,destek olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim..12.haftayı doldurmayı bekliycem önce dua ve sabırla.sonra doktor doktor dolaşırım büyük ihtimal. Allah yardımcısı olsun bu durumdaki herkesin.

canım bencede erken ölçmüşler.yinede yanılmışlardır inşallah iyi düşünelim iyi sonuçlar alırsın inş...

kızlar Allahıma bin şükür haberler iyi...12.hafta ense kalınlığı ölçümleri iyi çıktı..dediğiniz gibi boşuna telaşlanmışım

gözün aydın canım. ikizlerini sağlıkla kucağına alırsın inşallah. darısı bizlerin başına... :nazar:

sevgiler...

X