Eşimin ailesi benden özür bekliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkese merhaba. Basima geldikten sonra kayinvalide ve kayinpeder konularini cok okudum. Benim sorunum da benzer ama Benim kayinpeder geri adim atacak, hadi buyukluk yapayim diyecek biri asla degil. Şöyle... Ben gelin gelim ve esimin annesiyle babasi bize hic rahat vermediler. Evlendigimiz geceden basladi konu, oylece devam etti. Ben esimle yalniz kalmayi birakin, mutfaktan cikamiyordum hizmet etmekten. Haftanin hergunu. Esim uyardi, olmadi, ben guzellikle soyledim olmadi. En sonunda patladim. Cunku dusunsenize yeni evlisiniz; dus alamiyosunuz, esinizin yanina uzanamiyosunuz, evinizde surekli birileri var... Bana iki yuzlu demisler arkamdan esime. Bizimle nasil bu sekilde konusur. O bizi cagiriyodu gelin diye demek boyle diyormus demisler. Sorun su ki, ben onlari buyrun gelin diye cagiriyodum. Ama hergun gelin beni bendirin, sabah 8 aksam 11 mesai yapalim beraber demiyordum. Bu kadar dusuncesizler ve kendilerini hakli buluyorlar. Cok daha fazla rahatsizlik verici hareketleri oldu ama kavga konumuz bu oldugu icin bunu yaziyorum. Ben bu cumleler kurulmadan once yine gidiyodum yuzume bakmiyolardi. Kovmaktan beter ediyolardi. Esimle surekli tartisiyoduk. Hala tartisiyoruz. Soylemeyecektin diyip duruyor. Ben de ona o zaman sen de arkamda dursaydin ya da anlasalardi diyorum. Kavgalarimiz o kadar buyudu ki ayrilma eşigine geldik. Esimin babasi cok sert bir adam. Sildigi zaman bi daha geri donusu olmazmis. Ufak biseyden de cok rahat insan silermis. Herkesin bana kurdugu cumle evlendik evleneli buydu zaten. Ben de silerse silsin kafasindayim. Kendimi uzemem beni dusunmeyen insanlar icin. Kendimi surekli kullanilmis hissediyorum onlar yuzunden zaten. Ama eşime kiyamiyorum. Surekli agliyo. Stresten kusuyo. Yemek yemiyo. Sadece sigara iciyo. Ailemi silcem benim karim var cocugum var, sadece huzursuzluk veriyolar dedi. Sacmalama diye kizdim. Anne baba bulunmaz dedim. Gececek zamanla dedim. Ben de agladim hatta. Sonra evden cikarken ayni seyi aileme de soylicem dedi. Karimi bosicam diye, bakalim ne dicekler dedi. Konusma aynen buydu. Muhtemelen sen bilirsin derler. Ozur dilemezse bundan sonra kapinizi acmam diye tehdit etmis esimi babasi. Ben de acmazsa acmasin dedim icimden. Karakterim bu, haksiz olsam pisman olurum. Ama hakliysam herkesi karsima alirim. İsi bu raddeye ben getirmedim sonucta. Esimin annesi de surekli agliyomus. Ben de cani isteseydi kirk kez arayi bulmustu dedim. Cok fazla kez uyardik ikimiz de onu dedim. Oturmuslar benden dert yanip aglamislar kisaca arkadaşlar. Simdi ben de ne yapacagimi bilmiyorum. Ama özür dilemeyeceğim kesin. Boşanma mevzusu oldu defalarca kez aramizda ben de tamam dedim. Mesleğim var. Kimseye ihtiyacim yok. Ayaklarimin uzerinde dururum dedim. Ailem de zaten asla beni yalniz birakmaz. Arkamda durur. Bu kez de bakti eşim korkum yok yine aglamaya basladi. Ben sensiz yapamam diye. Yani huzursuz insanlardan, yuvamin huzurunu kaciran hamleler bunlar. Kendilerini hakli bulmalari daha sinir bozucu.
Sessiz kal artık.İyi ya da kötü eşinle hiç bir şey konuşma.Ailesi hakkında olumlu olumsuz hiç bir şey söyleme.Ne derse boşver de.Sen haklı da olsan ailesi hakkında yorumların ailesini savunmasi gerektiğini düşündürür.Esinden de boşanma ne alaka onlar için yuvani bozma

Sessiz kal artık.İyi ya da kötü eşinle hiç bir şey konuşma.Ailesi hakkında olumlu olumsuz hiç bir şey söyleme.Ne derse boşver de.Sen haklı da olsan ailesi hakkında yorumların ailesini savunmasi gerektiğini düşündürür.Esinden de boşanma ne alaka onlar için yuvani bozma
Aynen oyle. Esimin tavri yuzunden bosanirim bosanirsam. Ama bu gidisle sonumuz ayrilik olacak belli. Üf valla üzülmem he. Bikkinlik geldi. Bu kadar anaci babaci olunmaz. Az evvel geldi anasinin babasinin yanindan bana tavirli sekilde. Ben de diklendim sen ne yapmaya calisiyosun diye alttan aldi bu sefer de. Ugrasamam cidden. İnsanin sinirlerini bozuyolsr

Aynen oyle. Esimin tavri yuzunden bosanirim bosanirsam. Ama bu gidisle sonumuz ayrilik olacak belli. Üf valla üzülmem he. Bikkinlik geldi. Bu kadar anaci babaci olunmaz. Az evvel geldi anasinin babasinin yanindan bana tavirli sekilde. Ben de diklendim sen ne yapmaya calisiyosun diye alttan aldi bu sefer de. Ugrasamam cidden. İnsanin sinirlerini bozuyolsr
Hani "babamın tavrı bu üzgünüm,elimden bir şey gelmiyor,çabalıyorum olmuyor, tedaviye ihtiyacım var,seninde hayatını mahvettim affet" dese bir nebze çekilir......Ama boş bardak gibi doldurup doldurup senin üstüne saliyorlar,"ben ne yapıyorum "demiyor.
Anasının yola geldiği gibi o da sizi yola getirme derdinde aslında ruhunun bir yerinde babası gibi bir adam var, fırsatını bulsa ortaya çıkacak yazık........

Oyle kolay degil iki densiz yuzunden evlilik bitirmek. Sizin evliliginizin bitmesinin nedeni neydi bilemem. Ama benim tek nedeni k.valide ve k.peder olur. Baktim cok mutsuzum artik esim de beni zorluyo bitiririm. Ama durup dururken aglayan, ailem haksiz diyen adama ben gidiyorum hadi eyvallah diyemem. O kadar da degil yani.

Ama sizin de ne dediğiniz belli değil. Burayı günlük gibi kullanıyorsunuz heralde.

Hani "babamın tavrı bu üzgünüm,elimden bir şey gelmiyor,çabalıyorum olmuyor, tedaviye ihtiyacım var,seninde hayatını mahvettim affet" dese bir nebze çekilir......Ama boş bardak gibi doldurup doldurup senin üstüne saliyorlar,"ben ne yapıyorum "demiyor.
Anasının yola geldiği gibi o da sizi yola getirme derdinde aslında ruhunun bir yerinde babası gibi bir adam var, fırsatını bulsa ortaya çıkacak yazık........
Hic firsat bulamayacak maalesef. Ben anasi degilim cunku. Ama Allah biliyo bilseydim evlenmezdim. Dert sahibi oluyosun sadece baska bisey olmuyo

Çok kötü kavga ettik. Cenaze var. Kayinpeder ben gotururum onu demis benim icin. Ben de agzina geleni saydi neden arabasina bineyim sen gotur beni dedim isten geldiginde. Bi kavga. Sen aileme laf saydin ben adam olsaydim saydirmazdim kavgasi. Beni öldürceksinler bilmem neler. Bavulumu toplayip gitmekle boyun eğmek arasinda gidip geliyorum. Ama benim içim soğudu bu adamdan. O kesin bir şey.

Adamın gününü zehir ediyorsun bizimkini niye ediyorsun her bir şeyi yazıyor .boşanamazssın aileye zebil gibi çöktün k.peder arabasıyla götürürüm diyor ne yapsalar kavga sebebi senin için
Bakanlığa yazı yazalım kocanı elinden kurtarsınlar yazık adam ölecek gerçekten elinde ya kalp krizi ya kusarak

Çok kötü kavga ettik. Cenaze var. Kayinpeder ben gotururum onu demis benim icin. Ben de agzina geleni saydi neden arabasina bineyim sen gotur beni dedim isten geldiginde. Bi kavga. Sen aileme laf saydin ben adam olsaydim saydirmazdim kavgasi. Beni öldürceksinler bilmem neler. Bavulumu toplayip gitmekle boyun eğmek arasinda gidip geliyorum. Ama benim içim soğudu bu adamdan. O kesin bir şey.
Ay konuyu okudum kusura bakmayın ama ne kadar sümsük sünepe bi kocanız var yaa. Günlerdir size haklısın haklısın deyip sonra ben adam olsaydım laf saydırmazdım demek ne demek. Benim babaannemin bi sözü vardır "kimin arabasına binse onun türküsünü söylüyo" diye, eşiniz tam o. Günlerdir omurgasız bi adam olduğu ve siz dik durduğunuz için size diklenmeye cesaret edememiş, ağam paşam yapmış bugün patlamış işte. Boyun eğmeyin sakın, siz bu adamla evli olduğunuz sürece daha çoook böyle sorunlar yaşayacaksınız. Şimdi boyun eğerseniz sonra işiniz zor.

Çok iyi bir tespit
Konu sahibi az biraz alttan alsa, kavga etmeyeyim dese adamın içinden babasının küçüğü çıkacak

İnsanın omrunu yer böle tipler.bence kovanda iş yok.bi öle bı bole cok sıkıcı

Adamın gününü zehir ediyorsun bizimkini niye ediyorsun her bir şeyi yazıyor .boşanamazssın aileye zebil gibi çöktün k.peder arabasıyla götürürüm diyor ne yapsalar kavga sebebi senin için
Bakanlığa yazı yazalım kocanı elinden kurtarsınlar yazık adam ölecek gerçekten elinde ya kalp krizi ya kusarak
Ay sen yaz eksik kalma. İkidir konuya atliyorsun zaten kocama kiyamadigin icin.

Kocaniz biraz sümsük ama cidden yani. Evin içinde cocukca ziril ziril aglayan bir erkegi cogu kadin birak eş olarak gormeyi erkek olarak bile görmez. Bence eşinle sen biraz uyumlusun ki devam ettirebiliyorsunuz. 😶

Kocaniz biraz sümsük ama cidden yani. Evin içinde cocukca ziril ziril aglayan bir erkegi cogu kadin birak eş olarak gormeyi erkek olarak bile görmez. Bence eşinle sen biraz uyumlusun ki devam ettirebiliyorsunuz. 😶
Konudan engelledigim kadin baska hesapla geri donmus. Yuzsuzluk de sizde genetik herhalde. Bumerang gibi gonder gelsin.

ya ben bıktım bu eş ailesi mevzularından bu erkekler niye böyle ya madem böyle niye evlendiniz ya benimde kocam dün annesigile, annemgil değilde annengil dedim diye surat salladı beş saat

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X