hamile kalmadan önce önce ne gibi testler yaptırdınız?????

dkab

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2009
20
0
kızlar hamile kalmadan önce ne gibi testler yapıldı, hangi test sonuçları olumsuz,riskleri nelerdir, cevaplarsanız sevinirim

evet ben de merak ediyorum hamilelik öncesi ne gibi testler veya ilaçlar vs gerekiyor. Tek bildiğim 3 ay öncesinde folik asite başlandığı ama bu konuda tecrübeli hamileler bize yol gösterirse iyi olur. Ben de önümüzdeki aylarda inşallah denemelere başlayacağım. Sigorta işini bir halledeyim inşallah :)

arkadaşlar hamileik öncesi troit kan sayımı toksoplazma ve virolojik testler denilen testler yapılıyor ben nisan ayında yaptırmıştım mayıs sonu hamile kaldım doktor birdaha istemedi 6 ay öncesine kadar yapılabiliriş ama hamile kaldıktan sonrada yaptıran var..

ben 6 ay önce gittim yaptırdım hepsini
t3-t4
tsh
fsh
lh
progesteron
E2
prolaktin
RBC Folik asit
vitamin B12
açlık kan şekeri
HbA1c ( 3 aylık ortalama kan şekeri değeri)
DHEA-S
testosteron total
Toxoplazma IgG LIA -IgM LIA
Rubella ( kızamıkçık)
total kolestrol
trigliserid
tam kan sayımı
idrar tetkiki

bir nevi çekap gibi oldu benim için unuttuğum olabilir.

scuba bu kadar çok testin maliyeti ne oldu sana ? ne kadar çokmuşşş :KK43:

scuba bu kadar çok testin maliyeti ne oldu sana ? ne kadar çokmuşşş :KK43:

bir kısmını devlet hastanesinde yaptırdım onlar pek birşey tutmadı. burda yapılmayanlarınıda labratuarda yaptırdım onlarda 280 tuttu. hepsi özelde olsaydı 500 üstü tutuyordu

bir kısmını devlet hastanesinde yaptırdım onlar pek birşey tutmadı. burda yapılmayanlarınıda labratuarda yaptırdım onlarda 280 tuttu. hepsi özelde olsaydı 500 üstü tutuyordu

bunların çoğu bana yapılmadı canım..kızamık testi dikkatimi çekti içeriği nedir?

X