Sigara içenler ! illa bu resimlere mi bakmaniz gerek !!

Zehir

her seçiş bir vazgeçiştir
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2009
1.847
1
bu resimler sigarayi biraktirma derneklerinin hazirladiklari bir takim reklamlardir

sizce bunlara bakmak

sigarayi birakmak icin yeterlimidir ?

Resimlerin özellikle bazıları çok etkileyici ve üzücü.:çok üzgünüm:Eşim içiyor sigara,bırakmak istiyor 2,3 ay bırakıyor,sonra yine devam..Bende kızımda pek çok defa ikna etmeye çalıştık,ne olur artık içme diye.Ramazanda bırakacağım diyordu,arada yine içiyor.mafoldumbenBen artık inancımı kaybetmek üzereyim ve eşime birşey olacak diye çok üzülüyorum..mafoldumben

tedavi icin basvurdunuz mu hic canim

kendi kendine birakmasi cok zor gibi gorunuyor

Rabbim yardimciniz olsun insallah(icen herkesin)

tedavi icin basvurdunuz mu hic canim

kendi kendine birakmasi cok zor gibi gorunuyor

Rabbim yardimciniz olsun insallah(icen herkesin)
Sağol canım.. Tedavi yönünü ben bazen söylüyorum,araştıralım belki faydası olur diye.Ama pek oralı olmuyor.Özellikle kızım artık babasını sigara içerken görünce çok fazla üzülüyor.Eşimde üzülüyor,evde zaten balkonda içerdi,artık evde hiç içmemeye çalışıyor.Ama görevde içiyormuş,yalanda söylemez,soruyorum pişmanlık içinde evet diyor.Tedavi kısmını ben önerdim ama fazla araştırmadım canım açıkcası,olmazsa bir araştırayım ben yönlendirmeye çalışayım.İnşallah eşim ve bu iğrenç şeyi içen herkes bırakır ve kimse zarar görmez..

ÇOK ŞÜKÜR BIRAKTIM:Saruboceq::nazar:
kırkım bilem çıktı:lepi:
darısı herkesea.s.

Benim bide alerjim var yanımda içilmesine bile tahammül edemiyorum.. resimler mide bulandırıcı zaten :1ninca:

sükür beyim hic kullanmiyor bende .coocuklar birinin elinde sigara görse tuhaflarina gidiyor.niye ölmek mi istiyorlarmis diyorlar bunlari diyen de biri 4 biri 5 yasinda cocuk.

senağlamabende bırakmak istiorum yaaa hergun karar verıyorum ama sınırlerıme hakim olamyıp tekrar sil bastan offff bırakanlar gıbı darısı başımaa:Saruboceq:

bu sigara gercekten fena birsey.benim babam bu sene cok rahatsizlandi ve dr.a götürdük.bundan üc ay önce guatr ameliyati gecirmisti ve sonuc o illet hastalik cikti.ama dr.bu hastaligin muhtemelen akcigerde baslayip oradan guatra sicramis olabilecegini söyledi direk yüzümüze.neyse tetkikler yapildi tomografi,biopsi,cigerden parca alma falan derken,patolojiye gönderildi.dr,filmleri eline aldiginda,amca bu cigerlerine ne yaptin böyle dedi ,isin garibi babam sigarayi birakali 21 sene oldugu halde halen izlerini tasiyordu.neyseki cigerlerinde o hastalik yoktu ama bu seferde idrarindan kan gelmeye basladi.hadi bir daha muayene filan derken,babamin sol böbreginin artik bitmis oldugunu ve alinmazsa daha kötü olacagini söylediler.kanser illeti böbregi sarmis ve bitirmis.ayin basinda ameliyati var ve cok riskli diyorlararkadaslar ne olur yalvariyorum babam icin dua edin.:gitme:

su an gercekten hickiriklarla agliyorum ne olur duygu sömürüsü gibi algilamayin.en cok zoruma gidende kendinin haberi olmamasi.belkide söylemedigimiz iyi oldu bilemiyorumki.babama böbreginde kist oldugunu ve kist gittikce böbregi zedeledigini söyledik.hayirlisiyla su mübarek günlerde allahim kurban oldugum yarabbim yüzümüze bakarda sag salim atlatir ameliyatini.

su an gercekten hickiriklarla agliyorum ne olur duygu sömürüsü gibi algilamayin.en cok zoruma gidende kendinin haberi olmamasi.belkide söylemedigimiz iyi oldu bilemiyorumki.babama böbreginde kist oldugunu ve kist gittikce böbregi zedeledigini söyledik.hayirlisiyla su mübarek günlerde allahim kurban oldugum yarabbim yüzümüze bakarda sag salim atlatir ameliyatini.

silacim cok üzüldüm

ne diyecegimi inan bilemedim :gitme:

dua edicem baban icin ,rabbim insallah sagligina kavusmasina izin verir

yüzünüz güler insallah :Saruboceq:

bu sigara gercekten fena birsey.benim babam bu sene cok rahatsizlandi ve dr.a götürdük.bundan üc ay önce guatr ameliyati gecirmisti ve sonuc o illet hastalik cikti.ama dr.bu hastaligin muhtemelen akcigerde baslayip oradan guatra sicramis olabilecegini söyledi direk yüzümüze.neyse tetkikler yapildi tomografi,biopsi,cigerden parca alma falan derken,patolojiye gönderildi.dr,filmleri eline aldiginda,amca bu cigerlerine ne yaptin böyle dedi ,isin garibi babam sigarayi birakali 21 sene oldugu halde halen izlerini tasiyordu.neyseki cigerlerinde o hastalik yoktu ama bu seferde idrarindan kan gelmeye basladi.hadi bir daha muayene filan derken,babamin sol böbreginin artik bitmis oldugunu ve alinmazsa daha kötü olacagini söylediler.kanser illeti böbregi sarmis ve bitirmis.ayin basinda ameliyati var ve cok riskli diyorlararkadaslar ne olur yalvariyorum babam icin dua edin.:gitme:

bende aynı ılletten dortbucuk ay once kaybettım babamı canım.allah yardımcınız olsun allahtan sıfa dıloyorum baban ıcın..

sıla çok geçmiş olsun canım ya en kısa zaman da baban sağlığına kavuşur inşallah..benim de babam kalp krizi geçirdi 2 sene önce ve ancak öyle bıraktı sigarayı..öyle iğrenç bi illet ki ama ne yazık ki ben de içiyorum ve bırakmaya çalışıyorum..
resimler gerçekten etkileyici şuan için nasıl içiyorum şu zıkkımı artık içmek istemiyorum diyorum ama çok uzun sürmicek bu durum biliyorum o zaman resimler gözümün önüne gelir umarım...ve caydırıcı etki yaparlar..

resimlerin bazıları gerçekten çok etkileyici iç acıtıcı ama sanırım tiryakilik başka bir durum. eşim kullanıyor bırakmak çok istiyor ama her seferinde sil baştan aynı noktaya ... hem sağlığa hem cebe zarar gerçekten

sılacım baban için çok üzüldüm Allahtan acil şiflar diliyorum umarım sağlığına kavuşur

Keşke vücudumuzun içini gösteren özel aynalar olsaydı da insanlar her içtiği sigaradan sonra vücudunda ne gibi hasarlar meydana geldiğini görebilseydi. Aşağıdaki bastaki ilk resim sağlıklı bir akciğerin diğer ikisi ise kanser sonucu ölmüş olan akciğerlerin resimlerini göstermektedir

resimler cok etkiliyici paylasim icin tessekkurler. bide biraka bilsek ah ah deliricem ya.mafoldumben

X