Klomen kullanıp kisti oluşan arkadaşlar

ninik

ÖMeR TahA YaMaN
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2008
4.683
0
Ben 2 aydır klomen tedavisi görüyorum ve 2 tane kistim oluşmuş doktorum bunun kendiliğinden geçiceğini söyledi ve herangibi bir ilaç vermedi ..ya gerçekten bu kist kendiliğinden geçiyor mu?siz nasıl bir tedavi uyguladınız ?

Canım benimde klomeni ilk kullanışımın sonunda 2cm'lik bir kistim oluşmuştu. Benim doktorum da adetle atabilirsin, fonksiyonel bir kist, önemli değil demişti. Hatta e2 ölçüp tekrar klomen vermişti. Ben 1 hafta boyunca soğan suyu içtim ve kontrole gittiğimde kist yoktu. Soğan suyu öneririm, geçmiş olsun.

Ya kızlar rıca edıyorum ya yok mu aranızda klomen kullanıpta kıst oluŞan

XARA CANIM ÇOK TEŞEKKÜR EDERıM ıLGıN ıÇıN...a.s.

Ya kızlar rİca edİyorum ya yok mu aranızda klomen kullanıpta kİst oluŞan

canım ben şuan 28 haftalık hamileyim.ilk kez klomen kullanıp hamile kaldım mart ayında.7 haftalık hamile iken sancım oldu ve dr a gittim..yaklaşık 4,5 cm boyutumda 3 tane kistim olduğu söylendi ve ben yaklaşık 16.haftama kadar bu kistlerden çektim.gebelikten dolayı ilaçta kullanamadım.hastanede kontrol altında tutuldum 3 gün ve serum verildi.daha sonraki haftalarda kayboldu kistler.yani bu klomen % 80 kist yapıyor.

yapma canım ya peki önceden nasıl farkedilemedi ki bu ya...peki canım sen bu kistler varken mi hamile kaldın yoksa kist sonradan mı oluştu bewnde de 2 tane var 3,5 -4 cm büyüklüğünde..

aslında nasıl olduğunu bilemiyorum.dr ilk kontrolumde bebeği görmeden siyah siyah kistler olduğunu ,bazı hamileliklerde oluştuğunu korkmamam gerektiğini söylemişti.o hafta bebek görünmedi.ertesi hafta gittiğimizde gördük bebeği.tabi sevincimizden kistler aklımıza gelmedi.:) daha sonraki haftada sancım başladı.ram 7 hafta sancı çektim.çok zor günlerdi ama geçti.aslında önemli kistler herhangi ani harekette burkulma yapabilir ve ya kanama yapabilrdi.hep yattım.ama şükürler olsun şimdi yok.inşllah sende tedavini olursun biran önce canım.

Evet, ben de birtane yumurta oluştu ve o da kiste donustu. Benim moralim cok bozuk. Doktor bir ilac verdi, 21 gunluk bisiy, sonra hemen adet gorecekmisim. Ondan sonraki ay da igne tedavisi diyor. ama ben kararsizim. Acaba boyle ugrasacagima tup mu yaptirsam diyorum. artik iyice bunaldım bu islerden.

slm benimde klomen kullanım sonrası hemen 4.40 cm büyüklüğünde kistim oluştu dr önce kararsızdı hiç bir ilaç vermicem dedi kendiliğinden küçülür dedi sonrasında meyse verelim dedi ve doğum kontrol hapı verdi kullanıp kullanmamakta kararsızım kızlar kistlerlşehamile kalınabiliyormuş basit bi kist miş benimki bu seferde hapı kullanmak istemiyorum olacağı varsa da olmaz ama eminde değilim kullanmasamda kendiliğinden küçülürmüş offf bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz benim durumumu yaşayan var mı acaba:44:

bayanlar geçen ay ben de günde 2 doz klomen kullandım ve yumurta oluştu fakat doktora gittiğimde yumurtanın çok büyüdüğü görüldü. azönce çılgınca bir ağrı ile doktorun yolunu tuttuk. kasıklarımdaki ağrı dayanılacak gibi değil ve muayenede 3 tane kist görüldü. üstelik 3,5 cm. ortalama büyüklükleri. şu an hasta yatağımda yatıyorum. doktor regl olunca gececek dedi ve hiç ilaç vermedi. ağrı dayanılmaz ama.. napacağımı bilmiyorum :KK43:

canım ben klomen değil de serephone diye bi ilaç kullandım bu ay 2 yumurta verdı biri kist olmuş seninki gibi 3.5 cm dedi cyclo progynova diye bi ilaç verdi

kızlar bende ikinci klomen kullanışımda(yani serophene) kist oluştu boyutu çok büyük değildi 55mm falandı ama 1ay doğum kontrol kullanıp 2 ay ara verdiğim halde gitmemiş 9mm ye düşmüş.bende soğan suyuna başladım.daha öncede ultrasonda pko görünümü olduğunu söylemişti doktorum ve soğan suyu içtikten sonra gitmişti umarım şimdide gider ve bebiş gelir yerine:KK1:

BENIMDE BIR SORUM VAR

bende femara diye bir ilac kullandim kolmenle ayni amacli bir hap. sanirim bendede kist olustu bulundugum yerde doktora gidemedigim icin sizden bilgi almak istedim
bu olusan kistler agri yapiyor muu ?? ama tam agri deil bendeki sizlama gibi yumurtladigim gun baslayan sonrada gecmeyen araara ama dayanilmicak gibi deil sizlama seklinde bisey
bu kist var anlaminda mi?? adetim duzenli yumurtlamam duzenli allaha sukur sadece bu sizlama var ????
sizlerdede boylemi

bir arkadas dayanilmaz agri yaptigini soylemis ama ?????

idilga
canım malesef bu kistler genelde hiçbir belirti vermiyor tabi çok büyümedikçe,
mesela benim 55mm iken hiç bir belirtim olmadı adetim erken geldi.
kistten sonraki aylar yumurtlamamda oldu
bu ay 9mm ama yine belirti yok yumurtlama var adet zamanında geldi.
eğer içinde bir şüphe varsa doktora görünmeye çalış canım.çünkü eğer kist varsa önlemini alırsın
sonra büüyüyüp başına iş açmasın.yaada garantiye al soğan kürü yap hem enfeksiyon hem kist için faydalı

idilga
canım malesef bu kistler genelde hiçbir belirti vermiyor tabi çok büyümedikçe,
mesela benim 55mm iken hiç bir belirtim olmadı adetim erken geldi.
kistten sonraki aylar yumurtlamamda oldu
bu ay 9mm ama yine belirti yok yumurtlama var adet zamanında geldi.
eğer içinde bir şüphe varsa doktora görünmeye çalış canım.çünkü eğer kist varsa önlemini alırsın
sonra büüyüyüp başına iş açmasın.yaada garantiye al soğan kürü yap hem enfeksiyon hem kist için faydalı

yaptim cnm yaptimm hemen gecen ay nisan 27 de adet olmamla birlikte sogan kurumu yaptim 15 gun onun tum vucuduma iyi geldigine inaniyorum bakalimmm 24 unde bat tarihim ayni gunn doktor randevumuda aldikk hayirlisi artikkkkkkkkk
doktor baktigindaaaa ya nur topu gibi kistin olmus der yada bir kese gordum sankiii derrrrrrrr
insalahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh 2. secenekk olurrrr banada duaa edinnn
allahha emanet olalim hepimizzz
optum
tesekkurler

yaptim cnm yaptimm hemen gecen ay nisan 27 de adet olmamla birlikte sogan kurumu yaptim 15 gun onun tum vucuduma iyi geldigine inaniyorum bakalimmm 24 unde bat tarihim ayni gunn doktor randevumuda aldikk hayirlisi artikkkkkkkkk
doktor baktigindaaaa ya nur topu gibi kistin olmus der yada bir kese gordum sankiii derrrrrrrr
insalahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh 2. secenekk olurrrr banada duaa edinnn
allahha emanet olalim hepimizzz
optum
tesekkurler

inşallahhhhhhhhhhhhhh nurtopu gibi bir kesen var içinde de tatlımı tatlı bir bebiş var der canım

inşallahhhhhhhhhhhhhh nurtopu gibi bir kesen var içinde de tatlımı tatlı bir bebiş var der canım

aminnnnnnnnnnn cnmmmmmm insallahhhh
yuce rabbimmm en hayirli zamanda sanada en hayirlii bebislerrrrriii versinn insallahhhhhhh :)

aminnnnnnnnnnn cnmmmmmm insallahhhh
yuce rabbimmm en hayirli zamanda sanada en hayirlii bebislerrrrriii versinn insallahhhhhhh :)

aminnn canımbenim yaaa hep bunun için dua ediyoruz rabbim verecekse hayırlı zamanda sağlıklı bahtı güzel evlatlar versin isteyen herkese içinde bize de.

X